Vergelijken van paracetamol en acetylsalicylzuur

Migraine

Bij het kiezen van een effectief antipyretisch middel kan de vraag rijzen of Paracetamol of Acetylsalicylzuur (ASA) beter is. Beide middelen worden gebruikt voor symptomen van influenza en acute respiratoire virale infecties: koorts en koude rillingen, pijnsyndroom, waaronder gewrichtspijnen en hoofdpijn. Maar deze medicijnen hebben verschillende actieve ingrediënten, mechanismen van invloed op het lichaam en contra-indicaties voor de benoeming.

Kenmerken van paracetamol en acetylsalicylzuur

Het effect van acetylsalicylzuur op het lichaam is dosisafhankelijk, d.w.z. afhankelijk van de dagelijkse dosis varieert de farmacodynamiek van het geneesmiddel. Het krijgen van ASA in kleine doses (van 30 tot 325 mg) wordt voorgeschreven voor de preventie van hart- en vaatziekten, die kan worden veroorzaakt door een toename van de bloedstolling. In deze dosering remt ASA de synthese van tromboxanen, die de bloedplaatjesaggregatie verhogen en een uitgesproken vasoconstrictie uitlokken.

Gebruik gemiddelde doses ASA (van 1500 tot 2000 mg per dag) om pijn te verlichten en de lichaamstemperatuur te verlagen tijdens koorts. En grote doses van het medicijn (4-6 g) hebben een uitgesproken ontstekingsremmend effect, omdat ASA de cyclo-oxygenase (COX) -enzymen onomkeerbaar inactiveert en de synthese van prostaglandinen en interleukinen remt.

Bij doseringen van meer dan 4 g wordt de uricosurische werking van ASA versterkt en bij het voorschrijven van het medicijn in kleine en middelgrote doses, wordt de uitscheiding van urinezuur verminderd.

De werking van Paracetamol (acetaminophen), een derivaat van para-aminofenol, is ook gebaseerd op het blokkeren van cyclo-oxygenase-enzymen en het remmen van de synthese van prostaglandinen. Het medicijn heeft alleen effect op het centrale zenuwstelsel. Tegelijkertijd neutraliseren cellulaire peroxidasen het effect van het geneesmiddel op COX, waardoor de ontstekingsremmende eigenschappen worden verzwakt. Aangezien de vorming van prostaglandinen niet wordt verminderd in perifere weefsels, is er geen risico op maag- en darmzweren.

Voor de behandeling van hoofdpijn bij een volwassen patiënt kunnen deze geneesmiddelen tegelijkertijd worden voorgeschreven, omdat ze deel uitmaken van Citramone (paracetamol + ASA + caffeïne) en andere gecombineerde analgetica.

Vergelijking van medicijnen

Beide geneesmiddelen zijn niet-narcotische analgetica en behoren tot de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen (NSAID's). Ze hebben echter verschillende ontstekingsremmende activiteit: paracetamol - zwak en ASA - uitgesproken.

gelijkenis

De medicijnen hebben eveneens een antipyretisch effect. Deze NSAID's worden veel gebruikt in de klinische praktijk voor het stoppen van koorts en worden zonder recept in de apotheek afgeleverd.

Wat is het verschil

ASK is het meest effectief voor matige somatische pijnen en voor reumatisch pijnsyndroom. Ondanks de uitgesproken antipyretische en ontstekingsremmende effecten op het lichaam, wordt ASA niet gebruikt in de kindergeneeskunde vanwege het hoge risico op het ontwikkelen van acuut leverfalen bij kinderen met een virale infectie (het Reye-syndroom). U kunt het medicijn niet gebruiken in de aanwezigheid van ulceratie van het slijmvlies van de wanden van de maag en de twaalfvingerige darm, maar ook met een hoog risico op inwendige bloedingen.

Paracetamol werkt voornamelijk op het centrale zenuwstelsel en simuleert het werk van pijncentra en thermoregulatie. Daarom werkt het medicijn als een algemeen analgetisch en antipyretisch middel. Zwakke perifere anti-inflammatoire activiteit kan zich alleen manifesteren in het geval van een laag gehalte aan peroxideverbindingen in weefsels (osteoartritis, acuut letsel van zacht weefsel), maar niet voor reumatische aandoeningen.

Paracetamol wordt als een veilige NSAID beschouwd. Anders dan acetylsalicylzuur, veroorzaakt het niet de ontwikkeling van het Reye-syndroom, heeft het geen gastrotoxiciteit en heeft het geen invloed op de aggregatie van bloedplaatjes. Daarom wordt Paracetamol aanbevolen in aanwezigheid van contra-indicaties voor acetylsalicylzuur en andere NSAID's:

  • patiënten met bronchiale astma;
  • personen met een voorgeschiedenis van zweren;
  • kinderen met virale infecties.

In tegenstelling tot ASA maakt Paracetamol deel uit van de geneesmiddelen die worden gebruikt in de kindergeneeskunde en voor de behandeling van zwangere en zogende vrouwen.

Wat is goedkoper

Geneesmiddelprijzen zijn grotendeels afhankelijk van fabrikanten en doseringsvormen. Als we de tabletvorm van deze geneesmiddelen in de meest economische prijsklasse beschouwen, zijn ze hetzelfde: de prijs voor zowel Paracetamol en ASA in de 500 mg-dosering verpakt in papier of in blisterverpakkingen van 10 tabletten is van 3 tot 5 roebel.

Dat is beter - Paracetamol of acetylsalicylzuur

De keuze van het geneesmiddel hangt van veel factoren af:

  • de aard van de ziekte (gecontra-indiceerd bij een ASK-infectie);
  • de leeftijd van de patiënt (Paracetamol is voorgeschreven voor het kind);
  • doelen van de therapie (vermindering van de lichaamstemperatuur of bloedstolsels, verlichting van pijn of ontsteking).

Voor de preventie van hart- en vaatziekten wordt ASA gebruikt, die in kleine doses aggregatie, bloedplaatjesadhesie en trombusvorming vermindert door de synthese van tromboxaan A2 in bloedplaatjes te remmen. Paracetamol bezit dergelijke eigenschappen niet.

Het gebruik van pijnstillers moet rekening houden met de aard van de pijn. Voor reumatische pijnen en perifere weefselschade is Paracetamol niet effectief omdat het effect beperkt is tot het centrale zenuwstelsel. In dergelijke gevallen is het beter om de ASC te gebruiken.

Als het ontstekingsproces moet worden verlicht, zal het gebruik van ASA een meer uitgesproken effect geven.

Op temperatuur

Als antipyreticum zijn beide geneesmiddelen tamelijk effectief, maar het effect van acetylsalicylzuur treedt eerder op dan het effect van het gebruik van Paracetamol. Als de koortstemperatuur wordt veroorzaakt door een virale infectie, wordt Paracetamol toegediend om de bijwerkingen van de lever te elimineren. Om de hoge temperatuur te verlagen bij kinderen met verkoudheid voorgeschreven medicijnen die paracetamol bevatten (dosering moet worden voorgeschreven door een arts, rekening houdend met leeftijd).

Kan Paracetamol worden vervangen door acetylsalicylzuur

Paracetamol wordt voorgeschreven om koorts te verminderen tijdens koorts. Het vervangen van ASK is aan te raden als een sneller resultaat is vereist. Bij hypothermie veroorzaakt door een virale infectie zijn salicylaten niet van toepassing: ze kunnen acuut leverfalen veroorzaken.

Als analgeticum is Paracetamol effectief bij de behandeling van hoofdpijn, kiespijn, migraine of neuralgie. Voor de verlichting van pijn geassocieerd met reumatische pijnen en laesies van perifere weefsels, is het beter om ASA te gebruiken. Men moet niet vergeten dat deze geneesmiddelen bij reumatoïde artritis alleen de symptomen van de ziekte beïnvloeden. Ze kunnen de ontwikkeling van het proces niet stoppen, remissie veroorzaken en vervorming van de gewrichten voorkomen. Zowel Paracetamol als salicylaten kunnen alleen de toestand van de patiënt verlichten.

Paracetamol inname zal niet helpen als je ontstekingen moet verwijderen. Het gebruik van salicylaten is in dit geval effectiever.

De belangrijkste oorzaak van falen van Paracetamol is de hepatotoxiciteit. Bij patiënten met risicofactoren (bijvoorbeeld na langdurige behandeling met leverenzyminducerende geneesmiddelen, met HIV-infectie of na een lange periode van honger), kan het gebruik van ≥ 5 g paracetamol leverschade veroorzaken.

Als u Paracetamol vervangt door ASA, moet u er rekening mee houden dat salicylaten veel strikte contra-indicaties hebben, zoals:

  • hemorrhagische diathese;
  • gipoprotrombinemii;
  • stratificerend aorta-aneurysma;
  • erosie of zweren in het maagdarmkanaal in de acute fase;
  • bloeden in het spijsverteringskanaal;
  • "Aspirinetrias": intolerantie voor salicylaten, neuspoliepen en bronchiale astma;
  • voorgeschiedenis van allergie voor ASA (urticaria, rhinitis);
  • hemofilie;
  • portale hypertensie;
  • vitamine K-tekort;
  • lever-, nier- of hartfalen;
  • tekort aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • Het syndroom van Reye;
  • leeftijd van kinderen (tot 15 jaar);
  • I en III trimesters van zwangerschap;
  • lactatieperiode;
  • overgevoeligheid voor ASK.

Paracetamol kan niet worden gebruikt als iemand ziek is van alcoholisme. Bij patiënten met alcoholische leverbeschadiging neemt het risico op het hepatotoxische effect van dit geneesmiddel toe. In dit geval wordt een behandeling met andere NSAID's aanbevolen, waaronder salicylaten.

Bij het vervangen van medicijnen, moet u rekening houden met andere genomen medicijnen. Om de kans op bijwerkingen en complicaties van comorbiditeiten te verminderen, is het noodzakelijk om een ​​arts te raadplegen voordat u een dergelijke beslissing neemt.

beoordelingen

artsen

R.I. Karpov, uroloog: "Paracetamol is een effectief koortswerend medicijn met een minimum aan bijwerkingen, het heeft ook pijnstillende eigenschappen Paracetamol wordt gebruikt in de kindergeneeskunde en wordt voorgeschreven aan patiënten met zwangerschap.Zorg moet worden genomen in combinatie met anti-epileptica - constante bewaking is vereist de levertoestand Ik sta niet achter de aanwijzing van salicylaten als een antipyreticum of analgeticum, omdat er een risico bestaat op beschadiging van de wanden van het maagdarmkanaal of interne bloedingen. "

Popova IA, fleboloog-:.. "Beide middelen uit de groep van antipyretica goed pireticheskuyu lagere temperatuur in febriele syndromen, zonder dat de normale lichaamstemperatuur van Paracetamol - in plaats van ASA Het is geschikt voor gebruik in alle leeftijdsgroepen Tegelijkertijd moet worden beschouwd. dat in pediatrie, suspensies en rectale zetpillen worden gebruikt. In de persoonlijke praktijk heb ik geen bijwerkingen gezien na het gebruik van Paracetamol en ik kom vaak tegen met de contra-indicaties voor het nemen van ASA. Uitstekende prijs en beschikbaarheid van beide bereidingen Kameraad in de apotheek. "

Van patiënten

Olga, 38, Kazan: "Ik neem geen ASA of aspirine in omdat ik last heb van gastritis, ik koop Paracetamol in mijn verbanddoos omdat ik de effectiviteit en veiligheid ervan in de praktijk heb getest.Ik heb een koortsverminderend medicijn bij slechts 39 ° C. De temperatuur is weer normaal niet meer dan 10 minuten na het innemen van de pil Het effect duurt lang, in mijn geval ongeveer 5 uur, het enige ongemak is overmatig zweten dat gepaard gaat met een verlaging van de temperatuur. "

Wat is beter aspirine of paracetamol of acetylsalicylzuur voor verkoudheid en koorts?

Hoge temperatuur is een natuurlijke reactie van het organisme op de ontwikkeling van sommige pathologische processen daarin. Meestal stijgt de temperatuur met de agressie van bacteriën, virussen en protozoa. Bovendien kunnen sommige fysieke effecten op het lichaam, zoals brandwonden, bevriezing enz. Dit fenomeen veroorzaken. Een toename van temperatuurindicatoren leidt tot de vernietiging van agressieve organismen, maar soms neemt de temperatuur vooral sterk toe. In dit geval komen antipyretische geneesmiddelen te hulp. Laten we praten op deze pagina "Populair over gezondheid" over wat beter is voor koude en temperatuur?

Wat is beter aspirine of paracetamol voor verkoudheid en koorts?

Zowel Aspirine als Paracetamol helpen pijn verlichten en koorts verminderen. Ze zijn echter actief in verschillende delen van ons lichaam, met enkele extra voordelen. Aspirine kan ook de ernst van ontstekingsprocessen verminderen en de bloedstolling verminderen, paracetamol heeft dergelijke eigenschappen niet. Het is vrij moeilijk om te kiezen welk medicijn effectiever zal zijn: u moet zich concentreren op de individuele kenmerken van de patiënt en de situatie als geheel.

Zowel aspirine en paracetamol zijn zonder recept verkrijgbaar bij elke apotheek. U kunt de haalbaarheid van het gebruik van deze geneesmiddelen bespreken met uw arts.

Paracetamol is inherent een prostaglandine-remmer, het beperkt de lichaamseigen synthese van cyclo-oxygenase, die het gebruikt om pijnsignalen uit te zenden. Aspirine behoort ook tot prostaglandineremmers, maar het beïnvloedt een paar andere stoffen, namelijk tromboxanen.

Zowel Aspirine als Paracetamol elimineren vrij effectief pijn (pijn en hoofdpijn bij verkoudheden), helpen de temperatuur te verlagen en verbeteren de algemene toestand van de patiënt.

Artsen zeggen dat aspirine een ernstiger effect heeft op het spijsverteringskanaal dan Paracetamol, dus patiënten met problemen in de activiteit van de organen van het maagdarmkanaal zouden de voorkeur moeten geven aan het tweede medicijn. De meeste mogelijke bijwerkingen van Aspirine worden geassocieerd met de mogelijkheid van bloeding in het spijsverteringskanaal.

Beide vergeleken geneesmiddelen kunnen in theorie de lever beschadigen, in de praktijk is deze situatie mogelijk als ze in grote hoeveelheden wordt geconsumeerd. Als u zich houdt aan de aanbevolen dosering en het interval tussen het nemen van dergelijke medicijnen in acht neemt, is dit niet schadelijk voor de lever. In het geval dat een overdosis van een van deze geneesmiddelen per ongeluk is opgetreden, moet u medische hulp zoeken bij een gezondheidscentrum.

Beide geneesmiddelen die worden vergeleken, kunnen individuele intolerantiereacties veroorzaken. Voorspel dat hun voorkomen van tevoren onmogelijk is. De incidentie van verschillende bijwerkingen van het gebruik van aspirine komt echter vaker voor dan bij het gebruik van Paracetamol.

Als aspirine en paracetamol alleen bedoeld zijn om de lichaamstemperatuur te verlagen, dan zijn beide tamelijk effectief. Aspirine heeft echter een sneller effect. En Paracetamol wordt beschouwd als het veiligste medicijn voor het verminderen van de temperatuur door artsen over de hele wereld.

Het is vermeldenswaard dat aspirine en andere geneesmiddelen die het in samenstelling hebben, dezelfde levercellen kunnen beïnvloeden als bepaalde virussen die verkoudheid veroorzaken. Hierdoor bestaat de mogelijkheid dat de lever last heeft van een combinatie van agressieve invloeden. In dit geval kan het syndroom van Reye zich ontwikkelen en deze pathologie wordt beschouwd als een van de gevaarlijkste complicaties van aspirine. Daarom wordt dit medicijn sterk afgeraden voor gebruik tijdens de kindertijd en moet u het niet gebruiken voor de behandeling van virusziekten.
Volwassen patiënten kunnen Aspirine veilig gebruiken, als het nodig is om de temperatuur te verlagen tijdens bacteriële infectieuze laesies.

Het is vermeldenswaard dat Paracetamol, in tegenstelling tot Aspirin, vrijwel geen contra-indicaties heeft. Het kan niet worden gebruikt in geval van overgevoeligheid voor het geneesmiddel (allergie), lever- en nierfalen. Tegelijkertijd is het toegestaan ​​om een ​​dergelijk geneesmiddel te gebruiken bij de behandeling van kinderen (vanaf de kindertijd), zwangere vrouwen en vrouwen die borstvoeding geven.

Aspirine wordt niet gebruikt voor individuele intolerantie, erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal, hemorrhagische diathese, sommige vormen van bronchiale astma. Dit geneesmiddel is absoluut gecontra-indiceerd bij kinderen jonger dan 15 jaar, zwangere vrouwen en vrouwen die borstvoeding geven.

Paracetamol is dus een veiliger middel dan aspirine. Volwassen patiënten kunnen echter goed Aspirine gebruiken bij de behandeling van infectie- en ontstekingsziekten om de temperatuur te verlagen. In gematigde dosering zal dit geneesmiddel behoorlijk effectief zijn. Paracetamol wordt natuurlijk het favoriete medicijn bij de behandeling van kinderen, zwangere vrouwen en vrouwen die borstvoeding geven.

Wat is beter Paracetamol of acetylsalicylzuur?

In feite is acetylsalicylzuur de hoofdcomponent van aspirine. Dit is de naam van de werkzame stof, die het lichaam beïnvloedt, de temperatuur verlaagt en pijn wegneemt. Daarom kan worden geconcludeerd dat aspirine en acetylsalicylzuur één en hetzelfde zijn. En in een apotheek kun je medicijnen kopen onder die naam. Van de temperatuur en koude pasvorm.

Wat is beter: paracetamol of aspirine?

Analgin en Paracetamol (paracetamol) worden beschouwd als de meest populaire ontstekingsremmende en koortswerende middelen. Daarom zijn velen geïnteresseerd in wat beter is om aspirine of paracetamol te nemen om de lichaamstemperatuur te normaliseren en de symptomen van ontsteking te bestrijden.

Elk van deze twee geneesmiddelen heeft zijn voor- en nadelen, dus voordat u met een van deze geneesmiddelen begint, moet u de voor- en nadelen zorgvuldig afwegen. Bij het gebruik van ontstekingsremmende medicijnen is het ook erg belangrijk om de juiste dosering te observeren en de toelatingsregels strikt na te leven.

Hoe medicijnen op het lichaam inwerken

Acetaminophen en acetylsalicylzuur zijn de oudste en meest verspreide vertegenwoordigers van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen. Het mechanisme van hun werking is om inflammatoire mediatoren te remmen, echter, Paracetamol werkt voornamelijk op het niveau van het centrale zenuwstelsel en aspirine is lokaal in de inflammatoire focus. Paracetamol en aspirine verlagen de lichaamstemperatuur goed, maar de andere effecten van deze medicijnen zijn anders.

Ontstekingsremmende activiteit van Paracetamol, in tegenstelling tot Ibuprofen of aspirine, wordt als tamelijk laag beschouwd, daarom is dit medicijn alleen voor de behandeling van ernstige ontstekingsprocessen niet voldoende. Meestal wordt het als antipyreticum voor verkoudheid gebruikt, omdat het snel en betrouwbaar de hoge temperatuur verlaagt. Daarom is het met hyperthermie veiliger om Paracetamol in te nemen, omdat het minder contra-indicaties en bijwerkingen heeft.

Acetylsalicylzuur is significant superieur aan Acetaminophen in ontstekingsremmend effect.

De werkzame stof werkt direct in het brandpunt van de ontsteking, wat een goed therapeutisch effect veroorzaakt. Dit medicijn is echter ook toxischer en heeft veel bijwerkingen en contra-indicaties. In sommige gevallen klopt aspirine de temperatuur beter aan, maar deze moet met de grootste zorg worden toegepast.

Kenmerken van Paracetamol

De belangrijkste indicatie voor het voorschrijven van dit medicijn is koorts bij infectie- en ontstekingsziekten. Het verschil tussen Paracetamol en aspirine is dat Acetaminophen veel veiliger is. Tot de voordelen behoren ook:

  • gebrek aan invloed op het bloedsysteem en metabolisme;
  • geen schadelijke effecten op de spijsverteringsorganen;
  • mogelijkheid tot gebruik vanaf jonge leeftijd (een kind jonger dan 3 maanden wordt uitsluitend voorgeschreven door een arts);
  • zeldzame bijwerkingen;
  • kan worden gecombineerd met andere geneesmiddelen (Analgin, Papaverin).
Een aanzienlijk nadeel is de lage ontstekingsremmende werking, waardoor het medicijn soms niet helpt de symptomen van de ziekte te elimineren. In dergelijke gevallen, beslis Paracetamol of Aspirine, moet u rekening houden met de ernst van de toestand van de patiënt, de leeftijd en de aanwezigheid van contra-indicaties.

Kenmerken van aspirine

Het belangrijkste verschil tussen aspirine en paracetamol is de aanwezigheid van een aantal bijwerkingen in acetylsalicylzuur:

  • verhoogt het risico op maag- en darmzweren;
  • heeft bloedverdunnende eigenschappen, die kunnen leiden tot bloeden;
  • overdosis resulteert in ernstige toxische lever- en nierbeschadiging;
  • langdurig gebruik kan leiden tot bloedarmoede.
Het medicijn kan worden gebruikt door volwassenen met duidelijke medische indicaties. Het is noodzakelijk om rekening te houden met alle risico's van het nemen van het medicijn en te bepalen wat effectiever is voor de patiënt - Paracetamol of acetylsalicylzuur. De behandeling moet plaatsvinden onder toezicht van een arts.

Artikel geverifieerd
Anna Moschovis is een huisarts.

Heb je een fout ontdekt? Selecteer het en druk op Ctrl + Enter

Acetylsalicylzuur of paracetamol is beter

Wat is beter voor verkoudheid: paracetamol of acetylsalicylzuur?

Paracetamol is gevaarlijk
Tot voor kort werd een geneesmiddel als paracetamol absoluut onschadelijk geacht. We worden nog steeds actief geadverteerd als de meest veilige en effectieve geneesmiddelen die paracetamol bevatten. Het is echter veilig om te zeggen dat dergelijke advertenties niet erg correct zijn. Galina Kholmogorova, een vooraanstaand onderzoeker aan het State Research Institute of Preventive Medicine, zegt: "Sinds mijn studententijd trof een zin me in de herinnering van onze professor, die tijdens een lezing over klinische farmacologie zei:" In het Westen is paracetamol erg populair, maar ik raad je af om het in je praktijk te gebruiken, omdat dit medicijn een heel smal "therapeutisch venster" heeft. Het vernietigt de levercellen en zorgt er ook voor dat de rode bloedcellen oplossen in het vaatbed tijdens een overdosis, en een overdosis is heel gemakkelijk te krijgen. " Laat me uitleggen wat een "therapeutisch venster" is: dit is het verschil tussen een therapeutische en een toxische dosis van een medicijn.

Kenmerken van medicijnen

Paracetamol en acetylsalicylzuur (ASA) worden beschouwd als effectieve pijnstillers, ontstekingsremmende en koortswerende geneesmiddelen. Geneesmiddelen hebben zowel voor- als nadelen, verschillen in contra-indicaties, verschillen in het werkingsmechanisme van dezelfde ziekte. Daarom is het, om tussen deze twee geneesmiddelen te kiezen, noodzakelijk om de kenmerken van elk van deze geneesmiddelen te kennen.

paracetamol

Niet-narcotische drug Paracetamol behoort tot analgetica en antipyretische geneesmiddelen, en in westerse landen wordt het acetaminophen genoemd (van de gereduceerde chemische samenstelling - para-acetylaminophenol). De belangrijkste indicaties voor toediening zijn febriele manifestaties bij infecties en ontstekingen.

De tool is:

  • niet de metabole processen en de spijsverteringsorganen schenden;
  • heeft een lage toxiciteit;
  • veilig voor kinderen.

Bij langdurig gebruik van het medicijn kunnen de volgende bijwerkingen optreden:

  • veranderingen in de werking van de bloedsomloop;
  • giftige nierschade;
  • verstoring van de lever;

Het risico op nier- en leveraandoeningen neemt toe met alcohol.

Acetylsalicylzuur

ASA (acetylsalyclicaacid) heeft, naast de antipyretische en analgetische eigenschappen, een ontstekingsremmende werking. Het actieve ingrediënt acetylsalyclicazuur is lokaal gericht op de focus van ontsteking, wat een goed therapeutisch resultaat geeft.

  • versnelt de temperatuur;
  • stopt ontsteking;
  • voorkomt bloedstolsels;
  • nuttig voor reuma, ischemie, endocarditis;
  • gebruikt na vasculaire chirurgie.

ASA heeft bijwerkingen en contra-indicaties:

  • het medicijn is giftig;
  • sterk verdunt het bloed;
  • verhoogt het risico op gastro-intestinale ulcera;
  • overdosis kan een negatieve invloed hebben op de nieren en de lever;
  • Aspirine wordt met voorzichtigheid voorgeschreven aan kinderen en wordt niet aanbevolen tijdens de zwangerschap.

Wat is het verschil

Er zijn weinig maar significante verschillen tussen ASK en Paracetamol:

  • Paracetamol is veiliger voor alle indicaties;
  • Aspirine verwijdert koorts sneller en houdt het effect langer vast;
  • ASA wordt gebruikt in de strijd tegen hart- en vaatziekten (vanwege de eigenschap van bloedverdunning);
  • Paracetamol heeft een lage ontstekingsremmende activiteit en elimineert de symptomen niet;
  • Aspirine heeft een effectiever effect op de productie van prostaglandinen (genezende, ontstekingsremmende stoffen) door het hele lichaam en Paracetamol heeft alleen effect op de hersenen (daarom worden geen hitte en pijn geëlimineerd, maar wordt de ontsteking niet verlicht);
  • ASK is een groter allergeen.

Wanneer kunnen Paracetamol en acetylsalicylzuur worden ingenomen?

Het werkingsmechanisme van beide geneesmiddelen is het remmen van mediatoren die pijn, koorts en ontsteking veroorzaken, alleen Paracetamol op het niveau van het centrale zenuwstelsel en aspirine werkt op de nidus zelf. Sta daarom soms de benoeming van fondsen samen toe. Gecombineerde doses Paracetamol en aspirine zijn opgenomen in tabletten zoals Citramon.

Dit medicijn bevat 3 actieve ingrediënten:

Hoewel deze pijnstillers over-the-counter worden verkocht, is het beter om de medicijnen niet zelf te nemen. Hun combinatie kan ernstige complicaties veroorzaken. Ook is het voor het gebruik van de medicatie nodig om de instructies te bestuderen waar de indicaties en dosering zijn voorgeschreven.

Wanneer en waarom is het beter om niet te combineren

Vaker heeft de combinatie van deze medicijnen geen zin, omdat ze een vergelijkbaar effect hebben en het effect van elkaar niet versterken.

Gelijktijdig gebruik leidt alleen maar tot een dubbele belasting van het lichaam.

Geneesmiddelen worden niet aanbevolen om mee te mengen:

  • mucosale ziekten;
  • gastro-intestinale problemen;
  • slechte bloedstolling;
  • lever- en nierziekte.

Mening van artsen over de combinatie van paracetamol en acetylsalicylzuur

Artsen zijn niet unaniem van mening over zowel het gezamenlijke gebruik van deze analgetica, als wat betreft elk medicijn afzonderlijk. Geneesmiddelen hebben over het algemeen algemene indicaties voor gebruik (koorts verwijderen, hoofdpijn verlichten, aandoeningen die gepaard gaan met verkoudheid en griep verlichten). Maar, rekening houdend met de mening van kinderartsen, heeft paracetamol de voorkeur in therapie, omdat acetylsalicylzuur geassocieerd is met het risico van het syndroom van Reye (gemanifesteerd bij kinderen van 4 tot 12 jaar).

Andere artsen zeggen dat Paracetamol vandaag geen erkenning zal krijgen dat het verboden zou moeten zijn om te verkopen, zelfs niet op recept. Hoogleraar farmacologie aan de universiteit van Erlangen-Nurnberg (Duitsland), Cai Brune, is van mening dat zelfs de dagelijkse acetamonofenpercentage, gelijk aan 4 g, ernstige schade aan de lever kan veroorzaken en dat de dubbele overmaat gevaarlijk is bij de ontwikkeling van acuut leverfalen.

De benoeming van Aspirin, naar de mening van dezelfde wetenschapper, is alleen mogelijk voor patiënten met cardiovasculaire problemen, maar niet als een pijnstiller. Immers, het verdovende effect van het medicijn duurt slechts een paar uur, en de actie van het verdunnen van het bloed - een paar dagen. Als gevolg hiervan is er altijd een verhoogd, ongerechtvaardigd risico op bloedingen.

Beoordelingen van patiënten

Irina, 32, nikkel

Ik vond Aspirin meer leuk. Ik wist niet dat kinderen gecontra-indiceerd zijn. Bedankt voor het verhelderen.

Anna, 40 jaar oud, Ufa

De samenstelling van Citramone was vroeger anders. Nu heet het Citramon-P. Het betekent met paracetamol.

Elena, 53 jaar oud, Moskou

Ik neem elke ochtend Aspirine in. Hij helpt me om de schepen op orde te houden. Maar voor het eerst hoor ik dat kiespijn op deze manier wordt geëlimineerd.

Het gebruik van paracetamol bij respiratoire virale aandoeningen

Paracetamol heeft meer de voorkeur om te gebruiken als koortsverdrijvend middel in geval van ernstige hyperthermie (vanaf 38 en hoger), aangezien de antipyretische eigenschappen ervan duidelijk tot uitdrukking komen onder andere vertegenwoordigers van farmacologische middelen uit de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende middelen. Als de temperatuur noodzakelijkerwijs moet worden teruggebracht tot meer adequate markeringen die het leven van de patiënt niet bedreigen, zal paracetamol het beste helpen voordat een ambulance arriveert.

Vormen van introductie in de moderne farmacologische markt:

  • Tabletten, verpakt in blisters van 6 of 10 stuks in doseringen van 500 mg of 300 mg (kinderdosering), verpakt in kartonnen verpakking
  • 2,5% siroop voor kinderen 50 ml per verpakking
  • Suspensie 2,5% in 100 ml per verpakking
  • Rectale zetpillen hebben ook een systemisch effect, maar zijn minder vatbaar voor irritatie van het maagdarmkanaal, tonen hun therapeutische effect veel sneller door snellere penetratie in de systemische circulatie.

Er zijn ook gecombineerde vormen van afgifte, die verschillende actieve ingrediënten bevatten, zoals citramon. De samenstelling van dit medicijn is naast paracetamol, acetylsalicylzuur en cafeïne. Kortom, deze componenten vertonen een synergetisch effect. Het zal ook interessant zijn om te leren dat de dosering van stoffen in dergelijke geneesmiddelen lager is dan in monodrugs. In tabletten is gecombineerd paracetamol en aspirine ongeveer de helft meer dan in conventionele monomiddelen, maar dit betekent niet dat ze meer dan normaal zouden moeten worden gedronken, anders bestaat er een risico op een overdosis, dus u moet de belasting voor de lever niet verdubbelen.

Gebruik van acetylsalicylzuur

De ontvangst van paracetamol en aspirine heeft vergelijkbare indicaties, evenals andere manieren om de temperatuur te verlagen, maar toch zijn er duidelijke verschillen in deze preparaten. Acetylsalicylzuur heeft een analgetisch effect, meer uitgesproken en verhoogt tegelijkertijd het risico op bloedingen. Feit is dat aspirine een klassieke disaggregant is, in kleine hoeveelheden (tot 150 mg per dag), helpt de adhesie van bloedplaatjes en dunner bloed te voorkomen, en in doses van 300 mg per dag verdooft en vermindert het effectief de manifestaties van acute virale ziekte. Aspirine in hogere doses, ongeveer 500 mg, niet slecht klopt de verhoogde temperatuur, maar het wordt nog steeds beschouwd als effectiever in deze situatie, paracetamol, omdat het veel veiliger is, hoewel het iets minder sterk is.

Kan ik deze medicijnen samen nemen? Samen kunnen ze worden ingenomen, vooral als onderdeel van dezelfde tsitramona, maar niet-naleving van het doseringsregime kan bijwerkingen veroorzaken in de vorm van maagpijn en veranderingen in bloedstolling. Trouwens, paracetamol heeft geen invloed op de reologische eigenschappen van bloed, daarom is het veiliger voor de behandeling van ARVI. Wat zijn er nog andere medicijnen om de temperatuur te verlagen zonder noemenswaardige bijwerkingen? Naast acetylsalicylzuur en paracetamol hebben ibuprofen en mefenaminezuur antipyretische eigenschappen.

Beide geneesmiddelen remmen het bloedstollingssysteem niet en stimuleren het niet, hebben niet zo een uitgesproken negatief effect op de maag als aspirine en hebben niet zo'n toxisch effect op de lever als paracetamol. Er zijn aanwijzingen dat ibuprofen door lange kuren kan worden ingenomen, omdat het één van de mildste niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen is. Mefenaminezuur heeft onder andere immunomodulerende eigenschappen, stimuleert de productie van interferon.

Hoge temperatuur is een natuurlijke reactie van het organisme op de ontwikkeling van sommige pathologische processen daarin. Meestal stijgt de temperatuur met de agressie van bacteriën, virussen en protozoa. Bovendien kunnen sommige fysieke effecten op het lichaam, zoals brandwonden, bevriezing enz. Dit fenomeen veroorzaken. Een toename van temperatuurindicatoren leidt tot de vernietiging van agressieve organismen, maar soms neemt de temperatuur vooral sterk toe. In dit geval komen antipyretische geneesmiddelen te hulp. Laten we praten op deze pagina "Populair over gezondheid" over wat beter is voor koude en temperatuur?

Wat is beter aspirine of paracetamol voor verkoudheid en koorts?

Zowel Aspirine als Paracetamol helpen pijn verlichten en koorts verminderen. Ze zijn echter actief in verschillende delen van ons lichaam, met enkele extra voordelen. Aspirine kan ook de ernst van ontstekingsprocessen verminderen en de bloedstolling verminderen, paracetamol heeft dergelijke eigenschappen niet. Het is vrij moeilijk om te kiezen welk medicijn effectiever zal zijn: u moet zich concentreren op de individuele kenmerken van de patiënt en de situatie als geheel.

Zowel aspirine en paracetamol zijn zonder recept verkrijgbaar bij elke apotheek. U kunt de haalbaarheid van het gebruik van deze geneesmiddelen bespreken met uw arts.

Paracetamol is inherent een prostaglandine-remmer, het beperkt de lichaamseigen synthese van cyclo-oxygenase, die het gebruikt om pijnsignalen uit te zenden. Aspirine behoort ook tot prostaglandineremmers, maar het beïnvloedt een paar andere stoffen, namelijk tromboxanen.

Zowel Aspirine als Paracetamol elimineren vrij effectief pijn (pijn en hoofdpijn bij verkoudheden), helpen de temperatuur te verlagen en verbeteren de algemene toestand van de patiënt.

Artsen zeggen dat aspirine een ernstiger effect heeft op het spijsverteringskanaal dan Paracetamol, dus patiënten met problemen in de activiteit van de organen van het maagdarmkanaal zouden de voorkeur moeten geven aan het tweede medicijn. De meeste mogelijke bijwerkingen van Aspirine worden geassocieerd met de mogelijkheid van bloeding in het spijsverteringskanaal.

Beide vergeleken geneesmiddelen kunnen in theorie de lever beschadigen, in de praktijk is deze situatie mogelijk als ze in grote hoeveelheden wordt geconsumeerd. Als u zich houdt aan de aanbevolen dosering en het interval tussen het nemen van dergelijke medicijnen in acht neemt, is dit niet schadelijk voor de lever. In het geval dat een overdosis van een van deze geneesmiddelen per ongeluk is opgetreden, moet u medische hulp zoeken bij een gezondheidscentrum.

Beide geneesmiddelen die worden vergeleken, kunnen individuele intolerantiereacties veroorzaken. Voorspel dat hun voorkomen van tevoren onmogelijk is. De incidentie van verschillende bijwerkingen van het gebruik van aspirine komt echter vaker voor dan bij het gebruik van Paracetamol.

Als aspirine en paracetamol alleen bedoeld zijn om de lichaamstemperatuur te verlagen, dan zijn beide tamelijk effectief. Aspirine heeft echter een sneller effect. En Paracetamol wordt beschouwd als het veiligste medicijn voor het verminderen van de temperatuur door artsen over de hele wereld.

Het is vermeldenswaard dat aspirine en andere geneesmiddelen die het in samenstelling hebben, dezelfde levercellen kunnen beïnvloeden als bepaalde virussen die verkoudheid veroorzaken. Hierdoor bestaat de mogelijkheid dat de lever last heeft van een combinatie van agressieve invloeden. In dit geval kan het syndroom van Reye zich ontwikkelen en deze pathologie wordt beschouwd als een van de gevaarlijkste complicaties van aspirine. Daarom wordt dit medicijn sterk afgeraden voor gebruik tijdens de kindertijd en moet u het niet gebruiken voor de behandeling van virusziekten.
Volwassen patiënten kunnen Aspirine veilig gebruiken, als het nodig is om de temperatuur te verlagen tijdens bacteriële infectieuze laesies.

Het is vermeldenswaard dat Paracetamol, in tegenstelling tot Aspirin, vrijwel geen contra-indicaties heeft. Het kan niet worden gebruikt in geval van overgevoeligheid voor het geneesmiddel (allergie), lever- en nierfalen. Tegelijkertijd is het toegestaan ​​om een ​​dergelijk geneesmiddel te gebruiken bij de behandeling van kinderen (vanaf de kindertijd), zwangere vrouwen en vrouwen die borstvoeding geven.

Aspirine wordt niet gebruikt voor individuele intolerantie, erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal, hemorrhagische diathese, sommige vormen van bronchiale astma. Dit geneesmiddel is absoluut gecontra-indiceerd bij kinderen jonger dan 15 jaar, zwangere vrouwen en vrouwen die borstvoeding geven.

Paracetamol is dus een veiliger middel dan aspirine. Volwassen patiënten kunnen echter goed Aspirine gebruiken bij de behandeling van infectie- en ontstekingsziekten om de temperatuur te verlagen. In gematigde dosering zal dit geneesmiddel behoorlijk effectief zijn. Paracetamol wordt natuurlijk het favoriete medicijn bij de behandeling van kinderen, zwangere vrouwen en vrouwen die borstvoeding geven.

Wat is beter Paracetamol of acetylsalicylzuur?

In feite is acetylsalicylzuur de hoofdcomponent van aspirine. Dit is de naam van de werkzame stof, die het lichaam beïnvloedt, de temperatuur verlaagt en pijn wegneemt. Daarom kan worden geconcludeerd dat aspirine en acetylsalicylzuur één en hetzelfde zijn. En in een apotheek kun je medicijnen kopen onder die naam. Van de temperatuur en koude pasvorm.

Catherine, www.rasteniya-lecarstvennie.ru
Google

Kenmerken van aspirine

De samenstelling van dit medicijn is acetylsalicylzuur, in de rol van excipiënten zijn microkristallijne cellulose en maïszetmeel.

Het medicijn behoort tot de farmacologische groep van niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen afgeleid van salicylzuur.

In de meeste gevallen wordt het voorgeschreven als een hulpmiddel met een krachtig ontstekingsremmend effect. Vaak fungeert aspirine als een antipyretisch, anticoagulans en antibloedplaatjesagens.

Na inname wordt het medicijn snel opgenomen in het maagdarmkanaal en omgezet in een eenvoudige metaboliet - salicylzuur.

De belangrijkste indicaties voor het gebruik van het medicijn:

  • acute en chronische ontstekingsziekten;
  • hoofdpijn;
  • kiespijn;
  • algomenorrhea;
  • reumatoïde artritis en artrose;
  • osteoartritis;
  • spondylitis ankylopoetica;
  • vasculaire trombose;
  • acute respiratoire virale ziekten;
  • spier- en gewrichtspijn.

Aspirine wordt vaak voorgeschreven als middel om het bloed effectief te verdunnen, dus het is onmisbaar voor de preventie van trombose en atherosclerose.

Het is niet wenselijk om het medicijn in te nemen als de patiënt ernstige organische pathologieën van de nieren heeft, bronchiale astma, diabetes mellitus, aandoeningen van het maag-darmkanaal, zwangerschap.

Bijwerkingen van het medicijn is het risico op het ontwikkelen van een maagzweer.

Hoe Paracetamol werkt

Het werkzame bestanddeel van het medicijn is dezelfde stof paracetamol (Paracetamol). Het behoort tot de farmacologische groep van aniliden. De tool is een populaire pijnstiller en koortswerend middel. Behandelt wijdverspreide antipyretische geneesmiddelen. Geabsorbeerd in het bloed in het maagdarmkanaal, voornamelijk in de dunne darm. De verwijdering van paracetamolresiduen wordt uitgevoerd door de lever. De belangrijkste indicaties voor het gebruik van fondsen:

  • hoofdpijn;
  • kiespijn;
  • migraine;
  • neuralgie;
  • koorts met verkoudheid.

Het is bewezen dat dit hulpmiddel de bloedsomloop en het metabolisme niet nadelig beïnvloedt, zelfs bij langdurig gebruik van de spijsverteringsorganen, niet beschadigt.

Contra-indicaties voor de benoeming van Paracetamol - overgevoeligheid voor het medicijn en chronisch alcoholisme.

Vergelijken van aspirine en paracetamol

Beide geneesmiddelen hebben vergelijkbare farmacologische eigenschappen, maar dit is niet hetzelfde.

gelijkenis

Zowel het ene als het andere medicijn heeft goede ontstekingsremmende en antipyretische eigenschappen. Indicaties voor het gebruik van beide middelen zijn ongeveer hetzelfde.

Wat is het verschil

Geneesmiddelen verschillen niet alleen in chemische samenstelling, maar ook in het werkingsmechanisme. Acetylsalicylzuur werkt voornamelijk in de lokale focus van ontsteking, en Paracetamol heeft een analgetisch effect via het centrale zenuwstelsel.

Aspirine heeft een sterker ontstekingsremmend effect dan Paracetamol. Bovendien is het veel langer.

Aangenomen wordt dat aspirine een negatief effect heeft op het slijmvlies van het maagdarmkanaal; daarom wordt het aanbevolen voor chronische gastro-intestinale aandoeningen Paracetamol in plaats van aspirine te nemen.

Wat is goedkoper

Simple Aspirin - 10 tabletten van 500 mg kunnen voor 5-7 roebels worden gekocht bij de apotheek. Bruisend is duurder - ongeveer 300 roebel.

De prijs van Paracetamol is gemiddeld 37-50 roebel. voor 10 tabletten.

Dat is beter - aspirine of paracetamol

De beslissing welke van de geneesmiddelen beter te gebruiken is voor een bepaalde ziekte, moet door een arts worden genomen. Wanneer zelfbehandeling noodzakelijk is om zich te concentreren op contra-indicaties, om het lichaam niet te schaden.

Met een verkoudheid

Bij virale ziekten geven veel artsen de voorkeur aan Paracetamol, maar dit kan worden vervangen door aspirine. Men moet niet vergeten dat de gezamenlijke inname van medicijnen onpraktisch is omdat ze vergelijkbare farmacologische eigenschappen hebben, en een overdosis kan leiden tot aandoeningen van het maagdarmkanaal - brandend maagzuur, misselijkheid, diarree.

Aan een hoofdpijn

Als het nodig is om hoofdpijn kwijt te raken, is het beter om aspirine in te nemen, omdat het meer uitgesproken pijnstillende eigenschappen heeft. Volwassenen hebben slechts 1 tablet nodig, het is beter om een ​​vloeistof te drinken, het overmatige zure effect van het medicijn, zoals melk, te neutraliseren. Om de negatieve effecten van het medicijn op het maag-darmkanaal te voorkomen, kunt u een pil in bruisende vorm drinken.

Op temperatuur

Beide medicijnen worden vaak gebruikt om de hitte te verminderen. Het is effectiever om Paracetamol met een dosering van 1 tablet 2-3 maal daags voor dit doel te drinken. Het gereedschap heeft hypotherme eigenschappen en verlaagt op betrouwbare wijze hoge temperaturen.

Voor kinderen

Er wordt aangenomen dat tot 12 jaar, beide geneesmiddelen met voorzichtigheid moeten worden gebruikt om bijwerkingen te voorkomen. De meeste artsen zijn echter van mening dat Paracetamol goed is voor de behandeling van kinderen, omdat het een minder negatief effect op het lichaam heeft. Er wordt aangenomen dat dit medicijn al kan worden voorgeschreven aan een kind ouder dan 3 maanden.

Artsen beoordelingen

Anatoly, huisarts: "Ik geloof dat het dagelijks gebruik van aspirine in een therapeutische dosis van 300 mg het menselijk lichaam op betrouwbare wijze beschermt tegen de vorming van bloedstolsels, omdat het medicijn een goed anticoagulans is. Dit is een uitstekend profylactisch middel om stoornissen in de bloedsomloop te voorkomen. "

Olga, huisarts: "Als een patiënt problemen heeft met de spijsverteringsorganen, is het beter hem Paracetamol te geven om te voorkomen dat hij brandend maagzuur en andere dyspeptische verschijnselen krijgt."

Alina, kinderarts: "Als er een mogelijkheid is, vervang ik aspirine altijd door een minderjarige met Paracetamol, het werkt veel gemakkelijker op het lichaam, heeft geen schadelijk effect op de spijsverteringsorganen en veroorzaakt geen allergische reacties, daarom wordt het als veiliger beschouwd in de kindertijd."

Patiëntenbeoordelingen voor aspirine en paracetamol

Marina, 27 jaar oud: "In de EHBO-koffer en persoonlijke portemonnee is altijd duidelijke aspirine aanwezig. Het kan worden genomen voor elk ongemak - of het hoofd, tand of buikpijn. Het helpt snel genoeg, vooral als je een bruisende oplossing drinkt. "

Arina, 53 jaar oud: "De eenvoudigste goedkope tabletten - aspirine - helpen snel met pijn, maar je moet het medicijn drinken met melk of een kussen, anders kan maagzuur ontstaan, vooral als je het op een lege maag inneemt."

Alexander, 43 jaar oud: "In het koude seizoen is er niets beters dan Paracetamol. De tool is in de loop van de jaren getest, nauwelijks koud gepakt - een halve tablet voor de nacht. In de ochtend zijn er geen symptomen van de ziekte, voel je je best. "

Hoe medicijnen op het lichaam inwerken

Acetaminophen en acetylsalicylzuur zijn de oudste en meest verspreide vertegenwoordigers van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen. Het mechanisme van hun werking is om inflammatoire mediatoren te remmen, echter, Paracetamol werkt voornamelijk op het niveau van het centrale zenuwstelsel en aspirine is lokaal in de inflammatoire focus. Paracetamol en aspirine verlagen de lichaamstemperatuur goed, maar de andere effecten van deze medicijnen zijn anders.

Ontstekingsremmende activiteit van Paracetamol, in tegenstelling tot Ibuprofen of aspirine, wordt als tamelijk laag beschouwd, daarom is dit medicijn alleen voor de behandeling van ernstige ontstekingsprocessen niet voldoende. Meestal wordt het als antipyreticum voor verkoudheid gebruikt, omdat het snel en betrouwbaar de hoge temperatuur verlaagt. Daarom is het met hyperthermie veiliger om Paracetamol in te nemen, omdat het minder contra-indicaties en bijwerkingen heeft.

Acetylsalicylzuur is significant superieur aan Acetaminophen in ontstekingsremmend effect.

De werkzame stof werkt direct in het brandpunt van de ontsteking, wat een goed therapeutisch effect veroorzaakt. Dit medicijn is echter ook toxischer en heeft veel bijwerkingen en contra-indicaties. In sommige gevallen klopt aspirine de temperatuur beter aan, maar deze moet met de grootste zorg worden toegepast.

Kenmerken van Paracetamol

De belangrijkste indicatie voor het voorschrijven van dit medicijn is koorts bij infectie- en ontstekingsziekten. Het verschil tussen Paracetamol en aspirine is dat Acetaminophen veel veiliger is. Tot de voordelen behoren ook:

  • gebrek aan invloed op het bloedsysteem en metabolisme;
  • geen schadelijke effecten op de spijsverteringsorganen;
  • mogelijkheid tot gebruik vanaf jonge leeftijd (een kind jonger dan 3 maanden wordt uitsluitend voorgeschreven door een arts);
  • zeldzame bijwerkingen;
  • kan worden gecombineerd met andere geneesmiddelen (Analgin, Papaverin).

Een aanzienlijk nadeel is de lage ontstekingsremmende werking, waardoor het medicijn soms niet helpt de symptomen van de ziekte te elimineren. In dergelijke gevallen, beslis Paracetamol of Aspirine, moet u rekening houden met de ernst van de toestand van de patiënt, de leeftijd en de aanwezigheid van contra-indicaties.

Zie ook: indicaties voor het gebruik van Paracetamol

Kenmerken van aspirine

Het belangrijkste verschil tussen aspirine en paracetamol is de aanwezigheid van een aantal bijwerkingen in acetylsalicylzuur:

  • verhoogt het risico op maag- en darmzweren;
  • heeft bloedverdunnende eigenschappen, die kunnen leiden tot bloeden;
  • overdosis resulteert in ernstige toxische lever- en nierbeschadiging;
  • langdurig gebruik kan leiden tot bloedarmoede.

Het medicijn kan worden gebruikt door volwassenen met duidelijke medische indicaties. Het is noodzakelijk om rekening te houden met alle risico's van het nemen van het medicijn en te bepalen wat effectiever is voor de patiënt - Paracetamol of acetylsalicylzuur. De behandeling moet plaatsvinden onder toezicht van een arts.

Artikel geverifieerd
Anna Moschovis is een huisarts.

Heb je een fout ontdekt? Selecteer het en druk op Ctrl + Enter

Paracetamol en acetylsalicylzuur: dat is beter

Het gebruik van paracetamol bij respiratoire virale aandoeningen

Paracetamol heeft meer de voorkeur om te gebruiken als koortsverdrijvend middel in geval van ernstige hyperthermie (vanaf 38 en hoger), aangezien de antipyretische eigenschappen ervan duidelijk tot uitdrukking komen onder andere vertegenwoordigers van farmacologische middelen uit de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende middelen. Als de temperatuur noodzakelijkerwijs moet worden teruggebracht tot meer adequate markeringen die het leven van de patiënt niet bedreigen, zal paracetamol het beste helpen voordat een ambulance arriveert.

Vormen van introductie in de moderne farmacologische markt:

  • Tabletten, verpakt in blisters van 6 of 10 stuks in doseringen van 500 mg of 300 mg (kinderdosering), verpakt in kartonnen verpakking
  • 2,5% siroop voor kinderen 50 ml per verpakking
  • Suspensie 2,5% in 100 ml per verpakking
  • Rectale zetpillen hebben ook een systemisch effect, maar zijn minder vatbaar voor irritatie van het maagdarmkanaal, tonen hun therapeutische effect veel sneller door snellere penetratie in de systemische circulatie.

Er zijn ook gecombineerde vormen van afgifte, die verschillende actieve ingrediënten bevatten, zoals citramon. De samenstelling van dit medicijn is naast paracetamol, acetylsalicylzuur en cafeïne. Kortom, deze componenten vertonen een synergetisch effect. Het zal ook interessant zijn om te leren dat de dosering van stoffen in dergelijke geneesmiddelen lager is dan in monodrugs. In tabletten is gecombineerd paracetamol en aspirine ongeveer de helft meer dan in conventionele monomiddelen, maar dit betekent niet dat ze meer dan normaal zouden moeten worden gedronken, anders bestaat er een risico op een overdosis, dus u moet de belasting voor de lever niet verdubbelen.

Gebruik van acetylsalicylzuur

De ontvangst van paracetamol en aspirine heeft vergelijkbare indicaties, evenals andere manieren om de temperatuur te verlagen, maar toch zijn er duidelijke verschillen in deze preparaten. Acetylsalicylzuur heeft een analgetisch effect, meer uitgesproken en verhoogt tegelijkertijd het risico op bloedingen. Feit is dat aspirine een klassieke disaggregant is, in kleine hoeveelheden (tot 150 mg per dag), helpt de adhesie van bloedplaatjes en dunner bloed te voorkomen, en in doses van 300 mg per dag verdooft en vermindert het effectief de manifestaties van acute virale ziekte. Aspirine in hogere doses, ongeveer 500 mg, niet slecht klopt de verhoogde temperatuur, maar het wordt nog steeds beschouwd als effectiever in deze situatie, paracetamol, omdat het veel veiliger is, hoewel het iets minder sterk is.

Kan ik deze medicijnen samen nemen? Samen kunnen ze worden ingenomen, vooral als onderdeel van dezelfde tsitramona, maar niet-naleving van het doseringsregime kan bijwerkingen veroorzaken in de vorm van maagpijn en veranderingen in bloedstolling. Trouwens, paracetamol heeft geen invloed op de reologische eigenschappen van bloed, daarom is het veiliger voor de behandeling van ARVI. Wat zijn er nog andere medicijnen om de temperatuur te verlagen zonder noemenswaardige bijwerkingen? Naast acetylsalicylzuur en paracetamol hebben ibuprofen en mefenaminezuur antipyretische eigenschappen.

Beide geneesmiddelen remmen het bloedstollingssysteem niet en stimuleren het niet, hebben niet zo een uitgesproken negatief effect op de maag als aspirine en hebben niet zo'n toxisch effect op de lever als paracetamol. Er zijn aanwijzingen dat ibuprofen door lange kuren kan worden ingenomen, omdat het één van de mildste niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen is. Mefenaminezuur heeft onder andere immunomodulerende eigenschappen, stimuleert de productie van interferon.

Het verschil tussen paracetamol en acetylsalicylzuur

Er is een basisset van geneesmiddelen, waarvan de aanwezigheid noodzakelijk is in de EHBO-kit voor thuis. Deze geneesmiddelen omvatten Paracetamol en acetylsalicylzuur (aspirine). Vaak gebruikt als antipyretische of ontstekingsremmende geneesmiddelen, maar er zijn verschillen in farmacologische activiteit en indicaties voor opname.

Kenmerken van medicijnen

Beide medicijnen blokkeren pijn, waardoor de aandoening wordt verlicht. Verlaag de lichaamstemperatuur. Hun actie vindt echter plaats in verschillende orgaansystemen, wat het verschil in aanvullende eigenschappen verklaart.

Paracetamol is een fenacetinemetaboliet, een niet-narcotische analgeticum uit de anilidegroep.

paracetamol

Het is een metaboliet van fenacetine, een niet-narcotische analgeticum uit de groep van aniliden. Het heeft een antipyretisch effect. Ontstekingsremmende eigenschappen zijn mild.

Het blokkeert cyclo-oxygenase-enzymen, waardoor de synthese van prostaglandinen wordt vertraagd. Het verzwakt de pijn. Paracetamol wordt geneutraliseerd in de cellen van perifere weefsels, waarmee een zwak anti-inflammatoir effect wordt geassocieerd.

Farmacodynamica is voornamelijk geconcentreerd in het centrale zenuwstelsel, waar de centra van thermoregulatie en pijn zich bevinden.

Benoemd in gevallen van:

  • koortsachtige toestand;
  • milde tot matige pijn;
  • gewrichtspijn;
  • neuralgie;
  • spierpijn;
  • hoofdpijn en kiespijn;
  • algodismenorei.

Gebruikt voor symptomatische behandeling, heeft geen invloed op de ontwikkeling van de ziekte.

Acetylsalicylzuur

Is salicylaatester van azijnzuur, behoort tot de groep van salicylaten. Het heeft een pijnstillend, antipyretisch en ontstekingsremmend effect. Het wordt veel gebruikt als een antirheumatisch medicijn.

  • met pijnsyndroom, waaronder hoofdpijn;
  • om een ​​koortsachtige toestand te verlichten;
  • met reuma en reumatoïde artritis, neuralgie;
  • als profylactisch tegen trombose en embolie;
  • om een ​​hartinfarct te voorkomen;
  • als de preventie van circulatiestoornissen in de hersenen van het ischemische type.

Het medicijn wordt gebruikt bij postoperatieve reanimatie en voor de preventie van kanker.

Farmacodynamica wordt veroorzaakt door de blokkering van enzymen die betrokken zijn bij de synthese van prostaglandinen en tromboxanen. Werkt als een niet-steroïde anti-inflammatoir geneesmiddel. De werkzame stof vermindert de capillaire permeabiliteit, vermindert de activiteit van hyaluronidase. Het remt de vorming van adenosinetrifosfaat, dat het ontstekingsproces vertraagt. Het heeft een antipyretisch effect door het effect op de thermoregulatiecentra, vermindert pijngevoeligheid. Het heeft een bloedverdunnende werking.

Vergelijken van paracetamol en acetylsalicylzuur

Actieve ingrediënten verschillen in chemische structuur en werkingsmechanisme. De mate van aanvang van het effect, de aard en de waarschijnlijkheid van bijwerkingen, verschillen

Geneesmiddelen kunnen op recept worden gecombineerd.

Het wordt niet aanbevolen om het zelf te doen, omdat verhoogt het risico op voorkomen en ernst van bijwerkingen. Er zijn medicijnen die beide actieve ingrediënten in kleine doses bevatten.

gelijkenis

Beide geneesmiddelen remmen inflammatoire mediatoren in verschillende mate, blokpijn-syndroom. Er is een effect op het centrum van thermoregulatie, waardoor een sterk hypothermisch effect optreedt.

Wat is het verschil

Paracetamol is actief op het niveau van het centrale zenuwstelsel. Aspirine werkt direct in de focus van ontstekingen.

De belangrijkste verschillen tussen de actieve ingrediënten:

  1. Vanwege de lage ontstekingsremmende functie, is Paracetamol niet bestand tegen ontstekingsprocessen, maar als koortsverdrag heeft het minder contra-indicaties.
  2. Aspirine heeft een sterk ontstekingsremmend effect, maar heeft een bredere lijst met bijwerkingen.
  3. Paracetamol heeft geen invloed op de bloedsomloop en het metabolisme en wordt daarom gebruikt bij kinderen en wordt ook voorgeschreven aan zwangere en zogende vrouwen. In het geval van bacteriële infecties kan uw arts echter aspirine voorschrijven.
  4. Aspirine werkt sneller als koortsremmend medicijn, maar heeft een effect op de levercellen. Hieraan gekoppeld is het risico van het ontwikkelen van Ray's syndroom.
  5. Acetylsalicylzuur wordt zwaarder getroffen door het maagdarmkanaal, daarom is er bij gebruik een hoog risico op het ontwikkelen van een maagzweer.
  6. Aspirine verdunt bloed, dat wordt gebruikt om trombolytische complicaties te voorkomen.

Acetylsalicylzuur heeft een analgetisch, antipyretisch en ontstekingsremmend effect.

Geneesmiddelen op basis van aspirine worden alleen voor volwassen patiënten voorgeschreven Kindertijd is een contra-indicatie.

Wat is goedkoper

Verpakking van Paracetamol uit 20 tabletten en acetylsalicylzuur in dezelfde hoeveelheid kost 15 tot 50 roebel. Beide medicijnen zijn goedkoop en vallen in dezelfde prijscategorie.

Apotheken presenteren farmaceutische producten van binnenlandse en buitenlandse fabrikanten, waarvan de prijs hoger kan zijn als gevolg van extra componenten. Bijvoorbeeld een complex van aspirine met magnesium of een combinatie van paracetamol met ascorbinezuur, antivirale middelen. Dergelijke medicijnen kunnen 200 - 400 roebel kosten., De prijs van een aantal geneesmiddelen is meer dan 1000 roebel.