Paracetamol nemen met acetylsalicylzuur

Behandeling

Antipyretische en analgetische geneesmiddelen zijn van grote waarde onder de bevolking van alle landen van de wereld. De speciale vraag is getraceerd op Paracetamol en acetylsalicylzuur, omdat het deze medicijnen zijn die voldoende effectief zijn in het oplossen van de meeste kleine problemen in het dagelijks leven van mensen, en ze kunnen ook bij elke apotheek worden gekocht en ze zijn betaalbaar.

De meest voorkomende redenen voor het gebruik van deze medicijnen:

  • hoofdpijn, kiespijn, spier- en gewrichtspijn;
  • de exacerbatie van verschillende chronische aandoeningen reageert goed op symptomatische behandeling met paracetamol en acetylsalicylzuur, omdat de geneesmiddelen een ontstekingsremmende werking hebben op het lichaam;
  • hyperthermie van verschillende etiologieën;
  • verkoudheid.
Er moet aan worden herinnerd dat beide geneesmiddelen het middel zijn voor symptomatische therapie, maar ze elimineren de oorzaak van het probleem niet. Vooral deze eigenschap is van toepassing op Paracetamol, omdat acetylsalicylzuur een meer uitgebreid effect heeft op het menselijk lichaam en in sommige gevallen is er een uitgesproken therapeutisch effect. Voordat u elk geneesmiddel gebruikt, dient u uw arts te raadplegen en de instructies zorgvuldig te lezen over de geschiktheid en veiligheid van gebruik.

Gelijktijdig gebruik van Paracetamol en aspirine

Paracetamol met acetylsalicylzuur is onderdeel van een zeer effectief medicijn tegen hoofdpijn - Citramone, dat wil zeggen, er zijn geen speciale beperkingen bij een eenmalige inname, maar deskundigen raden dit niet vaak aan. Deze combinatie kan de toestand van het maagslijmvlies zeer negatief beïnvloeden. Afwisseling is vrij toegestaan, bovendien heeft elk medicijn in verschillende situaties een meer uitgesproken effect.

Paracetamol (Paracetamol)

Paracetamol gaat met dergelijke problemen om:

  • virale of bacteriële hyperthermie;
  • ernstige pijn in keelpijn, tandjes krijgen;
  • migraine, hoofdpijn door lichamelijke en geestelijke vermoeidheid;
  • chronische ontstekingsprocessen in het lichaam.

Met de griep met de aanwezigheid van een te hoge lichaamstemperatuur in het beginstadium, omvatten de aanbevelingen van een specialist acetylsalicylzuur plus Paracetamol, maar alleen in de eerste 1-2 dagen.

Acetylsalicylzuur (Acetylsalyclicazuur)

Acetylsalicylzuur heeft een breder scala aan effecten op het menselijk lichaam, dat wil zeggen, het wordt actief gebruikt in de volgende gevallen:

  • reumatoïde artritis;
  • myocarditis van infectieuze oorsprong;
  • hyperthermie bij ontstekingsprocessen van virale en infectieuze etiologie;
  • myositis, neuralgie, hoofdpijn;
  • preventie van acute vormen van ischemische ziekte (beroerte, hartaanval, transiënte ischemische aanval) vanwege de eigenschap van het geneesmiddel om aggregatie van bloedplaatjes te verminderen.

Acetylsalicylzuur heeft een uitgesproken gelijkenis met Paracetamol bij de behandeling van hyperthermie, maar wat betreft het effect op het organisme als geheel, verschilt het aanzienlijk in het effect en de punten van toediening van de werkzame stof. Acetylsalicylzuur is opgenomen in alle klinische protocollen voor de behandeling en preventie van ischemische beroertes, hartaanvallen en embolieën. Het is het belangrijkste actieve ingrediënt in de groep medicijnen die worden voorgeschreven na stenting en bypass-chirurgie van de kransslagaders. Het zit in veel combinatiepreparaten. De combinatie van aspirine, paracetamol en cafeïne in bepaalde verhoudingen zorgt voor een uitstekend analgetisch effect, dat met succes wordt gebruikt voor intense hoofdpijn.

Artikel geverifieerd
Anna Moschovis is een huisarts.

Heb je een fout ontdekt? Selecteer het en druk op Ctrl + Enter

Kunnen Paracetamol en acetylsalicylzuur samen worden genomen

Aspirine (acetylsalicylzuur) en Paracetamol (paracetamol) zijn de meest populaire remedies in de EHBO-kit voor thuis. Dit zijn twee verschillende geneesmiddelen die tot dezelfde groep niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen (NSAID's) behoren.

Aspirine (acetylsalicylzuur) en Paracetamol (paracetamol) zijn de meest populaire remedies in de EHBO-kit voor thuis.

Kenmerken van medicijnen

Paracetamol en acetylsalicylzuur (ASA) worden beschouwd als effectieve pijnstillers, ontstekingsremmende en koortswerende geneesmiddelen. Geneesmiddelen hebben zowel voor- als nadelen, verschillen in contra-indicaties, verschillen in het werkingsmechanisme van dezelfde ziekte. Daarom is het, om tussen deze twee geneesmiddelen te kiezen, noodzakelijk om de kenmerken van elk van deze geneesmiddelen te kennen.

paracetamol

Niet-narcotische drug Paracetamol behoort tot analgetica en antipyretische geneesmiddelen, en in westerse landen wordt het acetaminophen genoemd (van de gereduceerde chemische samenstelling - para-acetylaminophenol). De belangrijkste indicaties voor toediening zijn febriele manifestaties bij infecties en ontstekingen.

Niet-narcotische drug Paracetamol verwijst naar analgetica en antipyretische geneesmiddelen.

De tool is:

  • wit (minder crème) kristallijn poeder;
  • het wordt gemakkelijk opgelost in water;
  • lost niet op in alcohol.
  • niet de metabole processen en de spijsverteringsorganen schenden;
  • heeft een lage toxiciteit;
  • veilig voor kinderen.

Bij langdurig gebruik van het medicijn kunnen de volgende bijwerkingen optreden:

  • veranderingen in de werking van de bloedsomloop;
  • giftige nierschade;
  • verstoring van de lever;

Het risico op nier- en leveraandoeningen neemt toe met alcohol.

Acetylsalicylzuur

ASA (acetylsalyclicaacid) heeft, naast de antipyretische en analgetische eigenschappen, een ontstekingsremmende werking. Het actieve ingrediënt acetylsalyclicazuur is lokaal gericht op de focus van ontsteking, wat een goed therapeutisch resultaat geeft.

ASA (acetylsalyclicaacid) heeft, naast de antipyretische en analgetische eigenschappen, een ontstekingsremmende werking.

  • versnelt de temperatuur;
  • stopt ontsteking;
  • voorkomt bloedstolsels;
  • nuttig voor reuma, ischemie, endocarditis;
  • gebruikt na vasculaire chirurgie.

ASA heeft bijwerkingen en contra-indicaties:

  • het medicijn is giftig;
  • sterk verdunt het bloed;
  • verhoogt het risico op gastro-intestinale ulcera;
  • overdosis kan een negatieve invloed hebben op de nieren en de lever;
  • Aspirine wordt met voorzichtigheid voorgeschreven aan kinderen en wordt niet aanbevolen tijdens de zwangerschap.

Aspirine wordt met voorzichtigheid voorgeschreven aan kinderen en wordt niet aanbevolen tijdens de zwangerschap.

Wat is het verschil

Er zijn weinig maar significante verschillen tussen ASK en Paracetamol:

  • Paracetamol is veiliger voor alle indicaties;
  • Aspirine verwijdert koorts sneller en houdt het effect langer vast;
  • ASA wordt gebruikt in de strijd tegen hart- en vaatziekten (vanwege de eigenschap van bloedverdunning);
  • Paracetamol heeft een lage ontstekingsremmende activiteit en elimineert de symptomen niet;
  • Aspirine heeft een effectiever effect op de productie van prostaglandinen (genezende, ontstekingsremmende stoffen) door het hele lichaam en Paracetamol heeft alleen effect op de hersenen (daarom worden geen hitte en pijn geëlimineerd, maar wordt de ontsteking niet verlicht);
  • ASK is een groter allergeen.

Wanneer kunnen Paracetamol en acetylsalicylzuur worden ingenomen?

Het werkingsmechanisme van beide geneesmiddelen is het remmen van mediatoren die pijn, koorts en ontsteking veroorzaken, alleen Paracetamol op het niveau van het centrale zenuwstelsel en aspirine werkt op de nidus zelf. Sta daarom soms de benoeming van fondsen samen toe. Gecombineerde doses Paracetamol en aspirine zijn opgenomen in tabletten zoals Citramon.

Dit medicijn bevat 3 actieve ingrediënten:

Hoewel deze pijnstillers over-the-counter worden verkocht, is het beter om de medicijnen niet zelf te nemen. Hun combinatie kan ernstige complicaties veroorzaken. Ook is het voor het gebruik van de medicatie nodig om de instructies te bestuderen waar de indicaties en dosering zijn voorgeschreven.

Gecombineerde doses Paracetamol en aspirine zijn opgenomen in tabletten zoals Citramon.

Wanneer en waarom is het beter om niet te combineren

Vaker heeft de combinatie van deze medicijnen geen zin, omdat ze een vergelijkbaar effect hebben en het effect van elkaar niet versterken.

Gelijktijdig gebruik leidt alleen maar tot een dubbele belasting van het lichaam.

Geneesmiddelen worden niet aanbevolen om mee te mengen:

  • mucosale ziekten;
  • gastro-intestinale problemen;
  • slechte bloedstolling;
  • lever- en nierziekte.

Voor aandoeningen van de nieren en de lever wordt het niet aanbevolen om medicijnen te mengen.

Mening van artsen over de combinatie van paracetamol en acetylsalicylzuur

Artsen zijn niet unaniem van mening over zowel het gezamenlijke gebruik van deze analgetica, als wat betreft elk medicijn afzonderlijk. Geneesmiddelen hebben over het algemeen algemene indicaties voor gebruik (koorts verwijderen, hoofdpijn verlichten, aandoeningen die gepaard gaan met verkoudheid en griep verlichten). Maar, rekening houdend met de mening van kinderartsen, heeft paracetamol de voorkeur in therapie, omdat acetylsalicylzuur geassocieerd is met het risico van het syndroom van Reye (gemanifesteerd bij kinderen van 4 tot 12 jaar).

Andere artsen zeggen dat Paracetamol vandaag geen erkenning zal krijgen dat het verboden zou moeten zijn om te verkopen, zelfs niet op recept. Hoogleraar farmacologie aan de universiteit van Erlangen-Nurnberg (Duitsland), Cai Brune, is van mening dat zelfs de dagelijkse acetamonofenpercentage, gelijk aan 4 g, ernstige schade aan de lever kan veroorzaken en dat de dubbele overmaat gevaarlijk is bij de ontwikkeling van acuut leverfalen.

Artsen zeggen dat Paracetamol vandaag geen erkenning zal krijgen dat het verboden moet zijn om te worden verkocht, zelfs niet op recept.

De benoeming van Aspirin, naar de mening van dezelfde wetenschapper, is alleen mogelijk voor patiënten met cardiovasculaire problemen, maar niet als een pijnstiller. Immers, het verdovende effect van het medicijn duurt slechts een paar uur, en de actie van het verdunnen van het bloed - een paar dagen. Als gevolg hiervan is er altijd een verhoogd, ongerechtvaardigd risico op bloedingen.

Beoordelingen van patiënten

Irina, 32, nikkel

Ik vond Aspirin meer leuk. Ik wist niet dat kinderen gecontra-indiceerd zijn. Bedankt voor het verhelderen.

Anna, 40 jaar oud, Ufa

De samenstelling van Citramone was vroeger anders. Nu heet het Citramon-P. Het betekent met paracetamol.

Elena, 53 jaar oud, Moskou

Ik neem elke ochtend Aspirine in. Hij helpt me om de schepen op orde te houden. Maar voor het eerst hoor ik dat kiespijn op deze manier wordt geëlimineerd.

Acetylsalicylzuur en paracetamol tegelijkertijd tegen verkoudheid

Hoe medicijnen op het lichaam inwerken

Paracetamol is een medicijn uit de groep van aniliden, met een ontstekingsremmend, antipyretisch en zwak analgetisch effect.

Aspirine is een krachtiger medicijn. Het heeft een vergelijkbaar effect.

Metabolisme van paracetamol

Het medicijn remt de synthese van prostaglandinen, omdat het een effect heeft op cyclo-oxygenase. Het medicijn werkt op receptoren die de impuls naar de hersenen sturen. Dus hij verlicht de pijnsensaties en verlaagt de lichaamstemperatuur.

Aspirine metabolisme

De samenstelling van het medicijn is de werkzame stof acetylsalicylzuur. Het beïnvloedt de tromboxanen, en daarom wordt de prostaglandinesynthese vertraagd. Hierdoor is de actie effectiever. Het medicijn wordt gebruikt voor ontsteking, zwelling, zwelling, gevormd na verwondingen.

Het medicijn wordt gebruikt voor ontsteking, zwelling, zwelling, gevormd na verwondingen.

Werkt sneller, het effect blijft lang bestaan. Bijwerkingen zijn inwendige bloedingen, spijsverteringsstoornissen. Het heeft een dunner effect op het bloed en veroorzaakt geen bloedstolsels.

Wanneer moet u aspirine en paracetamol samen nemen

Omdat medicijnen een vergelijkbaar effect hebben, kan het gelijktijdig gebruik ervan gevaarlijk zijn.

Veilig wordt beschouwd als het gebruik van Citramone: dit geneesmiddel bevat beide stoffen, maar in een kleine dosering. Citramon wordt vaak voorgeschreven voor verkoudheid, hoofdpijn. Van de gebruikte temperatuur en triade.

Citramon wordt vaak voorgeschreven voor verkoudheid, hoofdpijn.

Gelijktijdige toediening kan worden voorgeschreven als de volwassene de temperatuur gedurende een lange tijd niet verlaagt. Om overdosering te voorkomen, vergiftiging, moeten andere geneesmiddelen worden afgewisseld. Het is belangrijk om enige tijd te weerstaan ​​tussen het nemen van deze medicijnen. Het wordt aanbevolen om uw arts te raadplegen om het juiste behandelschema te selecteren.

Wanneer en waarom is het beter om niet te combineren

Aangezien geneesmiddelen een vergelijkbaar effect hebben, kan het gelijktijdig gebruik ervan de toestand van de zieke persoon nadelig beïnvloeden. Bijwerkingen kunnen optreden als gevolg van hoge doses paracetamol en salicylaat. Er is een overmatige belasting van de lever, nieren.

Het wordt aanbevolen om af te zien van het gebruik van beide geneesmiddelen op hetzelfde moment, als er een intolerantie voor een van hen is, contra-indicaties voor het nemen van een van de geneesmiddelen. Aspirine wordt niet aanbevolen voor kinderen. De combinatie met alcohol is ten strengste verboden. Gebruik beide stoffen niet tijdens de zwangerschap en tijdens de borstvoeding.

Artsen beoordelingen over combinatie van aspirine en paracetamol

Artsen raden aan om een ​​combinatie van geneesmiddelen voorzichtig te behandelen. Het is noodzakelijk om een ​​specialist te raadplegen alvorens met de behandeling te beginnen voor de selectie van de juiste doseringen, het juiste medicatieritme. Zelfmedicatie kan het lichaam schaden. In de meeste gevallen wordt gelijktijdige toediening van geneesmiddelen niet aanbevolen.

Drug compatibiliteit

Velen zijn geïnteresseerd in de vraag of aspirine en paracetamol samen kunnen worden gebruikt en in welke gevallen dit nodig is. Om deze vraag te beantwoorden, moet je begrijpen hoe deze medicijnen het menselijk lichaam beïnvloeden. Aspirine en paracetamol zijn beide opgenomen in de groepen niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen, maar hun werkingsmechanisme verschilt enigszins van elkaar. Paracetamol werkt overwegend op het niveau van het centrale zenuwstelsel en heeft een lage ontstekingsremmende activiteit, terwijl aspirine ontstekingsprocessen goed verwijdert en lokaal op de ontstekingsplaats kan werken.

Beide medicijnen hebben een antipyretisch en analgetisch effect. Paracetamol en aspirine maken deel uit van zo'n populair hoofdpijnmedicijn als citramon. De gelijktijdige inname van Paracetamol en Aspirine in de samenstelling van Citramone heeft een goed therapeutisch effect, maar één tablet van citramon bevat kleine doses van deze geneesmiddelen. Het is mogelijk om beide medicijnen samen te nemen in standaard doseringen om het ontstekingsremmende effect te versterken, maar deze combinatie kan leiden tot verdere ernstige complicaties.

Kenmerken van Paracetamol

Het geneesmiddel is niet van toepassing op narcotische analgetica en veroorzaakt daarom geen verslaving bij langdurig gebruik. Het wordt toegepast:

  • met verkoudheid;
  • bij hoge temperatuur;
  • met symptomen van neuralgie.

Paracetamol en aspirine - geneesmiddelen die koorts verminderen, pijnsymptomen elimineren, ontstekingsprocessen opheffen.

Het belangrijkste verschil met andere geneesmiddelen tussen geneesmiddelen is lage toxiciteit. Het heeft geen effect op het maagslijmvlies en het kan worden gecombineerd met andere medicijnen (Analgin of Papaverine).

Pijnstiller heeft eigenschappen:

  • anesthetica;
  • koortswerend;
  • anti-inflammatoire.

Het medicijn wordt voorgeschreven in de aanwezigheid van zwakke of matige pijnsensaties van verschillende oorsprong. Indicaties voor toelating zijn:

  • toename van de lichaamstemperatuur (als gevolg van virale ziekten, verkoudheid);
  • bot- of spierpijn (met griep of ARVI).

Paracetamol wordt voorgeschreven in de aanwezigheid van zwakke of matige pijnsensaties van verschillende oorsprong.

De tool is toegewezen en in aanwezigheid van dergelijke pathologische omstandigheden:

Hoe werkt aspirine

Dit is een sterk ontstekingsremmend medicijn waarvan het actieve bestanddeel acetylsalicylzuur is. Het medicijn heeft de volgende kenmerken:

  • elimineert pijnsymptomen;
  • verlicht zwelling na verwondingen;
  • verwijdert wallen.
  1. Antipyretische eigenschappen. Het medicijn, dat inwerkt op het centrum van warmteoverdracht, leidt tot de expansie van bloedvaten, veroorzaakt toegenomen zweten, verlaagde temperatuur.
  2. Verdoving effect. Het medicijn werkt op mediatoren op het gebied van ontsteking en neuronen van de hersenen en het ruggenmerg.
  3. Antiplatelet actie. Het medicijn verdunt het bloed, wat de ontwikkeling van bloedstolsels voorkomt.
  4. Ontstekingsremmend effect. De doorlaatbaarheid van bloedvaten neemt af en de synthese van ontstekingsfactoren wordt geremd.

Wat is beter en wat is het verschil tussen Paracetamol en aspirine

Bij het kiezen van een medicijn moet de patiënt zich concentreren op de aard van de aandoening. Voor virale ziekten is het beter om Paracetamol te drinken, en voor bacteriële processen is het aanbevolen om aspirine te nemen.

Paracetamol is een goede optie als de temperatuur voor een kind noodzakelijk is. Het wordt voorgeschreven vanaf 3 maanden.

Om hoofdpijn te elimineren, is het beter om acetylsalicylzuur te nemen. Salicylaat wordt sneller opgenomen in het bloed en bestrijdt effectiever hitte en warmte.

Het verschil in medicijnen is hun effect op het lichaam. Aspirine heeft een therapeutisch effect in de focus van ontstekingen en Paracetamol werkt via het centrale zenuwstelsel.

Anti-inflammatoire effecten zijn meer uitgesproken bij aspirine. Maar als een persoon lijdt aan ziekten van de maag of darmen, moet men afzien van het nemen van acetylsalicylzuur.

Bij virale ziekten is het beter om Paracetamol te drinken.

Het gecombineerde effect van Paracetamol en aspirine

Het tegelijkertijd nemen van 2 medicijnen is niet alleen onpraktisch, maar ook gevaarlijk voor de gezondheid. Verhoogt de belasting van de lever en de nieren, en dit kan leiden tot vergiftiging.

Beide stoffen maken deel uit van citramon, maar hun concentratie in dit medicijn is minder. Daarom is het mogelijk om ze in een dergelijk geval te nemen.

Indicaties en contra-indicaties voor gelijktijdig gebruik

Aspirine is een hitteverminderend medicijn. Vaak wordt het gebruikt in de cardiologie, waaronder voorgeschreven voor reuma.

Paracetamol is een onschadelijk geneesmiddel om koorts en pijn te elimineren.

Contra-indicaties voor Aspirin zijn:

  • maagaandoeningen;
  • bronchiale astma;
  • zwangerschap;
  • voederperiode;
  • allergieën;
  • leeftijd van de patiënt tot 4 jaar.

Paracetamol is gecontraïndiceerd bij nier- of leverinsufficiëntie.

Hoe Paracetamol en aspirine te nemen

Elke medische drug kan het lichaam beschadigen. Om veiligheidsredenen hoeft u geen zelfmedicatie uit te voeren, maar moet u contact opnemen met een specialist die de juiste behandelingsopties selecteert.

Overdosering leidt vaak tot een storing van het lichaam, die zich manifesteert door symptomen van milde vergiftiging in de vorm van misselijkheid of braken.

Met een verkoudheid

Voor de behandeling van verkoudheid is de beste optie aspirine. Vanwege de actieve componenten is de lichaamstemperatuurregulatie verbeterd. Het medicijn wordt na een maaltijd ingenomen en de dagelijkse dosis is 3 g. Het interval tussen de doses is 4 uur.

Paracetamol kan tot 4 g per dag worden ingenomen. Het interval tussen de doses moet minstens 5 uur zijn.

Aan een hoofdpijn

Dosering is afhankelijk van de mate van pijn. De dagelijkse dosis kan niet hoger zijn dan 3 g.

Paracetamol-tabletten tot 500 mg worden 3-4 keer per dag ingenomen. Gebruikt na maaltijden.

Slaperigheid is een bijwerking van medicijnen.

Voor kinderen

Het geven van het kind Aspirine is ten strengste verboden, omdat medicatie kan zwelling van de hersenen veroorzaken.

De dosis Paracetamol wordt berekend op basis van het gewicht van het kind. Het medicijn wordt 2 uur na een maaltijd gedronken. Gewassen met water.

Kan ik aspirine na paracetamol nemen?

Deze techniek is mogelijk als de volwassene niet lang valt. Om overdosering te voorkomen, is het beter om enige tijd te wachten na het innemen van het eerste medicijn.

Bijwerkingen

Bijwerkingen kunnen zijn:

  • misselijkheid;
  • slaperigheid;
  • bloedarmoede;
  • allergische reactie.

Mening van artsen

Artsen zijn van mening dat deze medicijnen verstandig moeten worden behandeld. Het is beter om ze te nemen volgens de aanbevelingen van specialisten die de juiste dosering en behandeling voor de patiënt zullen voorschrijven.

Compatibiliteit van aspirine met Paracetamol

Drug compatibiliteit

1 Hoe het lichaam te beïnvloeden

Alle drie de geneesmiddelen hebben pijnstillende en antipyretische effecten, waardoor de symptomen van een verkoudheid, pijn in het lichaam, zwakke of ernstige pijn worden geëlimineerd.

Analgin, Paracetamol en Aspirin worden beschouwd als de meest voorkomende medicijnen met vergelijkbare effecten.

analgene

Dit is een effectief hulpmiddel dat beschikbaar is in verschillende toedieningsvormen - tabletten en oplossing voor injectie. Het belangrijkste werkzame bestanddeel is metamizol-natrium. Het heeft een pijnstillend en zwak ontstekingsremmend effect.

aspirine

Aspirine is acetylsalicylzuur. Het heeft een breed scala aan effecten op het lichaam: verlaagt de temperatuur, vermindert warmte, ontstekingen en voorkomt infectie. Deze stof wordt actief gebruikt bij hart- en vaatziekten, dunner bloed.

paracetamol

Het werkzame bestanddeel van het medicijn is de antipyretische component paracetamol. Dit is een chemische verbinding die een sterk ontstekingsremmend effect heeft. Het wordt gebruikt voor hoofdpijn, spier-, articulaire, tandheelkundige, menstruatiepijn.

2Het effect van het combineren van antipyretische geneesmiddelen

Het combineren van Paracetamol, Analgin en Acetylsalicylzuur is niet wenselijk, maar mogelijk. Samen worden ze alleen gebruikt in gevallen van extreme noodzaak en zoals voorgeschreven door een arts. Metamizol draagt ​​bij aan de ontwikkeling van veel bijwerkingen, waarvan het risico toeneemt in combinatie met aspirine. Om de temperatuur te verlagen, wordt aanbevolen om verschillende medicijnen te gebruiken. Dat wil zeggen, als u eerst "acetylka" neemt, dan is het na 4 uur beter om andere geneesmiddelen, Paracetamol of Ibuprofen, te gebruiken.

Paracetamol, Analgin en Acetylsalicylzuur worden gebruikt zoals voorgeschreven door een arts.

3 Indicaties voor gebruik

De voorbereidingen worden gebruikt in de volgende gevallen:

  • hoge lichaamstemperatuur;
  • ontstekingsproces als gevolg van een infectieziekte of een operatie;
  • hoofdpijn, kiespijn;
  • gewrichts- en spierpijn.

De dosering wordt voorgeschreven door een specialist, te beginnen bij de leeftijd van de patiënt, het type ziekte en de aanwezigheid van chronische pathologieën.

4 Hoe samen te nemen

Samen kunt u alleen gebruiken zoals voorgeschreven door uw arts als andere antipyretica niet het gewenste resultaat geven. Effectiever in de vorm van injecties.

5Speciale instructies voor het gebruik van Analgin, Paracetamol en aspirine.

Volwassenen kunnen geneesmiddelen combineren bij een te hoge temperatuur, waarbij een enkele dosis wordt ingenomen.

Zwangerschap en borstvoeding

Tijdens het dragen van een baby en borstvoeding is het niet mogelijk om acetylsalicylzuur samen met metamesol en paracetamol te gebruiken.

Tijdens de zwangerschap kunt u aspirine niet gebruiken met Analgin en Paracetamol.

De leeftijd van kinderen

Het is hoogst onwenselijk om een ​​combinatie van medicijnen voor kinderen te gebruiken. Er zijn veel andere medicijnen die speciaal zijn ontworpen voor het lichaam van het kind. Als paracetamol en ibuprofen de temperatuur niet verlagen, kunt u een mengsel van 1/6 deel Analgin en 1/6 deel aspirine een nacht geven. Deze combinatie kan 1 keer aan een kind worden gegeven. Wanneer je opnieuw opgenomen wordt, kunnen gezondheidsproblemen ontstaan.

In het geval van hoge temperaturen is het voor kinderen beter om triade te gebruiken - Analgin, Dimedrol en No-Shpa.

Geavanceerde leeftijd

Op oudere leeftijd kunt u geneesmiddelen combineren voor een eenmalige verlaging van de temperatuur in het geval dat er geen chronische hartziekte is. 'S nachts voor ½ tablet.

Op oudere leeftijd kunnen Analgin, Paracetamol en Aspirine eenmaal worden gebruikt om de temperatuur te verlagen.

6 Bijwerkingen van Analgin met paracetamol en aspirine

Gecombineerde inname van paracetamol, acetylsalicylzuur en natriummetamizol kan een aantal ongewenste effecten veroorzaken:

  • allergische reacties, gemanifesteerd door jeuk, urticaria, ontsteking van de huid;
  • een aanval van bronchitis, longoedeem, zwelling van de weefsels van de luchtwegen;
  • het optreden van inwendige bloedingen, het verschijnen van hematomen;
  • verlaging van temperatuur en vermoeidheid.

7 Contra-indicaties voor het gebruik van Analgin met paracetamol en aspirine

U kunt in de volgende gevallen geen combinatie van medicijnen gebruiken:

  • individuele intolerantie voor de componenten;
  • verstoring van de lever;
  • nierfalen;
  • gastro-intestinale ziekten, pancreatitis, cholecystitis;
  • bronchiale en aspirine astma;
  • ernstig hartfalen;
  • bloedziekten - bloedarmoede, leukopenie.

In geval van overtreding van de lever kan een combinatie van Analgin, Paracetamol en Aspirin niet worden gebruikt.

Voordat u de beschreven geneesmiddelen gebruikt, moet u een specialist raadplegen, omdat zelfmedicatie kan schadelijk zijn voor de gezondheid.

8 Combinatie van analgin en aspirine met andere geneesmiddelen

Het is onmogelijk om metamezol en aspirine met andere antipyretische middelen te combineren, het is ook verboden om vitamine C ermee te drinken.

Vergelijken van paracetamol en acetylsalicylzuur

Veel mensen zijn bezorgd over de vraag of Paracetamol of Acetylsalicylzuur moet worden gekozen. Ze zijn allebei een van de ontstekingsremmende medicijnen.

Hetzelfde of niet?

Acetylsalicylzuur - het belangrijkste actieve ingrediënt, dat zit in aspirine. Handelsnamen:

  • aspirine;
  • Upsarin;
  • Trombopol;
  • Bufferin;
  • Aspikor;
  • Aspikard;
  • Aspinate.

Acetylsalicylzuur verlaagt de temperatuur tijdens influenza, SARS.

Dit zijn 2 verschillende medicijnen. De eerste is een antipyretisch medicijn dat ontstekingsremmende effecten heeft. Het beïnvloedt de bloedvaten en wordt voorgeschreven door een arts bij de behandeling van complicaties bij patiënten die een ischemische beroerte ondergaan.

De tweede is een medicijn dat de temperatuur verlaagt tijdens de griep, ARVI. Het heeft een pijnstillend effect.

Wat is het verschil en de overeenkomst tussen paracetamol of acetylsalicylzuur?

  • helpen bij het wegwerken van hoofdpijn en andere pijn;
  • verlaag de temperatuur;
  • bijwerkingen - schade aan de lever.

Het verschil tussen drugs:

Wat is beter om te nemen: Paracetamol of acetylsalicylzuur?

Aspirine wordt beschouwd als het meest effectieve medicijn dat de lichaamstemperatuur verlaagt, maar Paracetamol is het veiligste. Daarom wordt aanbevolen Paracetamol te nemen met hoge koorts, hoofdpijn en andere eerste symptomen van verkoudheid.

Artsen beoordelingen

Valery, 42, Oryol: "Ik voorschrijf Paracetamol in het geval van virale, bacteriële ziektes van de patiënt, gewrichts- en tandpijn en infectie- en ontstekingsziekten. Het medicijn kan aan een kind worden gegeven. '

Victoria, 34, Kaluga: "Acetylsalicylzuur helpt symptomen verlichten, maar niet van de ziekte af. Het veroorzaakt alleen het optreden van verkoudheid, veroorzaakt ook verergering van gastritis. Het is ten strengste verboden om het tijdens de zwangerschap in te nemen. "

Svetlana, 27, Krasnoyarsk: "Door zijn eigenschappen helpt aspirine koorts met 7-8 uur te verminderen en de pijn verdwijnt met 5-6 uur."

Ivan, 52 jaar, Voronezh: "Ik werk als een therapeut. Ik schrijf beide medicijnen voor aan patiënten om pijn te verminderen. "

Patiëntenbeoordelingen voor Paracetamol en Acetylsalicylzuur

Pavel, 31, Penza: "Bij de eerste symptomen van verkoudheid, neem ik aspirine. De temperatuur daalt in een half uur. Het is een goedkoop medicijn, er is in elke apotheek. Ik neem 1 tablet per dag onmiddellijk na een maaltijd, spoel af met warm water. "

Liefde, 37 jaar oud, Magnitogorsk: "Ik lees dat aspirine schadelijk is voor het lichaam. Nu gebruik ik alleen Paracetamoli als pijnstiller. "

Irina, 25, Moskou: "Paracetamoli is een effectief en goedkoop medicijn dat hoofdpijnen wegneemt. De dokter heeft het voorgeschreven, zelfs tijdens de zwangerschap en tijdens het geven van borstvoeding. '

Peter, 36, Vologda: "Ik breng de temperatuur alleen omlaag met behulp van Paracetamol. Dit geneesmiddel met de minimale hoeveelheid bijwerkingen ".

Kan ik tegelijkertijd aspirine en paracetamol gebruiken?

Antipyretica worden gebruikt om de lichaamstemperatuur te verlagen. Soms is één stof niet genoeg en gebruiken artsen een combinatie van verschillende medicijnen. Overweeg aspirine en paracetamol, hun intracellulaire effecten, indicaties en contra-indicaties.

Aspirine-actie

Aspirine is een medicijn van de Duitse fabrikant Bayer. De tool behoort tot de groep niet-steroïde ontstekingsremmende medicijnen. Actief actief ingrediënt - acetylsalicylzuur - heeft een breed werkingsspectrum:

  • verlicht ontsteking van cervicale osteochondrose, artritis, artrose en andere ziekten van het botweefsel en kraakbeenweefsels;
  • vermindert ongemak tijdens menstruatie, tandheelkunde of hoofdpijn;
  • verlaagt de lichaamstemperatuur;
  • verdunt het bloed, verbetert de bloedsomloop.

Het medicijn wordt veel gebruikt in alle takken van de geneeskunde. Het wordt geproduceerd in de vorm van tabletten, maar er zijn veel analogen in andere doseringsvormen die worden gebruikt bij een temperatuur, ontsteking, pijn of ziekten van het cardiovasculaire systeem.

Paracetamol-actie

Het medicijn is gebaseerd op dezelfde component van paracetamol. Dit is het krachtigste hulpmiddel dat wordt gebruikt om koorts te verminderen en pijn te verminderen tijdens koorts, verwondingen en andere pathologische processen in het lichaam.

Paracetamol tijdens absorptie beïnvloedt het hersencentrum dat verantwoordelijk is voor de perceptie van pijn. Bovendien beïnvloeden de medicijnmoleculen de synthese van prostaglandinen, die verantwoordelijk zijn voor het verhogen van de temperatuur, waardoor het medicijn snel zelfs hoge koorts verwijdert.

Het medicijn geneest koorts, verkoudheid, griep en andere infectieziekten niet en heeft ook geen antivirale en antibacteriële werking, daarom is het niet aan te raden om het voor behandeling te nemen.

Wat is beter en wat is het verschil tussen aspirine en paracetamol

De werking van beide geneesmiddelen is enigszins vergelijkbaar, maar het verschil is dat Paracetamol gericht is op het verlagen van de lichaamstemperatuur en aspirine op het verminderen van pijn.

Kan ik tegelijkertijd aspirine en paracetamol gebruiken?

Eerder geloofde men dat de gezamenlijke ontvangst van deze 2 fondsen bijdraagt ​​aan de snelle reductie van hoge temperaturen. Dus het is, maar in aanvulling op de voordelen van de combinatie van medicijnen heeft veel bijwerkingen die een negatief effect hebben op het werk van de lever, nieren en het maag-darmkanaal. Daarom gebruiken artsen deze combinatie alleen in noodgevallen.

Indicaties voor gelijktijdig gebruik

Hoge lichaamstemperatuur en hoge koorts veroorzaakt door infectieziekten. Met een eenmalig gebruik moet je niet bang zijn voor bijwerkingen, want ze verschijnen alleen wanneer ze worden verzameld in het proces van systematische ontvangst.

Hoe samen aspirine en paracetamol te nemen

In geval van noodwarmte-verwijdering worden de middelen meestal gebruikt in de vorm van een oplossing voor intramusculaire toediening. In de geneeskunde is er het concept van "triade" - een combinatie van 3 medicijnen, waarvan het gebruik onmiddellijk het effect heeft en een langdurig effect heeft. Naast aspirine en paracetamol wordt Analgin of No-Spa gebruikt om vasculaire spasmen te verlichten. De dosering wordt individueel bepaald, de standaard is 2 mg van elk middel.

Paracetamol en acetylsalicylzuur: dat is beter

Het gebruik van paracetamol bij respiratoire virale aandoeningen

Paracetamol heeft meer de voorkeur om te gebruiken als koortsverdrijvend middel in geval van ernstige hyperthermie (vanaf 38 en hoger), aangezien de antipyretische eigenschappen ervan duidelijk tot uitdrukking komen onder andere vertegenwoordigers van farmacologische middelen uit de groep van niet-steroïde ontstekingsremmende middelen. Als de temperatuur noodzakelijkerwijs moet worden teruggebracht tot meer adequate markeringen die het leven van de patiënt niet bedreigen, zal paracetamol het beste helpen voordat een ambulance arriveert.

Vormen van introductie in de moderne farmacologische markt:

  • Tabletten, verpakt in blisters van 6 of 10 stuks in doseringen van 500 mg of 300 mg (kinderdosering), verpakt in kartonnen verpakking
  • 2,5% siroop voor kinderen 50 ml per verpakking
  • Suspensie 2,5% in 100 ml per verpakking
  • Rectale zetpillen hebben ook een systemisch effect, maar zijn minder vatbaar voor irritatie van het maagdarmkanaal, tonen hun therapeutische effect veel sneller door snellere penetratie in de systemische circulatie.

Er zijn ook gecombineerde vormen van afgifte, die verschillende actieve ingrediënten bevatten, zoals citramon. De samenstelling van dit medicijn is naast paracetamol, acetylsalicylzuur en cafeïne. Kortom, deze componenten vertonen een synergetisch effect. Het zal ook interessant zijn om te leren dat de dosering van stoffen in dergelijke geneesmiddelen lager is dan in monodrugs. In tabletten is gecombineerd paracetamol en aspirine ongeveer de helft meer dan in conventionele monomiddelen, maar dit betekent niet dat ze meer dan normaal zouden moeten worden gedronken, anders bestaat er een risico op een overdosis, dus u moet de belasting voor de lever niet verdubbelen.

Gebruik van acetylsalicylzuur

De ontvangst van paracetamol en aspirine heeft vergelijkbare indicaties, evenals andere manieren om de temperatuur te verlagen, maar toch zijn er duidelijke verschillen in deze preparaten. Acetylsalicylzuur heeft een analgetisch effect, meer uitgesproken en verhoogt tegelijkertijd het risico op bloedingen. Feit is dat aspirine een klassieke disaggregant is, in kleine hoeveelheden (tot 150 mg per dag), helpt de adhesie van bloedplaatjes en dunner bloed te voorkomen, en in doses van 300 mg per dag verdooft en vermindert het effectief de manifestaties van acute virale ziekte. Aspirine in hogere doses, ongeveer 500 mg, niet slecht klopt de verhoogde temperatuur, maar het wordt nog steeds beschouwd als effectiever in deze situatie, paracetamol, omdat het veel veiliger is, hoewel het iets minder sterk is.

Kan ik deze medicijnen samen nemen? Samen kunnen ze worden ingenomen, vooral als onderdeel van dezelfde tsitramona, maar niet-naleving van het doseringsregime kan bijwerkingen veroorzaken in de vorm van maagpijn en veranderingen in bloedstolling. Trouwens, paracetamol heeft geen invloed op de reologische eigenschappen van bloed, daarom is het veiliger voor de behandeling van ARVI. Wat zijn er nog andere medicijnen om de temperatuur te verlagen zonder noemenswaardige bijwerkingen? Naast acetylsalicylzuur en paracetamol hebben ibuprofen en mefenaminezuur antipyretische eigenschappen.

Beide geneesmiddelen remmen het bloedstollingssysteem niet en stimuleren het niet, hebben niet zo een uitgesproken negatief effect op de maag als aspirine en hebben niet zo'n toxisch effect op de lever als paracetamol. Er zijn aanwijzingen dat ibuprofen door lange kuren kan worden ingenomen, omdat het één van de mildste niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen is. Mefenaminezuur heeft onder andere immunomodulerende eigenschappen, stimuleert de productie van interferon.

Kan ik paracetamol samen met aspirine (acetylsalicylzuur) drinken?

In principe is het mogelijk. Tenslotte zijn zowel paracetamol als acetylsalicylzuur in dezelfde citramon en citropack aanwezig. Bij deze geneesmiddelen is de dosering van stoffen echter lager dan in tabletten van paracetamol en aspirine afzonderlijk. Maar ik denk niet dat als u een aspirine- en paracetamol-tablet inneemt, er bijwerkingen zullen optreden.

Het is mogelijk om paracetamol samen met acetylsalicylzuur (aspirine) samen te gebruiken, maar toch wordt het niet aangeraden om dit te doen, omdat de effectiviteit hiervan niet is bewezen. Dat wil zeggen, als u de temperatuur wilt verlagen, is het het beste om eerst bijvoorbeeld paracetamol te drinken en de volgende keer aspirine.

Maar om het analgetische effect te versterken, kan paracetamol worden gebruikt in combinatie met aspirine. Vergeet alleen de aanbevolen enkelvoudige doses van het medicijn niet om overdosis te voorkomen.

Je kunt aspirine drinken met paracetamol, dat kan. Maar dat doe ik nooit. Aspirine doet altijd pijn aan de maag. Paracetamol slaat de temperatuur hard, ik beheer slechts één medicijn. Als er een sterke behoefte is om twee medicijnen tegelijk te drinken, drink ik ze met voedsel, bijvoorbeeld met havermoutpap.

Er zijn geen contra-indicaties voor het gelijktijdig gebruik van aspirine en paracetamol, maar heeft u twee antipyretische pijnstillende geneesmiddelen nodig die de ziekte zelf niet genezen, maar alleen helpen om het ontstekingsproces te overleven en de hitte omver te werpen? Het antwoord is duidelijk. Voor de maag zijn overtollige chemicaliën niet goed, het op zichzelf neerhalen van koorts dient alleen om de strijd van het lichaam tegen infectie te vergemakkelijken. Kinderen jonger dan 12 jaar schrijven geen aspirine voor. Bij volwassenen wordt de combinatie van acetylsalicylzuur en paracetamol gebruikt in gevallen waarin een verhoging van de dosis aspirine ongewenst is en de temperatuur moet worden verlaagd.

Deze twee geneesmiddelen hebben onafhankelijk een goed effect op het lichaam, maar naast de voordelen in het proces van anti-depressie is er een minus, die een persoon naar de ziekte van het maag-darmkanaal brengt. Maar het effect op het lichaam van beide geneesmiddelen verhoogt tegelijkertijd het proces van anti-depressie, maar tegelijkertijd het effect op de maag.

Daarom kun je voor een oplaaddosis twee medicijnen tegelijk nemen, maar dan de maag behandelen, en ze kunnen tenminste niet op een lege maag worden gegeten, je moet goed eten.

Je kunt deze twee medicijnen combineren, als er zo'n behoefte is.

Citramona-tabletten bevatten bijvoorbeeld zowel aspirine als paracetamol.

Maar zorg ervoor dat u van tevoren eet, zodat de maag het gemakkelijker kan nemen en de bifidobacteriën geen schade aanrichten. Ze zijn dronken op een parcours.

Over het algemeen mag noch aspirine, noch paracetamol worden misbruikt.

Aspirine wordt nog steeds voorgeschreven aan volwassenen en kinderen worden aangeraden Paracetamol in te nemen. Aspirine en paracetamol hebben een antipyretisch effect, maar Paracetamol is zachter.

Aspirine heeft een breder spectrum van actie, daarom is het niet nodig om dubbele belasting van de inwendige organen te geven, terwijl je tegelijkertijd twee verschillende pillen neemt. Geen kosten om twee in één te doen, het is beter om eens onder twee identiek te zijn.

Ik ben niet toevallig voldaan aan de verbodsbepalingen voor de gelijktijdige ontvangst van aspirine en paracetamol. Elkaar, deze twee medicijnen interfereren niet. Maar niet elke maag verdraagt ​​aspirine, vooral in de vorm van tabletten. Als gastritis beschikbaar is, is het beter om alleen paracetamol in te nemen of een arts te raadplegen voor een afspraak die geschikt is voor de situatie.

Het is mogelijk dat ze een ander werkingsmechanisme hebben en samen het antipyretische effect van elkaar versterken. Het is raadzaam om te combineren wanneer één medicijn de temperatuur niet kan verlagen. En de bijwerking zal minder zijn dan het dubbele van de dosering van hetzelfde medicijn!

Het is mogelijk, maar het heeft geen zin om twee medicijnen van dezelfde klasse te nemen. Als het doel is om het antipyretische effect van paracetamol te verlengen, is het beter om iets te gebruiken van antihistaminica, zoals difenhydramine, suprastin, enz.

En als je 2 paracetomol en 2 acetyl tegelijk bij een temperatuur van 37 en 7 hebt gedronken, wat zal er dan gebeuren?

En ik zeg je dat het ONMOGELIJK is! Ik houd het abstract voor paracetamol, de INTERACTIES-sectie met ANDERE DRUGS, waar het in zwart-wit is geschreven dat: "wanneer het wordt ingenomen met niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen, waaronder SALICILATES, het nefrotoxische effect van paracetamol wordt verhoogd. - het vermogen van sommige chemicaliën (waaronder medicijnen) om een ​​toxisch effect te hebben, wat tot uiting komt in de nierschade. En wat zijn salicylaten? Salicylzuur - 2-hydroxybenzoëzuur of fenolzuur, C? H? COOH; kleurloze kristallen, oplosbaar in ethanol, diethylether en andere polaire organische oplosmiddelen, slecht oplosbaar in water, geïsoleerd van wilgenschors door de Italiaanse chemicus Rafael Piria en vervolgens door hem gesynthetiseerd.

Vanaf hier trek ik conclusies dat gebruik met aspirine leidt tot nierbeschadiging. Ik raad niet aan gelijktijdig gebruik van deze twee geneesmiddelen.

Acetylsalicylzuur + Cafeïne + Paracetamol (Acetylsalicylzuur + Cafeïne + Paracetamol)

De inhoud

Russische naam

Latijnse naam van stoffen Acetylsalicylzuur + Cafeïne + Paracetamol

Farmacologische groep van stoffen Acetylsalicylzuur + Cafeïne + Paracetamol

Nosologische classificatie (ICD-10)

Typisch klinisch en farmacologisch artikel 1

Farmaceutische actie Gecombineerd medicijn. ASA heeft antipyretische en anti-inflammatoire effecten, verlicht pijn, vooral veroorzaakt door het ontstekingsproces, en remt ook de aggregatie van bloedplaatjes en trombusvorming matig, verbetert de microcirculatie in de inflammatoire focus. Cafeïne verhoogt de reflexcitabiliteit van het ruggenmerg, stimuleert de ademhalings- en vasomotorische centra, verwijdt de bloedvaten van de skeletspieren, hersenen, hart, nieren, vermindert aggregatie van bloedplaatjes; vermindert slaperigheid, vermoeidheid, verhoogt mentale en fysieke prestaties. In deze combinatie heeft een kleine dosis cafeïne bijna geen stimulerend effect op het centrale zenuwstelsel, maar het helpt de vasculaire tonus van de hersenen te normaliseren en de bloedstroom te versnellen. Paracetamol heeft analgetische, antipyretische en extreem zwakke ontstekingsremmende werking, die wordt geassocieerd met het effect op het thermoregulatiecentrum in de hypothalamus en het zwak tot expressie gebrachte vermogen om de synthese van Pg in perifere weefsels te remmen.

Indicaties. Pijnsyndroom van milde en matige ernst (van verschillende genese): hoofdpijn, migraine, kiespijn, neuralgie, spierpijn, artralgie, algomenorroe. Feverish syndrome: met acute luchtweginfecties, influenza.

Contra-indicaties. overgevoeligheid; erosieve en ulceratieve laesies van het maagdarmkanaal (in de acute fase), gastro-intestinale bloedingen; bronchiale astma, urticaria of acute rhinitis, veroorzaakt door ASA of andere NSAID's; hemofilie, hemorrhagische diathese, hypoprothrombinemie, portale hypertensie; avitaminosis K; nierfalen; zwangerschap (I- en III-trimesters), borstvoeding; tekort aan glucose-6-fosfaat dehydrogenase, ernstige arteriële hypertensie, ernstige ischemische hartziekte, glaucoom, verhoogde prikkelbaarheid, slaapstoornissen; chirurgische ingrepen waarbij bloedingen optreden, de leeftijd van kinderen (tot 15 jaar - het risico van het Reye-syndroom bij kinderen met hyperthermie op de achtergrond van virale aandoeningen).

Met zorg. Jicht, leverziekte.

Doseren. Binnen (tijdens of na een maaltijd), 1 tablet elke 4 uur, met pijnsyndroom - 1-2 tabletten; de gemiddelde dagelijkse dosis is 3-4 tabletten, de maximale dagelijkse dosis is 8 tabletten. De loop van de behandeling is niet meer dan 7-10 dagen.

Het medicijn mag niet langer dan 5 dagen als analgeticum en meer dan 3 dagen worden ingenomen - antipyretisch (zonder recept en observatie van een arts). Et al. doseringen en regimes worden voorgeschreven door een arts.

Bijwerkingen Gastralgie, misselijkheid, braken, hepatotoxiciteit, nefrotoxiciteit, erosieve en ulceratieve laesies van het spijsverteringskanaal, allergische reacties (waaronder Stevens-Johnson-syndroom, syndroom van Lyell), tachycardie, verhoogde bloeddruk, bronchospasmen.

Bij langdurig gebruik - duizeligheid, hoofdpijn, visusstoornissen, oorsuizen, vermindering van de aggregatie van bloedplaatjes, hypocoagulatie, hemorragisch syndroom (neusbloedingen, bloedend tandvlees, purpura, enz.), Nierschade met papillaire necrose; doofheid; Reye-syndroom bij kinderen (hyperpyrexie, metabole acidose, aandoeningen van het zenuwstelsel en psyche, braken, abnormale leverfunctie).

Overdosis. Symptomen (veroorzaakt door ASA): voor lichte intoxicatie - misselijkheid, braken, gastralgie, duizeligheid, oorsuizen; ernstige intoxicatie - lethargie, slaperigheid, instorting, stuiptrekkingen, bronchospasmen, ademhalingsmoeilijkheden, anurie, bloeding. In eerste instantie leidt centrale hyperventilatie van de longen tot respiratoire alkalose (kortademigheid, verstikking, cyanose, transpiratie). Naarmate intoxicatie intensiveert, veroorzaken respiratoire verlamming en dissociatie van oxidatieve fosforylatie respiratoire acidose.

Behandeling: constante monitoring van CBS en elektrolytenbalans; afhankelijk van de staat van het metabolisme - de introductie van natriumbicarbonaat, natriumcitraat of natriumlactaat. Het verhogen van de reserve-alkaliteit verhoogt de uitscheiding van ASA als gevolg van alkalisatie van urine.

Interactie. Verbetert de werking van heparine, indirecte anticoagulantia, reserpine, steroïde hormonen en hypoglycemische geneesmiddelen.

Gelijktijdige toediening met andere NSAID's verhoogt methotrexaat het risico op bijwerkingen.

Vermindert de effectiviteit van spironolacton, furosemide, antihypertensiva en anti-gout geneesmiddelen die de uitscheiding van urinezuur bevorderen.

Barbituraten, rifampicine, salicylamide, anti-epileptica en andere stimulerende middelen voor microsomale oxidatie dragen bij tot de vorming van toxische paracetamolmetabolieten die de leverfunctie beïnvloeden.

Metoclopramide versnelt de absorptie van paracetamol.

Onder invloed van paracetamol T1/2 chlooramfenicol is 5 keer verhoogd. Bij herhaald gebruik van paracetamol kan het effect van anticoagulantia (dicoumarinederivaten) worden versterkt. Gelijktijdig gebruik van paracetamol en ethanol verhoogt het risico op hepatotoxische effecten.

Cafeïne versnelt de opname van ergotamine.

Speciale instructies. Kinderen mogen geen medicijnen krijgen die ASA bevatten, omdat ze in het geval van een virale infectie het risico op het syndroom van Reye kunnen verhogen. Symptomen van het syndroom van Reye zijn langdurig braken, acute encefalopathie en vergrote lever.

Bij langdurig gebruik van het medicijn is monitoring van perifeer bloed en de functionele toestand van de lever vereist.

Aangezien ASA de bloedstolling vertraagt, moet de patiënt, als hij een operatie moet ondergaan, de arts vooraf informeren over het gebruik van het medicijn.

Patiënten met overgevoeligheid of astma-achtige reacties op salicylaten of hun derivaten van ASA kunnen alleen worden voorgeschreven met inachtneming van speciale voorzorgsmaatregelen (in termen van noodhulpdiensten).

ASC in lage doses vermindert de uitscheiding van urinezuur. Bij patiënten met een overeenkomstige aanleg kan dit in sommige gevallen een aanval van jicht veroorzaken.

Tijdens de behandeling moet u stoppen met het gebruik van ethanol (verhoogd risico op gastro-intestinale bloedingen).

ASC heeft een teratogeen effect; indien toegepast in het eerste trimester leidt tot misvormingen - splitsing van het gehemelte; in trimester III - de remming van de arbeidsactiviteit (remming van de Pg-synthese), de afsluiting van de arteriële ductus in de foetus, die hyperplasie van de longvaten en hypertensie in de bloedvaten van de longcirculatie veroorzaakt.

Het wordt uitgescheiden in de moedermelk, wat het risico op bloedingen bij een kind verhoogt als gevolg van disfunctie van bloedplaatjes.

[1] Het rijksregister voor geneesmiddelen. Officiële editie: in 2 t.- M.: Medical Council, 2009. - Vol.2, deel 1 - 568 p.; Deel 2 - 560 s.

Kan ik paracetamol samen met aspirine (acetylsalicylzuur) drinken?

Paracetamol en aspirine (acetylsalicylzuur) - kunnen ze samen of na een tijdje worden ingenomen, maar op één dag?

  • Paracetamol en aspirine worden vaak precies samen gedronken om snel een zeer hoge temperatuur te verlagen. Soms gebruiken ze analgin in plaats van aspirine.
  • Het is noodzakelijk om deze twee geneesmiddelen tegelijkertijd te drinken. Eén tablet paracetamol en één tablet acetylsalicylzuur zijn dronken. Meestal daalt de temperatuur binnen 30 minuten.

Tegenwoordig hebben deze medicijnen andere moderne antipyretica vervangen, die niet alleen de temperatuur verlagen, maar ook infecties bestrijden. Onder hen bijvoorbeeld, zoals Nurofen, Ibuprofen, Viburkol en anderen.

Ik wil ook opmerken dat, in tegenstelling tot paracetamol, dat een kleine hoeveelheid bijwerkingen heeft, aspirine precies het tegenovergestelde is dat zeer schadelijk is.

Aspirine zelf is niet genoeg dat u geen kinderen jonger dan 15 jaar kunt nemen, dus het heeft ook veel bijwerkingen.

Naast maagpijn, misselijkheid en uitslag kan dit geneesmiddel zelfs maagzweren of "aspirine-astma" veroorzaken.

Artsen schrijven tegenwoordig bijna geen paracetamol en acetylsalicylzuur voor om de temperatuur te verlagen. Aspirine wordt vaak voorgeschreven om het bloed te verdunnen. Maar op de oude manier gebruiken velen deze methode, omdat beide medicijnen eenvoudig zonder recept verkrijgbaar zijn bij een apotheek. Maar ik zou ze niet adviseren om te drinken.

Vragen relevant, zoals behoorlijk populair op internet.

Los daarvan kunt u deze medicijnen drinken. Bepaal de juiste keuze, op basis van hun eigen diagnoses en leeftijd. Aspirine wordt bijvoorbeeld niet aanbevolen voor kinderen jonger dan 15 jaar. Ik stond trouwens onvrijwillig op de operatietafel op 15-jarige leeftijd, 30 jaar geleden. Gediagnosticeerd met geperforeerde maagzweren. Sindsdien heb ik geen acetylsalicylzuur gebruikt, alleen af ​​en toe met hevige hoofdpijnen of hoge koorts kan ik Citramon gebruiken. Maar in zeer zeldzame gevallen wanneer paracetamol gewoon niet in de buurt is. Het bevat beide medicijnen. Maar daarover later meer.

Maar bijvoorbeeld, mijn vader drinkt zonder problemen Cardiomagnyl, die aspirine heeft. Drankjes volgens andere indicaties, maar tijdens de griepperiode weigert hij niet om aspirine te nemen. Hij probeert aspirine te gebruiken in de vorm van bruistabletten en deze in water op te lossen. Dit is de meest acceptabele manier om dit medicijn te gebruiken, je moet het ook tijdens of na de maaltijd drinken. En niet zoals ik dronk bij 14-15 jaar oud (ik nam 1-3 tabletten op een lege maag). Ik drink alleen al lang paracetamol, voornamelijk in de vorm van poeder dat oplosbaar is in warm water, zoals Fervex. Ik neem het op een zeer hoge lichaamstemperatuur (alleen de vorige dagen geleden, toen ik besmet raakte met de Hong Kong-griep veroorzaakt door het H3N2-virus) of alleen voor ernstige hoofdpijn. Trouwens, ik leed verrassend gemakkelijk aan de griep, nu is er geen temperatuur, alleen een loopneus en resterende hoest. Het is 4 dagen geweest.

Over het algemeen denk ik dat mijn gedachte al duidelijk is, het is beter om één ding te gebruiken om uit te kiezen. Ofwel aspirine of paracetamol. Maar u kunt ze samen gebruiken, want er zijn geneesmiddelen die zowel paracetamol als aspirine bevatten. Een van hen wordt "Citramon" genoemd. Maar nogmaals, het is beter om citramon te drinken dan paracetamol en aspirine samen. Ik denk dat het veiliger is.

U kunt ook andere soortgelijke vragen lezen: