Kunnen Ibuprofen en Aspirin samen worden gebruikt?

Tumor

Van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen zijn Ibuprofen en aspirine de meest voorkomende en vaak gebruikte. Dit komt door hun effectiviteit en betaalbaarheid. Overweeg of ze op hetzelfde moment kunnen worden ingenomen.

Van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen zijn Ibuprofen en aspirine de meest voorkomende en vaak gebruikte.

Voordelen van Ibuprofen

Ibuprofen wordt beschouwd als een meer "loyale" drug in termen van bijwerkingen. Alle NSAID's hebben een negatieve invloed op het werk van de maag en darmen. Het vermindert het risico op deze ziekten en wordt ook gebruikt in de kindergeneeskunde. Preparaten op basis van deze stof hebben de volgende eigenschappen:

  • anti-inflammatoire;
  • koortswerend;
  • pijnstiller.

Voordelen van aspirine

Het belangrijkste actieve bestanddeel van aspirine is acetylsalicylzuur. Het verwijst naar niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen. Meestal wordt het gebruikt om pijn te verlichten bij blessures, fracturen, gewrichts- en spierpijn. Aspirine heeft ook het eigendom van bloedverdunning, dat veel wordt gebruikt in de cardiologie voor de preventie van hart- en vaatziekten. Het medicijn wordt voorgeschreven aan patiënten na hartaanvallen en beroertes om terugkerende aanvallen te voorkomen.

Aspirine heeft de eigenschap dat het bloed dunner wordt, dat veel wordt gebruikt in de cardiologie voor de preventie van hart- en vaatziekten.

Het gecombineerde effect van Ibuprofen en aspirine

Naast de positieve effecten kan er een ongewenst effect zijn. Wetenschappers hebben bewezen dat Ibuprofen het verdunnend effect van acetylsalicylzuur vermindert. Dat wil zeggen, frequent gelijktijdig gebruik van beide geneesmiddelen kan leiden tot trombose, verminderde hartslag (aritmie, tachycardie, bradycardie), hypertensie (hoge bloeddruk).

Manieren om Ibuprofen en aspirine te gebruiken

Beide producten zijn verkrijgbaar in verschillende toedieningsvormen: tabletten, oplossing voor injectie. Als ze eenmaal zijn ingenomen met hoofdpijn, kiespijn, menstruatiepijn, koorts. Tijdens de behandeling van ontstekingsprocessen of hart- en vaatziekten worden geneesmiddelen gebruikt als een profylactisch of aanvullend medicijn bij complexe therapie.

Zodra aspirine en Ibuprofen worden ingenomen samen met hoofdpijn, tandpijn, menstruatiepijn, koorts.

Na het drinken van alcohol

Na het drinken van alcohol is het beter om aspirine te gebruiken, omdat acetylsalicylzuur breekt ethylalcohol af.

Upsarin Upsa wordt het meest gebruikt voor katerhoofdpijnen. Stoffen die aanwezig zijn in Ibuprofen kunnen bijwerkingen veroorzaken en het risico op het ontwikkelen van ziekten van het maag-darmkanaal vergroten.

Beoordelingen van patiënten op de combinatie van Ibuprofen en aspirine

Oksana Averina, 50 jaar oud, Moskou.

Lange tijd combineerde ik deze medicijnen niet. Maar soms neem ik een kuur van Cardiomagnyl (op basis van acetylsalicylzuur) van vasculaire trombose en, indien nodig, gebruik Ibuprofen of analogen ervan, er werden geen ongunstige gebeurtenissen waargenomen. Aspirine helpt het bloed te verdunnen.

Natalya Korneeva, 29 jaar oud, Ivanovo.

Ik gebruik acetylsalicylzuur in het geval van rugpijn, met periodieke vrouwelijke pijnen neem ik Upsarin Upsa op basis van dezelfde component. Verwijdert snel en effectief pijn.

Na het drinken van alcohol is het beter om aspirine te gebruiken, omdat acetylsalicylzuur breekt ethylalcohol af.

Adviezen van artsen

Ivan Sergeevich, therapeut, Voronezh.

Beide medicijnen worden als vrij effectief beschouwd, maar ik raad het af om hoge doses te nemen, omdat ze veel bijwerkingen met zich meebrengen. Vooral voor het spijsverteringsstelsel. Daarom is het beter om ze in kleine hoeveelheden te nemen.

Svetlana Aleksandrovna, chirurg, Moskou.

Ik schrijf vaak "ibuprofen" -middelen voor ter voorkoming van infectieziekten na een operatie. Deze producten hebben de minste bijwerkingen en elimineren effectief vele soorten bacteriën en virussen.

Aspirine en ibuprofen: kan het samen worden gebruikt?

Als aspirine en ibuprofen samen worden genomen, neemt de kans op bijwerkingen, voornamelijk uit het spijsverteringsstelsel, enorm toe.

De veiligheid van gelijktijdige toediening van ibuprofen, aspirine, diclofenac, nimesulide, meloxicam en andere niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen (NSAID's) maakt mensen met chronische pijn ongerust. Bijvoorbeeld met artrose.

De eerste twee geneesmiddelen worden zonder recept van een arts vrijgegeven en daarom worden ze overal ter wereld op grote schaal gebruikt voor hitte, tand- en spierpijn, pijnlijke menstruatie en radiculitis.

Aspirine (ook bekend als acetylsalicylzuur) is te vinden onder de handelsnamen Upsarin, Asprovit. Verkrijgbaar in doseringen van 75 tot 1000 mg. Cardiale aspirine in doses van 75, 80, 100 en 150 milligram wordt meestal gebruikt om bloedstolsels (hartaanval, beroerte) te voorkomen.

Ibuprofen is algemeen bekend in de wereld onder de merken Nurofen, Ibuprom of Imet. Verkrijgbaar in de vorm van monopreparaties van 100, 200, 300, 400 en 600 mg, evenals in combinatie met andere actieve stoffen (bijvoorbeeld paracetamol).

Behorend tot dezelfde groep NSAID's en een vergelijkbaar mechanisme van farmacologische werking veroorzaken vergelijkbare bijwerkingen van deze geneesmiddelen.

Vandaag zullen we uitleggen waarom het niet mogelijk is om deze populaire medicijnen te combineren, hoe een risicovolle combinatie te vermijden en wat te vrezen van onbedoeld gebruik.

Waarom nemen we geen aspirine en ibuprofen samen?

Als u al acetylsalicylzuur in een voldoende dosis voor anesthesie (500-1000 mg) drinkt, heeft een extra dosis Nurofen geen zin. Maar het potentiële risico voor de gezondheid is toegevoegd en aanzienlijk.

Als u dagelijks kleine doses cardiologische aspirine neemt, is periodieke ibuprofen voor pijnverlichting of koorts toegestaan. Maar met uiterste voorzichtigheid.

Vaak voorkomende bijwerkingen van niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen:

• Buikpijn
• Misselijkheid en diarree
• Ulceratie van de maag en darmen
• Gastro-intestinale bloedingen
• Verminderde nierfunctie
• Verhoogde bloeddruk
• Oedeem van de onderste ledematen
• Huidreacties

Denk eraan: als acetylsalicylzuur werd voorgeschreven door een cardioloog voor de preventie van een beroerte en een hartaanval, kan de gelijktijdige toediening van ibuprofen-tabletten (zelfs episodisch) het preventieve effect van het eerste geneesmiddel beïnvloeden!

Sommige mensen moeten beide medicijnen vermijden:

Kan ik aspirine geven aan kinderen?

Dit medicijn mag niet worden gegeven aan kinderen jonger dan 16 jaar, zelfs niet in lage doses! In de praktijk van de dokter en de apotheker zijn er vaak rouwouders die deze instructie omzeilen door de pil voor volwassenen in N-delen te breken. Zelfs minimale doses aspirine kunnen bij een kind een dodelijk en weinig bestudeerd Rey-syndroom veroorzaken. Als deze fatale bijwerking extreem zelden optreedt, betekent dit niet dat u het risico moet nemen.

De typische rechtvaardiging van ouders "dat de temperatuur niet verdwaalt" houdt ook geen water vast. Vandaag de dag in de EHBO-kit voor thuis zijn er prachtige geneesmiddelen als paracetamol en dezelfde ibuprofen. Ze kunnen zonder angst aan een kind worden gegeven en zelfs gezamenlijke of achtereenvolgende opvang is toegestaan.

Trouwens, Nimesulide (Naiz) is ook strikt gecontra-indiceerd in de kindertijd!

Wat is het veilige interval tussen aspirine en ibuprofen?

De meeste mensen weigeren een gevaarlijke combinatie, maar sommigen vragen zich af: hoeveel tijd moet er voorbijgaan om een ​​tweede medicijn te drinken?

Voor personen die regelmatig lage doses acetylsalicylzuur gebruiken, beveelt de FDA aan ibuprofen niet eerder dan 8 uur vóór of 30-60 minuten daarna in te nemen (voor een normale, ongewijzigde tablet). Amerikaanse deskundigen adviseren echter om vooraf contact op te nemen met uw arts en deze mogelijkheid te verduidelijken. Het is ook de moeite waard om een ​​apotheker te vragen naar de kenmerken van uw medicatie - dit zijn misschien geen "eenvoudige" pillen, maar vormen met langdurige afgifte.

Wat gebeurt er als ibuprofen bij toeval met aspirine wordt ingenomen?

Frequente bijwerkingen met een gezamenlijke inname van NSAID's:

• Maagpijn: maagzuurremmers kunnen ongemak verlichten
• Misselijkheid: eet lichte maaltijden, vermijd vet en pittig
• Braken: aanbevolen mineraalwater of oplossing Regidron
• Opgezette buik: beperk begassende producten, waaronder linzen, bonen, bonen en uien. Neem simethicone.

Als een kind deze medicijnen heeft ingenomen, breng hem dan naar het ziekenhuis! In geval van accidentele overdosering, is het noodzakelijk om de maag zo snel mogelijk te wassen, in het extreme geval - om actieve kool te geven, omdat er geen specifiek antidota zijn.

Bedreigende symptomen die medische aandacht vereisen:

• roodheid van de huid
• Blaarvorming en afschilfering
• Geelheid van de huid en slijmvliezen
• Pijnlijke gewrichten
• zwelling van ledematen

Een acute allergische reactie op NSAID's vereist ook onmiddellijke medische aandacht. Het wordt gemanifesteerd door jeukende huid, huiduitslag, niezen, moeite met ademhalen en zwaarte in de borst. Oedeem van het strottenhoofd, tong, lippen en gezicht ontwikkelt zich.

Als u per ongeluk ibuprofen met aspirine gebruikt, moet u uw arts bellen. Geef de dosis op die u hebt ingenomen en volg zijn advies op.

Welke medicijnen kiezen met pijn en warmte?

De optimale combinatie van geneesmiddelen hangt af van het type pijn en de kenmerken van de ziekte. Met reumatische pijnen kunnen bijvoorbeeld NSAID's zoals meloxicam, tenoxicam, diclofenac-natrium of diclofenac + paracetamol geschikter zijn. Paracetamol kan dienen als een antipyretisch middel van uitstekend alternatief acetylsalicylzuur. Het is praktisch onschadelijk voor het spijsverteringskanaal, en in passende doses wordt voorgeschreven vanaf een maand oud.

Ibuprofen en aspirine samen - dit is niet de beste combinatie.

Bespreek alternatieven met uw arts of apotheker!

Ibuprofen en acetylsalicylzuur: is zo'n combinatie veilig?

Ibuprofen en acetylsalicylzuur behoren tot de groep van niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen (NSAID's). Hun gecombineerd gebruik leidt tot verhoogde bijwerkingen van beide geneesmiddelen.

Indicaties voor gebruik

Ibuprofen en acetylsalicylzuur zijn zonder recept verkrijgbaar en worden gebruikt voor de behandeling van:

  • koorts;
  • hoofdpijn;
  • spierpijn;
  • menstruatiepijn;
  • kiespijn;
  • lumbago (acute rugpijn).

Beide geneesmiddelen worden gebruikt voor de behandeling van chronische ziekten zoals osteoartritis en reumatoïde artritis. Ook wordt acetylsalicylzuur gebruikt voor de preventie en behandeling van hart- en vaatziekten.

Moet ik deze medicijnen combineren?

Als een persoon acetylsalicylzuur gebruikt om de ernst van de pijn te verminderen, heeft het aanvullende gebruik van ibuprofen geen zin. Het verhoogt alleen de bijwerkingen van beide geneesmiddelen.

In het geval dat acetylsalicylzuur in lage doses wordt gebruikt voor de preventie van hart- en vaatziekten, is periodiek gebruik van ibuprofen gerechtvaardigd om de ernst van pijn te verminderen.

Vaak voorkomende bijwerkingen van NSAID's zijn onder meer:

  • gastro-intestinale (GI) aandoeningen, waaronder bloeden, zweren en diarree;
  • aandoeningen van de nieren;
  • hoge bloeddruk;
  • schending van het hart;
  • vochtretentie, wat leidt tot zwelling van de benen, voeten, enkels en handen;
  • huiduitslag.

In het geval dat acetylsalicylzuur wordt gebruikt bij de behandeling van een hartaanval, kan het constante gebruik van ibuprofen het werkingsmechanisme van acetylsalicylzuur verstoren.

NSAID's zijn gecontra-indiceerd voor mensen:

  • met allergieën voor deze groep geneesmiddelen;
  • met astma;
  • hoge bloeddruk;
  • met ernstige nier- en leveraandoeningen;
  • met schendingen in het maagdarmkanaal;
  • zwanger of borstvoeding geven.

Acetylsalicylzuur is ook gecontra-indiceerd bij kinderen jonger dan 16 jaar.

Wijze van gebruik van beide geneesmiddelen

De Food and Drug Administration (FDA) adviseert mensen die acetylsalicylzuur gebruiken voor profylactisch gebruik ibuprofen 8 uur vóór acetylsalicylzuur of 30 minuten erna. De FDA beveelt ook aan om de kwestie van gelijktijdige toediening van deze geneesmiddelen afzonderlijk met uw arts te bespreken.

Hoe omgaan met bijwerkingen?

Veel bijwerkingen van het gecombineerde gebruik van ibuprofen en acetylsalicylzuur worden met succes thuis gearresteerd:

  • in het geval van een gastro-intestinale aandoening, kunnen antacida worden gebruikt om ongemak tijdens dyspepsie te verminderen;
  • in het geval van misselijkheid, is het noodzakelijk om te houden aan een dieet dat vet en gekruid voedsel uitsluit;
  • in het geval van winderigheid moet het gebruik van producten die fermentatie in het spijsverteringskanaal veroorzaken worden beperkt.

Als een van de volgende ernstige bijwerkingen optreedt, moet hij onmiddellijk een arts raadplegen:

  • bloed in urine, sputum;
  • braken;
  • gele huid en ogen - een teken van een overtreding van de lever;
  • pijn in de gewrichten kan een teken zijn van hoge niveaus van urinezuur in het bloed;
  • gezwollen handen of voeten.

We moeten afzonderlijk de symptomen van ernstige allergische reacties overwegen die medische spoedhulp vereisen:

  • jeukende, rode, gezwollen, blaarvorming of schilferige huid;
  • piepende ademhaling en spanning in de borst of keel;
  • zwelling van het gezicht, lippen, tong of keel.

Wat zijn de alternatieven?

Paracetamol is vaak een goede keuze voor koorts, milde of matige pijn. In geval van ernstige pijn moet een persoon een arts raadplegen. De combinatie van NSAID's met paracetamol wordt als veilig beschouwd.

Wat is het waard om te onthouden?

Artsen adviseren het gecombineerde gebruik van ibuprofen en acetylsalicylzuur te vermijden, omdat dit de kans op bijwerkingen vergroot.

Mensen die regelmatig acetylsalicylzuur gebruiken voor de preventie van hart- en vaatziekten, moeten er rekening mee houden dat ibuprofen het verwachte therapeutische effect kan verstoren. De combinatie van paracetamol en acetylsalicylzuur wordt als veilig beschouwd.

Is het veilig om aspirine en ibuprofen te mengen?

Gelijktijdig gebruik van aspirine en ibuprofen heeft bijwerkingen. De veiligheid van een dergelijke combinatie hangt af van de reden waarom de persoon ze samen neemt.

Aspirine en ibuprofen behoren tot dezelfde groep - niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen (NSAID's). Aangezien deze geneesmiddelen tot dezelfde familie behoren, hebben ze dezelfde bijwerkingen, die het risico van hun ontwikkeling tijdens het gebruik vergroten.

Deze geneesmiddelen kunnen zonder recept van een arts worden gekocht om lichte pijn te verlichten. Dus aspirine en ibuprofen worden gebruikt om de volgende aandoeningen te behandelen:

- verhoogde lichaamstemperatuur,

Beide geneesmiddelen worden ook gebruikt voor de behandeling van chronische ziekten zoals osteoartritis en reumatoïde artritis. Aspirine wordt voorgeschreven na een hartinfarct of beroerte.

Dus, de vraag rijst, is het mogelijk om deze medicijnen gelijktijdig te gebruiken?

Als een persoon bijvoorbeeld pijn ervaart en aspirine zonder effect gebruikt, zal het nemen van ibuprofen ook geen verlichting brengen. Maar de daaropvolgende toevoeging van ibuprofen aan aspirine kan het risico op bijwerkingen alleen maar vergroten.

Als een persoon aspirine in kleine doses neemt, om recidiverend myocardinfarct te voorkomen, kan hij periodiek ibuprofen nemen om pijn te verlichten.

Laten we eens kijken naar de meest voorkomende bijwerkingen van NSAID's:

- maagzweer,

- nierproblemen

- hoge bloeddruk

- zwelling in de onderste en bovenste ledematen,

Regelmatige inname van ibuprofen vermindert het therapeutisch effect van aspirine als het door een arts is voorgeschreven om hartaanvallen te voorkomen. Periodieke en zeldzame Ibuprofen-behandelingen hebben dit effect niet.

U moet weigeren NSAID's te gebruiken als:

- u bent allergisch voor ibuprofen of aspirine,

- hoge bloeddruk

- lever- of nierziekte

- zwanger bent of borstvoeding geeft.

Aspirine is ook gecontra-indiceerd bij kinderen en adolescenten jonger dan 16 jaar.

Hoeveel tijd zou er moeten verstrijken tussen het nemen van aspirine en ibuprofen?

Voor mensen die aspirine nemen om het hart te beschermen of een beroerte te voorkomen, beveelt de Food and Drug Administration (FDA) ibuprofen aan voor verlichting van de pijn 8 uur voordat aspirine wordt ingenomen of 30 minuten daarna.

Ook adviseert de FDA om uw arts te raadplegen over het tijdstip waarop deze geneesmiddelen worden ingenomen.

Wat kan ibuprofen en aspirine vervangen?

Het geneesmiddel voor de verlichting van pijn wordt geselecteerd op basis van zijn type. Acetaminophen (paracetamol) is vaak een goede keuze voor milde of matige pijn of koorts. Als mensen een sterker analgeticum nodig hebben dan dit, kunnen ze met hun arts of apotheker praten over andere opties.

Mensen kunnen paracetamol veilig innemen met NSAID's.

Ibuprofen of aspirine?

Beide medicijnen zijn al lang bekend en wijd verspreid vanwege de pijnstillende en ontstekingsremmende effecten. Volwassenen gebruiken het meestal om lichte hoofdpijn te verlichten door een enkele dosis in te nemen. Ibuprofen is zeer geschikt als antipyreticum voor kinderen. Aspirine in kleine hoeveelheden wordt nu actief gebruikt om de bloedvaten te ondersteunen na een hartaandoening.

Het belangrijkste verschil tussen aspirine en ibuprofen zit in hun bijwerkingen. Dit komt door de inzet van mensen voor een van deze medicijnen, omdat iedereen er individueel op reageert. Bovendien zijn er situaties waarin aspirine schadelijker is dan ibuprofen en vice versa.

Voordelen van ibuprofen

Een van de belangrijkste voordelen houdt verband met de afwezigheid van een negatief effect op het maag-darmkanaal in lage doses. Hoewel ibuprofen niet verstoken is van irriterende werking op de slijmvliezen van de maag, doet het dit veel minder vaak en niet zo veel als aspirine. Daarom is het beter om ibuprofen te gebruiken bij mensen met een gevoelige maag of chronische gastritis of een maagzweer in de geschiedenis. In dit geval is het ook belangrijk om het niet op een lege maag in te nemen, dan worden de mogelijke risico's geminimaliseerd.

Ibuprofen is veel effectiever voor spier- en gewrichtspijn, daarom wordt het vaak toegevoegd aan zalven en gels voor lokaal gebruik (bijvoorbeeld Dolgit). Binnenin opgenomen wordt ook matige pijn in het bewegingsapparaat verminderd.

Voor gebruik in de kindertijd heeft ibuprofen een hoger veiligheidsprofiel toegekend. Aspirine kan in zeldzame gevallen een zo gevaarlijke aandoening bij kinderen veroorzaken als het syndroom van Ray, daarom is het beter om het niet aan kinderen met ARVI te geven. Het is niet verrassend dat in veel kindertijd antipyretische siropen en druppels zoals Nurofen, ibuprofen de hoofdcomponent is.

Voordelen van acetylsalicylzuur (aspirine)

Aspirine heeft niet zo'n lange lijst van wat het beter kan doen dan andere vergelijkbare medicijnen. Maar er is een onderscheidend kenmerk, waardoor het een goed gebruik werd gevonden, hoewel niet helemaal voor het beoogde doel. Acetylsalicylzuur verdunt het bloed goed en voorkomt trombose, zelfs in kleine doses vanaf 50 mg (een tiende van een standaardtablet). Vanwege de antistollingseigenschappen wordt aspirine in kleine hoeveelheden vaak voorgeschreven voor langdurig gebruik door mensen met een verhoogd risico op hartaanvallen of hoge bloeddruk. Van ibuprofen kun je dit effect ook krijgen, maar het is onpraktisch, omdat hiervoor veel meer moet worden gedaan met de bijbehorende bijwerkingen.

Aspirine is ook beter voor diegenen die chinol-antibiotica nemen, die vaak worden voorgeschreven voor infecties van het urinestelsel en keelpijn. Het gelijktijdig gebruik van ciprofloxacine, levofloxacine of andere a / b uit de fluorochinolgroep met ibuprofen kan het risico op bijwerkingen van de laatste verhogen.

Kunnen ibuprofen en aspirine tegelijkertijd worden gebruikt?

Ondanks dat het tot dezelfde groep behoort (NSAID's), is ibuprofen beter niet te combineren met aspirine. Dit geldt met name voor de hierboven beschreven gevallen, wanneer acetylsalicylzuur als een anticoagulans wordt gebruikt. Het is klinisch aangetoond dat ibuprofen en aspirine een slechte compatibiliteit hebben. Bij gelijktijdig gebruik vermindert ibuprofen de antitrombotische eigenschappen en de effectiviteit van aspirine en neemt de frequentie van hun bijwerkingen toe. Als er een behoefte is, wordt aanbevolen om een ​​interval van ten minste 2 uur tussen hun ontvangsten te maken.

Ibuprofen of aspirine?

Beide medicijnen zijn al lang bekend en wijd verspreid vanwege de pijnstillende en ontstekingsremmende effecten. Volwassenen gebruiken het meestal om lichte hoofdpijn te verlichten door een enkele dosis in te nemen. Ibuprofen is zeer geschikt als antipyreticum voor kinderen. Aspirine in kleine hoeveelheden wordt nu actief gebruikt om de bloedvaten te ondersteunen na een hartaandoening.

Het belangrijkste verschil tussen aspirine en ibuprofen zit in hun bijwerkingen. Dit komt door de inzet van mensen voor een van deze medicijnen, omdat iedereen er individueel op reageert. Bovendien zijn er situaties waarin aspirine schadelijker is dan ibuprofen en vice versa.

Voordelen van ibuprofen


Ibuprofen 200 mg

Een van de belangrijkste voordelen houdt verband met de afwezigheid van een negatief effect op het maag-darmkanaal in lage doses. Hoewel ibuprofen niet verstoken is van irriterende werking op de slijmvliezen van de maag, doet het dit veel minder vaak en niet zo veel als aspirine. Daarom is het beter om ibuprofen te gebruiken bij mensen met een gevoelige maag of chronische gastritis of een maagzweer in de geschiedenis. In dit geval is het ook belangrijk om het niet op een lege maag in te nemen, dan worden de mogelijke risico's geminimaliseerd.

Ibuprofen is veel effectiever voor spier- en gewrichtspijn, daarom wordt het vaak toegevoegd aan zalven en gels voor lokaal gebruik (bijvoorbeeld Dolgit). Binnenin opgenomen wordt ook matige pijn in het bewegingsapparaat verminderd.

Voor gebruik in de kindertijd heeft ibuprofen een hoger veiligheidsprofiel toegekend. Aspirine kan in zeldzame gevallen een zo gevaarlijke aandoening bij kinderen veroorzaken als het syndroom van Ray, daarom is het beter om het niet aan kinderen met ARVI te geven. Het is niet verrassend dat in veel kindertijd antipyretische siropen en druppels zoals Nurofen, ibuprofen de hoofdcomponent is.

Voordelen van acetylsalicylzuur (aspirine)

Aspirine heeft niet zo'n lange lijst van wat het beter kan doen dan andere vergelijkbare medicijnen. Maar er is een onderscheidend kenmerk, waardoor het een goed gebruik werd gevonden, hoewel niet helemaal voor het beoogde doel. Acetylsalicylzuur verdunt het bloed goed en voorkomt trombose, zelfs in kleine doses vanaf 50 mg (een tiende van een standaardtablet). Vanwege de antistollingseigenschappen wordt aspirine in kleine hoeveelheden vaak voorgeschreven voor langdurig gebruik door mensen met een verhoogd risico op hartaanvallen of hoge bloeddruk. Van ibuprofen kun je dit effect ook krijgen, maar het is onpraktisch, omdat hiervoor veel meer moet worden gedaan met de bijbehorende bijwerkingen.

Aspirine is ook beter voor diegenen die chinol-antibiotica nemen, die vaak worden voorgeschreven voor infecties van het urinestelsel en keelpijn. Het gelijktijdig gebruik van ciprofloxacine, levofloxacine of andere a / b uit de fluorochinolgroep met ibuprofen kan het risico op bijwerkingen van de laatste verhogen.

Kunnen ibuprofen en aspirine tegelijkertijd worden gebruikt?

Ondanks dat het tot dezelfde groep behoort (NSAID's), is ibuprofen beter niet te combineren met aspirine. Dit geldt met name voor de hierboven beschreven gevallen, wanneer acetylsalicylzuur als een anticoagulans wordt gebruikt. Het is klinisch aangetoond dat ibuprofen en aspirine een slechte compatibiliteit hebben. Bij gelijktijdig gebruik vermindert ibuprofen de antitrombotische eigenschappen en de effectiviteit van aspirine en neemt de frequentie van hun bijwerkingen toe. Als er een behoefte is, wordt aanbevolen om een ​​interval van ten minste 2 uur tussen hun ontvangsten te maken.

Ibuprofen en aspirine: wat is beter?

Ibuprofen en aspirine - geneesmiddelen uit de categorie NSAID's (niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen). Ze worden als symptomatische therapie voor pijn van verschillende oorsprong ingenomen. Aspirine wordt vaak gebruikt voor de preventie en behandeling van ziekten van het cardiovasculaire systeem en Ibuprofen is effectief bij de behandeling van inflammatoire en degeneratieve ziekten.

Hoe werkt ibuprofen

Ibuprofen is een geneesmiddel met een klinisch bewezen therapeutische werkzaamheid. Door het complexe mechanisme van de ontwikkeling van ontstekings- en pijnreacties met prostaglandinen te beïnvloeden, wordt het medicijn snel geabsorbeerd in de dunne darm en verlicht het pathologische symptomen.

Ibuprofen is een geneesmiddel met een klinisch bewezen therapeutische werkzaamheid.

Het belangrijkste werkzame bestanddeel van tabletten, rectale zetpillen, zalven, suspensies of gels is ibuprofen, als toevoeging bevatten ze siliciumdioxide, zetmeel, sucrose, was, gelatine, natriumhydroxycarbonaat en titaandioxide.

Indicaties voor gebruik zijn onder meer aandoeningen van de wervelkolom (osteochondrose, spondylose), artritis, artrose, reuma, jicht. Ibuprofen is effectief voor neuralgie, migraine en kiespijn, maar ook voor posttraumatische, postoperatieve en spierpijn. Tabletten worden voorgeschreven, rekening houdend met de leeftijdsdosis voor acute respiratoire virale infecties en verkoudheid als koortsverdrijvend middel (met een stijging van de lichaamstemperatuur boven + 38ºC).

Kenmerken van aspirine

Aspirine (acetylsalicylzuur) wordt al meer dan honderd jaar in de medische praktijk gebruikt als een ontstekingsremmend, antipyretisch en analgetisch geneesmiddel. Bovendien heeft het de eigenschappen van antibloedplaatjesagens (verdunt het bloed goed) en voorkomt het bloedstolsels. Cardiologen schrijven acetylsalicylzuur voor aan hart- en vaatziekten, wat het risico op hartaanvallen en beroertes vermindert.

Aspirine wordt gebruikt als een ontstekingsremmend, antipyretisch en analgetisch medicijn.

Specialisten flebologen omvatten acetylsalicylzuur in het complex van middelen voor de behandeling van spataderen en de preventie van trombose.

Aspirine wordt gebruikt om de aandoening te verlichten bij ziekten met koorts, bij acute en chronische ontstekingsprocessen.

Vergelijking van Ibuprofen en aspirine

Aangezien de medicijnen tot dezelfde groep behoren, hebben de indicaties en contra-indicaties voor het gebruik veel gemeen, maar er zijn een aantal onderscheidende eigenschappen.

gelijkenis

De mechanismen van analgetische, ontstekingsremmende en antipyretische effecten zijn vergelijkbaar bij aspirine en Ibuprofen. Antiplatelet eigenschappen van beide geneesmiddelen hebben, in sterkere mate - acetylsalicylzuur.

Algemene indicaties: matige hoofdpijn of kiespijn, algomenorroe, ontstekingsprocessen van de bovenste luchtwegen en anderen.

Bij matige hoofdpijn kan aspirine of Ibuprofen worden voorgeschreven.
Aspirine of Ibuprofen wordt ingenomen met kiespijn.
Contra-indicaties Aspirine en Ibuprofen zijn vergelijkbaar - het is verboden om te nemen met ernstige functionele aandoeningen van de lever of de nieren.

Contra-indicaties zijn vergelijkbaar bij overgevoeligheid voor NSAID's, problemen met de bloedstolling, ernstige functionele aandoeningen van de lever of nieren, ziekten van het maagdarmkanaal met erosieve en ulceratieve laesies, zwangerschap en borstvoeding.

Wat is het verschil

Het belangrijkste verschil tussen drugs - de mate van irritatie van het maag-darmkanaal. Aspirine moet na een maaltijd worden gedronken, voorgeperste tabletten in poeder worden gedronken en melk, kefir of kissel drinken. De tabletvorm van Ibuprofen is bedekt met een beschermende filmcoating en heeft minder uitgesproken bijwerkingen.

Het gebruik van acetylsalicylzuur in de pediatrische praktijk wordt niet aanbevolen tot 12 jaar oud. De reden - de waarschijnlijkheid van de ontwikkeling van een gevaarlijke complicatie - Ray's syndroom. Ibuprofen kan zelfs aan baby's worden gegeven. Al vanaf drie maanden voorgeschreven suspensie met een sinaasappelsmaak.

Ibuprofen onderscheidt zich door een breed scala van doseringsvormen van afgifte (voor uitwendig gebruik en voor orale toediening), en de doeloriëntatie is enigszins anders - therapie van het bewegingsapparaat.

Het belangrijkste verschil tussen de medicijnen aspirine en Ibuprofen is de mate van irritatie van het maag-darmkanaal.

Aspirine heeft de voorkeur als de patiënt gelijktijdig Fluoroquinolon-antibiotica moet nemen (minder ongewenste reacties).

Wat is goedkoper

Het prijsverschil van geneesmiddelen is klein en meer afhankelijk van de fabrikant en de doseringsvorm.

Acetylsalicylzuur (20 tabletten) kan worden gekocht bij een apotheek voor 20-25 roebel Brutabletten Upsarin UPSA kost 160-180 roebel Poeder Aspirine-complex van Spaanse productie - 450 roebel.

Ibuprofen-tabletten vervaardigd door Tatkhimpharmpreparaty (Nr. 20) kunnen voor 16-20 roebels worden gekocht, Poolse Ibuprofen-Akrikhin in de vorm van een suspensie kost 95-100 roebel, Ibuprofen-gel - ongeveer 90 roebel.

Wat is beter ibuprofen of aspirine

Om te beweren dat het ene medicijn de voorkeur heeft boven het andere, kunt u alleen rekening houden met de leeftijd, de gezondheidstoestand van de patiënt en de aanbevelingen van de behandelende arts.

Om te beweren dat het ene medicijn de voorkeur heeft boven het andere, kunt u alleen rekening houden met de leeftijd, de gezondheidstoestand van de patiënt en de aanbevelingen van de behandelende arts.

Het is beter om ibuprofen niet tegelijkertijd te combineren met acetylsalicylzuur, om het pijnstillende effect te verbeteren. Geneesmiddelinteracties verhogen de kans op ongewenste bijwerkingen.

Het gebruik van NSAID's bij type 2 diabetes mellitus om de bloedsuikerspiegel te verlagen, is niet effectief.

Gelijktijdige medicatie verhoogt het risico op maag- en darmbloedingen.

Beoordelingen van patiënten

Alexandra V., 58 jaar oud

In de kindertijd leed ze aan myocarditis, ik drink mijn hele leven Aspirin (herfst en lente), maar in kleine doses, een halve tablet en altijd na een maaltijd. Ongeveer vijf jaar geleden schakelde ik over naar Aspirin Cardio, terwijl ik niet klaagde over de maag. Het belangrijkste ding - er is meer ontbijtgranen en soepen, en het beste van alles - havermout kissel.

Vladimir, 32 jaar oud

Soms moet je worden behandeld voor een kater. De beste remedie is bruisende Aspirine-tabletten en drink veel vocht.

Onlangs heb ik geleerd dat kinderen geen aspirine mogen krijgen. Ik gaf mijn zoon altijd, als de keel rood was, brachten ze de temperatuur omlaag. Nu is alleen Paracetamol dronken, alleen niet op siroop - er was een allergie.

IbuprofenAspirine - waar acetylsalicylzuur echt tegen zal beschermen

Artsen beoordelingen over Ibuprofen en aspirine

Valery A., reumatoloog

Oudere patiënten geven de voorkeur aan in de tijd geteste remedies. Aspirine wordt voorgeschreven onder de controle van de bloedstolling en als er geen problemen zijn met het maag-darmkanaal.

Julia D., huisarts

Ibuprofen is een goede analgeticum. Ik raad niet alleen aan voor hoofdpijn, maar ook voor verstuikingen, myositis, algomenorroe.

Temperatuur pillen: aspirine, niz, ibuprofen

Koorts of de temperatuurstijging bij de mens is een reactie van het organisme van het fysiologische type, dat een beschermende en aanpassingskarakteristiek heeft. De meest voorkomende oorzaken van verhoogde lichaamstemperatuur zijn externe ziekteverwekkers - virussen en bacteriën. Zij zijn de startfactoren voor de vorming van speciale stoffen in leukocyten - endogene pyrogenen. En nu beginnen endogene pyrogenen de sectie in de hersenen te beïnvloeden, die verantwoordelijk is voor het reguleren van de lichaamstemperatuur - de hypothalamus.

Verhoogde temperatuur heeft een nadelig effect op virussen en bacteriën, verhoogt de reactiviteit van het immuunsysteem, voorkomt dat ziektekiemen zich vermenigvuldigen en bevordert een snel herstel. Met andere woorden, als je ergens een infectie hebt opgelopen en je lichaamstemperatuur dramatisch is toegenomen, dan is je lichaam actief tegen de ziekte.

Hoe een koorts te verminderen

Uit wat hierboven is geschreven, volgt het volgende: als je koorts hebt, haast je niet om het neer te schieten. Degenen die denken dat antipyretica de ziekte genezen, vergissen zich. Ze verbeteren alleen je gezondheid en verwijderen een duidelijk symptoom. En de ziekte blijft in je lichaam.

Hier zijn enkele gevallen waarin het mogelijk is om antipyretica te gebruiken:

  1. Als een volwassen persoon een lichaamstemperatuur heeft van meer dan 38,5 graden.
  2. Als een persoon met ziekten van de nerveuze, respiratoire en cardiovasculaire systemen, bij een zwangere vrouw en bij kinderen, de temperatuur hoger is dan 38 graden.

Het is vermeldenswaard dat als na een koortsverdrijf de temperatuur is gestabiliseerd, je het medicijn pas weer moet nemen als het weer stijgt.

Actie van antipyretische geneesmiddelen

Alle geneesmiddelen die de lichaamstemperatuur verlagen, kunnen in twee groepen worden verdeeld:

  1. Ontstekingsremmende niet-steroïde middelen;
  2. Pijnstillend antipyreticum (bij de mensen - paracetamol).

Ze hebben in verschillende hoeveelheden ontstekingsremmende, pijnstillende en koortswerende eigenschappen. Zoals het al bekend is geworden, zijn endogene pyrogenen verantwoordelijk voor de toename van de temperatuur. Omdat ze deel fysiologisch werkzame stoffen die "prostaglandine E", en na toepassing van de tablet of andere middelen die de lichaamstemperatuur niveau, de vorming van deze stoffen wordt beëindigd. Als gevolg hiervan daalt de lichaamstemperatuur binnen 1-1,5 uur.

Welke betere tabletten en drankjes kunnen we kiezen uit de temperatuur

Het geneesmiddel dat u in de eerste plaats gebruikt om de lichaamstemperatuur te verlagen, moet effectief en veilig voor u zijn. Deze medicijnen kunnen volgens de aanbevelingen van de WHO slechts twee worden toegekend: ibuprofen en paracetamol. Alleen zij zijn veilig voor uw kind. Om koorts bij een volwassene te verminderen, is deze lijst iets breder.

Paracetamol. De beste antipyretische babyremedie.

Tabletten bevatten 200 mg en 500 mg.

Suspensie Calpol - 100 ml.

Kinder-panadol - suspensie, siroop - 120 mg / 5 ml, 100 ml, in kaarsen - 125 mg.

Extra Panadol - oplosbare tabletten.

Efferalgan - kaarsen op 300 mg, 150 mg, 80 mg, bruistabletten - 500 mg, siroop voor kinderen - 3 g / 100 ml, 90 ml.

Per dag is toegestaan ​​voor kinderen van 12 jaar en voor een volwassene - niet meer dan 4 gram.

Het is noodzakelijk om paracetamol op 0,5 - 1 gram te nemen, niet eerder dan in 4 - 6 uur. Bij gebruik van paracetamol is alcohol gecontra-indiceerd.

Voor kinderen wordt de dosering voorgeschreven door de arts op basis van het gewicht. Eén dosis is 15 mg / kg. Dergelijke doses binnen 24 uur kunnen niet meer dan 4 zijn. Het wordt gebruikt voor kinderen in de vorm van kaarsen, suspensies en siroop. Vloeibare paracetamol kan worden gemengd in kindervocht en mengsels. De warmte wordt na ongeveer 1 uur verwijderd en verschijnt pas om 6 uur. Bij gebruik van kaarsen wordt het antipyretische effect iets later waargenomen. Na ongeveer 3 uur. Voor een sneller effect is het mogelijk om het medicijn in zijn verschillende vormen te combineren. Paracetamol heeft geen invloed op het werk van de maag en het stollingssysteem.

Maar zoals alle geneesmiddelen is paracetamol gecontraïndiceerd voor mensen met lever- en nierinsufficiëntie en degenen die het niet kunnen verdragen. Als u de dosering overschrijdt, is een negatief effect op de lever mogelijk.

Ibuprofen. Tabletten van 200 mg.

Buran-tabletten - 400 en 200 mg.

Tabletten Mig - 400 mg.

Nurofen-tabletten - 200 mg, schorsing voor baby's - 100 ml, kinderkaarsen - 60 mg.

Capsules Nurofen UltraCap - 200 mg.

Tabletten - Nurofen Forte - 400 mg.

Pediatrische dosis ibuprofen, eenmalig goedgekeurd - 10 mg / kg. Het is toegestaan ​​om binnen 24 uur maximaal 3 keer aan te brengen.

Kinderen ouder dan 12 jaar en volwassen ibuprofen mogen maximaal 24 uur 200 mg niet innemen. De maximaal toelaatbare dosis per dag is 1200 mg.

Ibuprofen is het tweede medicijn met antipyretisch effect. Het is effectiever in pijn, maar het heeft meer bijwerkingen.

Speciale instructies voor het gebruik van ibuprofen: ibuprofen en paracetamol mogen niet tegelijkertijd aan kinderen worden gegeven. Het is niet toegestaan ​​ibuprofen te geven aan kinderen die last hebben van waterpokken, uitdroging.

Andere medicijnen voor koorts en koorts

Welke pillen voor temperatuur bestaan ​​er nog steeds?

Aspirine (acetylsalicylzuur).

Aspirine is verboden om te geven aan kinderen die de leeftijd van 12 nog niet hebben bereikt. Anders is het syndroom van Reye mogelijk. Met andere woorden, de nederlaag gifstoffen van de lever en de hersenen. Het is ook mogelijk de ernstige toestand van de patiënt met een dodelijke afloop. Vanwege dezelfde effecten kunnen kaarsen die salicylamide bevatten (Cefecon en zijn derivaten) niet worden gegeven. Als u griep heeft, is aspirine ook gecontra-indiceerd.

Als een antipyreticum kan aspirine in beperkte doses worden gebruikt. Het heeft veel contra-indicaties en bijwerkingen die verband houden met het effect op de bloedstolling en de bekleding van de maag. Aspirine is ook gecontra-indiceerd bij mensen met aandoeningen van de twaalfvingerige darm en maagzweren, nier- en leverfalen, hemofilie, met een overgevoeligheid voor salicylaten, colitis en oesofagitis, gastritis, zwangere en zogende vrouwen, portal hypertensie, "aspirine triade", met de staten gemorrogicheskih.

Voor een volwassene is de toegestane dagelijkse inname 0,5 tot 3 gram. Deze dosis moet driemaal worden gedeeld en uitsluitend na de maaltijd worden ingenomen.

Analgin.

Deze pillen zijn in veel landen verboden. Ze kunnen een toxisch effect hebben op de bloedvorming, en bij kinderen kan het de lichaamstemperatuur verlagen tot 34,5 graden. Als u niet kunt vinden van een veiligere medicijnen beschikbaar zijn en dipyrone receptie: kinderen - niet meer dan 24 uur en een maximum van 2 tabletten, een volwassene - 3 keer per dag maximaal 500 mg.

Nimesulide (nimika, nimulid, nise, nimesil).

De remedie voor de temperatuur in de vorm van tabletten van 100 en 50 mg.

Kinderen jonger dan 12 jaar zijn ten strengste verboden. Het heeft een toxisch effect op de lever. Het kan alleen door een volwassene worden gebruikt als andere voorbereidingen op koorts geen effect hebben. De dosis nayz en andere geneesmiddelen in deze groep voor een volwassene is 400 mg binnen 24 uur. Neem nayz 1 tablet 2 maal per dag in. Voor kinderen van 12 - 18, neem 2 keer per dag. Maximaal 50 mg. Als de massa van een persoon meer is dan 40 kg, dan is de toelaatbare dosis van 100 mg tweemaal binnen 24 uur.

Nise heeft contra-indicaties die lijken op aspirine, maar minder gevaarlijk voor het stollingssysteem van het bloed en de maag.

Combinatiegeneesmiddelen die koorts verminderen

In bijna alle geneesmiddelen die helpen om verkoudheden en virale ziekten te genezen, is paracetamol in verschillende hoeveelheden aanwezig. Dit vergemakkelijkt aanzienlijk uw conditie en welzijn. Maar het nemen van dergelijke antipyretica moet weten wanneer te stoppen. Het betreft met name de behandeling van verkoudheid bij kinderen.

Wanneer je een kind zo'n geneesmiddel geeft, introduceer je tegelijkertijd in zijn lichaam smaakstoffen van verschillende gradaties, conserveermiddelen, kleurstoffen en farmacologische additieven. En al deze stoffen die het lichaam nodig heeft om te verteren, af te breken en terug te trekken. Bovendien heeft elk element dat deel uitmaakt van het medicijn zijn eigen neveneffect en kan het allergisch zijn. Als u het belangrijkste symptoom van verkoudheid hebt is de temperatuur, is het beter om de combinatie en monocomponent antipyretische stoffen niet te combineren.

Wat niet te doen tijdens koorts

  1. Je kunt het lichaam niet afvegen met middelen die alcohol bevatten. Het is ten strengste verboden om deze procedure voor kinderen uit te voeren.
  2. Je kunt geen zoete drankjes of sappen drinken. Het is het beste om mineraalwater en een beetje gezoete bosbessensap of cranberrysap te gebruiken.
  3. Het is onmogelijk om procedures uit te voeren die het lichaam verwarmen (kachels, mosterdpleisters, hete baden, stoominhalaties en andere). Ook kunt u geen warme dranken drinken die de temperatuur verhogen (melk is warm met honing, koffie, alcoholische dranken, frambozen thee).
  4. Het is noodzakelijk om tocht te vermijden. Maar overmatige hitte is ook gecontra-indiceerd. Het kan het voor het lichaam moeilijk maken om af te koelen.
  5. Het is verboden om zich in een dikke deken te wikkelen en warm te kleden. Deken kan alleen worden gebruikt van katoenweefsel.

Afname van de warmte zonder gebruik van medicijnen

Voordat u begint met het innemen van medicijnen, probeer dan zonder hen een verkoudheid te genezen. Om dit te doen, kunt u de volgende methoden gebruiken:

  1. Doordrenk een katoenen handdoek in koud water en doe het op je polsen, voorhoofd, oksels, nek, liezen.
  2. Maak een doek nat in water op kamertemperatuur en veeg het lichaam ermee schoon.
  3. Was het bovenlichaam, gezicht en benen in koud water.
  4. Typ een beetje warm water in het bad en laat het ongeveer 20 minuten inwerken. Droog het daarna af met een handdoek.

Is het veilig om aspirine en ibuprofen samen te nemen?

introductie

Aspirine en ibuprofen die worden gebruikt voor de behandeling van aspirine kunnen ook helpen hartaanvallen of beroertes te voorkomen en ibuprofen kan koorts verminderen. Zoals je misschien al geraden hebt, is het mogelijk om aandoeningen of symptomen te hebben die beide geneesmiddelen kunnen behandelen of voorkomen. Kun je deze medicijnen samen nemen? Kortom, de meeste mensen zouden dit niet moeten doen, evenals aanvullende informatie over het veilige gebruik van deze medicijnen.

Risico's Een gevaarlijke combinatie

Zowel aspirine als ibuprofen behoren tot een klasse geneesmiddelen die niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen (NSAID's) worden genoemd. Ze hebben vergelijkbare bijwerkingen en hun gewrichtstoename verhoogt het risico op deze bijwerkingen.

Aspirine en ibuprofen kunnen maagbloedingen veroorzaken, vooral als u te veel neemt. samen verhogen ze het risico. Het risico op maagbloedingen van deze geneesmiddelen neemt nog steeds toe als u:

  • ouder dan 60 jaar
  • had of had maagzweren of bloeden
  • bloedverdunners of steroïden nemen
  • drink drie of meer alcoholische dranken per dag
  • neem meer van het medicijn dan aanbevolen
  • neem elk medicijn langer dan direct

Aspirine of ibuprofen kan ook allergische reacties veroorzaken, zoals netelroos, huiduitslag, blaren, zwelling van het gezicht en piepende ademhaling. Door ze samen te combineren, neemt dit risico toe. Als u roodheid of zwelling van aspirine of ibuprofen ervaart, raadpleeg dan uw arts.

Zowel aspirine als ibuprofen kunnen gehoorproblemen veroorzaken. U kunt een piep in de oren opmerken of minder horen. Als dit het geval is, raadpleeg dan uw arts.

Veilig gebruik: het gebruik van ibuprofen en aspirine is veilig.

Aspirine gebruikt

U kunt aspirine gebruiken om lichte pijn te behandelen. Een typische behandeling met aspirine is vier tot acht tabletten van 81 mg om de vier uur of één of twee tabletten van 325 mg om de vier uur. U mag niet meer dan achtenveertig tabletten van 81 mg of twaalf tabletten van 325 mg binnen 24 uur innemen.

Uw arts kan ook aspirine voorschrijven om een ​​hartaanval of beroerte te voorkomen. Hartaanvallen en beroertes kunnen worden veroorzaakt door stolsels in de bloedvaten. Aspirine put uw bloed uit en helpt voorkomen dat zich bloedstolsels vormen. Daarom, als u een hartaanval of beroerte heeft gehad, kan uw arts u zeggen dat u aspirine moet nemen om een ​​andere te voorkomen. Soms begint uw arts met aspirine als u verschillende risicofactoren heeft voor een beroerte of een hartaanval. Een typisch profylactisch middel is één tablet van 81 mg aspirine per dag.

U kunt ook aspirine nemen om darmkanker te helpen voorkomen. Uw arts kan u vertellen hoe geschikt u bent voor dit soort preventie.

Ibuprofen gebruikt

Ibuprofen kan lichte pijn behandelen, bijvoorbeeld:

  • hoofdpijn
  • tandpijn
  • rugpijn
  • menstruele krampen
  • spierpijn
  • artritis pijn

Het kan ook helpen koorts te verminderen.Een typische behandeling is één tot twee tabletten van 200 mg om de vier tot zes uur. Je moet proberen het laagst mogelijke bedrag te nemen. Neem nooit meer dan zes ibuprofen-tabletten in één dag in.

Afhaalmaaltijd Praat met uw arts

Om ernstige bijwerkingen te voorkomen, moet u ibuprofen en aspirine waarschijnlijk niet samen gebruiken. Als u echter de behoefte voelt om beide te nemen, overleg dan eerst met uw arts. Als uw arts besluit dat het veilig voor u is om beide geneesmiddelen tegelijkertijd in te nemen, let dan op de symptomen van een bloeding in uw maag. Als u symptomen opmerkt, stop dan met het gebruik van aspirine en ibuprofen en raadpleeg een arts.

Ibuprofen in plaats van aspirine

Eerder was alles heel eenvoudig. Een universele remedie voor alle ziekten was aspirine. Het is nu veel moeilijker geworden om de juiste pijnstiller te kiezen. Natuurlijk kan de dokter vandaag aspirine aanbevelen. Of bied ibuprofen, een analgeticum, in 1984 zonder recept verkrijgbaar aan.

Ibuprofen, dat het actieve bestanddeel is van geneesmiddelen zoals Advil, Motrin en Nuprin, kan worden gebruikt als vervanging van aspirine. Hij lijkt veel op hem. In onze Russische apotheekketen zijn er niet alleen ibuprofen, maar ook soortgelijke geneesmiddelen: ortofen, voltaren, indomethacin, piroxicam, enz. Net als aspirine, verlicht ibuprofen pijn, ontsteking, koorts en verlicht het hoofdpijn. Ibuprofen vermindert wallen. Het helpt ook bij dysmenorroe - pijnlijke menstruatiekrampen, waaraan sommige vrouwen elke maand lijden.

Waarom moet ik aspirine vervangen?

Waarom niet stoppen bij een betaalbare en goedkope tool?

Minder bijwerkingen

De reden is simpel: aspirine kan een effectieve pijnstiller zijn, maar het gebruik ervan gaat meestal gepaard met bijwerkingen. Bij langdurig gebruik van aspirine komen vaak gastro-intestinale aandoeningen en zelfs zweren voor. Ibuprofen heeft vergelijkbare geneeskrachtige eigenschappen, maar het heeft minder bijwerkingen dan aspirine. Ibuprofen behoort tot een relatief nieuwe klasse geneesmiddelen, algemeen bekend als NSAID's - niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen. NSPVP vandaag - een van de meest voorkomende geneesmiddelen ter wereld. Strikt genomen verwijst aspirine ook naar NSAID's, hoewel deze term meestal wordt toegepast op geneesmiddelen zoals ibuprofen, indomethacine en fenoprofen.

Ibuprofen verlicht, net als aspirine, pijn door de productie van prostaglandinen door het lichaam te onderbreken, chemische stoffen die pijn en ontsteking veroorzaken. Wanneer infectie, beschadiging van de huid of een plotselinge exacerbatie van prostaglandines door reumatoïde artritis de aandacht trekken. Een signaal van pijn komt naar de hersenen; witte bloedcellen worden naar het beschadigde gebied gestuurd. Het resultaat is een pijnlijke zwelling. Ibuprofen verwijdert in dit geval prostaglandines "uit het spel" en elimineert zo pijn en zwelling.

Aspirine is gecontra-indiceerd voor veel mensen vanwege de bijwerkingen. De meeste verdragen ibuprofen. Tijdens één studie namen patiënten die leden aan reumatoïde artritis, verschillende soorten NSAID's af: aspirine, ibuprofen, fenoprofen, naproxen en tolmetine. Ibuprofen stond op de tweede plaats, achter alleen naproxen, op recept. Aspirine staat overigens als laatste gerangschikt.

Hoe effectief is ibuprofen?

In een onderzoek namen 107 patiënten die dagelijks tandextracties hadden gekregen een van deze geneesmiddelen, zoals ibuprofen, paracetamol of placebo (een onschadelijk geneesmiddel dat is voorgeschreven om de patiënt te kalmeren). Mensen die ibuprofen gebruikten, ondervonden minder pijn na verwijdering dan degenen die placebo of paracetamol namen.

Ibuprofen is zo krachtig dat het wordt gelijkgesteld aan methylprednisolon, een krachtig analgetisch steroïde geneesmiddel. Ibuprofen manifesteerde zich zelfs als paracetamol en codeïne gecombineerd. Bovendien is het veel goedkoper dan voorgeschreven pijnstillers.

Interfereert met de vorming van bloedstolsels

Het woord "aspirine" vulde de krantenkoppen van alle tijdschriften, toen de studie aantoonde dat het in kleine doses (één tablet om de dag) hartaanvallen bij gezonde mensen kan voorkomen. Kan ibuprofen hetzelfde zeggen? En waarom niet. Ibuprofen verdunt, net als aspirine, bloed en voorkomt dat de cellen die stolsels vormen zich in de bloedbaan verzamelen. Het idee is immers heel eenvoudig: als u de ongehinderde beweging van bloed ondersteunt, kunt u het risico op hartaanvallen verminderen. Natuurlijk is het soms nodig dat het bloed goed coaguleert, bijvoorbeeld bij het snijden. Patiënten worden meestal geadviseerd om voor de operatie te onthouden van ibuprofen of aspirine. Bovendien moet eraan worden herinnerd dat ibuprofen het bloeden tijdens de menstruatie kan verhogen.

Aan de andere kant helpt ibuprofen de druk in de baarmoeder en de frequentie van samentrekkingen van de baarmoeder te verminderen, wat op zijn beurt het welzijn verbetert.

Britse wetenschappers hebben gesuggereerd dat ibuprofen, aspirine en andere NSAID's cataract kunnen voorkomen als ze regelmatig worden ingenomen. Bovendien heeft ibuprofen zichzelf getoond in experimenten met honden als middel om bloeding in de hersenen te voorkomen na een hartstilstand. Dit is een veelbelovend resultaat: het medicijn kan helpen het lichaam te herstellen na een hartinfarct.

Ibuprofen is niet verstoken van bijwerkingen. Net als aspirine veroorzaakt het aandoeningen van het maagdarmkanaal en interfereert het soms ook met de werking van bepaalde antihypertensiva (geneesmiddelen die de bloeddruk verlagen). Dat wil zeggen, ibuprofen kan het genezingsproces vertragen. Hoe het gebeurt

Bedenk dat ibuprofen oedemen verlicht, waardoor de productie van prostaglandinen door het lichaam wordt onderbroken. Maar wonden zouden iets moeten opzwellen. Dat is de reden waarom het lichaam eerst het ontstekingsproces stimuleert. De resulterende zwelling helpt de wond schoon te maken; leukocyten hopen zich op in het getroffen gebied en bestrijden infecties. Daarom, een persoon die de zwelling verwijdert, verstoort een persoon het genezingsproces.

De meeste mensen die ibuprofen gebruiken, lijden in de regel niet aan een slechte wondgenezing. Als er bijwerkingen optreden, een arts raadplegen. En in gevallen van verkoudheid, blauwe plekken en hoofdpijn is ibuprofen zeer effectief. Bovendien veroorzaakt het minder bijwerkingen dan aspirine.