Hoe lang werkt ibuprofen?

Diagnostiek

Hoeveel werkt ibuprofen in pillen?

ibuprofen na hoeveel begint te handelen?

Omdat er een enorm aantal fabrikanten van ibuprofen en veel soorten met verschillende concentraties zijn, opereren elk op verschillende manieren. In mijn EHBO-kit zijn er nu minstens 4 verschillende bedrijven van de fabrikant, de meest geliefde en effectieve van de Borisov-fabriek in witte verpakkingen en met oranje inscripties erop. Wanneer hoofdpijn na 5-10 minuten begint te helpen en de pijn onmiddellijk overgaat, maar niet geleidelijk.

Met kritieke dagen, wanneer de maag begint te kwetsen, drink ik zodra de onderbuik begint te schijnen, maar er is geen pijn zelf. Het effect is onmiddellijk merkbaar, want er is de hele dag geen pijn als zodanig.

Maar met een kiespijn is ibuprofen nutteloos, omdat het nooit heeft geholpen. Daarom adviseer ik met de bovenstaande twee symptomen, maar niet met kiespijn.

Hoe lang werkt ibuprofen?

Niet-steroïde medicatie Ibuprofen heeft een ontstekingsremmend effect, terwijl het de intensiteit van pijn vermindert en de lichaamstemperatuur dempt. Hoe lang werkt ibuprofen?

Wanneer Ibuprofen begint te handelen

Hoe lang werkt ibuprofen? Zoals elk ander medicijn, hangt de duur van Ibuprofen af ​​van de vorm van afgifte van het medicijn. Aldus heeft 5% zalf slechts een lokaal effect en is zijn penetrerend vermogen in de huid vrij klein. Het maximale analgetische effect wordt bereikt in ongeveer 1 uur of 2 - de pijn verdwijnt. Maar na verloop van tijd kan de zalf zich ophopen in de synoviale vloeistof van het gewricht en heeft het al een ontstekingsremmend effect. Ibuprofen-tablet bestaat uit 200 mg werkzame stof (ibuprofen zelf) en een aantal hulpstoffen:

  • Aardappelzetmeel;
  • Stearate Sa;
  • Stearate Mg;
  • povidon;
  • Opadry II.

Het gebruik van het geneesmiddel vermindert oraal de werktijd, Ibuprofen begint na 30 minuten te werken als een antipyretisch en ontstekingsremmend middel.

Als koortsbrij wordt Ibuprofen alleen gebruikt als de lichaamstemperatuur hoger is dan 38,5 graden. Met een neiging tot convulsies wordt het medicijn genomen op 37,5 graden. De dosering wordt berekend als 5 mg per 1 kg lichaamsgewicht. Als de temperatuur hoger is dan 39,2 graden, is een verdubbeling van de dosis, dat wil zeggen 10 mg per 1 kg lichaamsgewicht, acceptabel.

Voor kinderen is Ibuprofen verkrijgbaar in de vorm van een suspensie (siroop) voor gemakkelijke toediening. 5 ml van deze siroop bevat 100 mg Ibuprofen. Bij het innemen van de siroop begint het actieve ingrediënt van Ibuprofen sneller te werken, omdat het geen tijd kost om de schaal van de tablet en de vaste inhoud daarvan op te lossen.

Hoelang werkt ibuprofen

Hoe lang gaat ibuprofen mee? Het medicijn Ibuprofen gaat langer mee dan bijvoorbeeld Paracytamol. Het antipyretische effect van Ibuprofen duurt ongeveer 7 uur, wat betekent dat het medicijn tot 2 keer per dag wordt verminderd. In dit geval werkt Paracytamol op het centrale zenuwstelsel en dit komt door de ontstekingsremmende en koortswerende eigenschappen van dit medicijn. En Ibuprofen heeft een effect rechtstreeks op de bron van het ontstekingsproces, dat de tijd versnelt waarin de agent begint te werken en de effectiviteit ervan verlengt.

Aanwijzingen voor het gebruik van Ibuprofen wijzen op enkele beperkingen in de dosering, dus overschrijd deze niet om een ​​onmiddellijke temperatuurdaling te bereiken. Het nemen van een overdosis van een medicijn kan alleen leiden tot de ontwikkeling van bijwerkingen die helemaal geen gezondheid toevoegen.

Ibuprofen-tabletten beginnen niet meteen te werken. Het lichaam heeft tijd nodig om de stof op te lossen in het maagdarmkanaal, verspreid door de systemen en weefsels. Ibuprofen kan dus niet beginnen te handelen volgens het principe "een minuut en alles is weg". Zoals elk ander medicijn, moet Ibuprofen bepaalde chemische processen ondergaan die bijdragen aan de oplossing en de afgifte van de werkzame stof op de plaats van bestemming.

Verminderde Ibuprofen-efficiëntie

Het gebruik van alcohol met Ibuprofen verkort niet alleen de duur van het medicijn, maar leidt ook tot de concentratie van toxische stoffen in het lichaam. Alcohol neutraliseert de werkzame stof volledig en het effect van het medicijn is praktisch afwezig.

bronnen:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/ibuprofen__11526
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=8f0e5ee3-ab17-46f0-b0b2-3e6d90e259a4t=

Heb je een fout ontdekt? Selecteer het en druk op Ctrl + Enter

Ibuprofen kind op temperatuur - wanneer kan ik geven en na hoeveel verminderen?

De meeste kinderartsen, waaronder de beroemde Dr. Komarovsky, beschouwen Ibuprofen als een drug van tweede keus. Dit is een van de twee medicijnen die volgens de aanbeveling van de WHO aan kinderen op een temperatuur kunnen worden gegeven. Het eerste medicijn is paracetamol. Ibuprofen wordt gebruikt als paracetamol de temperatuur niet verlaagt. Deze twee antipyretische middelen zijn verenigbaar en hun doseringen zijn niet cumulatief.

Ibuprofen moet de koorts van een kind verwijderen die wordt veroorzaakt door een virale infectie of ontsteking, de actie begint zich na 15 minuten te manifesteren. Als dat niet het geval is, is het mogelijk dat het kind een bacteriële infectie heeft of dat de oorzaak van de hoge temperatuur niet-infectieus is.

Wat ouders moeten weten over Ibuprofen: het belangrijkste

De werkzame stof Ibuprofen als hoofdbestanddeel bevindt zich in geneesmiddelen met de volgende handelsnamen:

Maar niet alle kinderen kunnen aan kinderen worden gegeven.

Kenmerken van Ibuprofen:

  • het effect is niet alleen antipyretisch en pijnstillend, maar ook ontstekingsremmend, dus het kan een eerste keus zijn als het kind een duidelijk brandpunt van ontsteking heeft, bijvoorbeeld voor otitis, bronchitis, sinusitis;
  • de tijd waarna Ibuprofen de temperatuur bij kinderen verlaagt, hangt af van de vorm van afgifte en voorbereiding voor het innemen van het medicijn - vloeibare en warme siroop wordt veel sneller geabsorbeerd dan pillen die worden gewassen met koud water;
  • De werkzaamheid van Ibuprofen is sterk afhankelijk van de hoeveelheid gedronken vloeistof voordat het wordt ingenomen - hoe meer het kind dronk, hoe sneller het antipyreticum zou moeten werken;
  • de werking van rectale vormen, zetpillen en zetpillen is langzamer dan die ingenomen via de mond, maar langer kunnen ze 's nachts worden gegeven;
  • allergische reacties zijn mogelijk, evenals voor paracetamol, evenals bijwerkingen op de lever, de nieren en het hematopoëtische systeem;
  • bij gebruik van siropen kan allergie niet alleen voor de werkzame stof zelf zijn, maar ook voor hulpstoffen - kleurstoffen, aroma's;
  • om bijwerkingen te voorkomen, mag u Ibuprofen niet gebruiken buiten de toegestane doses en voorwaarden;
  • de maximale opnameduur voor kinderen tot 6 jaar is 3 dagen, bij 6-15 jaar - 5 dagen, maar deze beperkingen zijn niet zo strikt als voor paracetamol, indien nodig kan het tijdstip van gebruik van het geneesmiddel worden verlengd;
  • niet aanbevolen bij een temperatuur voor kinderen tot 6 maanden, maar indien nodig en volgens indicaties kan worden gegeven vanaf 3 maanden;
  • in één keer kan 5-10 mg per 1 kg babygewicht worden gegeven, herhaalde inname niet eerder dan na 6 uur, een dagelijkse dosis van niet meer dan 20-30 mg per 1 kg lichaamsgewicht, inname 3 keer per dag vaker.

Wat is beter: ibuprofen of paracetamol?

Nationale behandelprogramma's voor kinderen in de meeste ontwikkelde landen bevelen beide geneesmiddelen aan als zeer effectief en redelijk veilig. Maar er zijn voldoende verschillen tussen hen.

Bij de gebruikelijke verkoudheid, die artsen ARVI noemen, is het beter om paracetamol te geven. Als het de temperatuur boven de 39 gedurende een half uur met 0,5-1 graden niet onderdrukt, dan geeft het een vermoeden van een bacteriële infectie. U moet een arts bellen, en in geval van een ernstige aandoening van het kind - een ambulance.

Ibuprofen zou moeten beginnen met innemen in plaats van met paracetamol in geval van inefficiëntie van de eerste na de diagnose. Immers, als het een ernstige bacteriële infectie is, kan antipyreticum het beeld vertroebelen en niet de gelegenheid bieden om de ziekte te identificeren waarbij u onmiddellijk antibiotica moet gaan gebruiken.

Na hoeveel ibuprofen-pillen beginnen te werken

Voor de behandeling van gewrichten gebruiken onze lezers met succes Artrade. Gezien de populariteit van deze tool, hebben we besloten om het onder uw aandacht te brengen.
Lees hier meer...

Een van de meest voorkomende remedies is ibuprofen voor hoofdpijn. Het grootste deel van de bevolking lijdt aan hoofdpijn. Meestal nemen mensen de hulp van pijnstillers.

Algemene informatie over het medicijn

Ibuprofen wordt beschouwd als een ontstekingsremmend niet-steroïde middel, heeft antipyretische en analgetische effecten. Na het innemen van de pil verdwijnt na een minuut in de maag. Na 5 - vindt absorptie plaats in de darmen en de wanden van de maag. En na 10 minuten begint het ontstekingsremmende effect en het pijnsyndroom verdwijnt.

Ibuprofen kan worden toegeschreven aan de groep van effectieve en veilige pijnstillers. Het heeft ook een goede tolerantie door het lichaam. Het heeft veel analogen en doseringsvormen, die door veel mensen over de hele wereld de voorkeur genieten. Eenmaal in het lichaam remt de tablet de activiteit van het enzym cyclo-oxygenase, dat wil zeggen dat het de vorming van ontstekingen blokkeert. De pijn verdwijnt en verdwijnt volledig. Dit enzym wordt als essentieel beschouwd in het metabolismeproces. Ibuprofen-tabletten bevatten geen conserveermiddelen. Ze bevatten sucrose.

Onder de vele analogen van ibuprofen worden de belangrijkste onderscheiden:

  1. Klassiek, het bevat 200 ml Ibuprofen. Bij lichte tot matige pijn wordt dit specifieke medicijn aanbevolen.
  2. Express, het werkt veel sneller dan de klassieker, het wordt gebruikt voor ernstige hoofdpijn.
  3. Forte, bevat een dubbele dosis Ibuprofen, het wordt aanbevolen voor de behandeling van migraine.

Hoe medicijnen te nemen?

Voordat u begint met het nemen van pillen, moet u de instructies zorgvuldig lezen.

Dit geneesmiddel moet na de maaltijd worden gedronken. De tablet wordt weggespoeld met een kleine hoeveelheid water. Neem 3 maal daags 1 tablet.

Gevallen waarin ibuprofen niet kunnen worden ingenomen:

  1. Bij ziekten van het maag-darmkanaal, met hartfalen en ziekten met de nieren, evenals kinderen jonger dan 6 jaar.
  2. Beschadigde blister nieuwe verpakking.
  3. In aanwezigheid van allergische reacties op sommige bestanddelen van Ibuprofen;
  4. Zwangerschap in de laatste termijn.
  5. Overschrijd de toegestane dosis niet, neem meer dan 3 dagen pillen om met een arts te bespreken;
  6. U moet weten dat de combinatie van alcohol en Ibuprofen kan leiden tot verstoring van de lever.
  7. Actie op het zenuwstelsel - het verschijnen van duizeligheid, wazig zicht en slaap.
  8. Op het spijsverteringsstelsel - de aanwezigheid van misselijkheid, braken, diarree, mogelijke schade aan het maag-darmkanaal, bij langdurig gebruik kan een overtreding van de lever zijn.
  9. Effect op de bloedsomloop - bij langdurig gebruik is bloedarmoede mogelijk.
  10. Bij langdurig gebruik kan de nierfunctie verminderd zijn.
  11. Allergische reacties zijn mogelijk.

Een beetje geschiedenis.

Het medicijn werd in 1962 vrijgegeven. Zijn voornaam is Brufen. Het werd gesynthetiseerd door John Nicholson en Stuart Adams. Het is gebruikt bij de behandeling van reumatoïde artritis. En in 1974 in de Verenigde Staten van Amerika werd het gebruikt als een antipyreticum en pijnstiller genaamd Motrin. Gedurende deze jaren werd het alleen op recept verkocht. En in 1983 in het Verenigd Koninkrijk werd het zonder recept verkocht. In 1985 ontving het bedrijf dat dit medicijn produceerde de Royal Award voor wetenschappelijke en technische prestaties. Nu wordt Ibuprofen gebruikt in meer dan 120 landen over de hele wereld.

Interactie met andere drugs

Ibuprofen wordt niet aanbevolen in combinatie met acetylsalicylzuur en andere geneesmiddelen in deze groep, omdat het de antibloedplaatjes- en ontstekingsremmende effecten van aspirine vermindert. Als u ibuprofen en trombolytica gebruikt, bestaat het risico dat u gaat bloeden. En het gebruik van ibuprofen met serotonine kan de ontwikkeling van bloedingen in het maagdarmkanaal beïnvloeden.

Het voordeel van Nurofen

Placebo-gecontroleerde studies hebben aangetoond dat Ibuprofen effectief is in het bestrijden van verschillende soorten hoofdpijn. Na het eerste tablet te hebben gebruikt, kunt u het resultaat al voelen. Een ander voordeel is de snelle eliminatie van het medicijn uit het lichaam, terwijl het geen toxische metabolieten vormt. Het analgetische effect duurt meer dan 6 uur. Door het aantal bijwerkingen, toonde Ibuprofen zich ook beter dan andere geneesmiddelen.

Ibuprofen-gebaseerde combinaties

Ibuprofen en Paracetamol - Ibuklin, Brustan, Next - zijn een krachtig analgetisch en antipyretisch middel. Hun ontvangst begint pas als de hoofdpijn niet wordt verwijderd, eenvoudig Ibuprofen. Brustan en Ibuklin nemen 1 tablet vóór de maaltijd, maar het is mogelijk daarna, maar niet eerder dan in 2 uur en niet meer dan 4 keer per dag. VOLGENDE is dronken na de maaltijd, 1 tablet 3 keer per dag.

Ibuprofen, Pitofenon en Fenpiverinium bromide - Novigan. Het is een krampstillend en pijnstillend middel. Het wordt gebruikt voor hoofdpijn veroorzaakt door vasospasme. Zijn receptie moet een uur voor de maaltijd zijn of 3 uur later. Neem 1 tablet van niet meer dan 3 per dag.

De naam van de geneesmiddelen met de werkzame stof ibuprofen:

  1. Buran, Ibufen, Mig, Nurofen, Nurofen Ultrakap, Nurofen Express, Nurofen Faspik.
  2. Ibuklin verlicht pijn bij kinderen.

Vrijgegeven geneesmiddel Ibuklina, bedoeld voor kinderen vanaf de geboorte. Het verlicht niet alleen hoofdpijn, maar is ook effectief bij de behandeling van otitis media en amandelontsteking.

Ibuprofen is een effectieve en veilige pijnstiller, niet alleen bij het verlichten van pijn, maar ook bij de behandeling van chronische pijn. Het behandelt hoofdpijn van verschillende oorsprong: voor verkoudheid en griep, kater, psychogene cephalalgia, buikpijn en gecombineerde hoofdpijn, migraine en cervicogeen. Het extra voordeel is dat het in verschillende doseringsvormen voorkomt.

  • Medicamenteuze actie
  • Indicaties, contra-indicaties, bijwerkingen
  • Wijze van gebruik
  • Efficiëntie en veiligheid
  • Recensies en prijzen
  • analogen

Pijn in de gewrichten kan soms zo sterk zijn dat ze het leven verstoren en de sleur letterlijk uitschakelen. Veel tools ontwikkeld om dit symptoom te bestrijden. Een van deze medicijnen is Nise Gel. Instructies voor gebruik, bijwerkingen, contra-indicaties, indicaties en analogen van dit medicijn worden hieronder weergegeven.

Medicamenteuze actie

Hoe werkt Nise Gel? Dit medicijn kan worden toegeschreven aan lokale anesthetica. De werkzame stof van het middel is nimesulide. Deze component werkt op een zodanige manier dat de synthese van prostaglandinen wordt verminderd. Maar het zijn de prostaglandinen die actief betrokken zijn bij de ontwikkeling van symptomen zoals pijn en zwelling. Bovendien wordt de vorming van bloedplaatjes verminderd en gaat necrose (weefselsterfte) langzamer en moet geleidelijk worden gestopt.

Maar er zijn andere actieve ingrediënten, bijvoorbeeld een derivaatcomponent van acetylsalicylzuur, namelijk methylsalicylaat. Het draagt ​​er aan bij dat het getroffen gebied geïrriteerd raakt, de bloedcirculatie erin toeneemt, maar dat tegelijkertijd de processen in het getroffen gebied worden vertraagd (een bepaald storend effect).

Menthol is hier aanwezig, wat een kalmerend effect heeft vanwege het zogenaamde koude effect. En dit leidt tot het feit dat de receptoren van de kou worden geactiveerd en calciumionen die bot- en articulaire weefsels leveren beginnen ongecontroleerd door de kanalen van de membranen van neuronen te passeren. En capsaïcine verhoogt de bloedstroom, zodat het getroffen gebied beter wordt gevoed met zuurstof en voedingsstoffen en sneller geneest.

Indicaties, contra-indicaties, bijwerkingen

De instructies van de "Nize-gel" stellen dat dit middel wordt gebruikt voor de lokale eliminatie van pijnsymptomen bij de volgende ziekten:

  • ontsteking van de gewrichts-, bot- en kraakbeenweefsels na verwondingen en verwondingen (in het bijzonder na verstuikingen, breuken, kneuzingen of breuken);
  • bursitis;
  • synovitis;
  • lumbodynia;
  • artritis en osteoartritis;
  • osteoartritis;
  • tendenit;
  • neuralgie;
  • spierpijn;
  • spondylitis ankylopoetica;
  • tenosynovitis;
  • reuma;
  • pijn in de wervelkolom van verschillende oorsprong;
  • jicht;
  • ischias;
  • spierpijn.

Wat betreft contra-indicaties, er zijn er maar een paar. Dus, je moet het gereedschap niet gebruiken in dergelijke aandoeningen en ziekten zoals maag- of darmzweren (in een acute fase), lever- of nierfalen, huidbeschadiging, infectieziekten van de epidermis, arteriële hypertensie, diabetes (type 2), een bloeding (vooral gelokaliseerd in het maagdarmkanaal) en de neiging tot hen, evenals hartfalen. Bovendien mag u "Nise-gel" niet gebruiken tijdens de zwangerschap, tijdens het geven van borstvoeding, maar ook voor kinderen onder de twaalf jaar.

Nu over de bijwerkingen. Als u de instructies voor gebruik opvolgt en de doseringen die erin zijn gespecificeerd niet overschrijdt, verschijnen er in de regel geen symptomen. Maar in sommige zeldzame gevallen kunnen de volgende manifestaties optreden:

  • lokale reacties in de vorm van jeuk en huiduitslag (dit kan gepaard gaan met aanzienlijk oedeem);
  • duizeligheid;
  • hoofdpijn;
  • spijsverteringsstoornissen: misselijkheid, braken, diarree (alleen met een aanzienlijke overmaat van de dosis en de verwerking van grote delen van de huid);
  • vochtretentie, ernstig oedeem (ook met een hoge concentratie van stoffen in het bloed);
  • leverfalen (overdosis).

Wijze van gebruik

Het is mogelijk om alleen middelen naar buiten te gebruiken. Het is belangrijk om te voldoen aan de dosis die is aangegeven in de instructies. Het blootstellingsgebied vóór applicatie moet schoon en droog zijn, zodat het goed moet worden gewassen en afgeveegd. Dan moet je een gelkolom uitpersen met een lengte van niet meer dan 3 centimeter. De samenstelling moet worden aangebracht op het getroffen gebied, waarin de pijn is geconcentreerd. Intensief wrijven is niet nodig, er moet een dunne laag gel op de huid achterblijven.

Je kunt Nise Gel 3-4 keer per dag gebruiken, niet meer. De loop van de behandeling kan 1-2 weken duren. Maar als u de tool gebruikt zonder een specialist te raadplegen, moet u na 10 dagen zonder zichtbare verbeteringen een arts raadplegen.

Als er schade is, gebruik dan de tool is het niet waard. Het is belangrijk om te voorkomen dat u de gel in de ogen en de slijmvliezen krijgt. Na 5-7 minuten na het aanbrengen kan er een brandend gevoel zijn. Dit is normaal, het zal snel voorbijgaan.

Werkzaamheid en veiligheid van het medicijn

Klinische proeven hebben aangetoond dat de tool bijna volledig veilig is. Het wordt geleidelijk door de huid opgenomen in de spieren en de synoviale vloeistof van de gewrichten. De concentratie van werkzame stoffen in het bloed is onbeduidend, deze bereikt zijn maximale waarde een dag na toediening. Maar met inachtneming van doseringen heeft de hoeveelheid stoffen op geen enkele manier invloed op de samenstelling van het plasma en de algemene toestand van de persoon. Alle stoffen worden volledig verwijderd door de lever en blijven niet in het lichaam achter.

Recensies en prijzen

Wat is de prijs van Nise Gel? Het medicijn is vrij goedkoop. Een tube van 20 gram kost slechts 160-180 roebel. Je kunt het medicijn bij de apotheek kopen, het wordt vrij vrijgegeven, zonder doktersrecept.

Wat zeggen degenen die Nise Gel gebruikten? Beoordelingen kunnen anders worden gevonden: zowel positief als negatief. Wij bieden om een ​​aantal van hen te verkennen.

Een van de bezoekers van het forum op internet schrijft: "Ik heb last van rugpijn in mijn jeugd. Met ouderdom verdiend myositis. In het begin probeerde ik niet om drugs te gebruiken, maar op een gegeven moment na de aanval van pijn kocht ik Nise Gel. En hij heeft me echt geholpen. Onder de tekortkomingen kan worden opgemerkt dat de gel een onaangename geur heeft en slecht wordt geabsorbeerd. Bovendien realiseerde ik me een jaar later dat het verslavende effect werkte. Maar over het algemeen is alles in orde. '

Dit is wat het andere meisje schrijft: "Ik voelde een sterke pijn in mijn spieren en kocht Nise Gel bij een apotheek na het zien van een advertentie. Ik gebruikte het medicijn gedurende 5 dagen, na elke toepassing ervoer ik een brandend gevoel en op de vijfde dag begon de huid te schilferen. Maar er was geen verbetering, op de zesde dag werd de applicatie gestopt ".

analogen

Zijn er analogen van de Nise Gel? Ja, dergelijke medicijnen zijn beschikbaar. Dus, praktisch dezelfde actieve ingrediënten in de samenstelling hebben zulke middelen als gels "Nimesulid" en "Sulaydin". Deze geneesmiddelen behoren tot dezelfde groep, maar hebben een andere reeks actieve ingrediënten: Bioran-gel, Artrum-gel, Voltaren-gel, Diclofenac, Fastum, Ortoflex-zalf en vele andere soortgelijke producten.

Men kan alleen toevoegen dat Nise Gel en soortgelijke preparaten alleen mogen worden gebruikt na het raadplegen van een arts en het identificeren van de oorzaken van pijn. En in het geval van bijwerkingen, is het de moeite waard om te stoppen. Gezondheid voor jou!

  • Preventie, manifestaties en behandeling van polio
  • Oorzaken van ontwikkeling, manifestaties en behandeling van abces van het ruggenmerg
  • Waarom verschijnt de "bult van de weduwe" en hoe kan deze worden verwijderd?
  • Symptomen en soorten fracturen van het heiligbeen
  • Manifestaties en kenmerken van thoracogene scoliose
  • Artrose en periarthrose
  • pijn
  • video
  • Spinale hernia
  • dorsopathies
  • Andere ziekten
  • Ziektes aan het ruggenmerg
  • Gewrichtsziekten
  • kyfose
  • myositis
  • zenuwpijn
  • Spinale tumoren
  • osteoartritis
  • osteoporose
  • osteochondrose
  • uitsteeksel
  • radiculitis
  • syndromen
  • scoliose
  • spondylosis
  • spondylolisthesis
  • Producten voor de wervelkolom
  • Rugletsel
  • Terug oefeningen
  • Het is interessant
    3 juli 2018

    Sequestered hernia - kan het zonder een operatie worden genezen?

    Waarom wordt het hoofd soms erg zwaar?

    Waarom gaat de benauwdheid van de oren niet over?

    Na de blokkade, pijn in de beenspieren

  • Spinale hernia, darmaandoening of gynaecologische aandoening - wat is de oorzaak van de symptomen?

We behandelen de lever

Behandeling, symptomen, medicijnen

Na hoeveel ibuprofen-pillen

Niet-steroïde medicatie Ibuprofen heeft een ontstekingsremmend effect, terwijl het de intensiteit van pijn vermindert en de lichaamstemperatuur dempt. Hoe lang werkt ibuprofen?

Wanneer Ibuprofen begint te handelen

Hoe lang werkt ibuprofen? Zoals elk ander medicijn, hangt de duur van Ibuprofen af ​​van de vorm van afgifte van het medicijn. Aldus heeft 5% zalf slechts een lokaal effect en is zijn penetrerend vermogen in de huid vrij klein. Het maximale analgetische effect wordt bereikt in ongeveer 1 uur of 2 - de pijn verdwijnt. Maar na verloop van tijd kan de zalf zich ophopen in de synoviale vloeistof van het gewricht en heeft het al een ontstekingsremmend effect. Ibuprofen-tablet bestaat uit 200 mg werkzame stof (ibuprofen zelf) en een aantal hulpstoffen:

  • Aardappelzetmeel;
  • Stearate Sa;
  • Stearate Mg;
  • povidon;
  • Opadry II.

Het gebruik van het geneesmiddel vermindert oraal de werktijd, Ibuprofen begint na 30 minuten te werken als een antipyretisch en ontstekingsremmend middel.

Als koortsbrij wordt Ibuprofen alleen gebruikt als de lichaamstemperatuur hoger is dan 38,5 graden. Met een neiging tot convulsies wordt het medicijn genomen op 37,5 graden. De dosering wordt berekend als 5 mg per 1 kg lichaamsgewicht. Als de temperatuur hoger is dan 39,2 graden, is een verdubbeling van de dosis, dat wil zeggen 10 mg per 1 kg lichaamsgewicht, acceptabel.

Voor kinderen is Ibuprofen verkrijgbaar in de vorm van een suspensie (siroop) voor gemakkelijke toediening. 5 ml van deze siroop bevat 100 mg Ibuprofen. Bij het innemen van de siroop begint het actieve ingrediënt van Ibuprofen sneller te werken, omdat het geen tijd kost om de schaal van de tablet en de vaste inhoud daarvan op te lossen.

Hoelang werkt ibuprofen

Hoe lang gaat ibuprofen mee? Het medicijn Ibuprofen gaat langer mee dan bijvoorbeeld Paracytamol. Het antipyretische effect van Ibuprofen duurt ongeveer 7 uur, wat betekent dat het medicijn tot 2 keer per dag wordt verminderd. In dit geval werkt Paracytamol op het centrale zenuwstelsel en dit komt door de ontstekingsremmende en koortswerende eigenschappen van dit medicijn. En Ibuprofen heeft een effect rechtstreeks op de bron van het ontstekingsproces, dat de tijd versnelt waarin de agent begint te werken en de effectiviteit ervan verlengt.

Aanwijzingen voor het gebruik van Ibuprofen wijzen op enkele beperkingen in de dosering, dus overschrijd deze niet om een ​​onmiddellijke temperatuurdaling te bereiken. Het nemen van een overdosis van een medicijn kan alleen leiden tot de ontwikkeling van bijwerkingen die helemaal geen gezondheid toevoegen.

Ibuprofen-tabletten beginnen niet meteen te werken. Het lichaam heeft tijd nodig om de stof op te lossen in het maagdarmkanaal, verspreid door de systemen en weefsels. Ibuprofen kan dus niet beginnen te handelen volgens het principe "een minuut en alles is weg". Zoals elk ander medicijn, moet Ibuprofen bepaalde chemische processen ondergaan die bijdragen aan de oplossing en de afgifte van de werkzame stof op de plaats van bestemming.

Verminderde Ibuprofen-efficiëntie

Het gebruik van alcohol met Ibuprofen verkort niet alleen de duur van het medicijn, maar leidt ook tot de concentratie van toxische stoffen in het lichaam. Alcohol neutraliseert de werkzame stof volledig en het effect van het medicijn is praktisch afwezig.

Heb je een fout ontdekt? Selecteer het en druk op Ctrl + Enter

Ibuprofen - een beproefde drug

... hoewel het aantal NSAID's voortdurend toeneemt, kan geen van de nieuwe geneesmiddelen definitief worden erkend als effectiever dan aspirine of ibuprofen.

Inleiding. Traditionele niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen (NSAID's) blijven de gouden standaard voor de behandeling van zowel acute als chronische pijnsyndromen van verschillende etiologieën vanwege hun beschikbaarheid en de optimale balans tussen werkzaamheid en verdraagbaarheid. Een van de klassieke vertegenwoordigers van deze klasse geneesmiddelen is ibuprofen, dat werd gesynthetiseerd in 1962 en na bijna een halve eeuw nog steeds wordt voorgeschreven door artsen van verschillende specialismen als een betrouwbaar en bewezen analgeticum. Ibuprofen is van oudsher het favoriete medicijn voor het verlichten van hoofdpijn van verschillende oorsprong en de meest volledige bewijsbasis is verzameld voor indicaties als spanningshoofdpijn en migraine. De resultaten van sommige onderzoeken suggereren dat de aanwijzing van ibuprofen in bepaalde klinische situaties de voorkeur verdient.

Farmacodynamiek en farmacokinetiek van ibuprofen. Ibuprofen is een propionzuurderivaat met antipyretische, analgetische en anti-inflammatoire eigenschappen, niet-selectief remmen beide iso-enzymen van cyclooxygenase (COX-1 iTsOG-2), vermindert de synthese van prostaglandinen, die samen met trombokasanami en leukotrienen zijn een groep producten oxygenatie van meervoudig onverzadigde vetzuren met lange ketens (inclusief en arachidonic), bekend als eicosanoïden.

Ontstekingsremmend effect van ibuprofen is geassocieerd met een afname in vasculaire permeabiliteit, verbeterde microcirculatie, vermindering van het vrijkomen van ontstekingsmediatoren uit cellen (prostaglandines, bradykinine, leukotriënen) en de onderdrukking van energie van het ontstekingsproces. Toonaangevende analgetische ibuprofen mechanisme voor de productie van prostaglandinen klassen E, F en I, biogene aminen, die leidt tot het voorkomen van de ontwikkeling van hyperalgesie op het veranderen van de gevoeligheid van nociceptoren verminderen. Het analgetisch effect van ibuprofen is het meest uitgesproken bij inflammatoire pijn. Het antipyretische effect van ibuprofen is het gevolg van een afname van de prikkelbaarheid van de warmteregulerende centra van het diencephalon en de ernst van het antipyretische effect hangt af van de oorspronkelijke lichaamstemperatuur en -dosis. Omkeerbaar remt de aggregatie van bloedplaatjes.

Bij orale inname wordt ibuprofen gedeeltelijk in de maag opgenomen en vervolgens volledig in de dunne darm geabsorbeerd. De tijd om de maximale plasmaconcentratie (Tmax) te bereiken is ongeveer 1-2 uur na inname van ibuprofen-tabletten of ibuprofen-suspensie bij kinderen, hoewel volgens sommige gegevens een hogere Tmax (3 uur) wordt waargenomen bij zuigelingen van 6-18 maanden. In humaan plasma is ibuprofen voor 99% aan eiwitten gebonden. Dringt langzaam in de gewrichtsholte, maar blijft hangen in het synoviale weefsel, waardoor er grotere concentraties in worden gevormd dan in het plasma. Een hoge mate van eiwitbinding resulteert in een relatief laag distributievolume (0,1 l / kg). Hoewel ibuprofen actief wordt geassocieerd met albumine, heeft het geen invloed op geneesmiddelinteracties.

De biologische activiteit van ibupofen is geassocieerd met het S-enantiomeer. Na absorptie transformeert ongeveer 60% van de farmacologisch inactieve R-vorm langzaam in de actieve S-vorm en ondergaat verdere biotransformatie. Er zijn 3 belangrijke metabolieten uitgescheiden door de nieren. Ibuprofen wordt uitgebreid gemetaboliseerd in de lever, snel uitgescheiden uit plasma met een relatief korte halfwaardetijd (ongeveer 2 uur). In onveranderde vorm met urine wordt niet meer dan 1% van het geneesmiddel uitgescheiden. Het heeft een bifasische kinetiek van eliminatie met T1 / 2 2-2,5 uur (voor vertraagde vormen - tot 12 uur). De uitscheiding van metabolieten met urine is meestal voltooid binnen 24 uur na de laatste dosis. De totale uitscheiding van ibuprofen en zijn metabolieten in de urine is lineair afhankelijk van de dosering.

Klinische en farmacologische effecten van ibuprofen. Ibuprofen (Ibuprofen) is een van de meest "oude" NSAID's - het is al sinds 1963 gebruikt. Tot voor kort heeft het echter niet de positie verloren van een van de meest populaire "over-the-counter" geneesmiddelen in deze groep. Dit komt door het goede analgetische effect van ibuprofen in lage doses (200 - 400 mg), succesvol gecombineerd met uitstekende verdraagbaarheid en lage kosten. De effectiviteit van het medicijn voor dringende anesthesie is niet twijfelachtig. In het bijzonder is er een uitgebreid bewijsmateriaal voor het gebruik van ibuprofen voor het verlichten van hoofdpijn, wat het mogelijk maakt om het een voorkeursdrug te vinden in deze pathologie.

De effectiviteit van ibuprofen bij de behandeling van postoperatieve pijn (waaronder in de vorm van pre-operatieve analgesie), met verwondingen, dysmenorroe, acute pijn in de onderrug en als koortsverdrijvend middel is ook bewezen. De werkzaamheid van ibuprofen als middel voor langdurige symptomatische behandeling van chronische reumatische aandoeningen werd bevestigd. Dit medicijn is goedgekeurd voor gebruik bij kinderen! vanaf 6 jaar en wordt veel gebruikt in de kindergeneeskunde om pijn en koorts van verschillende oorsprong te verlichten.

Bij kortdurend gebruik van ibuprofen in lage doses is er zeer weinig toxiciteit - ibuprofen heeft een goed veiligheidsprofiel en is bijna verstoken van bijwerkingen bij gebruik in therapeutische doses. Mogelijke veel voorkomende bijwerkingen zijn onder meer effecten die verband houden met het belangrijkste werkingsmechanisme van antiprostaglandinegeneesmiddelen - remming van COX en prostaglandinesynthese. In klinische studies werden alleen milde gastro-intestinale aandoeningen gemeld. Echter, populatie-level applicatie "OTC" ibuprofen is geassocieerd met een verhoogd risico op gastro-bloeden, dat kan worden veroorzaakt door (1) negatieve geneesmiddelcombinaties, (2) het gebruik ervan bij patiënten met een hoog risico van NSAID-gastropathie, en (3) een significante de aanbevolen dosis van het geneesmiddel overschrijden. Gevaarlijke gastro-intestinale complicaties bij het gebruik van ibuprofen worden ook bij kinderen beschreven.

De situatie is heel anders bij langdurig gebruik van ibuprofen in hoge (ontstekingsremmende) doses (meer dan 1800 mg / dag): de incidentie van complicaties is niet minder dan bij andere niet-selectieve NSAID's. In tegenstelling tot andere traditionele NSAID's, heeft ibuprofen een laag risico op een overdosis. Er is geen minimale dodelijke dosis vastgesteld voor ibuprofen. Een geval van onmiddellijk nemen van 360 tabletten (72 g ibuprofen, terwijl de aanbevolen maximale dagelijkse dosis 1200 mg is) wordt beschreven, waarna de patiënt het overleefde.

Sommige NSAID's kunnen acute astma veroorzaken, en om het uiterlijk van de symptomen van astma bij mensen die nog nooit een dergelijke problemen hebben ervaren induceren (de eerste keer dat dit fenomeen werd waargenomen bij patiënten die acetylsalicylzuur, en onder artsen ving de term "asprinovaya astma"). Echter, de analyse bleek dat bij patiënten die ibuprofen totale risico op astma-exacerbaties of de ontwikkeling van nieuwe astma niet toeneemt, en in één studie werd ibuprofen geassocieerd met een vermindering van de frequentie van ziekenhuisopnames en poliklinische bezoeken voor astma-exacerbaties in vergelijking met paracetamol.

Zelfs bij lage doses kan ibuprofen schade aan het slijmvlies veroorzaken, maar volgens de resultaten van een van de prospectieve onderzoeken (Lanza F., 1984) kan het korte-termijn driedaagse regelmatige gebruik ervan in een dagelijkse dosis van 1600 mg geen morfologisch significante veranderingen in het maagslijmvlies veroorzaken. Het gebruik van ibuprofen kan, volgens epidemiologische studies, leiden tot destabilisatie van arteriële hypertensie en hartfalen, maar dit risico is minder dan bij het gebruik van indomethacine en piroxicam. Het risico op trombo-embolische complicaties bij de behandeling van ibuprofen is lager dan in de aanwezigheid van veel andere NSAID's, hier neemt hij een positie in de buurt van naproxen en celecoxib.

Een belangrijk kenmerk van ibuprofen is het negatieve effect op het antibloedplaatjeseffect van aspirine in lage doses - deze geneesmiddelen mogen niet in combinatie worden gebruikt. Een zeer zeldzame complicatie geassocieerd met het gebruik van ibuprofen is aseptische meningitis met koorts en coma, wat vaker voorkomt bij mensen met auto-immuunziekten (met gelijktijdige lupus erythematosus), maar het kan ook voorkomen bij mensen die geen bindweefselaandoeningen hebben. De beoordeling van de incidentie van ernstige hepatotoxische reacties is controversieel, maar aangenomen wordt dat ibuprofen dit kan veroorzaken (

15% van de patiënten) het verschijnen van borderlineresultaten van leverfunctietesten, daarom wordt aanbevolen bij langdurig gebruik van ibuprofen de leverfunctie periodiek te controleren.

In Rusland wordt ibuprofen voornamelijk gebruikt als medicijn om matig ernstige kortdurende pijn te verlichten. Er is uitgebreide ervaring met het gebruik van dit medicijn voor de kortstondige eliminatie van pijn (in het bijzonder migraine) en in de pediatrische praktijk. In ons land wordt ibuprofen minder vaak gebruikt voor de langdurige behandeling van chronische reumatische aandoeningen in vergelijking met veel andere NSAID's.

Ibuprofen kan dus worden beschouwd als het voorkeursgeneesmiddel van "zonder recept verkrijgbare" NSAID's die worden gebruikt voor de kortstondige eliminatie van pijn en koorts in verschillende klinische situaties, omdat het (1) effectief is, (2) zelden ernstige ongewenste effecten veroorzaakt en (3) beschikbaar is. Ibuprofen kan worden gebruikt voor de langdurige behandeling van pijn bij patiënten met chronische reumatische aandoeningen (inclusief die met reumatoïde artritis en spondylo-patritis), maar in deze situatie is het raadzaam hogere (ontstekingsremmende) doses van het geneesmiddel voor te schrijven (1800 mg / dag en hoger). Tegelijkertijd neemt het risico op ongewenste effecten aanzienlijk toe, daarom moeten alle beperkingen die kenmerkend zijn voor niet-selectieve NSAID's worden toegepast op dit gebruik van ibuprofen:

(1) ibuprofen kan worden beschouwd als het voorkeursmedicijn voor de behandeling van acute en chronische pijn bij patiënten die geen ernstige risicofactoren hebben voor de ontwikkeling van NSAID-nastropathie, die niet lijden aan ziekten van het cardiovasculaire en hepatobiliaire systeem;

(2) bij matig risico - bij ouderen zonder ernstige comorbide pathologie of patiënten met een geschiedenis van de ulcera (zonder ernstige complicaties) - ibuprofen kan worden gebruikt in combinatie met gastroprotectors (protonpompremmers), maar alleen bij afwezigheid van een cardiovasculaire pathologie of de effectieve medicamenteuze behandeling ervan compensatie;

(3) met een hoog risico op het ontwikkelen van medicijncomplicaties, het gebruik van ibuprofen, evenals alle andere niet-selectieve NSAID's (zelfs in combinatie met gastroprotectors en middelen voor de preventie van vasculaire trombose), is irrationeel, en in dit geval zouden selectieve NSAID's de voorkeur verdienen.

Dosering en toediening ibuprofen. Binnen, na maaltijden, volwassenen 400 - 600 mg 3-4 keer per dag. Bij reumatoïde artritis - 800 mg 3 maal / dag. Kinderen ouder dan 12 jaar - 20-40 mg / kg in verdeelde doses (3-4 maal per dag); om de lichaamstemperatuur te verlagen van 39,2 ° C en hoger - met een snelheid van 10 mg / kg, als de temperatuur lager is dan 39,2 ° C - 5 mg / kg. Bij dysmenorroe, 400-600 mg elk met een interval van 4-6 uur, wordt het extern 2-3 weken gebruikt. De gel of crème wordt 3-4 keer per dag op het aangetaste gebied aangebracht. Sublinguaal, in de mond houden tot het volledig is opgenomen. Volwassenen en kinderen ouder dan 12 jaar - 200 - 400 mg 2-3 maal daags (niet meer dan 1,2 g / dag).

Ibuprofen-interactie met andere geneesmiddelen. Vermindert de antihypertensieve activiteit van ACE-remmers, natriuretic - furosemide en hypothiazide. Ibuprofen kan de toxiciteit van methotrexaat en lithiumpreparaten verhogen. Met het gecombineerde gebruik van ibuprofen met coumarine-achtige anticoagulantia en alcohol verhoogt het risico op hemorragische complicaties, met getabletteerde glucocorticoïden - het risico op gastro-intestinale bloedingen. Ibuprofen verhoogt de concentratie van digoxine in het plasma. Cafeïne versterkt het analgetische effect van ibuprofen.

Speciale instructies. Gebruik ibuprofen niet samen met andere NSAID's. Ibuprofen kan visusstoornissen veroorzaken, zoals oogrimpels en problemen met het kleurenzien. Het optreden van deze schendingen is een aanwijzing om te stoppen met het gebruik van Ibuprofen en een onderzoek door een oogarts uit te voeren. Bij sommige patiënten kan Ibuprofen oedeem veroorzaken, dus de aanwijzing van het medicijn aan patiënten met oedeem veroorzaakt door andere oorzaken, vereist voorzichtigheid. Langdurig gebruik van Ibuprofen veroorzaakt soms acute interstitiële nefritis met hematurie, protenuria en soms met de ontwikkeling van het niersyndroom. Bij langdurig gebruik van ibuprofen wordt aanbevolen om de nierfunctie periodiek te controleren. Vanwege het ontbreken van een voldoende aantal goed gecontroleerde onderzoeken (uitgevoerd bij de mens) over het effect van ibuprofen op de foetus - dit medicijn moet alleen tijdens de zwangerschap worden gebruikt in gevallen van dringende noodzaak. Er werd geen ibuprofen-uitscheiding gedetecteerd met moedermelk. Vanwege de beperkte hoeveelheid van deze onderzoeken en het mogelijke negatieve effect van remming van de prostaglandinesynthese bij de pasgeborene, wordt het echter niet aanbevolen om het medicijn te gebruiken tijdens de periode van borstvoeding. Gedurende de periode van behandeling met ibuprofen, is het noodzakelijk om af te zien van die activiteiten die verhoogde aandacht en snelheid van mentale en motorische reacties vereisen. Ethanol wordt niet aanbevolen tijdens de behandelingsperiode met ibuprofen.

medicatie mag alleen op recept worden toegediend
(zelfmedicatie kan je gezondheid schaden)

Aanwijzingen voor het gebruik van het medicijn Ibuprofen

Ibuprofen ontwikkelde zich in 1962. Het is heel populair geworden als een laag toxisch, effectief en goedkoop medicijn.

Het wordt gebruikt als een complex symptomatisch middel voor de behandeling van vele ziekten.

Ibuprofen is een niet-steroïde anti-inflammatoir geneesmiddel.

WIE heeft het gehaald op de lijst met geneesmiddelen die als essentieel worden beschouwd.

Spectrum van het medicijn

Analgetisch effect

Ibuprofen helpt bij het vertragen van de synthese van "geleiders" van ontsteking en ongemak. Een persoon voelt niet langer pijn na het innemen van het medicijn vanwege het feit dat de gevoeligheid van pijnreceptoren verandert.

Het belangrijkste voordeel is het vermogen om pijn te verlichten in relatief kleine doses (200 - 400 mg elk).

Ontstekingsremmend effect

Het medicijn elimineert het ontstekingsproces, onderdrukt het brandpunt van ontsteking en vermindert de doorlaatbaarheid van bloedvaten.

In de loop van zijn actie berooft ibuprofen de cellen van de energievoorziening voor het pathologische proces.

Dientengevolge vermindert zwelling en intensiteit van ontsteking.

Antipyretisch effect

De lichaamstemperatuur neemt af vanwege het feit dat de prikkelbaarheid van de hersencentra, die verantwoordelijk zijn voor thermoregulatie, afneemt.

Kenmerken van het medicijn

Dit medicijn kan worden gebruikt door volwassenen en kinderen vanaf de leeftijd van zes maanden.

Ibuprofen wordt zowel éénmaal (voor pijnverlichting) als in kleine kuren (voor de behandeling van ontstekingsprocessen) gebruikt.

Soms wordt het medicijn langdurig voorgeschreven voor de behandeling van chronische aandoeningen.

Ibuprofen wordt voorgeschreven om de volgende ziekten in doses te behandelen:

    Infectieuze en inflammatoire ziekten die gepaard gaan met koorts, hoofdpijn en spierpijn, verhoogde lichaamstemperatuur (ARVI, influenza, ademhalingsziekten en bekkenorganen).

De dosis wordt voorgeschreven afhankelijk van de sterkte van de pijn:
Volwassenen: 200-600 mg per dosis 3-4 maal in 24 uur.
Voor kinderen jonger dan 12 jaar wordt de dosis van het geneesmiddel berekend op 20-40 mg / 1 kg lichaamsgewicht per dag;

  • Ziekten en verwondingen van de spieren en botten en kraakbeensystemen (osteochondrose, jicht, traumatische ontsteking, artritis, enz.). Deze ziekten gaan gepaard met ernstige intense pijn, zodat de dagelijkse dosering kan worden verhoogd tot 2400 mg;
  • Hoofdpijn, kiespijn, keelpijn (200-800 mg per dag).
  • Contra

    In dit geval houdt de arts rekening met de verhouding van de mogelijke schade en voordelen van het innemen van het geneesmiddel in elk geval.

    Directe contra-indicaties:

    • Maagzweer;
    • Laatste maanden zwangerschap;
    • Allergische huidziekten;
    • Overtreding van bloedstolling;
    • Ziekten van het hart, de nieren en de lever;
    • Gelijktijdige ontvangst met paracetamol, aspirine, diclofenac;
    • Ziekten van de oogzenuw.

    Relatieve contra-indicaties:

    • Borstvoedingsperiode;
    • Leeftijd tot zes maanden;
    • Individuele intolerantie voor het medicijn;
    • De eerste helft van de zwangerschap.

    Lees meer over hoe en waar u de pepervlek kunt lijmen voor osteochondrose.

    Beoordelingen van de behandeling van hernia van tussenwervelschijven met een laser kunnen in detail in dit artikel worden gevonden.

    Over zalven die effectief zijn voor de behandeling van kniebursitis, zie: https://osteocure.ru/bolezni/bursit/bursit-kolennogo-sustava.html.

    Bijwerkingen van Ibuprofen

    Ibuprofen wordt gekenmerkt door de laagst mogelijke overdosis.

    Het medicijn kan in relatief grote doses worden ingenomen zonder ernstige gevolgen.

    Maar met langdurig gebruik van het medicijn verhoogt de mogelijkheid van systemische stoornissen.

    Bijwerkingen:

    1. Verminderde nierfunctie;
    2. allergieën;
    3. Leverschade;
    4. Braken, diarree;
    5. Hoofdpijn, slaapstoornissen;

    Geneesmiddelafgiftevormen

    Dit medicijn heeft vele doseringsvormen, evenals een duidelijk onderscheid naar leeftijd. Ibuprofen Doseringsvormen:

    • Zuigtabletten - 200 mg;
    • Druppels voor oraal gebruik;
    • Rectale kaarsen - 60 mg;
    • Tabletten die oplossen in water ("pops") - 200 mg;
    • Dragee - 200 of 400 mg;
    • Capsules met ernstige pijn - 300, 400 en 800 mg;
    • Gels, crèmes en zalven voor uitwendig gebruik (5%);
    • Siroop 100 mg in flessen van 60 en 100 ml (sinaasappel- en aardbeiensmaak).

    Siroop voor kinderen

    Medische studies tonen aan dat het medicijn een breed scala aan toepassingen heeft in verschillende situaties:

    1. Faryngitis en keelpijn;
    2. Acute otitis media;
    3. koorts;
    4. Verhoogde temperatuur na vaccinatie.

    Ibuprofen voor kinderen komt in de vorm van siroop met aardbei- en sinaasappelsmaak, die kinderen met plezier drinken.

    Tegenwoordig zijn de meest populaire stropen "Bofen" en "Nurofen" (het werkzame bestanddeel daarvan, natuurlijk, één ding - ibuprofen).

    Het verlaagt snel de temperatuur, heeft een duur van maximaal 8 uur. Het medicijn bevat geen suiker, dus het kan aan kinderen worden gegeven, zelfs bij diabetes.

    De dosering wordt berekend in overeenstemming met het gewicht en de leeftijd van de baby en wordt aangegeven op de verpakking, waarin zich een speciale maatspuit bevindt. Raadpleeg uw kinderarts voordat u begint met nemen.

    Belangrijk: ibuprofen is de naam van de werkzame stof, die veel analogen heeft. Let goed op wat u behandelt, want onder twee verschillende namen kan er één geneesmiddel zijn.

    Beoordelingen over het gebruik van ibuprofen

    Patiëntenbeoordelingen over de drug zijn in de meeste gevallen positief vanwege de snelle actie, lage mogelijke overdosis en een breed scala aan toepassingen.

    Moeders spreken goed over het geneesmiddel, omdat het vele vormen van afgifte (tabletten, siropen) heeft, dus u kunt gemakkelijk een optie kiezen voor elk kind afzonderlijk, afhankelijk van het type ziekte en de situatie.

    Bovendien verlicht ibuprofen snel de toestand van het kind tijdens acute luchtweginfecties, griep, tonsillitis en andere kwalen.

    Analogons van het medicijn

    Advil, Arviproks, Bolinet, Bofen, Dolgit, Ibalgin, Ibuprom, Ibutard, Ibusan, Ibufen, Imet, Irfen, Caffetin, Nortafen, Nurofen, Pedea, Solpaflex, Faspik, Mig.

    Gebruik van het medicijn tijdens zwangerschap en borstvoeding

    Tijdens de zwangerschap wordt het medicijn met de nodige voorzichtigheid voorgeschreven.

    Tijdens het geven van borstvoeding is het medicijn gecontra-indiceerd. Als de arts heeft besloten dat het geneesmiddel moet worden ingenomen, moet het geven van borstvoeding worden gestopt en moet de baby worden overgezet op kunstmatige mengsels.

    Video die de actieve ingrediënten van het medicijn beschrijft

    Zie het verhaal met het verhaal van een apotheker over de eigenschappen, gebruiksmethoden en contra-indicaties van het medicijn Ibuprofen

    Ibuprofen-tabletten: instructies voor gebruik

    Ibuprofen-tabletten behoren tot de klinisch-farmacologische groep van niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen voor geneesmiddelen. Ze hebben antipyretische en analgetische effecten en worden gebruikt om de intensiteit van de overeenkomstige symptomen in verschillende pathologische processen te verminderen.

    Vorm en samenstelling vrijgeven

    Ibuprofen-tabletten hebben een lichtroze of roze kleur, een ronde biconvexe vorm en een glad oppervlak. Het belangrijkste actieve ingrediënt van het medicijn is ibuprofen, waarvan de inhoud in één tablet 200 mg is. Het bevat ook aanvullende componenten, waaronder:

    • Magnesiumstearaat.
    • Aardappelzetmeel.
    • Colloïdaal siliciumdioxide.
    • Bijenwas.
    • Gelatine.
    • Azorubin als een kleurstof.
    • Povidon met laag molecuulgewicht.
    • Natriumhydroxycarbonaat.
    • Vanilline.
    • Tarwemeel.
    • Titaandioxide.
    • Sucrose.

    Tabletten zijn verpakt in een blisterverpakking van 10 stuks. Het doosje bevat 1, 2 of 5 blisters met het bijbehorende totale aantal tabletten en instructies voor gebruik van het medicijn.

    Farmacologische werking

    Het klinische en farmacologische effect van Ibuprofen-tabletten is te wijten aan een afname van de synthese van de belangrijkste mediator van de ontstekingsreactie van prostaglandine, die verantwoordelijk is voor de ontwikkeling van pijn, zwelling van weefsels en een toename van de lichaamstemperatuur. De afname in prostaglandineconcentratie treedt op doordat ibuprofen het enzym cycloxygenase (COX 1 en 2) blokkeert, wat de omzetting van arachidonzuur in prostaglandinen katalyseert tijdens de ontwikkeling van de ontstekingsreactie.

    Na het innemen van de pil Ibuprofen, wordt het actieve ingrediënt snel en bijna volledig geabsorbeerd in de systemische circulatie van het lumen van de dunne darm. Ibuprofen bereikt zijn maximale bloedconcentratie in 2 uur. Het is bijna gelijk verdeeld in alle weefsels van het lichaam. Het dringt de bloed-hersenbarrière binnen in de structuren van het centrale zenuwstelsel en kan ook het lichaam van een zich ontwikkelende foetus binnendringen tijdens zwangerschap en moedermelk tijdens borstvoeding. Ibuprofen wordt gemetaboliseerd in de lever om inactieve vervalproducten te vormen die met urine uit het lichaam worden afgescheiden.

    Indicaties voor gebruik

    Inname van tabletten Ibuprofen is geïndiceerd in aanwezigheid van symptomen van de ontstekingsreactie bij verschillende pathologieën, waaronder:

    • Inflammatoire pathologie van de gewrichten en de wervelkolom met pijnsyndroom - artritis van elke oorsprong, inclusief infectieus, artrose (degeneratieve-dystrofische pathologie van de gewrichten), osteochondrose (degeneratieve spinale laesie), auto-immuunprocessen in de gewrichten.
    • Matig pijnsyndroom van verschillende oorsprong en lokalisatie - migraine (paroxismale hoofdpijn), kiespijn, algomenorroe (pijnlijke menstruatie), posttraumatische of postoperatieve pijn, neuralgie (aseptische ontsteking van perifere zenuwen), spierpijn (spierpijn).
    • Feverish syndroom op de achtergrond van infectieuze intoxicatie met koorts en lichaamspijnen, waaronder ARVI (acute respiratoire virale infectie).

    Het gebruik van tabletten Ibuprofen heeft geen invloed op de progressie van het pathologische proces, het gebruik ervan is voornamelijk symptomatische therapie.

    Contra

    Ibuprofen-tabletten zijn absoluut gecontra-indiceerd bij een aantal pathologische en fysiologische aandoeningen van het lichaam, waaronder:

    • Individuele intolerantie voor ibuprofen, evenals intolerantie voor alle leden van de farmacologische groep van niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen, intolerantie voor een van de hulpcomponenten van Ibuprofen-tabletten.
    • Een symptoomcomplex dat wordt gekenmerkt door pathologische intolerantie voor acetylsalicylzuur (verwijst naar niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen), de ontwikkeling van nasale slijmachtige polyposis en bronchiale astma.
    • Pathologie van de organen van verschillende delen van het spijsverteringskanaal, met inbegrip van ulceratieve erosieve schade aan het slijmvlies van de maag of de twaalfvingerige darm en wordt gekenmerkt door een acuut verloop (erosieve colitis ulcerosa, de ziekte van Crohn, maagzweer van de maag of twaalfvingerige darm).
    • Gastro-intestinale bloeding op het moment van de start van het medicijn of geleden in het recente verleden.
    • De herstelperiode na de bypass-operatie van de kransslagader.
    • Inflammatoire darmaandoening.
    • Verstoring van het bloedstollingssysteem met zijn insufficiëntie (hemofilie, hemorrhagische diathese).
    • Actieve pathologie van de lever (acute periode) of ernstige insufficiëntie van zijn functionele activiteit.
    • Intracraniële bloeding.
    • Zwangerschap.
    • Leeftijd van het kind tot 6 jaar.

    Met de nodige voorzichtigheid wordt het geneesmiddel gebruikt bij ouderen, vrouwen met matig ernstig hart-, lever- of nierfalen, vrouwen tijdens borstvoeding. Voordat u Ibuprofen-tabletten gaat gebruiken, moet u ervoor zorgen dat er geen contra-indicaties zijn.

    Dosering en toediening

    Ibuprofen-tabletten worden volledig binnenin ingenomen, zonder te kauwen en veel water te drinken. De gemiddelde dosering voor volwassenen en kinderen is 3-4 keer per dag 200 mg (1 tablet). Volgens indicaties (uitgesproken ontstekingsproces met pijnsyndroom), kan de dosering drie keer per dag worden verhoogd tot 400 mg (2 tabletten) en wanneer het nodig is om een ​​klinisch en therapeutisch effect te bereiken, wordt de dosering verlaagd. De tijdsperiode tussen het nemen van pillen moet niet minder dan 4 uur zijn. De maximaal toelaatbare dagelijkse dosis mag niet hoger zijn dan 1200 mg (6 tabletten). Het verloop van de behandeling is gemiddeld 5 dagen, de noodzaak voor de verlenging wordt bepaald door de arts. Om het negatieve effect van het medicijn op de organen van het spijsverteringskanaal te verminderen, wordt aanbevolen om tabletten te nemen na de maaltijd.

    Bijwerkingen

    Ibuprofen-tabletten kunnen leiden tot de ontwikkeling van ongewenste reacties van verschillende organen en systemen, waaronder:

    • Het spijsverteringsstelsel is gastropathie veroorzaakt door blootstelling aan niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen, die wordt gekenmerkt door misselijkheid, intermitterend braken, zwaar gevoel en pijn in de maag (epigastrische regio). Het kan ook een verminderde eetlust, brandend maagzuur (branderig gevoel achter het borstbeen veroorzaakt door verhoogde zuurgraad van maagsap), diarree, ulceratie van het maagslijmvlies veroorzaken, wat gecompliceerd kan zijn door gastro-intestinale bloedingen of maagperforatie (through-hole formatie), droogheid van het mondslijmvlies, afteus stomatitis, ulceratie van het tandvlees, hepatitis (ontsteking van de lever).
    • Zenuwstelsel - hoofdpijn, intermitterende duizeligheid, slapeloosheid 's nachts en overdag slaperigheid, verhoogde prikkelbaarheid, depressie (langdurige gemoedstoestand achteruitgang), verwarring, minder waarschijnlijk hallucinaties en aseptische (niet-infectieuze) meningitis.
    • Cardiovasculair systeem - tachycardie (verhoogde hartslag), verhoogde bloeddruk (hypertensie), hartfalen.
    • Gevoelige organen - gehoorverlies, ruis of tinnitus, toxische schade aan de oogzenuw, wazig zien, diplopie (dubbelzien), scotoma (plek in zicht), droogheid, irritatie van de conjunctiva van de ogen, ooglidoedeem.
    • Bloed en rood beenmerg - hemolytische of aplastische anemie (bloedarmoede geassocieerd met toegenomen vernietiging of onvoldoende vorming van rode bloedcellen in het rode beenmerg), trombocytopenie (afname van het aantal bloedplaatjes per eenheid bloedvolume) tot trombocytopenische purpura.
    • Urinesysteem - de ontwikkeling van acuut nierfalen, allergische nefritis (specifieke nierontsteking), polyurie (verhoging van de urineproductie), blaasontsteking (ontsteking van de blaas), nefrotisch syndroom, gepaard gaand met ernstig gegeneraliseerd weefseloedeem als gevolg van aanzienlijk verlies van plasma-eiwit in de urine.
    • Laboratoriumindicatoren - een verhoging van het creatinineconcentratie in het bloed, een toename van de activiteit van leverenzymen van transaminasen (AST, ALT), die duidt op schade aan hepatocyten, een toename in de duur van de bloedstolling.
    • Allergische reacties - uitslag op de huid, die zich vaak ontwikkelt in de vorm van urticaria (lijkt op een brandwondbrand), ernstige jeuk, angio-oedeem (duidelijke zwelling van het zachte weefsel in het gezicht en uitwendige geslachtsorganen), anafylactische shock (duidelijke vermindering van systemische arteriële druk en meervoudig orgaanfalen ), bronchiale astma (reactie van de bronchiën met hun spasmen en de ontwikkeling van kortademigheid). Ernstige allergische reacties kunnen zich ook op de huid ontwikkelen in de vorm van exudatief erythema multiforme (syndroom van Stevens-Johnson), toxische epidermale necrolyse (syndroom van Lyell).

    Het risico van het ontwikkelen van negatieve reacties neemt toe bij langdurig gebruik van Ibuprofen-tabletten. Het verschijnen van een van deze symptomen vormt de basis voor het staken van het medicijn.

    Speciale instructies

    Voordat u Ibuprofen-tabletten gaat gebruiken, moet u de instructies voor het medicijn aandachtig lezen. Er zijn verschillende speciale instructies waar u op moet letten voordat u het gebruikt, deze omvatten:

    • De behandeling moet worden uitgevoerd in de minimale effectieve dosis en een kleine kuur, die niet langer mag zijn dan 5 dagen.
    • In het geval van langdurig gebruik van Ibuprofen-tabletten is periodieke laboratoriummonitoring van de functionele activiteit van de lever, nieren en bloedstolling noodzakelijk.
    • Gezamenlijke toediening met andere geneesmiddelen uit de farmacologische groep van niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen wordt niet aanbevolen.
    • Indien nodig, het laboratorium bepaling van het niveau van ketosteroïden in het bloed, 48 uur vóór de studie, het geneesmiddel is geannuleerd, omdat de ontvangst van invloed kan zijn op de betrouwbaarheid van de resultaten.
    • Voor kinderen van 6 tot 12 jaar kan het medicijn alleen worden gebruikt onder toezicht van een arts.
    • Hoewel het gebruik van het medicijn wordt aanbevolen om af te zien van activiteiten die een verhoogde concentratie en snelheid van psychomotorische reacties vereisen.

    In het apotheeknetwerk zijn Ibuprofen-tabletten zonder recept verkrijgbaar. Indien nodig, het gebruik ervan gedurende meer dan 5 dagen (geen klinisch significant effect), het ontstaan ​​van vragen of twijfels, moet u uw arts raadplegen.

    overdosis

    Een aanzienlijke overmaat van de aanbevolen therapeutische dosis gaat gepaard met buikpijn, misselijkheid, braken, depressie, slaperigheid, hoofdpijn, oorsuizen, verhoogde hartslag. In dit geval het wassen van de maag, ingewanden, het ontvangen van intestinale absorptiemiddelen (actieve kool) en symptomatische therapie. Er is vandaag geen specifiek tegengif.

    Analogen van Ibuprofen-tabletten

    Vergelijkbaar met het belangrijkste actieve ingrediënt en therapeutische effect voor Ibuprofen-tabletten is het geneesmiddel Nurofen.

    Algemene voorwaarden voor opslag

    Ibuprofen-tabletten hebben een houdbaarheid van 3 jaar. Ze moeten worden bewaard bij een luchttemperatuur van niet meer dan + 25 ° C binnen het bereik van kinderen.

    Gemiddelde prijs

    De gemiddelde prijs van 10 tabletten Ibuprofen in apotheken in Moskou varieert van 38-43 roebel.