Wat is het verschil tussen analgin of acetylsalicylzuur?

Migraine

Om de temperatuur te verlagen en pijn te verlichten, hebben velen te maken met een keuze: analgin of acetylsalicylzuur. Overweeg het effect van drugs en het verschil tussen hen, om sommige mythen te verdrijven.

1 Analgin of acetylsalicylzuur: is het hetzelfde of niet

Onmiddellijk merken we op dat dit 2 verschillende geneesmiddelen zijn met een verschillende samenstelling, farmacologische werking, wijze van toediening en effecten op het lichaam. Analgin is een analgeticum op basis van natriummetamizol. Acetylsalicylzuur (Acidum acetylsalicylicum) is aspirine.

Om de temperatuur te verlagen en pijn te verlichten, hebben velen te maken met een keuze: analgin of acetylsalicylzuur.

2 Hoe verschillen medicijnen van elkaar

Aspirine behoort tot de groep niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen. Het heeft antipyretische, pijnstillende en antiaggregerende eigenschappen.

Analgin - ook NSAID's van de pyrazolongroep; analgetisch en ontstekingsremmend middel.

Farmacologische werking

Analgin wordt snel geabsorbeerd door het maagdarmkanaal. Farmacologische effecten beginnen na 30 minuten en duren enkele uren. Metamizol-natrium wordt geëlimineerd via het urinestelsel en de darmen.

Aspirine wordt geabsorbeerd in de dunne darm; piekblootstelling wordt sneller bereikt - in 15-20 minuten.

Indicaties voor gebruik

Metamizol-natrium is geïndiceerd voor gebruik in dergelijke gevallen:

  • pijnsyndroom van een andere aard (migraine, menstruatiepijn, kiespijn, neuralgie);
  • ontsteking van spier- en botkraakbeenweefsel;
  • koorts met een besmettelijke ziekte;
  • gastro-intestinale aandoeningen (gastritis, pancreatitis, cholecystitis);
  • koud, griep.

Aspirine wordt gebruikt voor de volgende pathologieën:

  • cardiovasculaire aandoeningen van acute en chronische aard (hartaanval, spataderen, trombose, ischemie, atherosclerose);
  • koorts en koorts bij infectieziekten van het ademhalingssysteem;
  • ontstekingsprocessen in het lichaam als gevolg van verwondingen, operaties of ziekten;
  • tandheelkunde, menstruatie, hoofdpijn, migraine.

Samenstelling en vrijgaveformulier

Aspirine is verkrijgbaar in pilvorm. De samenstelling omvat acetylsalicylzuur als een actief ingrediënt. Extra componenten: maïszetmeel en microcellulose. In de vorm van een oplossing van het medicijn is dat niet, maar je kunt het zelf bereiden, door de tabletten met zoutoplossing te roeren. Er is ook geen zetpil in zijn pure vorm, maar je kunt antipyretische zetpillen kopen met aspirine in de samenstelling.

Aspirine is verkrijgbaar in pilvorm. De samenstelling omvat acetylsalicylzuur als een actief ingrediënt.

Analgin is beschikbaar in de vorm van tabletten, oplossing voor injectie en rectale zetpillen in zuivere vorm en in combinatie met andere stoffen, bijvoorbeeld met Dimedrol (kaarsen met de antipyretische eigenschap Analdim).

Dosering en toediening

Analgin genomen afhankelijk van de ziekte. Met een eenmalig gebruik zijn 1-2 tabletten voldoende. Met complexe behandeling - 2 stks. drie keer per dag.

Acetylsalicylzuur wordt 3 maal daags 1 tablet ingenomen. De arts moet de dosis aanpassen.

3 Wat is beter om analgin of acetylsalicylzuur te nemen

Het is moeilijk om te bepalen wat het beste is om te kiezen tussen deze twee geneesmiddelen. Het hangt allemaal af van het type ziekte en het gewenste resultaat. Metamizol-natrium heeft een uitgesproken analgetisch effect. Aspirine verlicht snel en effectief koorts, terwijl pijn het zwakker maakt dan metamizol-natrium.

Voordat u het geneesmiddel gebruikt, moet u de dokters raadplegen die in elk individueel geval de meest effectieve middelen voorschrijven.

4 Beoordelingen van Analgin en acetylsalicylzuur

Oksana, 36 jaar oud, Astrakhan

Analgin en acetyl zijn onmisbare medicijnen die ik altijd bij me draag en gebruik bij alle soorten pijn. Ik drink altijd Analgin van het hoofd, met andere pijnen en zwakheden neem ik aspirine, het helpt snel.

Irina, 50 jaar oud, Moskou

Sinds enkele jaren heb ik last van ziekten van het cardiovasculaire systeem. Er was obstructie in de vaten, gezwollen benen. De arts heeft geadviseerd acetylsalicylzuur te gebruiken voor bloedverdunning. Het helpt veel: zwelling neemt af, er is bijna geen pijn.

Wat is acetylsalicylzuur: aspirine of analgin?

Gesynthetiseerd door Felix Hoffman (Bayer AG) in 1897.

Acetylsalicylzuur is algemeen bekend onder de merknaam Aspirine

Acetylsalicylzuur heeft een ontstekingsremmend, antipyretisch en analgetisch effect en wordt veel gebruikt bij koortsachtige aandoeningen, hoofdpijn, neuralgie, enz. En als een antirheumatisch middel.

Het ontstekingsremmende effect van acetylsalicylzuur (en andere salicylaten) verklaart de effecten ervan op processen die plaatsvinden in de inflammatoire focus: een afname van de capillaire permeabiliteit, een afname van de hyaluronidase-activiteit, een vermindering van de energievoorziening van het ontstekingsproces door de vorming van ATP te remmen, enz.

Het antipyretische effect is ook geassocieerd met het effect van thermoregulatie op de hypothalamische centra.

Het analgetische effect is te wijten aan het effect op de centra van pijngevoeligheid, evenals het vermogen van salicylaten om het algenogene effect van bradykinine te verminderen.

Acetylsalicylzuur: instructies voor gebruik. Wat helpt het medicijn

Acetylsalicylzuur - een hulpmiddel met een uitgesproken ontstekingsremmend effect. Het medicijn elimineert hoge koorts en pijn, vermindert het kleven van bloedplaatjes. Leer hoe het medicijn te gebruiken, in welke hoeveelheden en wat acetylsalicylzuur helpt - gedetailleerde gebruiksinstructies bevatten alle nodige informatie.

Farmacologische werking

Het hulpmiddel voorkomt de synthese van prostaglandinen, die betrokken zijn bij ontstekingsprocessen, en bijdragen aan het verschijnen van pijn en koorts. Als gevolg van een significante afname van het aantal prostaglandinen, verwijden de bloedvaten zich, wat bijdraagt ​​aan een verhoogde transpiratie. Dus het medicijn heeft een antipyretisch effect.

Met medicijnen worden de zenuwuiteinden minder gevoelig voor pijn. Het medicijn wordt oraal ingenomen, het maximale niveau van de werkzame stof in het bloed wordt in korte tijd bereikt - in 10-20 minuten. Het niveau van salicylaat, dat optreedt als gevolg van het metabolisme, neemt binnen twee uur toe. Verwijdering van de componenten van het geneesmiddel geproduceerd door de nieren. Gedeeltelijke eliminatie wordt 20 minuten na toediening van het geneesmiddel uitgevoerd, salicylaat wordt na 2 uur gedeeltelijk uit het lichaam verwijderd.

Vorm en samenstelling vrijgeven

Acetylsalicylzuur is verkrijgbaar in tabletten. De samenstelling wordt weergegeven door een verschillende hoeveelheid van de werkzame stof - 100, 250, 50 mg, aangevuld met citroenzuur en aardappelzetmeel.

Aspirine en Analgin

Velen zijn geïnteresseerd in aspirine - is het acetylsalicylzuur of niet? Is acetylsalicylzuur aspirine of analgin? Aspirine is een derivaat van salicylzuur. Acetylsalicylzuur, dat vaak aspirine wordt genoemd, werd verkregen door een hydroxylgroep te vervangen. Daarom is analginum een ​​heel ander medicijn.

Wat helpt acetylsalicylzuur

Al tientallen jaren is aspirine - het populairste medicijn ter wereld.

Het medicijn wordt voorgeschreven voor de detectie van:

  • koorts;
  • reumatoïde artritis;
  • acute reumatische koorts;
  • dressler-syndroom;
  • reumatische chorea;
  • een hartaanval waarbij de longen worden aangetast;
  • acuut optredende tromboflebitis;
  • hoofdpijn, inclusief migraine;
  • osteoartritis;
  • neuralgie;
  • verschillende pijn - met tandenaandoeningen, met menstruatie, gepaard met ongemak; pijn in spieren en gewrichten;
  • aandoeningen van de wervelkolom, vergezeld van syndromen, de lijst wordt gepresenteerd met osteochondrose, ischias, spit;
  • hartinfarct, ischemische hartziekte, atriale fibrillatie, trombo-embolie (gebruikt voor preventie).

Contra-indicaties en bijwerkingen

Contra-indicaties voor het gebruik van geneesmiddelen worden vermeld, waaronder:

  • portale hypertensie;
  • bloeden in het spijsverteringskanaal;
  • Het syndroom van Reye;
  • hemorrhagische diathese;
  • aspirine triade;
  • onvoldoende hoeveelheid vitamine K in het lichaam en glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • de aanwezigheid van erosieve en ulceratieve laesies in het maagdarmkanaal in acute vorm;
  • hemofilie;
  • falen van de lever en de nieren;
  • de aanwezigheid van stratificerend aorta-aneurysma;
  • hypoprothrombinemie;
  • perioden van zwangerschap, borstvoeding;
  • overmatige gevoeligheid van het lichaam voor de componenten van dit hulpmiddel en andere geneesmiddelen die ontstekingsreacties elimineren, wat zich uit in de ontwikkeling van rhinitis en het optreden van urticaria.

Mogelijke negatieve reacties

Sommige mensen kunnen bijwerkingen krijgen:

  • diarree;
  • misselijkheid;
  • huiduitslag;
  • het uiterlijk van tinnitus;
  • het voorkomen van erosieve en ulceratieve laesies, bloeden in het spijsverteringskanaal;
  • angio-oedeem;
  • ontwikkeling van de aspirin-triade;
  • het verschijnen van pijn in de buik;
  • het optreden van trombocytopenie, anemie;
  • de ontwikkeling van anorexia;
  • Het syndroom van Reye;
  • bronchospasme;
  • het ontstaan ​​van hoofdpijn, duizeligheid;
  • visuele beperking;
  • hemorrhagisch syndroom;
  • verslechtering van chronisch hartfalen;
  • aandoeningen van de nieren en de lever.

Als de arts acetylsalicylzuur voorschrijft, moeten de gebruiksaanwijzing en contra-indicaties zorgvuldig worden bestudeerd om negatieve gevolgen te voorkomen.

Het gebruik van grote doses geld

Als u het medicijn in grote hoeveelheden gebruikt, niet overeenkomstig de aanbevolen doses, kunnen er negatieve reacties zijn. Overdosis veroorzaakt de volgende problemen:

  • schendingen van zuur-base balans en elektrolyt;
  • verwarring;
  • misselijkheid, vergezeld van braken, de aanwezigheid van pijn in de buik;
  • uitdroging;
  • gehoor- en zichtproblemen;
  • tremor;
  • slaperige toestand.

In zeldzame gevallen leidt drugsgebruik tot metabole acidose en coma.

Hoe te nemen

Volgens de instructies voor het gebruik van acetylsalicylzuur worden tabletten na de maaltijd ingenomen. Je kunt het medicijn niet alleen drinken met gewoon water, maar ook met alkalisch mineraalwater en melk.

De dosering wordt bepaald door de arts. Als het niet mogelijk is om een ​​arts te raadplegen en het probleem is onbeduidend, kan aspirine worden ingenomen in een hoeveelheid van 1-2 tabletten, wat overeenkomt met 500-1000 mg. De dosis is geïndiceerd voor een volwassene. 3-4 medicijnen zijn per dag toegestaan.

Kan ik 4 tabletten per dag acetylsalicylzuur 2 tabletten gebruiken? Gebruik het geneesmiddel niet in dergelijke hoeveelheden. De maximale dagelijkse dosis komt overeen met 6 tabletten. Te behandelen met het medicijn kan niet langer zijn dan twee weken.

Effect op bloedstolling

Acetylsalicylzuur verdunt het bloed. Als u wilt weten hoe u pillen moet nemen om de reologische eigenschappen van bloed te verbeteren, dient u een arts te raadplegen. De specialist kiest de individuele dosering. Om adhesie van bloedplaatjes te voorkomen, wordt het geneesmiddel gebruikt in een hoeveelheid van 0,5 tabletten / dag. De duur van de cursus is meestal 2-3 maanden.

Myocardinfarct

Ter voorkoming van een hartinfarct werd 250 mg van het geneesmiddel per dag gebruikt. Voor trombo-embolie en aandoeningen van de cerebrale bloedsomloop, gebruik ook 0,5 tab / dag. Geleidelijk wordt de hoeveelheid geneesmiddel verhoogd tot 1000 mg (2 tabletten / dag).

Instructies voor het gebruik van acetylsalicylzuur bij een temperatuur bij kinderen en volwassenen

Gewoonlijk wordt aspirine voorgeschreven voor verkoudheid.

Tabletten met een temperatuur worden niet op een lege maag gebruikt. Als u de temperatuur van een volwassene moet verlagen, is de aanbevolen dosering 250-1000 mg van het geneesmiddel. U kunt het geneesmiddel 3 of 4 keer per dag innemen.

Bij een temperatuur van kinderen geven van 100 tot 300 mg. Het is wenselijk dat de arts de dosis medicatie heeft gekozen. De hoogte van de dosis geld voor kinderen wordt bepaald aan de hand van de leeftijd.

  1. Een kind ouder dan twee jaar krijgt 100 mg medicatie.
  2. Met drie jaar toegestaan ​​om 150 mg te gebruiken.
  3. Bij de behandeling van een kind ouder dan vier jaar moet 200 mg worden gebruikt en bij de behandeling van een kind ouder dan vijf jaar, 250 mg.
  4. Acetylsalicylzuur in de aanbevolen hoeveelheid van een kind kan 3 of 4 keer per dag worden gegeven.

Met hoofdpijn

Acetylsalicylzuur is een effectief middel tegen hoofdpijn. U kunt Paracetamol gebruiken. Het medicijn is krachtig, omdat het zowel het lichaam en schade kan schaden. Bij het bepalen van de juiste dosis van de stof moet u zo voorzichtig mogelijk zijn. Als er in de nabije toekomst geen rust is gepland, neem dan twee pillen. Als u na inname van het medicijn kunt slapen of uitrusten, moet de dosis worden verlaagd tot 0,5-1 tablet. Om het gewenste effect te verkrijgen, moet het medicijn onmiddellijk na het optreden van ongemak worden ingenomen.

De aangegeven medicatiedoses zijn bedoeld voor gebruik door een volwassene. Voor kinderen is deze behandeloptie niet geschikt.

kater

Ongeacht de oorzaken van hoofdpijn, is het mogelijk om het probleem effectief op te lossen. In het dagelijks leven nemen mensen bijvoorbeeld vaak een medicijn met een kater. Maar we moeten niet vergeten dat het medicijn alleen de pijn elimineert, maar niet de kater zelf. Gebruik voor een kater andere medicijnen om het probleem op te lossen.

Hoe aspirine de bloeddruk beïnvloedt

Verhoogt of verlaagt aspirine de bloeddruk? Het medicijn heeft geen invloed op de bloeddruk. Het vermogen van het hulpmiddel om pijn in migraine te elimineren en de intracraniale druk te verminderen, wordt verklaard door het vermogen het bloed te verdunnen. Het geneesmiddel gebruiken bij hypertensie is schadelijk vanwege het risico op bloedingen.

Ontvangst tijdens menstruatie en kiespijn

Kan ik de tool gebruiken voor menstruatie? In dergelijke gevallen kunt u het medicijn gebruiken, maar met voorzichtigheid en voorafgaand overleg met de arts. De aanbevolen dosering - 1 tablet 2 keer per dag, maar toch is het beter om andere pijnstillers voor dit doel te gebruiken - analgin, spazmalgon, maar silo's.

Het helpt aspirine en kiespijn, omdat het een uitgesproken analgetisch effect kan hebben. Maar men kan niet meer dan 4000 mg per dag gebruiken. Anders kunnen ernstige schade aan de hersenen en interne organen optreden. Kinderen jonger dan 12 jaar moeten andere medicijnen oppikken, zoals zwangere vrouwen. Bij kiespijn kan Paracetamol helpen.

Hoe zich te ontdoen van acne

Het medicijn helpt bij het wegwerken van acne. Het werkt snel en is een van de meest effectieve middelen. Acetylsalicylzuur, gebruikt voor het gezicht, vernietigt bacteriën, wat helpt om het ontstekingsproces te stoppen en de huid te drogen. Voor de behandeling moet de tablet worden opgelost in water en de vloeistof die wordt gebruikt voor het afvegen. De oplossing wordt puntsgewijs direct op acne aangebracht.

maskers

  1. Masker met honing voor het gezicht helpt de huid te genezen. Voor 3-4 tabletten is 1 theelepel honing en water vereist. en 5 druppels, respectievelijk. Van deze componenten worden pap bereid, die gedurende een kwartier wordt aangebracht. De overblijfselen van middelen wegspoelen met warm water.
  2. Een masker met acetylsalicylzuur voor acne kan andere ingrediënten bevatten, zoals zwarte klei. De component wordt bereid in de hoeveelheid van verschillende eetlepels, verdund met water om een ​​homogene massa te verkrijgen. Vervolgens wordt het laatste en belangrijkste ingrediënt, acetylsalicylzuur, toegevoegd in de vorm van een poeder (1 tab. Per 1 eetlepel klei). Gekookte pap behandelt de huid van het gezicht gedurende 20 minuten en spoelt daarna af met koud water.

Als u besluit om acetylsalicylzuur te gebruiken om acne te bestrijden, vergeet dan niet dat de kuren kort moeten zijn, anders kunt u uw huid overdadig maken. Als u een droge huid heeft, wees dan voorzichtig bij het kiezen van deze behandelingsmethode voor acne.

Acetylsalicylzuur is geschikt voor het gezicht in gevallen waar de huid vettig is

Voordat u de maskers aanbrengt, moet u ervoor zorgen dat de reactie van het lichaam op de effecten van de componenten normaal is. Anders bestaat er een risico op irritatie. Bij het zoeken naar een product met acetylsalicylzuur voor acne, zullen beoordelingen u helpen de meest geschikte keuze te maken.

Acetylsalicylzuur voor haar

Aspirine heeft een gunstig effect op de haarzakjes. De drug:

  • herstelt glans;
  • elimineert de effecten van niet-succesvolle kleuring;
  • verheldert ongeverfd haar op een natuurlijke manier;
  • verhoogt het volume;
  • versnelt het groeiproces;
  • neutraliseert de negatieve effecten van chloor bij een bezoek aan het zwembad;
  • elimineert elektrificatie en alopecia.

Het gebruik van aspirine voor haartransplantatie is echter niet voor iedereen mogelijk en niet altijd. U kunt niet vaak compressen en maskers doen. Bij uitwendig binnendringen dringt de hoofdcomponent van het gereedschap goed door het weefsel. Aspirine voor haar kan vanaf 12 jaar worden gebruikt, omdat bij eerder gebruik het risico op het Reye-syndroom groot is. Degenen die eczeem, psoriasis of droge seborroe hebben, evenals eigenaren van gevoelige huidverzorging, gebaseerd op het gebruik van acetylsalicylzuur, zijn niet geschikt.

Eenvoudig aanbrengen: los 2-3 tabletten op in warm water en voeg het toe aan elk haarmasker.

Vruchtbaarheid, borstvoeding

Wanneer zwangerschap ten strengste verboden is om acetylsalicylzuur te gebruiken. Moeders die borstvoeding geven, mogen ook geen medicijnen gebruiken. Zwangere vrouwen krijgen geen medicatie voorgeschreven vanwege het gehalte aan schadelijke stoffen.

Aspirine en alcohol

Het is belangrijk om te weten hoe u medicijnen moet nemen, om uw lichaam niet te schaden.

Zijn acetylsalicylzuur en alcohol compatibel?

Met hun gelijktijdig gebruik irriteert het slijmvlies van het spijsverteringskanaal, is het mogelijk om de ontwikkeling van allergieën, het optreden van zweren en intragastrische bloeden, het optreden van een beroerte, een hartaanval te provoceren. Dood is mogelijk.

Het is noodzakelijk om medicijnen te nemen voor het gebruik van alcoholische dranken. Als je het een dag gebruikt, kun je de ernst van een kater verminderen.

Cafeïnecombinatie

Met het medicijn kun je cafeïne gebruiken. Er zijn echter contra-indicaties, omdat u uw arts zou moeten raadplegen.

Houdbaarheid

De houdbaarheid van het medicijn is 2 jaar. Het product moet bij kamertemperatuur worden bewaard op een plaats waar licht en vocht niet binnendringen, kinderen en dieren hebben geen toegang.

Wat is acetylsalicylzuur, wat helpt en hoe te gebruiken, staat in de gebruiksaanwijzing. Het is vooral belangrijk om een ​​arts te raadplegen bij de behandeling van kinderen. Voor jonge patiënten kan het medicijn zeer gevaarlijk zijn.

Wat is het verschil tussen analgin of acetylsalicylzuur?

Acetylsalicylzuur (ASA) en Analgin zijn niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen (NSAID's) omdat hun werkingsmechanisme gebaseerd is op de onomkeerbare remming van cyclo-oxygenase (COX). Zo helpen ze de vorming van prostaglandinen remmen en verminderen ze de intensiteit van het ontstekingsproces. Beide geneesmiddelen vertonen ook antipyretische en analgetische eigenschappen.

Indicaties voor gebruik

Deze medicijnen worden gebruikt voor cupping:

  • pyretische lichaamstemperatuur met febriele syndroom;
  • pijnsyndroom van zwakke en matige ernst;
  • ontstekingsproces.

ASA wordt gebruikt bij de preventie van hart- en vaatziekten die kunnen worden veroorzaakt door bloedstolsels.

Farmacologische werking

De analgetische eigenschappen van Analgin zijn te wijten aan de remming van de vorming van endogene stoffen. Het antipyretische effect is geassocieerd met de onderdrukking van de synthese en de onderdrukking van de afgifte van stoffen uit neutrofiele leukocyten en bacteriële endotoxinen. Remming van de vorming van prostaglandinen leidt tot een afname van de activiteit van ontstekingsprocessen.

Het werkingsmechanisme van ASA is ook gebaseerd op het blokkeren van COX-enzymen en het effect op pijncentra en thermoregulatie in het centrale zenuwstelsel.

Analgin en acetylsalicylzuur - is het hetzelfde?

Deze medicijnen hebben dezelfde eigenschappen en werkingsmechanismen, maar ze zijn geen analogen van de werkzame stof. Acetylsalicylzuur wordt vervaardigd op basis van salicylester van azijnzuur en de actieve component van Analgin, metamizol-natrium, is een derivaat van pyrazolon.

Samenstelling en vrijgaveformulier

Analgin is beschikbaar in de vorm van:

  • Metamizol Natrium 500 mg / tablet dosering;
  • waterige oplossing (50% of 25%) voor IV- en IM-injectie (ampullen, 1 of 2 ml).

Hulpstoffen (in de tablet):

  • suiker;
  • aardappelzetmeel,
  • calciumstearaat
  • talk.

ASC heeft alleen een tabletvorm van afgifte met een dosering van acetylsalicylzuur 500 mg / tablet:

  • citroenzuur;
  • aardappelzetmeel.

Dosering en toediening

Analgin tabletten 2-3 uur per dag na de maaltijd oraal in te nemen.

De maximale enkelvoudige dosis - 1 g dagelijks - 3 g.

Enkele dosis:

De oplossing van Analgin toegediend in / in of intramusculair 1 tot 2 ml 2-3 keer per dag. Kinderen worden gebruikt in een dosis van 50-100 mg per 10 kg lichaamsgewicht (tot 1 jaar, alleen intramusculaire toediening wordt toegediend en niet meer dan 3 dagen).

Het effect van ASA op het lichaam is dosisafhankelijk:

  • kleine doses (30-300 mg / dag) hebben een antibloedplaatjeseffect op het bloed;
  • middelgrote doses (2-4 g / dag) verminderen de pyretische lichaamstemperatuur en verlichten de pijn;
  • grote doses (4-6 g / dag) hebben ontstekingsremmende effecten.

Speciale instructies

Zwangerschap en borstvoeding

Deze geneesmiddelen kunnen niet worden gebruikt in het I en III trimester van de zwangerschap en tijdens borstvoeding.

De leeftijd van kinderen

ASA is niet van toepassing in de kindergeneeskunde. Analgin wordt met voorzichtigheid gebruikt bij de behandeling van kinderen tot 3 maanden.

Geavanceerde leeftijd

Mensen ouder dan 50 jaar kunnen een ASA hebben voor de preventie van hart- en vaatziekten.

Met abnormale leverfunctie

Met zorg Analgin toegewezen aan personen die lijden aan alcoholverslaving, met toxische leverschade.

In geval van verminderde nierfunctie

Het is conditioneel acceptabel om Analgin te gebruiken voor de behandeling van patiënten met een voorgeschiedenis van pyelonephritis of glomerulonefritis.

Overdosering en bijwerkingen van acetylsalicylzuur

Het gebruik van meer dan 100 mg / kg per dag gedurende 2 dagen kan een overdosis veroorzaken.

Het meest uitgesproken neveneffect bij gebruik van ASA is een schending van de cytoprotectieve eigenschappen van cellen in perifere weefsels, die zweren in het maag-darmkanaal kunnen veroorzaken.

Het gebruik van ASK bij virale infecties kan het Reye-syndroom veroorzaken - acuut leverfalen.

Contra

Analgin kan niet worden gebruikt indien beschikbaar in de geschiedenis:

  • overgevoeligheid voor het medicijn;
  • agranulocytose;
  • leukopenie;
  • neutropenie;
  • bloedarmoede;
  • nier- of leverinsufficiëntie;
  • glucose-6-fosfaatdehydrogenasedeficiëntie;
  • astma veroorzaakt door het gebruik van NSAID's.

Acetylsalicylzuur heeft de volgende contra-indicaties:

  • intolerantie voor NSAID's;
  • zweren in het spijsverteringskanaal;
  • hemofilie;
  • pancreatitis;
  • trombocytopenie;
  • bloeden in het spijsverteringskanaal;
  • astma voor neuspoliepen;
  • hartfalen, leverfalen of nierfalen;
  • hemorrhagische diathese;
  • tekort aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase.
  • leeftijd tot 15 jaar.

Beide geneesmiddelen zijn gecontra-indiceerd tijdens zwangerschap en borstvoeding.

Invloed van Analgin op het rijden

Interactie met andere drugs

Ontstekingsremmende middelen verminderen bij gebruik in combinatie met methotrexaat in een dosis van ≥ 15 mg / week de renale klaring van methotrexaat en dwingen het uit associatie met plasma-eiwitten.

Compatibiliteit met alcohol

Alcohol verhoogt de hepatotoxiciteit van geneesmiddelen.

Verkoopvoorwaarden voor apotheken

Opslagcondities en houdbaarheid

Bewaar niet langer dan 4 jaar op een droge plaats die ontoegankelijk is voor kinderen bij een temperatuur van maximaal 25 ° C.

De kosten van het medicijn en zijn analogen

De kosten van ASA (500 mg / tab., 10 stks / bl.) - vanaf 9 roebel.

Een volledig analoog van ASA is Duitse aspirine.

De prijs voor Analgin (500 mg / tab., 10 pcs./bl.) - vanaf 12 roebel.

beoordelingen

A. M. Petrova, therapeut: "Analgin of acetylsalicylzuur - u kunt elk medicijn kiezen om de symptomen te verlichten, zolang er geen contra-indicaties zijn."

Romanov P. Yu., Cardioloog: "De medicijnen hebben geen therapeutisch effect, ze werken als antipyretische en pijnstillende geneesmiddelen."

Marina, 35, Kaluga: "Ik gebruikte hoofdpijnmedicatie. ASK heeft veel bijwerkingen, dus ik geef de voorkeur aan Analgin. "

Oleg, 46 jaar oud, Ufa: "Het is al lange tijd bewezen dat zowel die als andere tabletten effectieve medicijnen zijn tegen hitte en pijn."

Wat is het verschil tussen Analgin en Aspirin?

Analgin en aspirine zijn veel voorkomende medicijnen die op de markt te vinden zijn. Beide medicijnen zijn aanwezig in bijna elke thuiskist. Gebruikt voor pijn van verschillende oorsprong, koorts, ontsteking.

Analgin en aspirine zijn veel voorkomende medicijnen die op de markt te vinden zijn.

Wat is het verschil en overeenkomsten?

De geneesmiddelen behoren tot dezelfde farmaceutische groep - niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen (NSAID's). Geneesmiddelen uit deze groep bevatten geen hormonen, hebben geen bijwerkingen die kunnen optreden als gevolg van hormonale therapie. Geneesmiddelen bevatten niet dezelfde werkzame stof, ze behoren tot verschillende soorten NSAID's vanwege de verschillende oorsprong van de werkzame stof: aspirine - tot salicylzuurderivaten, Analgin - tot pyrazolidine.

Instructies voor Analgin

Analgin is beschikbaar in tabletten. De werkzame stof is natriummetamizol, maar het bevat suiker, zetmeel, talk, calciumstearaat.

Het therapeutische effect is analgetisch en antipyretisch. Het heeft een impact op de productie van prostaglandinen, waardoor hun niveau wordt verlaagd. Het heeft een zwak effect, dat ontstekingsprocessen verwijdert.

Analgin gebruikt voor pijn, die wordt veroorzaakt door verschillende redenen: hoofdpijn en kiespijn, migraine, pijnlijke menstruatie, spierpijn, neuralgie, pijn na een operatie. In combinatie met geneesmiddelen die een spasmolytisch effect hebben, kunnen ze worden gebruikt voor nier- en galkoliek. Gebruikt tijdens koorts, die wordt veroorzaakt door infectieziekten.

Analgin mag niet worden gebruikt tijdens zwangerschap en lactatie, aandoeningen van de nieren en de lever, verschillende bloedpathologieën, bronchiale astma en overgevoeligheid voor de werkzame stof.

Neem 2-3 maal daags 1 tablet na een maaltijd. Voor 1 receptie kunt u maximaal 2 tabletten per dag innemen - 6 stuks.

Aspirine-instructies

Aspirine wordt verkocht in tabletten. Het actieve ingrediënt in de samenstelling is acetylsalicylzuur. Het medicijn heeft een analgetisch effect, verwijdert ontstekingen, verlicht koorts. Heeft een antiaggregatoire werking - vermindert de kans op bloedstolsels.

Aspirine wordt gebruikt om verschillende pijnsyndromen te verlichten en wanneer de temperatuur stijgt tijdens acute infecties. Elimineert pijn:

  • hoofdpijn;
  • tandenborstel;
  • tijdens de menstruatie;
  • achterin;
  • spier;
  • articulaire;
  • in de keel.

U mag het middel niet gebruiken tijdens de zwangerschap, borstvoeding, kinderen jonger dan 15 jaar, met pathologieën van de lever en de nieren, verschillende bloedziekten, astma, bloeding in het maagdarmkanaal.

Neem Aspirine-tabletten in na de maaltijd. Een enkele dosis overschrijdt niet 2 tabletten, de dagelijkse dosering is 6 stuks.

Wat is beter om te nemen - Analgin of Aspirin?

De medicijnen hebben vergelijkbare indicaties voor gebruik.

Op temperatuur

Beide geneesmiddelen hebben een antipyretisch effect. Bij hoge temperaturen, vooral als er geen resultaat is van het gebruik van Ibuprofen en Paracetamol, kunt u aspirine met Analgin gebruiken. Deze combinatie brengt de warmte snel naar beneden. Maar dit zou in geïsoleerde gevallen moeten gebeuren, de gelijktijdige toediening van tabletten op een doorlopende basis kan tot complicaties leiden.

Aan een hoofdpijn

Beide medicijnen werken goed met hoofdpijn. Het helpt, inclusief, en met hoofdpijn die optrad tijdens een kater. Maar het wordt niet aanbevolen om gelijktijdig met alcohol Aspirine en Analgin in te nemen. Het is vermeldenswaard dat de medicijnen het gevoel van pijn verminderen, maar elimineren niet het probleem dat het veroorzaakte. Raadpleeg een arts voor verdere behandeling.

Bij pediatrische therapie

Geneesmiddelen worden niet aanbevolen voor gebruik bij kinderen, omdat ze kunnen leiden tot gezondheidsproblemen. Bijzonder gevaarlijk is dat in zeldzame gevallen Ray's syndroom kan optreden - een levensbedreigende ziekte die voorkomt bij kinderen en adolescenten.

Analgin of aspirine kan alleen als laatste hulpmiddel aan kinderen worden gegeven als andere geneesmiddelen de taak niet aankunnen.

Mening van artsen over Analgin and Aspirin

Fominyh MA, tandarts, Nizhny Novgorod.

Analgin - een effectief medicijn met een minimum aan bijwerkingen, dat met veel indicaties wordt ingenomen. In de tandheelkunde wordt het gebruikt om pijn te verlichten na het verwijderen van tanden. Patiënten reageren goed - de pijn verdwijnt bij bijna iedereen en in een korte tijd.

Khanova SP, psycholoog, Irkutsk.

Analgin is beter te kopen op recept en voorgeschreven door een arts. Ondanks de beschikbaarheid kan het geneesmiddel bijwerkingen veroorzaken, vooral bij langdurig gebruik. Ja, en verwijder gewoon de pijn, neem een ​​pil en elimineer de oorzaak niet - niet altijd de juiste aanpak.

Strizhak OV, handmatige therapeut, Novosibirsk.

Analgin is een veel gebruikt en betaalbaar medicijn dat veel mensen alleen gebruiken. Niet iedereen is zich echter bewust van de bijwerkingen die het kan veroorzaken. Bij langdurig gebruik leidt dit tot grote problemen met de maag en de nieren. Daarom raad ik aan dit niet te nemen.

Kasatkin DS, neurochirurg, Moskou.

De belangrijkste taak van Aspirine is het verlagen van de temperatuur en het elimineren van pijn. Meestal gebruikt voor verkoudheid. Een handige vorm van release, in tablets, stelt u in staat om de tool zelf te gebruiken. Ook heeft het medicijn een effect dat bloedstolsels voorkomt. Het wordt gebruikt voor sommige operaties in neurochirurgie.

Tsyganok S. A., oogarts, Voronezh.

Aspirine is zeer effectief, vooral bij ontwenningsverschijnselen. Een van de bijwerkingen is een hoog risico op maagbloeding. Vaak is er een situatie dat mensen met hartpathologieën het medicijn ongecontroleerd innemen. Langdurig gebruik kan leiden tot complicaties.

Analgin en aspirine helpen bij hoofdpijn die tijdens een kater optrad.

Patiëntenbeoordelingen voor Analgin en aspirine

Katya, 31, Khabarovsk.

Analgin Ik neem vaak - en met hoofdpijn, en met pijn in de buik. De vertegenwoordiger van goede pijnstillers. Maar nadat ik kennis had gemaakt van de mening van de artsen over de voorbereiding, besefte ik dat een schijnbaar onschuldige remedie tot grote gezondheidsproblemen zou kunnen leiden. Het medicijn helpt, maar is niet altijd, afhankelijk van individuele kenmerken.

Vladislav, 23 jaar oud, St. Petersburg.

Vaak ervaar ik hoofdpijn als gevolg van problemen met de cervicale wervelkolom, die in de kindertijd verscheen. Ik accepteer Analgin, omdat het een goedkoop en betaalbaar medicijn is. Het effect is zwak, de pijn verdwijnt soms slechts na 3 tabletten. Het gebruik van het medicijn tijdens de menstruatie niet aanbevelen.

Margarita, 34 jaar oud, Moskou.

Ik probeer ervoor te zorgen dat aspirine altijd in de EHBO-kit aanwezig is. Ik gebruik voor verkoudheid als de temperatuur stijgt. Het medicijn heeft een goedkope prijs en een goede werkzaamheid. Duurdere medicijnen hebben vaak niet het gewenste effect. Ik behandel volwassenen en een zoon even, er waren geen problemen.

Igor, 61, Sochi.

Gebruik in de familie vaak aspirine. De tool is goed bewezen als antipyreticum. Het effect is snel. Om de hitte te verminderen, probeerde ik andere drugs - ze zijn niet zo effectief. Ik neem eerst de pillen van de eerste dosis, daarna een geheel. De tool is goedkoop, dokters vaak aanbevolen. Er zijn gevallen geweest waarin de werking van aspirine niet voldoende was.

Antipyretica voor kinderen Paracetamol Nurofen Nimulid Analgin. Mam is een dokter. Voor elk kind - de beste dokter

De inhoud

Wanneer geef je een kind antipyretica?

Als het kind koorts heeft, willen en moeten de ouders het kind helpen voordat de arts arriveert.

Wanneer is het nodig om een ​​kind antipyretisch te maken? In dit opzicht verschillen de aanbevelingen van de WHO en de aanbevelingen van de Russische artsen enigszins van elkaar.

De WHO beveelt aan koorts te nemen bij een lichaamstemperatuur van meer dan 39-39,5 ° C, waarbij wordt uitgelegd dat het lichaam bij verhoogde lichaamstemperatuur metabolische processen verergert en beschermende antilichamen produceert, d.w.z. het lichaam bestrijdt aldus infectie. Maar er zijn groepen kinderen voor wie de WHO aanbeveelt om de laagste temperatuur te verlagen: 38 ° C en zelfs 37,5 ° C. Dit zijn kinderen van de eerste 3 maanden van het leven, kinderen uit de risicogroep voor het optreden van aanvallen op de achtergrond van hoge temperaturen (lijden aan epilepsie, neurologische pathologie, met een voorgeschiedenis van febriele convulsies), kinderen en volwassenen die geen hoge temperatuur verdragen (als de toestand van de patiënt verslechtert ).

Kinderartsen in Rusland adviseren meestal om de lichaamstemperatuur boven 38-38,5 ° C te verlagen, vooral 's avonds en' s nachts. Dergelijke aanbevelingen houden verband met het feit dat

Koorts - beschermende en adaptieve reactie van het lichaam

Koorts is een beschermende en adaptieve reactie van het lichaam, die ontstaat als reactie op blootstelling aan pathogene stimuli en die wordt gekenmerkt door een herstructurering van de thermoregulatieprocessen, die leidt tot een toename van de lichaamstemperatuur en het stimuleren van de natuurlijke reactiviteit van het lichaam. De biologische betekenis van koorts is het versterken van de immuunafweer. Een stijging van de lichaamstemperatuur leidt tot een toename van fagocytose, een toename in de synthese van interferonen, de activatie en differentiatie van lymfocyten en de stimulatie van de genese van het antilichaam. Verhoogde lichaamstemperatuur voorkomt de reproductie van virussen, cocci en andere micro-organismen.

Koorts is fundamenteel verschillend van de toename van de lichaamstemperatuur, waargenomen tijdens oververhitting van het lichaam, die om verschillende redenen optreedt: met een aanzienlijke toename van de omgevingstemperatuur, actief gespierd werk, enz. Bij oververhitting wordt het thermoregulatiecentrum ingesteld om de temperatuur te normaliseren, terwijl tijdens koorts het thermoregulatiecentrum Met opzet herbouwt het "instelpunt" naar een hoger niveau van lichaamstemperatuur.

Anginine-injectie met difenhydramine is een zeer effectieve verdoving die na 10 minuten werkt. Het kan worden gebruikt voor verwondingen bij volwassenen en kinderen en voor vermoedelijke nierkoliek. Analgin en difenhydramine zijn zeer goed compatibel, ze vullen elkaar aan en worden gebruikt voor kiespijn, migraine, neuralgie, spierpijn, postoperatieve pijn. Kinderen, deze combinatie van medicijnen is beter om tabletten te geven. Voer voordat u de injectie toedient eerst analgin in de spuit, vervolgens Dimedrol en injecteer het geneesmiddel langzaam. Bij hoge temperaturen geeft deze injectie een goed resultaat, pas daarna moet je een halve liter water drinken. Zetpillen Analdim met difenhydramine en analginum zijn beschikbaar voor verkoop, die 1-3 keer per dag in het rectum moeten worden toegediend. Ze worden meestal voorgeschreven aan kinderen. U moet deze geneesmiddelen niet combineren voor pathologieën van de nieren en de lever, voor diabetes mellitus, bloedziekte, bronchiale astma en tijdens de zwangerschap.

Analgin en aspirine: drinken of niet

Citramon is gebaseerd op de opname van aspirine, de eerste van de open niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen. De eigenschappen worden momenteel voldoende getest, de bijwerking (als de dosis wordt waargenomen) is vrijwel afwezig, dus de pillen kunnen zowel door ouderen als kinderen vanaf 10 jaar worden gebruikt.

Het gebruik van aspirine verbetert de bloedcirculatie in het gebied van vasculaire hoofdpijn, wat leidt tot het onttrekken van symptomen.

Maar aan de andere kant hebben de pillen negatieve eigenschappen. Omdat het acetylsalicylzuur is, wordt het meestal gebruikt om de slijmvliezen te irriteren. Frequent gebruik van Citramone leidt tot zweren, verminderde bloedstolling en allergische reacties. Maar met deze eigenschappen wordt respectievelijk aspirine (en Citramon) voorgeschreven voor vasculaire trombose of voor de preventie ervan.

  • Gezondheidstoestand is normaal,
  • De huid is roze of lichtjes rood, vochtig en warm, het geeft warmte af.
  • Het verschil tussen rectale (interne) en axillaire (huid) temperatuur is minder dan 1 ° С.
  • Tachycardie en verhoogde ademhaling komen overeen met het niveau van temperatuurstijging (normaal, wanneer de temperatuur elke graad boven 37 ° C stijgt, neemt de ademhalingssnelheid toe met 4 in 1 minuut en de hartslag met 10-15 in 1 minuut).
  • Dit is een prognostisch gunstige koorts. Hiermee is het vaak niet nodig om antipyretica te gebruiken.
  • Welzijn lijdt enorm,
  • Er is koorts, de huid is bleek, van marmer uiterlijk, nagels en lippen zijn blauwachtig,
  • Voeten en handpalmen zijn ijzig, de huid is koel en droog om aan te raken,
  • Het verschil tussen rectale en okseltemperatuur is meer dan 1 ° С,
  • Temperatuur gestaag toegenomen,
  • Tachycardie is hoger dan verwacht bij een bepaalde temperatuur,
  • Er kunnen delirium zijn, stuiptrekkingen, koude rillingen met spiertrillingen.
  • "Witte" koorts wordt als prognostisch ongunstig beschouwd en vereist onmiddellijke hulp. In dit geval zijn antipyretica noodzakelijk, maar alleen in combinatie met vasodilatatoren (no-spa) en antihistaminica (difenhydramine, tavegil). Het effect bij gebruik van alleen antipyretische middelen is onbeduidend of afwezig.

Wanneer "roze" is het noodzakelijk om het lichaam te koelen: verwijder overtollige kleding en een deken, veeg de huid met een koude vochtige doek af of blaas een ventilator, zet containers met koud water onder de oksels en in het liesgebied (er zijn grote schepen).In dit type van koorts, is de temperatuur aan 38.5 ° C Churn zou dat niet moeten zijn. In de "witte" koorts moet je opwarmen - word warm, word bedekt en zweet goed. In het geval van "witte" koorts, kan men in geen geval de temperatuur verlagen door koud af te vegen bij afkoeling neemt de spasmen van de huidvaten af ​​en neemt de warmteafgifte af. De temperatuur van de huid verminderen we zeker, maar de temperatuur van de interne organen zal nog verder stijgen. Met dit type koorts, vanwege de extreem slechte gezondheidstoestand, moet de temperatuur soms al bij 37,5 ° C worden verlaagd.

Daarom is een contra-indicatie voor het gebruik van aspirine gastro-intestinale ulcer - vanwege het theoretische risico op bloeding. Geneesmiddelen op basis van acetylsalicylzuur, als u besluit ze te behandelen, is het beter om niet tijdens een kater, maar van te voren, voor het feest te nemen - dit zal de dreigende microtrombose in kleine hersenvaten verminderen en gedeeltelijk de zwelling van het weefsel voorkomen.

Doel: antipyretisch, analgetisch, cardioprotectief (vermindert het risico op een hartaanval en beroerte) betekent.

Wat is het gevaar: het maagslijmvlies is irritant actief. Het ongecontroleerd gebruik van grote hoeveelheden van het geneesmiddel kan zweren, zweren in de twaalfvingerige darm, enz. Veroorzaken. Daarom is het onmogelijk om het geneesmiddel te gebruiken voor patiënten met een maagzweer en eroderende gastritis! Als u dergelijke diagnoses niet hebt gekregen, maar u wordt vaak gekweld door pijn in uw maag, brandend maagzuur, dient u uw arts te raadplegen als u dit medicijn kunt gebruiken. Voor de preventie van een beroerte, adviseren artsen in de regel mildere vormen van aspirine.

analgene

De WHO heeft een negatieve houding ten opzichte van het gebruik ervan in de medische praktijk, omdat het een nadelig effect heeft op het hematopoëtische systeem, de lever en de nieren. Het wordt aanbevolen om af en toe analgin te gebruiken, alleen met de ineffectiviteit van andere pijnstillers.

Analoggin heeft echter nog steeds enkele voordelen. Allereerst is het een uitgesproken anesthetisch effect en de aanwezigheid van een snelwerkende doseringsvorm. Analgin kan worden gebruikt als een oplossing voor intramusculaire of intraveneuze toediening. Bovendien is het medicijn zeer betaalbaar: tablets kosten ongeveer 2-5 roebel.

Absoluut veilige medicijnen bestaan ​​niet, dus elke keer moet je alle mogelijke risico's van het gebruik ervan overwegen. Artsen adviseren niet om zelf een medicijn te gebruiken, maar alleen zoals voorgeschreven. Daarnaast moet je de instructies aandachtig lezen en niet klagen.

Mercury-thermometers kunnen een taboe hebben

De Wereldgezondheidsorganisatie adviseert om kwikthermometers te verbieden. Dergelijke temperatuurmeters zijn nauwkeuriger dan elektronische meters, maar veel gevaarlijker. Mercury-thermometers bieden om te stoppen met produceren en verkopen. En ze willen er tot 2020 volledig vanaf.

Kunnen Aspirine en Analgin samen worden gebruikt?

Goedkope geneesmiddelen Aspirine en Analgin worden al heel lang in de geneeskunde gebruikt. Ze kunnen bij elke apotheek en zonder recept worden gekocht. In elk huis is er minstens één van deze medicijnen. Maar vandaag is het steeds beter mogelijk om een ​​argument te horen over de vraag of deze populaire tablets zo goed zijn.

Goedkope geneesmiddelen Aspirine en Analgin worden al heel lang in de geneeskunde gebruikt.

Kenmerken van aspirine

Aspirine is een medicinale samenstelling afgeleid van de interactie van salicylzuur en azijnzuuranhydride. Naast de werkzame stof (acetylsalicylzuur - ASA), bevat het conserveringsmiddelen, stimulerende middelen, enterosorbenten.

  • heb een zure smaak;
  • slecht oplosbaar in koud water;
  • oplossen in kokend water en alcohol.

De voordelen van het medicijn:

  • slaat de temperatuur naar beneden;
  • verlicht ontstekingen;
  • werkt als een zwakke pijnstiller;
  • het bloed dunner maken, beschermt tegen de vorming van bloedstolsels.

Aspirine is een medicinale samenstelling afgeleid van de interactie van salicylzuur en azijnzuuranhydride.

Als koortsverdrijvend middel wordt aspirine voorgeschreven in de vorm van injecties (bijvoorbeeld Acelisin). Maar vaker wordt het gebruikt door patiënten die lijden aan hart- en vaatproblemen.

Hoe werkt Analgin

De eigenschappen van Analgin (actief ingrediënt - mitamizol-natrium) bestaan ​​uit het vertragen van de activiteit van het cyclo-oxygenase-enzym, dat verantwoordelijk is voor de synthese van stoffen die pijn veroorzaken in de zenuwuiteinden. Tablets helpen met:

  • pijnsensaties;
  • zwakke hitte;
  • verhoogde zuurgraad van de maag.

Analgin wordt gebruikt voor pijn van verschillende oorsprong:

  • neuralgie;
  • ischias;
  • spierpijn;
  • influenza;
  • postoperatieve pijn;
  • galkoliek;
  • koorts;
  • hoofdpijn en kiespijn.

Eigenschappen van Analgin bestaan ​​uit het vertragen van het werk van het cyclo-oxygenase-enzym, dat verantwoordelijk is voor de synthese van stoffen die pijn veroorzaken in de zenuwuiteinden.

Gezamenlijk effect

ASA heeft een meer uitgesproken antipyretisch effect. In de aanwezigheid van ernstige pijn, maar de afwezigheid van warmte met behulp van effectieve pijnstillende Analgin. Hun gezamenlijke benoeming is gericht op het versterken van de individuele indicatoren van elk, het mengsel wordt getoond met het gelijktijdig optreden van:

Welke hulp samen

Aspirine met Analgin-behandeling:

  • reuma;
  • influenza;
  • verkoudheid;
  • virale infecties;
  • kiespijn, gepaard gaande met koorts en ontsteking.

Maar alleen een arts moet een combinatie van deze twee pijnstillers voorschrijven. Voor gebruik, moet u de instructies lezen om contra-indicaties en bijwerkingen uit te sluiten.

Contra

Analgin is in veel landen verboden. Onze artsen benaderen het gebruik ervan ook met de nodige voorzichtigheid, omdat het wordt herkend als een sterk toxine. Het hulpmiddel is niet voorgeschreven aan patiënten:

  • met individuele intolerantie;
  • met zwakke immuniteit;
  • met hartziekte;
  • voor bloedziekten;
  • met vasculaire pathologie;
  • voor aandoeningen in de lever en de nieren;
  • hypotensie;
  • zwangere vrouwen;
  • tijdens borstvoeding;
  • kinderen tot 2 jaar.

Omdat aspirine ook een analgeticum is, zijn veel van de contra-indicaties vergelijkbaar met Analgin:

  • giftig;
  • niet geschikt voor patiënten met nier- en leverdysfunctie;
  • werkt agressief op het spijsverteringskanaal;
  • sterk verdunt het bloed;
  • verlaagt de druk;
  • niet getoond tot 12 jaar;
  • niet aanbevolen voor zwangere vrouwen.

De combinatie van deze medicijnen en alcoholische dranken is onaanvaardbaar.

Hoe aspirine en Analgin te nemen

Aspirine is verkrijgbaar in poeder of tabletten. Analgin wordt gemaakt in de vorm van injecties, zetpillen, poeders en tabletten.

Op temperatuur

Als je de warmte wilt verminderen, kun je een van de opties gebruiken (voor een volwassene):

  • Aspirine-tabletten - 2 stuks 500 mg 4 keer per dag;
  • Analgin-tabletten - 1 tablet 500 mg 3 maal per dag;
  • Analgin in de vorm van injecties - 1 ml van 3 injecties per dag.

Aspirine is verkrijgbaar in poeder of tabletten.

Bij het gebruik van vaste preparaten is het noodzakelijk om gelijke intervallen tussen recepties te observeren. Een noodzakelijke voorwaarde voor het aanwijzen van injecties - een langzame injectie (dit zal helpen een scherpe drukvermindering te voorkomen).

Van pijn

Om het voorgeschreven pijnsyndroom te verlichten (volwassenen):

  • Analgin in vaste vorm - dagelijkse dosis van 2 g (met ernstige pijn - tot 6 g);
  • Analgin-injecties - 1-2 ml 2 keer per dag (3 keer met ernstige pijn);
  • Aspirine wordt gebruikt als pijn gepaard gaat met ontsteking - 1 tablet 3 maal per dag.

Er moet rekening worden gehouden met het volgende:

  • tabletten worden weggespoeld met veel water;
  • hoofdpijn injectiemethode is effectiever;
  • voor kiespijn, wordt een pijnstiller in de vorm van een kompres aangebracht op het tandvlees of een slechte tand (dit is een effectieve remedie op korte termijn).

Voor kinderen

Een kind van 2 tot 14 jaar oud Analgin wordt voorgeschreven op aanbeveling van een kinderarts en houdt zich aan de volgende regels:

  • het nemen van vaste vormen - 250-500 mg per dag;
  • in de vorm van injecties - met een snelheid van 5-10 mg per 1 kg lichaamsgewicht 2 keer per dag;
  • De geïnjecteerde formulering moet op lichaamstemperatuur zijn;
  • oplossingen met een volume van 1 g moeten intraveneus worden toegediend;
  • het verloop van het gebruik van eventuele pijnstillers - niet meer dan 3 dagen;
  • bij een stabiele temperatuur worden de injecties voorgeschreven in combinatie met difenhydramine;
  • de minste bijwerking van de applicatie heeft een zetpil.

Aspirine wordt voorgeschreven voor kinderen vanaf 12 jaar en met de nodige voorzichtigheid.

Aspirine wordt voorgeschreven aan kinderen vanaf 12 jaar en met de nodige voorzichtigheid (vanwege de diagnose van het syndroom van Reye). Tabletten of poeders worden voorgeschreven in doses van maximaal 0,5-1 g per dag en worden weggespoeld met een grote hoeveelheid vloeistof.

Bijwerkingen van aspirine en Analgin

Belangrijke neveneffecten zijn overdosis en allergieën.

Aspirine kan veroorzaken:

  • maagbloeding;
  • nierpijn;
  • drukval;
  • convulsies;
  • gehoorverlies (bij het syndroom van Reye).

Bijwerkingen van Analgin:

  • maagklachten;
  • lever- en nierpijn;
  • kortademigheid;
  • uitslag en jeuk;
  • Quincke zwelling.

Wat is het verschil tussen aspirine en acetylsalicylzuur?

Is acetylsalicylzuur aspirine? Zijn er verschillen tussen deze twee medicijnen? Beide geneesmiddelen hebben dezelfde functie, hebben dezelfde werkzame stof. Acetylsalicylzuur (ASA) is een medicinale stof die wordt gebruikt in cardiologie, chirurgie en therapie. Aspirine is de handelsnaam voor ASA.

Samenstelling en eigenschappen van medicijnen

Is er enig verschil tussen aspirine en acetylsalicylzuur? Volgens de instructies van beide vormen van geneesmiddelen, variëren ze in dosis. Aspirine kan worden geproduceerd in doseringen van 500, 100, 300 mg. Acetylsalicylzuur is verkrijgbaar in 250 en 500 mg (tabletvorm).

Samenstelling van ASC en aspirine:

Natriumcitraat, natriumcarbonaat

Aardappelzetmeel, talk

Effecten van acetylsalicylzuur op het lichaam:

  • stopt de ontstekingsreactie;
  • heeft een analgetisch effect;
  • verlaagt de lichaamstemperatuur tijdens hyperthermie;
  • elimineert gewrichtsontsteking;
  • vermindert de adhesie van bloedplaatjes, waardoor de vorming van trombotische massa's wordt voorkomen (vermindert de synthese van enzymen).

Aspirine wordt actief gebruikt als een trombolytische therapie bij hartpatiënten, evenals een analgetisch en antipyretisch middel.

Farmacokinetische eigenschappen van acetylsalicylzuur:

  • dringt door de maag en darmen, gaat in salicylzuur tijdens het metabolisme;
  • de maximale concentratie van de stof in de bloedbaan wordt na 10-20 minuten vastgelegd;
  • acetylsalicylzuur wordt opgelost in de holte van de twaalfvingerige darm (als het een beschermende omhulling heeft);
  • in staat zijn om in menselijke melk over te gaan;
  • halfwaardetijd is 3-15 uur, respectievelijk, de dosering;
  • verzamelt zich niet in het bloed;
  • uitgescheiden door de nieren na 1-3 dagen.

Aspirine verschilt van acetylsalicylzuur doordat Aspirine-tabletten een beschermende coating kunnen hebben die de tijd van absorptie van ASA verlengt. De schaal van de getabletteerde doseringsvormen is noodzakelijk om de maagwand te beschermen tegen het irriterende effect van het medicijn. Ook staat het niet toe dat de actieve substantie bezwijkt wanneer deze in contact komt met maagsap. Daardoor wordt het therapeutisch effect verhoogd en de bijwerkingen verminderd.

Indicaties en beperkingen voor het gebruik van geneesmiddelen

Acetylsalicylzuur, dat aspirine bevat, heeft indicaties en beperkingen om te gebruiken.