Vergelijken van paracetamol en acetylsalicylzuur

De druk

Bij het kiezen van een effectief antipyretisch middel kan de vraag rijzen of Paracetamol of Acetylsalicylzuur (ASA) beter is. Beide middelen worden gebruikt voor symptomen van influenza en acute respiratoire virale infecties: koorts en koude rillingen, pijnsyndroom, waaronder gewrichtspijnen en hoofdpijn. Maar deze medicijnen hebben verschillende actieve ingrediënten, mechanismen van invloed op het lichaam en contra-indicaties voor de benoeming.

Kenmerken van paracetamol en acetylsalicylzuur

Het effect van acetylsalicylzuur op het lichaam is dosisafhankelijk, d.w.z. afhankelijk van de dagelijkse dosis varieert de farmacodynamiek van het geneesmiddel. Het krijgen van ASA in kleine doses (van 30 tot 325 mg) wordt voorgeschreven voor de preventie van hart- en vaatziekten, die kan worden veroorzaakt door een toename van de bloedstolling. In deze dosering remt ASA de synthese van tromboxanen, die de bloedplaatjesaggregatie verhogen en een uitgesproken vasoconstrictie uitlokken.

Gebruik gemiddelde doses ASA (van 1500 tot 2000 mg per dag) om pijn te verlichten en de lichaamstemperatuur te verlagen tijdens koorts. En grote doses van het medicijn (4-6 g) hebben een uitgesproken ontstekingsremmend effect, omdat ASA de cyclo-oxygenase (COX) -enzymen onomkeerbaar inactiveert en de synthese van prostaglandinen en interleukinen remt.

Bij doseringen van meer dan 4 g wordt de uricosurische werking van ASA versterkt en bij het voorschrijven van het medicijn in kleine en middelgrote doses, wordt de uitscheiding van urinezuur verminderd.

De werking van Paracetamol (acetaminophen), een derivaat van para-aminofenol, is ook gebaseerd op het blokkeren van cyclo-oxygenase-enzymen en het remmen van de synthese van prostaglandinen. Het medicijn heeft alleen effect op het centrale zenuwstelsel. Tegelijkertijd neutraliseren cellulaire peroxidasen het effect van het geneesmiddel op COX, waardoor de ontstekingsremmende eigenschappen worden verzwakt. Aangezien de vorming van prostaglandinen niet wordt verminderd in perifere weefsels, is er geen risico op maag- en darmzweren.

Voor de behandeling van hoofdpijn bij een volwassen patiënt kunnen deze geneesmiddelen tegelijkertijd worden voorgeschreven, omdat ze deel uitmaken van Citramone (paracetamol + ASA + caffeïne) en andere gecombineerde analgetica.

Vergelijking van medicijnen

Beide geneesmiddelen zijn niet-narcotische analgetica en behoren tot de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen (NSAID's). Ze hebben echter verschillende ontstekingsremmende activiteit: paracetamol - zwak en ASA - uitgesproken.

gelijkenis

De medicijnen hebben eveneens een antipyretisch effect. Deze NSAID's worden veel gebruikt in de klinische praktijk voor het stoppen van koorts en worden zonder recept in de apotheek afgeleverd.

Wat is het verschil

ASK is het meest effectief voor matige somatische pijnen en voor reumatisch pijnsyndroom. Ondanks de uitgesproken antipyretische en ontstekingsremmende effecten op het lichaam, wordt ASA niet gebruikt in de kindergeneeskunde vanwege het hoge risico op het ontwikkelen van acuut leverfalen bij kinderen met een virale infectie (het Reye-syndroom). U kunt het medicijn niet gebruiken in de aanwezigheid van ulceratie van het slijmvlies van de wanden van de maag en de twaalfvingerige darm, maar ook met een hoog risico op inwendige bloedingen.

Paracetamol werkt voornamelijk op het centrale zenuwstelsel en simuleert het werk van pijncentra en thermoregulatie. Daarom werkt het medicijn als een algemeen analgetisch en antipyretisch middel. Zwakke perifere anti-inflammatoire activiteit kan zich alleen manifesteren in het geval van een laag gehalte aan peroxideverbindingen in weefsels (osteoartritis, acuut letsel van zacht weefsel), maar niet voor reumatische aandoeningen.

Paracetamol wordt als een veilige NSAID beschouwd. Anders dan acetylsalicylzuur, veroorzaakt het niet de ontwikkeling van het Reye-syndroom, heeft het geen gastrotoxiciteit en heeft het geen invloed op de aggregatie van bloedplaatjes. Daarom wordt Paracetamol aanbevolen in aanwezigheid van contra-indicaties voor acetylsalicylzuur en andere NSAID's:

  • patiënten met bronchiale astma;
  • personen met een voorgeschiedenis van zweren;
  • kinderen met virale infecties.

In tegenstelling tot ASA maakt Paracetamol deel uit van de geneesmiddelen die worden gebruikt in de kindergeneeskunde en voor de behandeling van zwangere en zogende vrouwen.

Wat is goedkoper

Geneesmiddelprijzen zijn grotendeels afhankelijk van fabrikanten en doseringsvormen. Als we de tabletvorm van deze geneesmiddelen in de meest economische prijsklasse beschouwen, zijn ze hetzelfde: de prijs voor zowel Paracetamol en ASA in de 500 mg-dosering verpakt in papier of in blisterverpakkingen van 10 tabletten is van 3 tot 5 roebel.

Dat is beter - Paracetamol of acetylsalicylzuur

De keuze van het geneesmiddel hangt van veel factoren af:

  • de aard van de ziekte (gecontra-indiceerd bij een ASK-infectie);
  • de leeftijd van de patiënt (Paracetamol is voorgeschreven voor het kind);
  • doelen van de therapie (vermindering van de lichaamstemperatuur of bloedstolsels, verlichting van pijn of ontsteking).

Voor de preventie van hart- en vaatziekten wordt ASA gebruikt, die in kleine doses aggregatie, bloedplaatjesadhesie en trombusvorming vermindert door de synthese van tromboxaan A2 in bloedplaatjes te remmen. Paracetamol bezit dergelijke eigenschappen niet.

Het gebruik van pijnstillers moet rekening houden met de aard van de pijn. Voor reumatische pijnen en perifere weefselschade is Paracetamol niet effectief omdat het effect beperkt is tot het centrale zenuwstelsel. In dergelijke gevallen is het beter om de ASC te gebruiken.

Als het ontstekingsproces moet worden verlicht, zal het gebruik van ASA een meer uitgesproken effect geven.

Op temperatuur

Als antipyreticum zijn beide geneesmiddelen tamelijk effectief, maar het effect van acetylsalicylzuur treedt eerder op dan het effect van het gebruik van Paracetamol. Als de koortstemperatuur wordt veroorzaakt door een virale infectie, wordt Paracetamol toegediend om de bijwerkingen van de lever te elimineren. Om de hoge temperatuur te verlagen bij kinderen met verkoudheid voorgeschreven medicijnen die paracetamol bevatten (dosering moet worden voorgeschreven door een arts, rekening houdend met leeftijd).

Kan Paracetamol worden vervangen door acetylsalicylzuur

Paracetamol wordt voorgeschreven om koorts te verminderen tijdens koorts. Het vervangen van ASK is aan te raden als een sneller resultaat is vereist. Bij hypothermie veroorzaakt door een virale infectie zijn salicylaten niet van toepassing: ze kunnen acuut leverfalen veroorzaken.

Als analgeticum is Paracetamol effectief bij de behandeling van hoofdpijn, kiespijn, migraine of neuralgie. Voor de verlichting van pijn geassocieerd met reumatische pijnen en laesies van perifere weefsels, is het beter om ASA te gebruiken. Men moet niet vergeten dat deze geneesmiddelen bij reumatoïde artritis alleen de symptomen van de ziekte beïnvloeden. Ze kunnen de ontwikkeling van het proces niet stoppen, remissie veroorzaken en vervorming van de gewrichten voorkomen. Zowel Paracetamol als salicylaten kunnen alleen de toestand van de patiënt verlichten.

Paracetamol inname zal niet helpen als je ontstekingen moet verwijderen. Het gebruik van salicylaten is in dit geval effectiever.

De belangrijkste oorzaak van falen van Paracetamol is de hepatotoxiciteit. Bij patiënten met risicofactoren (bijvoorbeeld na langdurige behandeling met leverenzyminducerende geneesmiddelen, met HIV-infectie of na een lange periode van honger), kan het gebruik van ≥ 5 g paracetamol leverschade veroorzaken.

Als u Paracetamol vervangt door ASA, moet u er rekening mee houden dat salicylaten veel strikte contra-indicaties hebben, zoals:

  • hemorrhagische diathese;
  • gipoprotrombinemii;
  • stratificerend aorta-aneurysma;
  • erosie of zweren in het maagdarmkanaal in de acute fase;
  • bloeden in het spijsverteringskanaal;
  • "Aspirinetrias": intolerantie voor salicylaten, neuspoliepen en bronchiale astma;
  • voorgeschiedenis van allergie voor ASA (urticaria, rhinitis);
  • hemofilie;
  • portale hypertensie;
  • vitamine K-tekort;
  • lever-, nier- of hartfalen;
  • tekort aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • Het syndroom van Reye;
  • leeftijd van kinderen (tot 15 jaar);
  • I en III trimesters van zwangerschap;
  • lactatieperiode;
  • overgevoeligheid voor ASK.

Paracetamol kan niet worden gebruikt als iemand ziek is van alcoholisme. Bij patiënten met alcoholische leverbeschadiging neemt het risico op het hepatotoxische effect van dit geneesmiddel toe. In dit geval wordt een behandeling met andere NSAID's aanbevolen, waaronder salicylaten.

Bij het vervangen van medicijnen, moet u rekening houden met andere genomen medicijnen. Om de kans op bijwerkingen en complicaties van comorbiditeiten te verminderen, is het noodzakelijk om een ​​arts te raadplegen voordat u een dergelijke beslissing neemt.

beoordelingen

artsen

R.I. Karpov, uroloog: "Paracetamol is een effectief koortswerend medicijn met een minimum aan bijwerkingen, het heeft ook pijnstillende eigenschappen Paracetamol wordt gebruikt in de kindergeneeskunde en wordt voorgeschreven aan patiënten met zwangerschap.Zorg moet worden genomen in combinatie met anti-epileptica - constante bewaking is vereist de levertoestand Ik sta niet achter de aanwijzing van salicylaten als een antipyreticum of analgeticum, omdat er een risico bestaat op beschadiging van de wanden van het maagdarmkanaal of interne bloedingen. "

Popova IA, fleboloog-:.. "Beide middelen uit de groep van antipyretica goed pireticheskuyu lagere temperatuur in febriele syndromen, zonder dat de normale lichaamstemperatuur van Paracetamol - in plaats van ASA Het is geschikt voor gebruik in alle leeftijdsgroepen Tegelijkertijd moet worden beschouwd. dat in pediatrie, suspensies en rectale zetpillen worden gebruikt. In de persoonlijke praktijk heb ik geen bijwerkingen gezien na het gebruik van Paracetamol en ik kom vaak tegen met de contra-indicaties voor het nemen van ASA. Uitstekende prijs en beschikbaarheid van beide bereidingen Kameraad in de apotheek. "

Van patiënten

Olga, 38, Kazan: "Ik neem geen ASA of aspirine in omdat ik last heb van gastritis, ik koop Paracetamol in mijn verbanddoos omdat ik de effectiviteit en veiligheid ervan in de praktijk heb getest.Ik heb een koortsverminderend medicijn bij slechts 39 ° C. De temperatuur is weer normaal niet meer dan 10 minuten na het innemen van de pil Het effect duurt lang, in mijn geval ongeveer 5 uur, het enige ongemak is overmatig zweten dat gepaard gaat met een verlaging van de temperatuur. "

Vergelijken van paracetamol en acetylsalicylzuur

Veel mensen zijn bezorgd over de vraag of Paracetamol of Acetylsalicylzuur moet worden gekozen. Ze zijn allebei een van de ontstekingsremmende medicijnen.

Hetzelfde of niet?

Acetylsalicylzuur - het belangrijkste actieve ingrediënt, dat zit in aspirine. Handelsnamen:

  • aspirine;
  • Upsarin;
  • Trombopol;
  • Bufferin;
  • Aspikor;
  • Aspikard;
  • Aspinate.

Acetylsalicylzuur verlaagt de temperatuur tijdens influenza, SARS.

Dit zijn 2 verschillende medicijnen. De eerste is een antipyretisch medicijn dat ontstekingsremmende effecten heeft. Het beïnvloedt de bloedvaten en wordt voorgeschreven door een arts bij de behandeling van complicaties bij patiënten die een ischemische beroerte ondergaan.

De tweede is een medicijn dat de temperatuur verlaagt tijdens de griep, ARVI. Het heeft een pijnstillend effect.

Wat is het verschil en de overeenkomst tussen paracetamol of acetylsalicylzuur?

  • helpen bij het wegwerken van hoofdpijn en andere pijn;
  • verlaag de temperatuur;
  • bijwerkingen - schade aan de lever.

Het verschil tussen drugs:

Wat is beter om te nemen: Paracetamol of acetylsalicylzuur?

Aspirine wordt beschouwd als het meest effectieve medicijn dat de lichaamstemperatuur verlaagt, maar Paracetamol is het veiligste. Daarom wordt aanbevolen Paracetamol te nemen met hoge koorts, hoofdpijn en andere eerste symptomen van verkoudheid.

Artsen beoordelingen

Valery, 42, Oryol: "Ik voorschrijf Paracetamol in het geval van virale, bacteriële ziektes van de patiënt, gewrichts- en tandpijn en infectie- en ontstekingsziekten. Het medicijn kan aan een kind worden gegeven. '

Victoria, 34, Kaluga: "Acetylsalicylzuur helpt symptomen verlichten, maar niet van de ziekte af. Het veroorzaakt alleen het optreden van verkoudheid, veroorzaakt ook verergering van gastritis. Het is ten strengste verboden om het tijdens de zwangerschap in te nemen. "

Svetlana, 27, Krasnoyarsk: "Door zijn eigenschappen helpt aspirine koorts met 7-8 uur te verminderen en de pijn verdwijnt met 5-6 uur."

Ivan, 52 jaar, Voronezh: "Ik werk als een therapeut. Ik schrijf beide medicijnen voor aan patiënten om pijn te verminderen. "

Patiëntenbeoordelingen voor Paracetamol en Acetylsalicylzuur

Pavel, 31, Penza: "Bij de eerste symptomen van verkoudheid, neem ik aspirine. De temperatuur daalt in een half uur. Het is een goedkoop medicijn, er is in elke apotheek. Ik neem 1 tablet per dag onmiddellijk na een maaltijd, spoel af met warm water. "

Liefde, 37 jaar oud, Magnitogorsk: "Ik lees dat aspirine schadelijk is voor het lichaam. Nu gebruik ik alleen Paracetamoli als pijnstiller. "

Irina, 25, Moskou: "Paracetamoli is een effectief en goedkoop medicijn dat hoofdpijnen wegneemt. De dokter heeft het voorgeschreven, zelfs tijdens de zwangerschap en tijdens het geven van borstvoeding. '

Peter, 36, Vologda: "Ik breng de temperatuur alleen omlaag met behulp van Paracetamol. Dit geneesmiddel met de minimale hoeveelheid bijwerkingen ".

Paracetamol en acetylsalicylzuur: dat is beter

Het gebruik van paracetamol bij respiratoire virale aandoeningen

Paracetamol heeft meer de voorkeur om te gebruiken als koortsverdrijvend middel in geval van ernstige hyperthermie (vanaf 38 en hoger), aangezien de antipyretische eigenschappen ervan duidelijk tot uitdrukking komen onder andere vertegenwoordigers van farmacologische middelen uit de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende middelen. Als de temperatuur noodzakelijkerwijs moet worden teruggebracht tot meer adequate markeringen die het leven van de patiënt niet bedreigen, zal paracetamol het beste helpen voordat een ambulance arriveert.

Vormen van introductie in de moderne farmacologische markt:

  • Tabletten, verpakt in blisters van 6 of 10 stuks in doseringen van 500 mg of 300 mg (kinderdosering), verpakt in kartonnen verpakking
  • 2,5% siroop voor kinderen 50 ml per verpakking
  • Suspensie 2,5% in 100 ml per verpakking
  • Rectale zetpillen hebben ook een systemisch effect, maar zijn minder vatbaar voor irritatie van het maagdarmkanaal, tonen hun therapeutische effect veel sneller door snellere penetratie in de systemische circulatie.

Er zijn ook gecombineerde vormen van afgifte, die verschillende actieve ingrediënten bevatten, zoals citramon. De samenstelling van dit medicijn is naast paracetamol, acetylsalicylzuur en cafeïne. Kortom, deze componenten vertonen een synergetisch effect. Het zal ook interessant zijn om te leren dat de dosering van stoffen in dergelijke geneesmiddelen lager is dan in monodrugs. In tabletten is gecombineerd paracetamol en aspirine ongeveer de helft meer dan in conventionele monomiddelen, maar dit betekent niet dat ze meer dan normaal zouden moeten worden gedronken, anders bestaat er een risico op een overdosis, dus u moet de belasting voor de lever niet verdubbelen.

Gebruik van acetylsalicylzuur

De ontvangst van paracetamol en aspirine heeft vergelijkbare indicaties, evenals andere manieren om de temperatuur te verlagen, maar toch zijn er duidelijke verschillen in deze preparaten. Acetylsalicylzuur heeft een analgetisch effect, meer uitgesproken en verhoogt tegelijkertijd het risico op bloedingen. Feit is dat aspirine een klassieke disaggregant is, in kleine hoeveelheden (tot 150 mg per dag), helpt de adhesie van bloedplaatjes en dunner bloed te voorkomen, en in doses van 300 mg per dag verdooft en vermindert het effectief de manifestaties van acute virale ziekte. Aspirine in hogere doses, ongeveer 500 mg, niet slecht klopt de verhoogde temperatuur, maar het wordt nog steeds beschouwd als effectiever in deze situatie, paracetamol, omdat het veel veiliger is, hoewel het iets minder sterk is.

Kan ik deze medicijnen samen nemen? Samen kunnen ze worden ingenomen, vooral als onderdeel van dezelfde tsitramona, maar niet-naleving van het doseringsregime kan bijwerkingen veroorzaken in de vorm van maagpijn en veranderingen in bloedstolling. Trouwens, paracetamol heeft geen invloed op de reologische eigenschappen van bloed, daarom is het veiliger voor de behandeling van ARVI. Wat zijn er nog andere medicijnen om de temperatuur te verlagen zonder noemenswaardige bijwerkingen? Naast acetylsalicylzuur en paracetamol hebben ibuprofen en mefenaminezuur antipyretische eigenschappen.

Beide geneesmiddelen remmen het bloedstollingssysteem niet en stimuleren het niet, hebben niet zo een uitgesproken negatief effect op de maag als aspirine en hebben niet zo'n toxisch effect op de lever als paracetamol. Er zijn aanwijzingen dat ibuprofen door lange kuren kan worden ingenomen, omdat het één van de mildste niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen is. Mefenaminezuur heeft onder andere immunomodulerende eigenschappen, stimuleert de productie van interferon.

Wat is beter - Paracetamol of acetylsalicylzuur? Beterschap goed!

Acetylsalicylzuur en Paracetamol worden veel gebruikt voor verkoudheid en hebben vergelijkbare indicaties voor gebruik. Tussen deze geneesmiddelen is er echter een aanzienlijk verschil dat moet worden overwogen. Informatie over de samenstelling en principes van de werking van geneesmiddelen helpt de negatieve effecten van zelfbehandeling te voorkomen.

Beschrijving van medicijnen

Acetylsalicylzuur en Paracetamol hebben een vergelijkbaar effect, maar deze medicijnen zijn niet hetzelfde. Ze behoren tot verschillende groepen geneesmiddelen, verschillen ten dele van elkaar en hebben specifieke beperkingen en gebruiksverboden.

structuur

Acetylsalicylzuur

Het werkzame bestanddeel van het geneesmiddel Acetylsalicylzuur is de chemische verbinding met dezelfde naam met een zure smaak. Verkrijgbaar in de vorm van tabletten die 500 mg van het actieve ingrediënt bevatten. Hulpstoffen omvatten zetmeel, talk, stearinezuur en citroenzuur.

paracetamol

Het werkzame bestanddeel van Paracetamol is ook dezelfde stof met antipyretische en analgetische eigenschappen. De concentratie in de gerede doseervorm varieert van 100 tot 500 mg.

Werkingsmechanisme

Acetylsalicylzuur

Acetylsalicylzuur behoort tot niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen (NSAID's) en antibloedplaatjesagentia - bloedverdunnende middelen. Eenmaal in het lichaam verwijdt het de bloedvaten en verhoogt het de transpiratie, waardoor de lichaamstemperatuur daalt. Het heeft ook een analgetisch effect, elimineert ontstekingen. Het heeft het vermogen om de viscositeit van het bloed te verlagen en voorkomt de vorming van bloedstolsels (stolsels, verstopping van kleine en grote slagaders).

paracetamol

Paracetamol is een niet-narcotische analgeticum (pijnstiller) en een verlagend lichaamstemperatuurmiddel. Na inname wordt het snel opgenomen, vermindert het de pijn en biedt het een antipyretisch effect. Het ontstekingsremmende effect van Paracetamol is zeer gering.

getuigenis

Acetylsalicylzuur

De reikwijdte van Acetylsalicylzuur is zeer uitgebreid:

  • reuma (ontsteking van het bindweefsel, meestal - het hart en de bloedvaten);
  • verhoogde lichaamstemperatuur veroorzaakt door infectieuze en inflammatoire processen in het lichaam;
  • myocarditis (ontsteking van de hartspier) van infectieuze-allergische oorsprong;
  • hoofdpijnen, spier-, zenuwpijn van gemiddelde of lage intensiteit;
  • preventie van een hartaanval (necrose van het hart van het hart als gevolg van stoornissen in de bloedsomloop) en de herhaling ervan;
  • coronaire hartziekte (CHD) - gebrek aan bloedtoevoer naar de hartspier, leidend tot de nederlaag en verstoring van het werk;
  • preventie van cerebrale circulatiestoornissen;
  • verschillende gebreken en ziekten van het hart, inclusief na chirurgie om ze te elimineren;
  • de vorming van tolerantie voor NSAID's bij "aspirine-astma" (intolerantie voor geneesmiddelen in deze groep) door geleidelijk toenemende doses van aspirine.

paracetamol

Paracetamol is aangewezen in de volgende gevallen:

  • hoofdpijn, waaronder migraine (intense pijn, meestal eenzijdig);
  • spierpijn en neuralgie - pijn in de spieren of zenuwen;
  • kiespijn;
  • hoge temperaturen bij infectieziekten;
  • algomenorroe - pijnlijke menstruatie;
  • milde tot matige pijn door brandwonden en andere soorten verwondingen.

Contra

Acetylsalicylzuur

Acetylsalicylzuur heeft een aantal negatieve eigenschappen (bijvoorbeeld irritatie van de slijmorganen van het spijsverteringsstelsel), dus het kan niet worden ingenomen in de volgende gevallen:

  • zweren of bloedingen in het maag-darmkanaal;
  • aspirin-triade - astma (astma-aanvallen) veroorzaakt door het gebruik van NSAID's;
  • drugintolerantie;
  • bloedziekten gepaard met een afname van de bloedstolling;
  • stratificerend aorta-aneurysma - uitsteeksel van de wand van de grootste slagader;
  • gebrek aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase en vitamine K-verbindingen die verantwoordelijk zijn voor de bloedstolling en de hoeveelheid hemoglobine daarin;
  • Reye-syndroom - vervetting van levercellen in combinatie met hersenbeschadiging;
  • lever- of nierfalen;
  • zwangerschap in het eerste en derde trimester;
  • periode van borstvoeding;
  • Kinderen onder de leeftijd van 15 jaar.

paracetamol

Paracetamol dient niet te worden ingenomen als:

  • drugintolerantie;
  • leverfalen, nier;
  • alcoholisme;
  • bloedarmoede (gebrek aan ijzer in het lichaam en dienovereenkomstig hemoglobine in het bloed).

Bijwerkingen

Acetylsalicylzuur

Acetylsalicylzuur kan de volgende bijwerkingen veroorzaken:

  • spijsverteringsstoornissen, buikpijn, bloeden, verminderde leverfunctie;
  • hoofdpijn, tinnitus, duizeligheid;
  • bloedarmoede, verminderde bloedstolling (langdurige bloeding);
  • verminderde nierfunctie;
  • allergie - huiduitslag, aspirine triade;
  • Het syndroom van Reye.

paracetamol

Bij gebruik van Paracetamol kan optreden:

  • misselijkheid, pijn in de bovenbuik;
  • verstoring van de lever of nieren;
  • veranderingen in de cellulaire samenstelling van bloed;
  • allergie - in de vorm van urticaria (rode huiduitslag), oedeem.

Vormen van vrijgave en prijs

Verschillende binnenlandse farmaceutische bedrijven produceren acetylsalicylzuur tabletten van 500 mg. Prijs is afhankelijk van de hoeveelheid in het pakket en de fabrikant:

  • 10 stks - van 4 tot 9 roebel;
  • 20 stks - 21 roebel.

Paracetamol is verkrijgbaar in de apotheek in de volgende toedieningsvormen:

  • 500 mg tabletten
    • 10 stuks in een verpakking - 3-7 roebel;
    • 20 stuks in een verpakking - 18-19 roebel;
  • 100 ml suspensie met 120 mg actief bestanddeel per 5 ml - 79 roebel;
  • siroop, 100 ml met dezelfde concentratie paracetamol - 49 roebel;
  • rectale zetpillen (zetpillen), 500 mg, 10 stuks - 53 roebel;
  • Kinderzetpillen, 100 mg, 10 stuks - 24 roebel.

Wat is beter - Paracetamol of acetylsalicylzuur?

Aspirine heeft de volgende voordelen:

  • helpt beter van temperatuur, langer voorkomt herrijzen, omdat het niet alleen de hersencentra (zoals Paracetamol) beïnvloedt, maar ook de bloedvaten;
  • verlicht ontstekingen;
  • verdunt het bloed, waardoor het op grote schaal wordt gebruikt bij verschillende cardiovasculaire aandoeningen.

Nadelen van acetylsalicylzuur:

  • heeft veel contra-indicaties, bijwerkingen;
  • kan niet worden ingenomen tijdens de zwangerschap, tijdens het geven van borstvoeding (veroorzaakt misvormingen bij de foetus, vertraagt ​​de bevalling, verhoogt het risico op bloedingen bij zuigelingen);
  • Het is gevaarlijk om aan kinderen te geven, aangezien er tot 15 jaar een grote kans is dat het Reye-syndroom wordt ontwikkeld wanneer aspirine wordt ingenomen om de temperatuur tijdens een virale infectie te verlagen.
  • gepresenteerd in verschillende doseringsvormen;
  • U kunt zwangere vrouwen, kinderen (suspensie of siroop) nemen;
  • irriteert het slijmvlies van de spijsverteringsorganen niet;
  • geeft minder bijwerkingen.

Tegens van de drug:

  • minder effectief verlaagt de temperatuur;
  • helpt niet bij ontstekingen.

Om de hoge temperatuur effectief te verlagen, is het daarom beter om acetylsalicylzuur te gebruiken als er geen contra-indicaties zijn. Het moet ook worden gebruikt wanneer hyperthermie (koorts) wordt veroorzaakt door een ontstekingsproces. Kinderen, zwangere vrouwen en andere categorieën aspirine-patiënten zijn gecontra-indiceerd, u moet Paracetamol als koortsverdrijvend middel kiezen.

Acetylsalicylzuur en Paracetamol op hetzelfde moment

Kan ik aspirine met paracetamol samen met een verkoudheid nemen? Ja, een dergelijke combinatie zal helpen om de temperatuur effectiever te verlagen en te voorkomen dat deze opnieuw wordt verhoogd. Voor dit doel is het beter om kant-en-klare farmaceutische preparaten met aangepaste dosering te gebruiken. Bijvoorbeeld Citramon, dat bestaat uit acetylsalicylzuur, cafeïne en paracetamol. In tabletten Tsitrapak, naast de bovengenoemde drie componenten, is ook ascorbinezuur. Ambulance teams gebruiken ook de zogenaamde "triade", behalve paracetamol met aspirine bevattende analgin. Injectie van dit medicijn verlaagt snel de temperatuur.

Wat te kiezen: Paracetamol of acetylsalicylzuur?

Niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen (NSAID's) worden gebruikt om de pyretische temperatuur tijdens koorts te verminderen en om pijnsyndromen (hoofdpijn, kiespijn, gewrichtspijn en spierpijn) te verlichten. Maar het niveau van hun activiteit en de werkingsmechanismen van het lichaam hebben een aantal onderscheidende kenmerken. Bij de keuze welk geneesmiddel effectiever is, Paracetamol of acetylsalicylzuur, moet u rekening houden met de eigenschappen van deze geneesmiddelen, de aard van de ziekte en de individuele kenmerken van de patiënt.

Paracetamol en acetylsalicylzuur worden gebruikt om de pyretische temperatuur tijdens koorts te verminderen en om pijnsyndromen (hoofdpijn, tandheelkundige, gewrichts- en spierpijn) te verlichten.

Kenmerken van Paracetamol

Paracetamol (paracetamol) is een derivaat van para-aminofenol. Het werkingsmechanisme is gebaseerd op de onomkeerbare blokkering van cyclo-oxygenase (COX) -enzymen en de remming van prostaglandinesynthese (PG). Het geneesmiddel beïnvloedt alleen het centrale zenuwstelsel en behoort tot de 2e groep NSAID's (geneesmiddelen met zwakke ontstekingsremmende activiteit), omdat cellulaire peroxidasen het effect van Paracetamol op COX-enzymen neutraliseren.

Het belangrijkste nadeel van acetaminophen is hepatotoxiciteit. Als er risicofactoren zijn (langetermijnbehandeling met geneesmiddelen die leverenzymen induceren, hiv-infectie, een lange periode van honger), kan het gebruik van grote doses paracetamol leverschade veroorzaken.

Paracetamol wordt niet gebruikt als de patiënt aan alcoholisme lijdt. Alcoholische leverbeschadiging verhoogt de hepatotoxische effecten van paracetamol.

Kenmerken van acetylsalicylzuur

Acetylsalicylzuur behoort tot de 1e groep van NSAID's (geneesmiddelen met uitgesproken ontstekingsremmende activiteit). Ontvangst van de stof in kleine doses (30-325 mg) wordt gebruikt voor de preventie van hart- en vaatziekten (beroertes, hartinfarcten) die kunnen optreden bij verhoogde bloedviscositeit. Het gebruik van een dergelijke dagelijkse dosis ASA remt de vorming van tromboxaan A2, wat de trombusvorming verhoogt.

Gebruik gemiddelde doses ASA (1,5-2 g / dag) om pijn te verlichten en koorts te verminderen bij het syndroom van febriele. En hoge doses ASA (4-6 g) hebben een ontstekingsremmend effect, omdat ASA de COX-enzymen inactiveert en de synthese van PG remt.

Een dagelijkse dosis ASA> 4 g verhoogt de uitscheiding van urinezuur en kleine en middelgrote doses verminderen de uitscheiding.

Acetylsalicylzuur wordt in kleine doses gebruikt voor de preventie van hart- en vaatziekten.

Salicylaten hebben contra-indicaties:

  • hemorrhagische diathese;
  • gipoprotrombinemii;
  • aorta-aneurysma dissectie;
  • exacerbatie van erosieve en ulceratieve lesies van het maagdarm-slijmvlies;
  • verhoogd risico op bloedingen in het spijsverteringskanaal;
  • intolerantie voor NSAID's of salicylaten;
  • allergisch voor salicylaten (rhinitis, bronchospasmen, urticaria);
  • hemofilie;
  • portale hypertensie;
  • gebrek aan vitamine K;
  • lever-, nier- of hartfalen;
  • tekort aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • Het syndroom van Reye;
  • kinderen en adolescenten;
  • zwangerschap (trimesters van I en III);
  • periode van borstvoeding.

Vergelijken van paracetamol en acetylsalicylzuur

Beide geneesmiddelen zijn niet-narcotische analgetica en NSAID's, maar hebben een verschillende anti-inflammatoire werking.

gelijkenis

Deze geneesmiddelen worden met dezelfde efficiëntie gebruikt om de pyretische lichaamstemperatuur in febriele syndromen te verminderen.

Wat is het verschil?

ASK is aan te raden om te gebruiken met matige pijn, somatisch van aard. Het innemen van dit medicijn verlicht effectief pijn bij reuma. ASA is verboden voor gebruik in kindergeneeskunde vanwege het hoge risico op het syndroom van Reye, dat zich manifesteert door acuut leverfalen bij kinderen met een virale infectie. Contra-indicaties voor het gebruik van ASA zijn gastro-intestinale ulcera en hoge risico's van interne bloedingen.

Paracetamol werkt als een analgeticum en een antipyreticum door in te werken op het centrale zenuwstelsel en de pijnpunten en thermoregulatie te beïnvloeden. Vanwege de lage perifere anti-inflammatoire activiteit is Paracetamol niet effectief voor reumatische pijnen.

Paracetamol werkt als een analgeticum en een antipyreticum door in te werken op het centrale zenuwstelsel en de pijnpunten en thermoregulatie te beïnvloeden.

Paracetamol is een veiliger NSAID dan ASA. Het provoceert het Reye-syndroom niet, is niet gastrotoxisch en bezit geen antibloedplaatjes-eigenschappen. Daarom wordt het voorgeschreven als een alternatief voor ASA in de aanwezigheid van dergelijke contra-indicaties:

  • bronchiale astma;
  • erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal;
  • virale infecties;
  • kinderen en adolescenten;
  • zwangerschap;
  • lactatieperiode.

Wat is goedkoper?

De kosten van geneesmiddelen zijn afhankelijk van de fabrikanten en de vorm van vrijgave. Bij het vergelijken van de tabletvorm van deze geneesmiddelen met de dosering van de werkzame stof 500 mg (verpakking van 10 tabletten in papieren verpakking) zijn de prijzen hetzelfde: gemiddeld ongeveer 5 roebel.

Wat is beter - Paracetamol of acetylsalicylzuur?

Als hoge koorts wordt veroorzaakt door een virale infectie, kan ASK niet worden gebruikt. In dit geval wordt Paracetamol aanbevolen.

Leeftijd is ook een bepalende factor - Paracetamol moet worden gekozen door kinderen en adolescenten en Acetylsalicylzuur verdient de voorkeur op oudere leeftijd.

Verlaag indien nodig de temperatuur en stop het pijnsyndroom (als er geen contra-indicaties zijn), is er geen verschil tussen deze geneesmiddelen. Als ontstekingsremmend middel is het effectiever dan ASA, maar Paracetamol of de veiligere analogen ervan worden aanbevolen tijdens zwangerschap en voeding.

Antiaggregante eigenschap heeft alleen ASA (kleine doses), die trombusvorming remt, en de synthese van tromboxaan A2 remt. Paracetamol heeft geen dergelijke eigenschappen.

Het gebruik van medicijnen als analgeticum hangt af van de aard en intensiteit van pijn. Met reuma en perifere weefselschade heeft Paracetamol geen analgetisch effect, omdat het alleen het centrale zenuwstelsel beïnvloedt. Voor pijn in de gewrichten wordt acetylsalicylzuur aanbevolen.

Om de intensiteit van het ontstekingsproces te verminderen met behulp van ASA.

Met osteochondrose

Paracetamol heeft geen anesthetisch effect in het geval van ziekten van de gewrichten en botweefsels. Om de toestand van patiënten met osteochondrose te verlichten, is alleen ASK effectief.

Kan ik tegelijkertijd nemen?

Gecombineerd gebruik van deze geneesmiddelen wordt aanbevolen om de intensiteit van hoofdpijn bij volwassenen te verminderen. De compatibiliteit van deze geneesmiddelen maakt hun gebruik mogelijk bij het creëren van gecombineerde niet-narcotische pijnstillers. samen maken ze deel uit van Citramone (paracetamol + ASA + cafeïne).

Wanneer u tegelijkertijd medicatie gebruikt, moet rekening worden gehouden met alle factoren die van invloed kunnen zijn op de toestand van de patiënt:

  • medicijnen genomen;
  • concomitante ziekten;
  • contra-indicaties voor elk medicijn.

Gecombineerde medicatie moet na een onderzoek door een arts worden voorgeschreven.

Artsen beoordelingen over paracetamol en acetylsalicylzuur

M. V. Rodionov, therapeut: "De samenstellingen van medicijnen verschillen van elkaar. Deze geneesmiddelen zijn niet analoog aan de werkzame stof. Hun gedeeltelijke gelijkenis is alleen in het werkingsmechanisme van het lichaam - remming van de COX. Ondanks de lage kosten en vrij verkrijgbare medicijnen in apotheken, kan zelfmedicatie met deze medicijnen leiden tot ongewenste gevolgen en complicaties van huidige en geassocieerde ziekten. "

N. Petrenko, endocrinoloog: "Deze medicijnen zijn gericht op het elimineren van symptomen van ziekten. Ze hebben geen therapeutisch effect, maar verminderen alleen de pijnintensiteit en verlagen de temperatuur. Maar pijn en warmte zijn signalen van het lichaam over de noodzaak van behandeling. De ontvangst van antipyretische en analgetica zonder gelijktijdige behandeling mag niet langer duren dan 3 dagen. Als pijn en warmte niet verdwijnen, moet u een arts raadplegen. "

Beoordelingen van patiënten

Elena, 23 jaar, Krasnoyarsk: "Ik geef een kind met verkoudheid (als de temperatuur hoger is dan 38 ° C), geef ik paracetamol op siroop (Panadol). Helpt voor 4 uur. Ik drink zelf aspirine (hetzelfde ASC is alleen Duits). "

Maxim, 36 jaar, Omsk: "Beide medicijnen hebben hetzelfde effect - ze verlagen de temperatuur. De rest van hun eigenschappen is anders, evenals de bijwerkingen en contra-indicaties. "

Wat is beter aspirine of paracetamol of acetylsalicylzuur voor verkoudheid en koorts?

Hoge temperatuur is een natuurlijke reactie van het organisme op de ontwikkeling van sommige pathologische processen daarin. Meestal stijgt de temperatuur met de agressie van bacteriën, virussen en protozoa. Bovendien kunnen sommige fysieke effecten op het lichaam, zoals brandwonden, bevriezing enz. Dit fenomeen veroorzaken. Een toename van temperatuurindicatoren leidt tot de vernietiging van agressieve organismen, maar soms neemt de temperatuur vooral sterk toe. In dit geval komen antipyretische geneesmiddelen te hulp. Laten we praten op deze pagina "Populair over gezondheid" over wat beter is voor koude en temperatuur?

Wat is beter aspirine of paracetamol voor verkoudheid en koorts?

Zowel Aspirine als Paracetamol helpen pijn verlichten en koorts verminderen. Ze zijn echter actief in verschillende delen van ons lichaam, met enkele extra voordelen. Aspirine kan ook de ernst van ontstekingsprocessen verminderen en de bloedstolling verminderen, paracetamol heeft dergelijke eigenschappen niet. Het is vrij moeilijk om te kiezen welk medicijn effectiever zal zijn: u moet zich concentreren op de individuele kenmerken van de patiënt en de situatie als geheel.

Zowel aspirine en paracetamol zijn zonder recept verkrijgbaar bij elke apotheek. U kunt de haalbaarheid van het gebruik van deze geneesmiddelen bespreken met uw arts.

Paracetamol is inherent een prostaglandine-remmer, het beperkt de lichaamseigen synthese van cyclo-oxygenase, die het gebruikt om pijnsignalen uit te zenden. Aspirine behoort ook tot prostaglandineremmers, maar het beïnvloedt een paar andere stoffen, namelijk tromboxanen.

Zowel Aspirine als Paracetamol elimineren vrij effectief pijn (pijn en hoofdpijn bij verkoudheden), helpen de temperatuur te verlagen en verbeteren de algemene toestand van de patiënt.

Artsen zeggen dat aspirine een ernstiger effect heeft op het spijsverteringskanaal dan Paracetamol, dus patiënten met problemen in de activiteit van de organen van het maagdarmkanaal zouden de voorkeur moeten geven aan het tweede medicijn. De meeste mogelijke bijwerkingen van Aspirine worden geassocieerd met de mogelijkheid van bloeding in het spijsverteringskanaal.

Beide vergeleken geneesmiddelen kunnen in theorie de lever beschadigen, in de praktijk is deze situatie mogelijk als ze in grote hoeveelheden wordt geconsumeerd. Als u zich houdt aan de aanbevolen dosering en het interval tussen het nemen van dergelijke medicijnen in acht neemt, is dit niet schadelijk voor de lever. In het geval dat een overdosis van een van deze geneesmiddelen per ongeluk is opgetreden, moet u medische hulp zoeken bij een gezondheidscentrum.

Beide geneesmiddelen die worden vergeleken, kunnen individuele intolerantiereacties veroorzaken. Voorspel dat hun voorkomen van tevoren onmogelijk is. De incidentie van verschillende bijwerkingen van het gebruik van aspirine komt echter vaker voor dan bij het gebruik van Paracetamol.

Als aspirine en paracetamol alleen bedoeld zijn om de lichaamstemperatuur te verlagen, dan zijn beide tamelijk effectief. Aspirine heeft echter een sneller effect. En Paracetamol wordt beschouwd als het veiligste medicijn voor het verminderen van de temperatuur door artsen over de hele wereld.

Het is vermeldenswaard dat aspirine en andere geneesmiddelen die het in samenstelling hebben, dezelfde levercellen kunnen beïnvloeden als bepaalde virussen die verkoudheid veroorzaken. Hierdoor bestaat de mogelijkheid dat de lever last heeft van een combinatie van agressieve invloeden. In dit geval kan het syndroom van Reye zich ontwikkelen en deze pathologie wordt beschouwd als een van de gevaarlijkste complicaties van aspirine. Daarom wordt dit medicijn sterk afgeraden voor gebruik tijdens de kindertijd en moet u het niet gebruiken voor de behandeling van virusziekten.
Volwassen patiënten kunnen Aspirine veilig gebruiken, als het nodig is om de temperatuur te verlagen tijdens bacteriële infectieuze laesies.

Het is vermeldenswaard dat Paracetamol, in tegenstelling tot Aspirin, vrijwel geen contra-indicaties heeft. Het kan niet worden gebruikt in geval van overgevoeligheid voor het geneesmiddel (allergie), lever- en nierfalen. Tegelijkertijd is het toegestaan ​​om een ​​dergelijk geneesmiddel te gebruiken bij de behandeling van kinderen (vanaf de kindertijd), zwangere vrouwen en vrouwen die borstvoeding geven.

Aspirine wordt niet gebruikt voor individuele intolerantie, erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal, hemorrhagische diathese, sommige vormen van bronchiale astma. Dit geneesmiddel is absoluut gecontra-indiceerd bij kinderen jonger dan 15 jaar, zwangere vrouwen en vrouwen die borstvoeding geven.

Paracetamol is dus een veiliger middel dan aspirine. Volwassen patiënten kunnen echter goed Aspirine gebruiken bij de behandeling van infectie- en ontstekingsziekten om de temperatuur te verlagen. In gematigde dosering zal dit geneesmiddel behoorlijk effectief zijn. Paracetamol wordt natuurlijk het favoriete medicijn bij de behandeling van kinderen, zwangere vrouwen en vrouwen die borstvoeding geven.

Wat is beter Paracetamol of acetylsalicylzuur?

In feite is acetylsalicylzuur de hoofdcomponent van aspirine. Dit is de naam van de werkzame stof, die het lichaam beïnvloedt, de temperatuur verlaagt en pijn wegneemt. Daarom kan worden geconcludeerd dat aspirine en acetylsalicylzuur één en hetzelfde zijn. En in een apotheek kun je medicijnen kopen onder die naam. Van de temperatuur en koude pasvorm.

Vergelijken van paracetamol en acetylzuur

Paracetamol en acetylzuur zijn de meest populaire koortswerende geneesmiddelen die in elke medicijnkast zijn opgeslagen. Ze zitten in dezelfde medicijngroep - niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen. Velen beschouwen ze als vergelijkbaar, en vervangen elkaar zelfs door drugs, maar dit is niet helemaal waar. Deze verschillende stoffen hebben verschillende effecten op het lichaam, hebben hun eigen indicaties en contra-indicaties, kunnen zowel voordeel als schade aanrichten voor zelfbehandeling.

Kenmerken van Paracetamol

Paracetamol is een medicijn dat antipyretische en pijnstillende effecten op het lichaam heeft. Het verwijst naar niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen die koorts manifestaties (koorts, koude rillingen) en ontsteking verminderen. Paracetamol is opgenomen in de lijst van essentiële WHO-medicijnen. Samen met Ibuprofen blijft het de favoriete drug in de pediatrische praktijk. Er moet aan worden herinnerd dat hoge doses van het geneesmiddel of langdurig gebruik ervan een toxisch effect hebben op de lever, de nieren en de bloedsomloop van de mens.

Kenmerken van acetylzuur

Acetylsalicylzuur, of aspirine is een veelgebruikt middel met een analgetisch, ontstekingsremmend en koortswerend effect. Acetylzuur is gebruikt als een antibloedplaatjesagens - een medicijn dat de vorming van bloedstolsels voorkomt. Het wordt al meer dan 100 jaar in de medische praktijk gebruikt. Het eerste medicijn van acetylsalicylzuur begon in 1899 te worden geproduceerd en is sindsdien niet meer populair bij miljoenen patiënten.

Vanwege de werkzaamheid en het goed bestudeerde werkingsmechanisme staat aspirine in de lijst van de belangrijkste geneesmiddelen van de Wereldgezondheidsorganisatie.

Wat is het verschil tussen Paracetamol en Acetyl Acid

Ondanks het vergelijkbare toepassingsgebied zijn er belangrijke punten die het overwegen waard zijn bij het gebruik van deze hulpmiddelen. Paracetamol is veiliger wat betreft het risico op gastro-intestinale bloedingen. Na ontvangst ervan treedt later een verlaging van de lichaamstemperatuur op en deze duurt minder dan bij het gebruik van aspirine. Maar aspirine wordt bijna nooit gebruikt in de kindergeneeskunde vanwege het hoge risico op het syndroom van Reye, een zeldzame maar gevaarlijke complicatie die de lever en het brein van het kind aantast, leidend tot de dood.

Aspirine is effectiever in het bestrijden van bewezen bacteriële infecties, zoals keelpijn of nierontsteking. Bij een virusinfectie is het griep beter om Paracetamol te gebruiken.

Acetylzuur heeft een meer uitgesproken ontstekingsremmend effect dan Paracetamol, dus het is een eerstelijnsgeneesmiddel voor de behandeling van reuma, reumatoïde artritis, infectieuze of allergische myocarditis. Bovendien maakt het het bloed meer vloeibaar en vloeibaar, waardoor adhesie van bloedplaatjes wordt voorkomen, wat ons in staat stelt het aan te bevelen als een preventief middel tegen IHD en atherotrombose, ter voorkoming van secundaire hartaanvallen en trombo-embolie.

Wat is normaal

Zowel Paracetamol als Acetyl Acid hebben de mogelijkheid om:

  • verlaag de lichaamstemperatuur tijdens koorts, met gevolgen voor het thermoregulatiecentrum in de hersenen;
  • ontsteking in de laesie verminderen, remming van de synthese van prostaglandinen;
  • om pijn te verlichten door het effect op pijnreceptoren en ontstekingen.

Geneesmiddelen hebben een vergelijkbaar effect op het menselijk lichaam, maar hebben hun eigen kenmerken en contra-indicaties.

Wat is beter Acetylzuur of Paracetamol

Geneesmiddelen zijn gesynthetiseerde chemicaliën met duidelijke indicaties voor gebruik en bijwerkingen, evenals een verbod op gebruik.

Paracetamol wordt als een veiliger middel beschouwd, maar de dosering ervan mag de voor de patiënt toelaatbare dosering niet overschrijden, anders is het gemakkelijk toxische schade aan de lever te krijgen.

Paracetamol is bedoeld voor symptomatische eliminatie van verschillende vormen van pijnsyndroom: spier- en gewrichtspijn, kiespijn, hoofdpijn, algomenorroe.

Acetylzuur heeft een vergelijkbaar effect, maar het wordt niet aanbevolen om het voor sommige patiënten te gebruiken (zonder een arts te raadplegen):

  • vrouwen tijdens de zwangerschap;
  • pasgeborenen, kinderen;
  • patiënten met een maagzweer;
  • patiënten met een neiging tot bloeden;
  • mensen met een leverziekte en nierstoornissen;
  • patiënten met astma en allergieën;
  • 5 dagen vóór de operatie.

Wat is beter - Paracetamol of acetylsalicylzuur? Beterschap goed!

Acetylsalicylzuur en Paracetamol worden veel gebruikt voor verkoudheid en hebben vergelijkbare indicaties voor gebruik. Tussen deze geneesmiddelen is er echter een aanzienlijk verschil dat moet worden overwogen. Informatie over de samenstelling en principes van de werking van geneesmiddelen helpt de negatieve effecten van zelfbehandeling te voorkomen.

Beschrijving van medicijnen

Acetylsalicylzuur en Paracetamol hebben een vergelijkbaar effect, maar deze medicijnen zijn niet hetzelfde. Ze behoren tot verschillende groepen geneesmiddelen, verschillen ten dele van elkaar en hebben specifieke beperkingen en gebruiksverboden.

structuur

Acetylsalicylzuur

Het werkzame bestanddeel van het geneesmiddel Acetylsalicylzuur is de chemische verbinding met dezelfde naam met een zure smaak. Verkrijgbaar in de vorm van tabletten die 500 mg van het actieve ingrediënt bevatten. Hulpstoffen omvatten zetmeel, talk, stearinezuur en citroenzuur.

paracetamol

Het werkzame bestanddeel van Paracetamol is ook dezelfde stof met antipyretische en analgetische eigenschappen. De concentratie in de gerede doseervorm varieert van 100 tot 500 mg.

Werkingsmechanisme

Acetylsalicylzuur

Acetylsalicylzuur behoort tot niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen (NSAID's) en antibloedplaatjesagentia - bloedverdunnende middelen. Eenmaal in het lichaam verwijdt het de bloedvaten en verhoogt het de transpiratie, waardoor de lichaamstemperatuur daalt. Het heeft ook een analgetisch effect, elimineert ontstekingen. Het heeft het vermogen om de viscositeit van het bloed te verlagen en voorkomt de vorming van bloedstolsels (stolsels, verstopping van kleine en grote slagaders).

paracetamol

Paracetamol is een niet-narcotische analgeticum (pijnstiller) en een verlagend lichaamstemperatuurmiddel. Na inname wordt het snel opgenomen, vermindert het de pijn en biedt het een antipyretisch effect. Het ontstekingsremmende effect van Paracetamol is zeer gering.

getuigenis

Acetylsalicylzuur

De reikwijdte van Acetylsalicylzuur is zeer uitgebreid:

  • reuma (ontsteking van het bindweefsel, meestal - het hart en de bloedvaten);
  • verhoogde lichaamstemperatuur veroorzaakt door infectieuze en inflammatoire processen in het lichaam;
  • myocarditis (ontsteking van de hartspier) van infectieuze-allergische oorsprong;
  • hoofdpijnen, spier-, zenuwpijn van gemiddelde of lage intensiteit;
  • preventie van een hartaanval (necrose van het hart van het hart als gevolg van stoornissen in de bloedsomloop) en de herhaling ervan;
  • coronaire hartziekte (CHD) - gebrek aan bloedtoevoer naar de hartspier, leidend tot de nederlaag en verstoring van het werk;
  • preventie van cerebrale circulatiestoornissen;
  • verschillende gebreken en ziekten van het hart, inclusief na chirurgie om ze te elimineren;
  • de vorming van tolerantie voor NSAID's bij "aspirine-astma" (intolerantie voor geneesmiddelen in deze groep) door geleidelijk toenemende doses van aspirine.

paracetamol

Paracetamol is aangewezen in de volgende gevallen:

  • hoofdpijn, waaronder migraine (intense pijn, meestal eenzijdig);
  • spierpijn en neuralgie - pijn in de spieren of zenuwen;
  • kiespijn;
  • hoge temperaturen bij infectieziekten;
  • algomenorroe - pijnlijke menstruatie;
  • milde tot matige pijn door brandwonden en andere soorten verwondingen.

Contra

Acetylsalicylzuur

Acetylsalicylzuur heeft een aantal negatieve eigenschappen (bijvoorbeeld irritatie van de slijmorganen van het spijsverteringsstelsel), dus het kan niet worden ingenomen in de volgende gevallen:

  • zweren of bloedingen in het maag-darmkanaal;
  • aspirin-triade - astma (astma-aanvallen) veroorzaakt door het gebruik van NSAID's;
  • drugintolerantie;
  • bloedziekten gepaard met een afname van de bloedstolling;
  • stratificerend aorta-aneurysma - uitsteeksel van de wand van de grootste slagader;
  • gebrek aan glucose-6-fosfaatdehydrogenase en vitamine K-verbindingen die verantwoordelijk zijn voor de bloedstolling en de hoeveelheid hemoglobine daarin;
  • Reye-syndroom - vervetting van levercellen in combinatie met hersenbeschadiging;
  • lever- of nierfalen;
  • zwangerschap in het eerste en derde trimester;
  • periode van borstvoeding;
  • Kinderen onder de leeftijd van 15 jaar.

paracetamol

Paracetamol dient niet te worden ingenomen als:

  • drugintolerantie;
  • leverfalen, nier;
  • alcoholisme;
  • bloedarmoede (gebrek aan ijzer in het lichaam en dienovereenkomstig hemoglobine in het bloed).

Bijwerkingen

Acetylsalicylzuur

Acetylsalicylzuur kan de volgende bijwerkingen veroorzaken:

  • spijsverteringsstoornissen, buikpijn, bloeden, verminderde leverfunctie;
  • hoofdpijn, tinnitus, duizeligheid;
  • bloedarmoede, verminderde bloedstolling (langdurige bloeding);
  • verminderde nierfunctie;
  • allergie - huiduitslag, aspirine triade;
  • Het syndroom van Reye.

paracetamol

Bij gebruik van Paracetamol kan optreden:

  • misselijkheid, pijn in de bovenbuik;
  • verstoring van de lever of nieren;
  • veranderingen in de cellulaire samenstelling van bloed;
  • allergie - in de vorm van urticaria (rode huiduitslag), oedeem.

Vormen van vrijgave en prijs

Verschillende binnenlandse farmaceutische bedrijven produceren acetylsalicylzuur tabletten van 500 mg. Prijs is afhankelijk van de hoeveelheid in het pakket en de fabrikant:

  • 10 stks - van 4 tot 9 roebel;
  • 20 stks - 21 roebel.

Paracetamol is verkrijgbaar in de apotheek in de volgende toedieningsvormen:

  • 500 mg tabletten
    • 10 stuks in een verpakking - 3-7 roebel;
    • 20 stuks in een verpakking - 18-19 roebel;
  • 100 ml suspensie met 120 mg actief bestanddeel per 5 ml - 79 roebel;
  • siroop, 100 ml met dezelfde concentratie paracetamol - 49 roebel;
  • rectale zetpillen (zetpillen), 500 mg, 10 stuks - 53 roebel;
  • Kinderzetpillen, 100 mg, 10 stuks - 24 roebel.

Wat is beter - Paracetamol of acetylsalicylzuur?

Aspirine heeft de volgende voordelen:

  • helpt beter van temperatuur, langer voorkomt herrijzen, omdat het niet alleen de hersencentra (zoals Paracetamol) beïnvloedt, maar ook de bloedvaten;
  • verlicht ontstekingen;
  • verdunt het bloed, waardoor het op grote schaal wordt gebruikt bij verschillende cardiovasculaire aandoeningen.

Nadelen van acetylsalicylzuur:

  • heeft veel contra-indicaties, bijwerkingen;
  • kan niet worden ingenomen tijdens de zwangerschap, tijdens het geven van borstvoeding (veroorzaakt misvormingen bij de foetus, vertraagt ​​de bevalling, verhoogt het risico op bloedingen bij zuigelingen);
  • Het is gevaarlijk om aan kinderen te geven, aangezien er tot 15 jaar een grote kans is dat het Reye-syndroom wordt ontwikkeld wanneer aspirine wordt ingenomen om de temperatuur tijdens een virale infectie te verlagen.
  • gepresenteerd in verschillende doseringsvormen;
  • U kunt zwangere vrouwen, kinderen (suspensie of siroop) nemen;
  • irriteert het slijmvlies van de spijsverteringsorganen niet;
  • geeft minder bijwerkingen.

Tegens van de drug:

  • minder effectief verlaagt de temperatuur;
  • helpt niet bij ontstekingen.

Om de hoge temperatuur effectief te verlagen, is het daarom beter om acetylsalicylzuur te gebruiken als er geen contra-indicaties zijn. Het moet ook worden gebruikt wanneer hyperthermie (koorts) wordt veroorzaakt door een ontstekingsproces. Kinderen, zwangere vrouwen en andere categorieën aspirine-patiënten zijn gecontra-indiceerd, u moet Paracetamol als koortsverdrijvend middel kiezen.

Acetylsalicylzuur en Paracetamol op hetzelfde moment

Kan ik aspirine met paracetamol samen met een verkoudheid nemen? Ja, een dergelijke combinatie zal helpen om de temperatuur effectiever te verlagen en te voorkomen dat deze opnieuw wordt verhoogd. Voor dit doel is het beter om kant-en-klare farmaceutische preparaten met aangepaste dosering te gebruiken. Bijvoorbeeld Citramon, dat bestaat uit acetylsalicylzuur, cafeïne en paracetamol. In tabletten Tsitrapak, naast de bovengenoemde drie componenten, is ook ascorbinezuur. Ambulance teams gebruiken ook de zogenaamde "triade", behalve paracetamol met aspirine bevattende analgin. Injectie van dit medicijn verlaagt snel de temperatuur.