Wat is beter Nurofen of Ibuprofen?

Diagnostiek

Tegenwoordig hebben apotheken zo'n breed scala aan pijnstillers dat het soms moeilijk is voor een persoon om een ​​keuze te maken. Maar toch zijn er bij de consument veel vraag naar twee medicijnen, Ibuprofen en Nurofen. Ze zijn qua samenstelling identiek en hebben vergelijkbare indicaties voor gebruik. Maar toch, wat is beter: Nurofen of Ibuprofen? Je zult hierover meer te weten komen in ons artikel.

Kort kenmerk van medicijnen

Ibuprofen en Nurofen zijn niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen die pijn en lichaamstemperatuur verlagen tijdens koortsstuipen.

Nurofen en Ibuprofen werken op dezelfde manier op het lichaam in: ze hebben een verdovend, ontstekingsremmend en antipyretisch effect.

De samenstelling van Ibuprofen en Nurofen omvat dezelfde werkzame stof - Ibuprofen. Het wordt heel snel door de weefsels opgenomen, zodat het binnen een uur na inname in het bloed verschijnt. Het is gedeeltelijk ontleend aan het menselijk lichaam in een paar uur. Voor volledige eliminatie duurt het minstens een dag. Omdat Ibuprofen en Nurofen hetzelfde effect hebben, rijst vaak de vraag voor de consument welk farmacologisch middel beter te kopen is.

Indicaties voor gebruik

  • hoofdpijn;
  • migraine-aanvallen;
  • tandpijn;
  • pijn in het spierweefsel;
  • reuma;
  • neuralgische aandoeningen;
  • griep.

Bijwerkingen

Geneesmiddelen moeten strikt volgens de instructies worden genomen, omdat hun overdosis de ontwikkeling van:

  • aanvallen van misselijkheid en braken;
  • depressieve toestand;
  • verminderde activiteit, chronische vermoeidheid;
  • springt in bloeddruk;
  • storing van het sinusritme;
  • atriale aritmie;
  • moeite met ademhalen.

In de regel kunnen deze negatieve manifestaties zich manifesteren in de eerste dagen van medicatie. Langdurig gebruik bij sommige patiënten veroorzaakt:

  • aandoening van het maagdarmkanaal;
  • ulceratieve en erosieve intestinale laesies;
  • gebrek aan eetlust;
  • kortademigheid;
  • overmatig zweten;
  • nierfalen;
  • gehoor- en zichtproblemen;
  • jeuk, roodheid van de huid;
  • zwelling van ledematen.

Contra

  • hartziekte;
  • ernstige hypertensie;
  • overgevoeligheid voor de maakcomponenten;
  • verminderde bloedstolling;
  • lever- en nierziekten;
  • laatste trimester van de zwangerschap;
  • lactatieperiode;
  • kinderen onder de leeftijd van 6 jaar.

Wat is het verschil tussen deze apparaten?

Ten eerste verschilt Nurofen per prijs van Ibuprofen. De eerste wordt beschouwd als een duur farmacologisch middel, de tweede - zijn goedkopere tegenhanger.

Experts zeggen dat het belangrijkste verschil tussen Nurofen en Ibuprofen ligt in de originaliteit en het aantal klinische controles.

Nurofen is een gepatenteerd medicijn, terwijl Iburofen er slechts een analogie van is, waarvan de oprichting:

  • productietechnologie kan veranderen;
  • er zijn geen grondige controles.

Desondanks is Ibuprofen niet minder effectief dan Nurofen. Als deze redenen u niet veel interesseren en u niet teveel wilt betalen, koop dan de eerste. Dat is het gewoon waard om te besparen op uw gezondheid, iedereen beslist zelf.

Het verschil tussen Nurofen en Ibuprofen is ook in de vorm van afgifte: de eerste wordt gepresenteerd in de vorm van siroop, tabletten en druppels, de tweede - alleen in tabletten.

Hoe een kind te behandelen?

Voor mummies is de vraag eigenlijk wat beter is voor kinderen: Nurofen of Ibuprofen? Onthoud allereerst dat de tweede geschikt is voor kinderen ouder dan zes jaar. Wetenschappers hebben nog geen kindervorm van dit geneesmiddel ontwikkeld, maar het werkzame bestanddeel is te vinden in Nurofen.

Vandaag wordt Nurofen voor kinderen gepresenteerd in de vorm van een suspensie met een aangename aardbei- en sinaasappelsmaak. Het medicijn heeft een snelle en langdurige werking en kan slechts in zeldzame gevallen de ontwikkeling van bijwerkingen veroorzaken. Het kan worden gebruikt om kinderen van drie maanden tot 12 jaar te behandelen.

Wat betreft volwassen patiënten, stellen zij dat het beter is om Ibuprofen te geven dan Nurofen, omdat de eerste pijnverschijnselen sneller vermindert.

Wij behandelen kinderen: Nurofen of Paracetamol?

Paracetamolum is een effectief koortswerend middel dat actief wordt gebruikt in de geneeskunde en kindergeneeskunde. Experts zeggen dat Paracetamol, in vergelijking met Nurofen, beter in staat is om te helpen bij het bestrijden van virale infecties, geen allergische manifestaties veroorzaakt. Hij werkt ook zorgvuldiger in op de slijmvliezen.

Beide farmacologische preparaten zijn geschikt als zelfbehandeling, zodat bij afwezigheid van individuele intolerantie van de samenstellende componenten van de patiënt, ze kunnen worden gebruikt wanneer de eerste symptomen van virale ziekten verschijnen.

bronnen:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/ibuprofen__11526
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=8f0e5ee3-ab17-46f0-b0b2-3e6d90e259a4t=

Heb je een fout ontdekt? Selecteer het en druk op Ctrl + Enter

Dat is beter: Ibuprofen of Nurofen

Ontstekingsremmende geneesmiddelen voor de behandeling van virale en infectieziekten hebben dezelfde actieve ingrediënten. De werkzame stof van dergelijke middelen is ibuprofen. Het wordt geproduceerd als een onafhankelijke farmacologische eenheid en als onderdeel van andere geneesmiddelen: Ibuprom, Imet, Pentalgin, Tempalgin en anderen. Om te beslissen welke beter is - Ibuprofen of Nurofen, misschien op basis van persoonlijke ervaring na het gebruik ervan.

Farmacologische werking

Ibuprofen is een derivaat van propionzuur. Het therapeutische effect wordt bereikt door de vorming van prostaglandinen te remmen - pijnbemiddelaars. Hun vorming vindt plaats tijdens weefselontsteking als gevolg van een toename in de bezinkingssnelheid van erytrocyten en de afgifte van een groot aantal witte bloedcellen in het bloed. Remming van de synthese van prostaglandinen wordt verschaft door het blokkeren van cyclo-oxygenase-1 en cyclo-oxygenase-2, ontsteking neemt af en een anesthetisch effect wordt bereikt.

Het medicijn heeft een snel effect, heeft een hoge absorptie. Eenmaal in de maag worden de tabletten afgebroken tot actieve ingrediënten. Geabsorbeerd in het bloed binnen 1-2 uur na inname, is 90% geconcentreerd in het plasma. Accumulatie vindt plaats in de lever, na absorptie worden resten geëlimineerd via urine en gal.

De actie begint na 30-40 minuten na het raken van de tabletten in het maagdarmkanaal. De duur van de uitscheiding hangt af van het werk van de interne organen en metabolische processen. In zeldzame gevallen werd een kleine concentratie geneesmiddelelementen aangetroffen in de moedermelk.

  • antipyretische,
  • pijnstillende,
  • anti-inflammatoire.

Formulier vrijgeven

Beide geneesmiddelen hebben hetzelfde doel en de werkzame stof, maar een andere toedieningsvorm. Ibuprofen is alleen beschikbaar in tabletten van 200 mg, bedoeld voor de behandeling van volwassenen. Nurofen is de afgeleide vorm, aangevuld en aangepast voor kinderen van verschillende leeftijden. Verkrijgbaar in verschillende farmaceutische opties:

  • siroop of suspensie voor baby's van 3 maanden tot 3 jaar;
  • tablets voor kinderen vanaf 6 jaar;
  • gel voor uitwendig gebruik;
  • kaarsen voor oudere tieners.

Nurofen verschilt van Ibuprofen door een extra element. Codeïne is een antitussieve agent van centrale actie van de groep opiaten. In dit geval wordt het analgetische effect gebruikt. Smaken en zoetstoffen worden aan de siroop toegevoegd om de smaak te verbeteren. Tabletten worden gedoseerd in 200 mg, 400 mg, 600 mg en 800 mg.

Vergelijkend kenmerk

Nurofen met Ibuprofen behoren tot dezelfde farmacologische groep. Ze verschillen in verschillende parameters:

  1. Samenstelling. Nurofen heeft aanvullende stoffen, Ibuprofen - het enige onderdeel van de tabletten.
  2. Price. Nurofen is grondig gereinigd en heeft additieven, de prijs is hoger.
  3. De leeftijd van de patiënten. Ibuprofen is niet geschikt voor het kind, Nurofen - een kindergeneesmiddel.
  4. Manufacturing. Afgeleide pijnstillende geneesmiddelen worden geïmporteerd uit andere landen.

U kunt beide middelen afwisselen om een ​​analgetisch effect te bereiken, waardoor de temperatuur daalt. Neem het interval tussen de doses in acht, overschrijd niet de maximale dosis van 1200 mg per dag.

Ibuprofen of Nurofen zijn geschikt voor de behandeling van ontstekingsprocessen, systemische ziekten, ARVI, influenza. Het gebruik van beide medicijnen geeft het gewenste resultaat. Patiënten merken een andere reactie op dan de receptie, die afhangt van de individuele kenmerken van het organisme, de toestand van de patiënt, de ziekte.

Wat is beter: Nurofen of Ibuprofen? Voor kinderen Wat is het verschil?

Korte kenmerken van medicijnen

Ibuprofen en Nurofen zijn bijna identieke geneesmiddelen. De verschillen liggen uitsluitend in het bedrijf dat ze produceert en de vormen van introductie. In dit geval is de werkzame stof in beide gevallen ibuprofen.

Over merken en generieken

Merk - een medicijn met de werkzame stof, voor het eerst geproduceerd en verkocht door een farmaceutisch bedrijf. Nurofen is een merkgeneesmiddel vervaardigd door een Brits bedrijf.

Generiek is een medicijn met een vergelijkbaar actief bestanddeel, maar geproduceerd door een ander bedrijf. In de regel is het goedkoper, maar inferieur in kwaliteit. Ibuprofen is een binnenlandse generiek van Nurofen.

Hoe te handelen

Beide geneesmiddelen zijn ontstekingsremmende, antipyretische en analgetische middelen. Hun werkingsmechanisme is gebaseerd op de onderdrukking van de synthese van biologisch actieve verbindingen, leidend tot een toename van de temperatuur, hoofdpijn, zwelling van het zachte weefsel, in de focus van ontsteking. De werkzame stof penetreert goed in de gewrichten, enigszins slechter in het bot. Het is laag toxisch, maar kan leiden tot de ontwikkeling van maagzweren.

getuigenis

Het gebruik van deze medicijnen wordt getoond in de volgende gevallen:

  • Pijn als gevolg van een verwonding of een operatie;
  • Gewrichtspijn;
  • Reumatoïde artritis (ontsteking van de kleine gewrichten);
  • Jicht (afzetting van urinezuurzouten in de gewrichten);
  • Verschillende neuralgie en myalgie (wat patiënten gewoonlijk "geblazen" noemen);
  • Chronische ontstekingsziekten van het vrouwelijke voortplantingssysteem (salpingitis, oophoritis);
  • hoofdpijn;
  • Kiespijn (inclusief bijtanden van de tanden bij kinderen);
  • Verhoogde temperatuur als gevolg van infectie- en ontstekingsziekten (griep, verkoudheid).

Wanneer gecontra-indiceerd

Medicijnen kunnen in geen enkele vorm worden gebruikt met:

  • Een maag- of darmzweer in remissie of exacerbatie;
  • Individuele onverdraagzaamheid (drugallergieën);
  • Allergische reacties op ontstekingsremmende geneesmiddelen (aspirine, paracetamol, analgin, nimesulide, diclofenac, enz.);
  • Ernstige leverdisfunctie (hepatitis, cirrose) of nier (glomerulonefritis).

Zalven en gels met ibuprofen kunnen niet worden gebruikt met:

  • Allerlei dermatitis (inflammatoire laesies van de huid);
  • Wonden en schaafwonden, brandwonden;
  • Infectieuze huidaandoeningen (streptodermie, stafyldoderma, erysipelas, enz.).

Bijwerkingen

Tot de meest voorkomende bijwerkingen behoren:

  • Ontwikkeling van maag- of darmzweren;
  • Verlenging van de bloedstollingstijd;
  • Afname van de klinische analyse van bloed (vermindering van het aantal leukocyten en bloedplaatjes);
  • De ontwikkeling van allergische reacties;
  • Brandend gevoel aan de top van de buik, het ontstaan ​​van brandend maagzuur;
  • Hartkloppingen;
  • hoofdpijn;
  • Verhoogde bloeddruk.

Wat is het verschil tussen deze medicijnen?

Ondanks het feit dat Nurofen en Ibuprofen hetzelfde werkzame bestanddeel bevatten, hebben ze algemene indicaties, contra-indicaties en bijwerkingen, er is een verschil tussen beide. Ze zijn te wijten aan het feit dat elk merkgeneesmiddel altijd duurder is, maar ook effectief in vergelijking met een generiek geneesmiddel. Dit komt door de technologie van het maken van medicijnen, de kosten van apparatuur in een farmaceutische fabriek, naleving van alle productienormen.

structuur

Zowel Nurofen en de binnenlandse Ibuprofen bevatten dezelfde werkzame stof - ibuprofen. Op zich is de stof een wit poeder, dat niet oplosbaar is in water, maar oplosbaar is in de meeste biologische media (maagsap, darminhoud, bloed).

De medicijnen worden goed opgenomen in het spijsverteringskanaal. In dit geval merken patiënten subjectief op dat Nurofen 5 tot 10 minuten sneller begint te werken dan Ibuprofen en het effect langer behoudt.

Formulier vrijgeven

Binnenlandse Ibuprfen geproduceerd in de vorm van:

  • Tabletten van 200 en 400 mg;
  • Suspensies (Nurofen-Akrihin, oplossing voor orale toediening) in 100 ml;
  • Gel voor uitwendig gebruik 5% 50 g

Nurofen biedt meer keuzes:

  • Tabletten of capsules van 200 en 400 mg;
  • Kinderstroop voor orale toediening van 100 ml;
  • Gel voor extern gebruik 5% 50 g;
  • Rectale zetpil 60 mg.

Releaseformaten Nurofen maakt het gemakkelijk om het aan kinderen te geven. Het kind weigert zelden de zoete siroop en het gebruik van rectale zetpillen zorgt voor een snelle en volledige opname van het medicijn.

Het is nogal moeilijk om de prijzen van medicijnen te vergelijken, aangezien verschillende farmaceutische fabrieken Ibuprfoen produceren, wat de kosten ervan aanzienlijk beïnvloedt.

Prijs voor 10 tabletten van 200 mg en 400 mg:

  • Ibuprofen zal kosten van 8 tot 15 (200 mg) en van 20 tot 30 p. (400 mg), respectievelijk.
  • Nurofen van 80 tot 100 r. (200 mg) en van 120 - 140 p. (400 mg), respectievelijk.
  • Nurfoen - 100 - 130 p.
  • Het Russische equivalent van deze vorm van uitgave is dat niet
  • Ibuprofen (100 ml) kost 70 - 80 p.
  • Nurofen siroop - 120 - 140 p.
  • Ibuprofen wordt verkocht voor 90 - 100 p.
  • Nurofen - 150 - 180 p.

Wat is beter: Nurofen of Ibuprofen?

Vergelijking van twee geneesmiddelen met een vergelijkbare werkzame stof is altijd behoorlijk subjectief. De meeste artsen en patiënten zijn het erover eens dat het merk het Russische equivalent nog steeds overtreft. Dus, velen zeggen dat Nurofen-tabletten snel pijn verlichten en een betere hulp bij de temperatuur. Tegelijkertijd werden geen officiële onderzoeken in deze richting uitgevoerd. Nurofen kan worden gevonden in de vorm van siroop of rectale zetpillen, waardoor het gebruik bij kinderen handiger is in vergelijking met Ibuprofen. De voordelen van Ibuprofen (Ibuprofen-Akrihin) zijn de lage kosten en beschikbaarheid in elke apotheek. Wat de beste medicijnen betreft, heeft de gezaghebbende pediatrische arts Komarovsky zich niet uitgesproken.

Veel patiënten vragen zich af of het mogelijk is om deze twee medicijnen af ​​te wisselen. De overgang van Nurofen naar Ibuprfen of omgekeerd is op elk moment mogelijk. De enige nuance hier kan een individuele selectie van doserings- en afgiftevormen zijn.

Nurofen of ibuprofen voor kinderen?

In het geval van vormen van vrijlating van kinderen (siropen, suspensies, kaarsen) is de situatie vergelijkbaar. Nurofen is iets efficiënter dan de Russische tegenhanger, maar het kost ook meer. Ibuprofen is ook niet verkrijgbaar in de vorm van rectale zetpillen. Dit is een belangrijk nadeel, omdat in sommige situaties deze vorm van vrijgeving een belangrijke rol speelt bij het kiezen van een medicijn voor kinderen.

Beoordelingen van drugs

Beoordelingen van Nurofen

  • goed voor verkoudheid om de algehele conditie te verbeteren
  • verlicht effectief koorts en pijn
  • een verscheidenheid aan afgiftevormen die in bijna elke apotheek te vinden zijn
  • vele malen duurder dan analogen
  • negatief effect op de maag

Beoordelingen over Ibuprofen

  • Goed helpt gewrichtspijn verlichten
  • uitstekende prijs / effect-verhouding vergeleken met peers
  • er zijn bijna alle apotheken
  • gecontra-indiceerd bij patiënten met maagaandoeningen
  • helpt niet altijd

Analogons van geneesmiddelen met dezelfde werkzame stof

De volgende medicijnen zijn te vinden in apotheekketens die de werkzame stof ibuprofen bevatten:

  • Lange - zalf 5% 100 g, van 90 tot 250 r;
  • Volgende Uno Express - tabletten van 400 + 200 mg, 10 stks - 170 - 220r;
  • Baralgin - 500 mg tabletten, 10st - 120 - 150r;
  • Ibufen - babysiroop, 100 ml - 90-100 wrijven.

Paracetamol met analogen

De combinatie van paracetamol en ibuprofen zorgt voor een sterker antipyretisch effect, dat van belang kan zijn bij extreem hoge (boven 39 graden) en langdurige temperatuur. Voorbeelden van combinatiegeneesmiddelen:

  • Ibuklin - tabletten 400 mg ibuprofen + 325 mg paracetamol - 100-150 r;
  • Hyrumat - tabletten 400 mg + 325 mg - 140-160 r;
  • Brufic Plus - siroop 100 mg / 5 ml + 162,5 mg / 5 ml - 100 ml elk - 300 - 400 r;
  • Volgende - tabletten 400 mg + 200 mg - 220-260 p.

Andere analogen

Als Nurofen of Ibuprofen om welke reden dan ook niet kan worden ingenomen, kunt u elk ander ontstekingsremmend medicijn oppikken.
De "gouden standaard" van alle ontstekingsremmende geneesmiddelen is diclofenac. Het helpt buitengewoon goed, vooral bij verschillende gewrichtsaandoeningen, maar na 7-10 dagen toediening kan het leiden tot de ontwikkeling van een maagzweer. Ook verhoogt diclofenac de bloedstollingstijd aanzienlijk. Sommige patiënten hebben blauwe plekken, zelfs na lichte aanpassingen of ploffen op de huid.

  • Nimesulide wordt het best gebruikt voor verschillende neuralgie en myalgie, radiculitis. Het medicijn veroorzaakt bijna nooit de ontwikkeling van maagzweren, maar met een lange ontvangst kan dit leiden tot het ontstaan ​​van hepatitis.
  • Ketorolac is het krachtigste niet-narcotische pijnstiller. Het wordt veel gebruikt in de postoperatieve periode, na verwondingen, bij kankerpatiënten. Het antipyretische effect is aanzienlijk inferieur aan ibuprofen.
  • Acetylsalicylzuur (aspirine) - misschien wel het eerste ontstekingsremmende middel dat de mens gebruikt. Het maakt deel uit van de wilgenschors, die in de oudheid werd gebrouwen om hitte en koorts te verminderen. Nu wordt het medicijn gebruikt om het bloed te verdunnen en veel minder vaak - met antipyretische doeleinden.

Wat is beter "Ibuprofen" of "Nurofen" - hoe de juiste keuze te maken

Wanneer de temperatuur sterk stijgt, of plotseling het hoofd pijn doet, wil je altijd een medicijn vinden dat de onaangename toestand snel en effectief verlicht. Apotheken presenteren een verscheidenheid aan medicijnen voor warmte en pijn, veel ervan zijn analogen van elkaar, maar ze variëren sterk in prijs, bijvoorbeeld Nurofen en Ibuprofen.

Is het de moeite waard om een ​​duurdere tool te kopen, verschilt dit niet alleen door een hoge prijs, maar ook door een grotere efficiëntie, of is het beter en goedkoper om zijn niet-geoctrooieerde vorm te gebruiken, wat hetzelfde effect zal hebben, maar je niet in de steek zult laten?

"Ibuprofen"

"Ibuprofen" is een ontstekingsremmend, antipyretisch en analgetisch middel. Het medicijn is effectief in:

  • Pijn (hoofdpijn, kiespijn, pijn in de rug, keel, neuralgie, irritatie van de zenuwuiteinden).
  • Ontstekingsprocessen (sinusitis, faryngitis, bronchitis, longontsteking, amandelontsteking, keelontsteking, ontstekingsziekten van de vrouwelijke geslachtsorganen).
  • SARS (virale ziekten, influenza, rhinitis) en inflammatoir syndroom.
  • Reumatoïde artritis (in staat om pijn te verminderen, ontstekingen te verminderen, gewrichtsmobiliteit te vergroten).
  • Artritis en artritis.
  • osteochondrose,
  • Spondylitis.
  • Spondylosis.
  • Radiculopathy.
  • Ischias.
  • Verwondingen, breuken, verstuikingen, ontwrichtingen, etc.

Ontstekingsremmend effect door de werking van het medicijn. Wanneer het wordt gebruikt in het lichaam, treden de volgende processen op, waardoor de verspreiding van ontsteking wordt verlicht:

  1. De doorlaatbaarheid van de vaatwanden neemt af.
  2. Bloedcirculatie verbetert.
  3. Het is moeilijk om inflammatoire mediatoren vrij te geven aan de binnenkant van de cellen.
  4. De energievoorziening van het ontstekingsproces verslechtert.

Het analgetische effect wordt bereikt door de volgende acties van "Ibuprofen" in het lichaam:

  • De verspreidingssnelheid van het ontstekingsproces neemt af.
  • De productie van bradykinine (een factor die een persoon vatbaar maakt voor pijn) neemt af.

Antipyretisch effect wordt bereikt door het feit dat het medicijn de prikkelbaarheid van warmte-instellende centra van de hersenen vermindert.

Wanneer inname betekent wordt goed geabsorbeerd in het maag-darmkanaal. Ibuprofen bereikt zijn maximale bloedconcentratie na een uur lang innemen als het op een lege maag is ingenomen en na anderhalf tot tweeënhalf uur na inname na de maaltijd. Geassocieerd met plasma-eiwitten met bijna 90%. Het gereedschap penetreert langer in de verbinding, maar blijft ook langer hangen.

"Nurofen"

Nurofen is een ontstekingsremmend, koortswerend en pijnstillend middel. De tool vertraagt ​​de vorming van PG - een mediator van hoge temperatuur, pijn en ontstekingsprocessen.

De absorbeerbaarheid van het geneesmiddel is hoog. Wanneer het op een lege maag wordt ingenomen, begint de actie na 45 minuten en na het eten - binnen 1-2 uur. Het medicijn wordt uitgescheiden door de nieren en samen met de gal.

De tool wordt getoond voor gebruik in de volgende gevallen:

  1. Hoofdpijn, kiespijn, pijn in de rug, spieren, gewrichten.
  2. Met pijnlijke menstruatie.
  3. Met reuma.
  4. Met neuralgie.
  5. In geval van koorts tijdens griep en verkoudheid.

Het kan ook worden gebruikt voor ziekten die gepaard gaan met ontsteking, infecties, koorts, hevige pijn:

  • Met ARVI en de complicaties ervan (rhinitis, tonsillitis, laryngitis, faryngitis, enz.).
  • Met verschillende soorten artritis.
  • Met artrose.
  • Met pijn op verschillende locaties, migraine.
  • Verwondingen en verschillende andere ziekten.

Wat is gemeenschappelijk tussen drugs?

"Nurofen" en "Ibuprofen" zijn in feite hetzelfde medicijn, omdat ze zijn gebaseerd op één werkzame stof - ibuprofen. Daarom hebben beide geneesmiddelen hetzelfde therapeutische effect (vermindering van pijn, temperatuur, verlichting van ontstekingsprocessen).

Soortgelijke geneesmiddelen volgens de indicaties voor gebruik: bij verhoogde lichaamstemperatuur, ontsteking en pijn van verschillende lokalisatie.

Geneesmiddelen zijn beperkt tot gebruik bij ulcera van de maag en twaalfvingerige darm, verhoogde druk, verminderd gehoor, slecht functioneren van het vestibulaire apparaat, ouderdom, verdenking van infectie (met intraveneuze toediening).

Beide geneesmiddelen kunnen niet worden ingenomen tijdens het laatste trimester van de zwangerschap, in de periode 1 en 2 wordt de trimester alleen toegestaan ​​onder medisch toezicht. De ontvangst van het medicijn tijdens de borstvoeding is verboden (maar dit keer is het verboden om borstvoeding te geven).

De meest voorkomende bijwerkingen zijn: schending van het maagdarmkanaal, droge mond, hoofdpijn, slaperigheid, geïrriteerdheid, wazig zien, hartritmestoornissen, kortademigheid, oedeem, nierproblemen, cystitis, huiduitslag.

Deze symptomen kunnen ook optreden bij een overdosis medicijnen. Bij het optreden van een toxisch effect, is het noodzakelijk om onmiddellijk (in het eerste uur na inname van het medicijn binnenin) de maag te spoelen, actieve kool te nemen om de absorbeerbaarheid te verminderen, alkalisch water te drinken, geforceerde diurese en symptomatische therapie te bieden.

Ibuprofen en Nurofen worden in verschillende vormen geproduceerd (in de vorm van siroop en tabletten, zalven en zetpillen voor rectale toediening voor kinderen van drie maanden tot twee jaar).

Vergelijking van twee middelen: wat is het verschil?

Het belangrijkste verschil tussen Nurofen en Ibuprofen is in prijs. "Ibuprofen" is letterlijk een cent en iedereen kan het betalen, wat niet gezegd kan worden over "Nurofen".

In feite is dit verschil gerechtvaardigd. Hoewel de werkzame stof van de geneesmiddelen hetzelfde is, maar wordt geproduceerd op verschillende apparaten. "Nurofen" wordt geproduceerd op moderne apparatuur, omdat de zuiveringsgraad van de werkzame stof (ibuprofen) erin hoger is en bijgevolg het effect na het eten van "Nurofen" sneller is (15-30 minuten sneller dan "Ibuprofen").

Ook kan het verschil in prijs worden verklaard door de kosten van reclame en miljoenen studies van het effect van het geneesmiddel op het menselijk lichaam. Zeker, velen werden geconfronteerd met reclame "Nurofen" (op televisie, op internet, etc.). Ibuprofen-reclame is een zeer zeldzame gebeurtenis.

Ook verschillen geneesmiddelen in de samenstelling van extra componenten die geen actieve componenten zijn.

Nurofen is ook beschikbaar in verschillende soorten voor de snelheid en duur van de blootstelling:

  • "Nurofen" - een dosering van 200 mg.
  • "Nurofen Forte" met een dubbele dosering van 400 mg.
  • "Nurofen Periode" - een hulpmiddel dat het effect veel langer behoudt (300 mg).
  • "Nurofen Active" - ​​zuigtabletten.
  • "Nurofen Ultracap", "Ultraka Forte" - in de vorm van capsules (400 mg).
  • "Nurofen Express" - voor snel effect.

In welke situaties moet "Nurofen" worden ingenomen en in welke "Ibuprofen"?

Er is geen verschil in wanneer, aan wie, en welke van de twee geneesmiddelen moet worden ingenomen. Ze hebben hetzelfde effect, met een klein verschil in tijd ("Nurofen" kan 15-30 minuten eerder werken).

Behandeling met deze geneesmiddelen wordt bij voorkeur uitgevoerd in de kleinste doses, met een groot interval tussen doses en een zeer korte loop. Als u lang geld moet nemen, moet u de conditie van de lever, nieren en het bloed controleren.

Je kunt het medicijn maximaal 3-4 keer per dag innemen met een dosering van 200 mg. Bij een sterk pijnsyndroom kan de dosis worden verhoogd tot 400 mg. De maximale dosering per dag mag niet hoger zijn dan 1200 mg. Als de pijn terugliep, gebruik dan de tool is het niet waard.

Het is verstandig om op oudere leeftijd medicijnen te nemen, met maagzweren en andere aandoeningen van het maagdarmkanaal, problemen met de nieren en lever, gastro-intestinale bloeding, bij het gebruik van andere medicijnen. Bij de eerste tekenen van gastropathie is het noodzakelijk om de juiste testen te doorstaan ​​en te worden onderzocht.

Behandeling is verboden om te combineren met het drinken van alcoholische dranken. Als fondsen extern worden ingenomen, is het de moeite waard eraan te denken dat ze niet kunnen worden toegepast op een open wond of huidlaesies, slijmvliezen.

Kinderen worden aanbevolen om het medicijn in de volgende gevallen te geven:

Het is niet nodig om "Nurofen" te misbruiken als koortsverdrijvend middel. De temperatuur zou alleen moeten beginnen af ​​te schieten als de toename ervan gevaarlijk wordt voor een persoon (meestal een temperatuur van 38,5 of hoger). Het wordt afgeraden om een ​​beetje te koelen, omdat het de menselijke immuniteit in de strijd tegen de ziekte stimuleert.

Er is geen voordeel bij het nemen van een remedie voor de preventie van verkoudheid en griep, omdat het medicijn in dit opzicht nutteloos is.

Het is raadzaam om het medicijn na een maaltijd in te nemen, zodat er minder problemen zijn met de spijsvertering.

Wat is beter voor kinderen Ibuprofen of Nurofen en is er enig verschil

fabrikant

Het belangrijkste verschil tussen deze twee geneesmiddelen is dat Nurofen een geoctrooieerd medicijn is, en Ibuprofen is zijn goedkopere analoog, de werkzame stof genoemd.

ibuprofen

Ibuprofen werd voor het eerst verkregen door wetenschappers Nicholson en Adams in 1962. Wetenschappers vroegen om een ​​medicijn te synthetiseren dat vergelijkbaar zou zijn met aspirine, maar minder bijwerkingen zou hebben. Stuart Adams, die het hoofd van het onderzoeksteam was, testte dit product eerst bij zichzelf als een remedie voor een kater.

Het medicijn nam alle noodzakelijke controles over en werd erkend in het VK, een land waar het proces van registratie van medische producten nogal gecompliceerd is. Dit spreekt opnieuw over de werkzaamheid en veiligheid van ibuprofen.

Het resultaat van het werk bracht vele prijzen naar ontwikkelaars, waaronder de Orde van het Britse Rijk.

Sinds 1974 is het medicijn op basis van ibuprofen in de Verenigde Staten in gebruik als antipyreticum en analgeticum. Momenteel wordt een medicijn genaamd Ibuprofen geproduceerd in Rusland, Wit-Rusland en Estland. Ook wordt het medicijn vervaardigd in Amerika, maar wordt het niet geleverd aan het grondgebied van het voormalige GOS. Daarnaast is ibuprofen te vinden in geneesmiddelen zoals MIG-400 (geproduceerd door Berlin-Chemie AG), Admil Maximum (geproduceerd door Pfizer Corporation Austria GmbH).

Nurofen

Het geneesmiddel Nurofen op basis van ibuprofen kreeg in 1983 in het VK voor het eerst de status van een niet-voorschriftdrug. In 1997 kreeg hij toestemming voor gebruik in de Russische Federatie.

Tegenwoordig is de belangrijkste fabrikant van het geneesmiddel Nurofen een Brits farmaceutisch bedrijf, Boots Healthcare International. Vestigingen van het bedrijf zijn te vinden in Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk.

Actief ingrediënt

Bij uitwendig gebruik werkt het als een verdovingsmiddel en vermindert het de ontsteking.

De stof wordt vrij snel opgenomen en snel door het lichaam verdeeld. Volledig uitgescheiden via de nieren binnen een paar uur. De maximale concentratie van ibuprofen in het bloed wordt na 45 minuten bereikt. na inname op een lege maag of 1-2 uur (afhankelijk van de toedieningsvorm) na inname met voedsel.

Het effect van geneesmiddelen op basis van ibuprofen duurt maximaal acht uur.

Invloed op een kinderorganisme

Beide geneesmiddelen worden gebruikt als antipyretische en ontstekingsremmende middelen bij acute luchtweginfecties en acute respiratoire virale infecties, andere infectie- en ontstekingsziekten en met een toename van lichaamstemperatuur na vaccinaties. Bovendien worden deze medicijnen gebruikt om milde of matige pijn te verlichten: hoofdpijn, kiespijn, migraine, neuralgie, keelpijn en oren, tandjes krijgen, evenals verschillende verwondingen aan spieren, ligamenten, botten en pezen. Ze hebben geen actie op het gebied van de lever, milt en organen van het spijsverteringsstelsel.

Met de naleving van de toelatingsregels en de afwezigheid van contra-indicaties in de meeste gevallen, is behandeling zonder complicaties. Elk medicijn heeft echter bijwerkingen.

De volgende problemen kunnen optreden bij het gebruik van Nurofen.

  • Allergische uitslag op de huid - urticaria, exudatief erytheem, bronchospasmen, het syndroom van Lyell, angio-oedeem.
  • De achteruitgang van de eetlust, dyspepsie, bij langdurig gebruik - het optreden van erosies op de slijmvliezen van het maagdarmkanaal.
  • Hoofdpijn, duizeligheid, verergering van de slaap, psychomotorische agitatie.
  • Dyspnoe, hypertensie, abnormale hartslag en soms hartfalen.
  • Cystitis, nefritis, polyurie, verminderde nierfunctie.
  • Anemie, trombocytopenie, agranulocytose, leukopenie.

Het gebruik van het medicijn is toegestaan ​​in het eerste en tweede trimester van de zwangerschap, in het derde trimester is behandeling met Nurofen gecontra-indiceerd: het medicijn kan samentrekking van de baarmoeder veroorzaken, wat een vroeggeboorte kan veroorzaken. Zogende moeders kunnen Nurofen beter voor kinderen gebruiken, maar alleen onder toezicht van een arts.

Ibuprofen kan de volgende bijwerkingen veroorzaken.

  • Misselijkheid, braken, diarree, anorexia, epigastrische pijn, bij langdurig gebruik - zweren en erosie op de slijmvliezen van het maagdarmkanaal, soms verminderde leverfunctie en bloeding uit het maag-darmkanaal.
  • Hoofdpijn, duizeligheid, verminderde gezichtsscherpte, verslechtering van de slaap, psychomotorische agitatie.
  • Bij langdurige behandeling - anemie, agranulocytose, trombocytopenie, verminderde nierfunctie.
  • Allergische reacties (kunnen worden waargenomen tijdens ingestie en voor uitwendig gebruik): roodheid, uitslag op de huid, jeuk en verbranding, angio-oedeem. Soms - aseptische meningitis en bronchospastisch syndroom.

Ibuprofen of Nurofen: wat is beter voor kinderen?

Op het eerste gezicht verschillen de medicijnen alleen in naam en prijs. In feite zijn er enkele verschillen.

Plus Ibuprofen dat het met een bijna identieke samenstelling en hetzelfde effect op het lichaam, meerdere keren goedkoper is dan zijn gepatenteerde tegenhanger.

Het feit dat de formule van dit medicijn echter niet is geoctrooieerd, geeft de fabrikant de mogelijkheid om kleine wijzigingen in de samenstelling aan te brengen. Dit kan nieuwe bijwerkingen veroorzaken.

U moet ook niet vergeten dat het gebruik van Ibuprofen is toegestaan ​​vanaf de leeftijd van zes (met een gewicht van minstens 20 kg). Alleen beschikbaar in de vorm van tabletten en zalven, en dit is niet erg handig bij de behandeling van kinderen.

Het voordeel van Nurofen is dat het meer grondige klinische studies heeft doorstaan, en er is geen twijfel over de veiligheid ervan. Bijwerkingen van dit medicijn is uiterst zeldzaam. Er zijn bijna geen contra-indicaties. Het wordt vaak aanbevolen als een huismiddeltje, dat kan worden gestart voordat een arts wordt geraadpleegd. Verkrijgbaar in gecoate of bruistabletten, aardbei- of sinaasappelsmaak-suspensies en rectale zetpillen. Het helpt om de vorm van medicijnen te kiezen die het meest geschikt is voor het kind. Suspensie "Nurofen voor kinderen" voor orale toediening bevat 100 mg van de werkzame stof in 5 ml. Het medicijn kan worden gebruikt bij kinderen vanaf de leeftijd van 3 maanden. Vanaf 6 maanden is het niet-voorgeschreven gebruik van de suspensie "Nurofen voor kinderen" toegestaan.

Daarom kan alleen Nurofen worden gebruikt om baby's van drie maanden tot zes jaar te behandelen. Voor oudere kinderen zal elk van deze medicijnen het doen.

Wanneer een kind zich slecht voelt, is de taak van de ouders om zijn lijden zo snel mogelijk te verlichten. De beschreven medicijnen kunnen hen hiermee helpen. Ze kunnen de allereerste en snelste hulp zijn voor de baby terwijl de dokter naar hem toe gaat. Het belangrijkste is om een ​​geneesmiddel te kiezen dat geschikt is voor het kind op basis van leeftijd en samenstelling en dat strikt voldoet aan de administratieve regels.

Wat is het verschil tussen ibuprofen en nurofen?

In moderne apotheken kun je ongelofelijk veel pijnstillers vinden. Het gebeurt dat deze diversiteit verwarrend is, en het is moeilijk om te beslissen wat je precies nodig hebt. Maar 2 medicijnen, Ibuprofen en Nurofen, zijn het meest populair voor een lange tijd. Ze zijn vergelijkbaar qua samenstelling en indicaties voor gebruik, dus de vraag welk geneesmiddel het beste is om te kiezen komt zo vaak voor bij consumenten.

Korte kenmerken van medicijnen

Ibuprofen en Nurofen zijn niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen, die pijn elimineren en worstelen met hoge lichaamstemperatuur in koortsachtige omstandigheden. Beide geneesmiddelen hebben dezelfde indicaties:

  • hoofdpijn;
  • migraine;
  • tanden pijn;
  • spierpijn;
  • ontsteking van het bindweefsel (reuma);
  • griep.

De bijwerkingen van Nurofen en Ibuprofen zijn vergelijkbaar:

  • misselijkheid en kokhalzen;
  • vermoeidheid;
  • atriale aritmie;
  • ademhalingsproblemen;
  • bloeddruk sprongen;
  • depressieve staten;
  • verstoring van het sinusritme.

Dergelijke bijwerkingen treden op in de eerste paar dagen na opname. Een langduriger gebruik van medicijnen kan dyspnoe, zweten, darm- en maagklachten, schurft, roodheid, zwelling van de handen en voeten, gehoorproblemen, nierfalen veroorzaken. Complicaties ontstaan ​​wanneer ongecontroleerde medicatie niet in overeenstemming is met de instructies.

Ibuprofen of Nurofen kunnen niet worden gebruikt in de volgende gevallen:

  • met hartziekte;
  • in geval van intolerantie of overgevoeligheid voor de afzonderlijke componenten in de samenstelling;
  • nierziekte;
  • ernstige hypertensie;
  • het laatste trimester van de zwangerschap;
  • tijdens borstvoeding;
  • kinderen jonger dan 6 jaar oud.

ibuprofen

Ibuprofen heeft dezelfde kenmerken als Nurofen. Meestal presenteren apotheken tabletten vervaardigd in Rusland, Wit-Rusland of Estland. Naar de mening van artsen en patiënten is het Poolse Ibuprofen ook goed, wat in zijn effect en kwaliteit niet verschilt van het duurdere Nurofen.

Er is Ibuprofen, geproduceerd in Amerika, maar de huishoudelijke consument bij hem is bijna niet bekend.

Nurofen

Nurofen werd de eerste handelsnaam van ibuprofen. Voor het eerst begon het in 1983 in Groot-Brittannië te verkopen.

Als we de samenstellingen van beide geneesmiddelen vergelijken, is gebleken dat ze hetzelfde zijn. De enige stof die er te vinden is, is ibuprofen. Het verschil tussen geneesmiddelen zit in de verschillende vormen van afgifte en dosering. Nurofen heeft nog veel meer vormen van afgifte. Het medicijn wordt geproduceerd in 0,2, 0,4, 0,6 en 0,8 g.

Nurofen voor kinderen wordt verkocht in de vorm van kauwtabletten en zoete siroop. Het is ook beschikbaar als een zalf of gel voor uitwendig gebruik. De apotheek kan de volgende soorten van dit medicijn vinden:

  1. Nurofen Forte - afgiftevorm, zoals in eenvoudige Nurofen, maar in tabletten is de inhoud van ibuprofen 400 mg.
  2. Express-standaard Nurofen 200 mg, maar wordt geproduceerd in capsules, waardoor de assimilatietijd korter is.
  3. Express forte - Nurofen forte, alleen in capsules.
  4. Nurofen voor kinderen is een geneesmiddel dat wordt gekenmerkt door vormen van afgifte die zijn aangepast voor gebruik door kinderen: in water oplosbare tabletten, siropen met verschillende smaak, kaarsen. Ibuprofen-gehalte van minder dan 100 mg. In kaarsen is het minder - 60 mg.
  5. Neo Express is een preparaat, met het kenmerk dat de werkzame stof in de vorm van lysinaat wordt aangeboden, waardoor de absorptie in de maag wordt versneld en de anesthesie sneller optreedt.
  6. Nurofen Plus - een medicijn met de toevoeging van codeïne - een middel tegen centrale hoest.

Wat is het verschil tussen ibuprofen en nurofen?

Aangezien de belangrijkste producent van Nurofen een bedrijf is waarvan de filialen in Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk zijn gevestigd, verschilt het geneesmiddel qua kosten van Ibuprofen, dat wordt geproduceerd in Wit-Rusland, Rusland en Polen. Daarom wordt het eerste hulpmiddel in onze markt beschouwd als een duur medicijn, en Ibuprofen fungeert als een goedkope tegenhanger.

Volgens deskundigen, het belangrijkste verschil tussen de middelen in het aantal controles en originaliteit. Nurofen is een eigen hulpmiddel en Ibuprofen is zijn analogon, in de productie waarvan de productietechnologie vaak verandert, en er zijn geen meerdere controles.

Ondanks enkele verschillen in productie, wordt Ibuprofen beschouwd als een niet minder effectief geneesmiddel dan Nurofen.

Voor ouders is de vraag wat de beste manier is om kinderen te behandelen altijd belangrijk. Een kind jonger dan 6 jaar kan alleen Nurofen krijgen, speciaal ontworpen voor deze leeftijd. Het wordt geproduceerd met aardbei- en sinaasappelsmaak, wat het proces van het nemen van het medicijn vereenvoudigt. Ook de kinderversie van Nurofen veroorzaakt in uiterst zeldzame gevallen bijwerkingen en wordt gekenmerkt door versnelde pijnstillende en langdurige acties. Degenen die ouder zijn dan 6 jaar mogen zowel buitenlands geld als het bijbehorende budget gebruiken. Het effect zal hetzelfde zijn.

Drug-overeenkomsten

Beide geneesmiddelen hebben dezelfde antipyretische, pijnstillende en ontstekingsremmende effecten op het lichaam, hebben dezelfde contra-indicaties en bijwerkingen.

De samenstelling van beide geneesmiddelen is dezelfde stof, dus ze zijn vergelijkbaar in alles behalve de afgiftevorm en dosering.

Wat is beter ibuprofen of nurofen?

Zo'n vergelijking zou subjectiever zijn. Elke arts en patiënt heeft zijn eigen mening hierover. Veel deskundigen beweren dat het merkmedicijn superieur is in kwaliteit ten opzichte van het binnenlandse equivalent, pijn veel sneller verlicht en langer meegaat. Anderen geloven dat te veel betalen helemaal niet de moeite waard is, en Ibuprofen is een uitstekende voorbereiding, niet inferieur aan Nurofen in wat dan ook. Maar het is moeilijk om iets exact te zeggen, omdat er geen onderzoek is gedaan naar dit onderwerp.

Het is ook mogelijk afwisseling van deze medicijnen in het behandelingsproces. Overschakelen van het ene geneesmiddel op het andere heeft geen negatieve gevolgen, het is alleen belangrijk om de vereiste dosering in acht te nemen en de instructies te volgen.

Advies van patiënten over Ibuprofen en Nurofen

De meningen over beide drugs zijn overwegend positief, maar er zijn enkele negatieve opmerkingen.

Elena, 28 jaar, Astrakhan: "Ibuprofen gebruikte de eerste keer toen de pijn begon te worden verstoord tijdens kritieke dagen. De apotheker adviseerde om deze remedie te nemen, geruststellend voor het onmiddellijke effect ervan. Zonder er twee keer over na te denken, nam ik een pakje mezelf en hoopte niet op een resultaat van hoge kwaliteit, omdat de pillen slechts 25 roebel kosten. Wat was ik verrast toen ik me realiseerde dat ik voor zo een klein bedrag een uitstekende verdoving kreeg die in verschillende situaties helpt.

Als Ibuprofen alleen tijdens de menstruatie anticonceptie gebruikte, heb ik ze nu vervangen door alle pijnstillers uit mijn verbanddoos. Het effect wordt 15-20 minuten na inname van het geneesmiddel gevoeld. 1 tablet is genoeg voor de hele dag, maar als ik voel dat de pijn weer begint op te komen, dan neem ik nog 1 pct. na 4 uur. Om de hoofdpijn te elimineren, pak ik een halve pil, het hangt allemaal af van de kenmerken van het lichaam. Ik neem Ibuprofen minder vaak in, dus veroorzaakte hij geen bijwerkingen. "

Anastasia, 30 jaar oud, Ryazan: "Na 2 dagen Ibuprofen te hebben gebruikt, had ik pijnlijke pijn in de epigastrische regio. De instructies voor gebruik waren een waarschuwing van de fabrikant, dus het is moeilijk om hem de schuld te geven van iets, maar het is een kenmerk van de waarneming van mijn lichaam. Maar het is bijna onmogelijk om te verduren. Volledig overgeschakeld naar andere pijnstillers, maar ik raak de huishoudelijke Ibuprofen niet meer aan. Ik kan dit medicijn alleen voor eenmalig gebruik aanbevelen. "

Tatjana, 35, Moskou: "Ik ben van mening dat Nurofen een uitstekend middel tegen pijn is, maar alleen in die gevallen als het maar van korte duur is. Een paar maanden geleden leed ik aan constante hoofdpijn. Het was onmogelijk om uit bed te komen. 'S Morgens werd het een gewoonte om een ​​pil te nemen, waardoor ik me na 30 minuten weer als een man voelde. Maar mijn geluk duurde niet lang en al 5 dagen na de aanvraag begon hij ziek te worden

door. Scherpe pijn, bijna onmogelijk te verdragen. Ik moest stoppen met het nemen van deze pillen. "

Victoria, 27 jaar, Volgograd: "Tijdens de otitis was verdoving noodzakelijk en ik kocht bij de apotheek wat de KNO-arts adviseerde. 12 tabletten Nurofen kostten me 100 roebel. Duurde 3 dagen op een rij, het medicijn loste perfect. Een paar weken later kreeg ik een zware hoofdpijn, ging naar de apotheek en kocht Ibuprofen, 20 tabletten voor 32 roebel. De actie bleek niet slechter te zijn dan die van Nurofen, en toch is het verschil in prijs helemaal niet klein. Moet ik teveel betalen voor advertenties en mooie verpakkingen? Ik denk niet dat ik daarom aanbeveel om de voorkeur te geven aan de binnenlandse tegenhanger. "

Artsen beoordelingen

Beoordelingen van artsen over deze medicijnen alleen positief. Artsen zeggen dat het in dit geval geen zin heeft teveel te betalen, tenzij we het over kinderen hebben. Dan is het beter om de kinderversie van Nurofen te gebruiken. Deskundigen zijn van mening dat beide medicijnen effectief zijn, redelijk veilig en voor kortdurend gebruik is maagpijn uiterst zeldzaam.

Alexey, neuroloog voor kinderen, 46 jaar oud, Khabarovsk: "Ik pas Nurofen toe bij kinderen vanaf 3 jaar oud, maar als er problemen zijn met het innemen, dan gebruik ik Ibuprofen-siroop".

Natalia, dermatoveneroloog, 41, Moskou: "Ik hanteer Ibuprofen van eigen productie persoonlijk en in de medische praktijk. Snel en duurzaam effect. "

Het vergelijken van geneesmiddelen Nurofen of ibuprofen

In essentie zijn deze medicijnen niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen (NSAID's), identiek. Immers, het actieve ingrediënt in Nurofen is Ibuprofen - een derivaat van propionzuur. Het is waar dat de geneesmiddeldosering in beide middelen aanzienlijk kan variëren. Ibuprofen wordt gepresenteerd in tab. met een gewicht van 0,2 g

Doseringsvormen van Nurofen meer divers. Dit is een tabblad. 0,2 0,4 en 0,6. Daar is Nurofen (verlengde actie) vertraagd - tab. 0,8 g.

En dan is er nog Nurofen Plus - een gecombineerd preparaat, waarin behalve Nurofen zelf, Codeïne, een antitussivum van centrale actie, bevat.

Bovendien is Nurofen aangepast voor kleine patiënten in de vorm van kauwtabletten, siroop en suspensie. Er is ook een gel en crème Nurofen bestemd voor uitwendig gebruik.

De belangrijkste producent van Nurofen is farmaceutisch bedrijf Boots Healthcare International. De vestigingen zijn gevestigd in Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk.

En Ibuprofen-tabletten worden geproduceerd in de voormalige GOS-landen - in Rusland, Wit-Rusland en Estland. Natuurlijk kunnen de kosten van import en reclame niet worden weergegeven op de kosten van Nurofen.

Hoewel, zoals de praktijk laat zien, de Poolse Ibuprofen (bekend bedrijf Polfa) in zijn kwaliteit niet onderdoen voor Nurofen. Er is ook een Amerikaanse Ibuprofen. Maar hij is praktisch onbekend voor de huishoudelijke consument. Anders zou de prijs niet minder zijn, en misschien wel meer dan Nurofen.

Naast Nurofen en Ibuprofen zijn er andere NSAID's - derivaten van propionzuur:

Nurofen (ibuprofen) voor kinderen

95% van de zieke kinderen met acute luchtweginfecties en acute respiratoire virale infecties moeten antipyretica gebruiken. Antipyretica die worden aangeduid als niet-opioïde analgetica (analgetica, antipyretica) worden veel gebruikt. Ze zijn onderverdeeld in niet-steroïde anti-inflammatoire geneesmiddelen (NSAID's) en "eenvoudige analgetica" (paracetamol of acetaminaphen). Paracetamol heeft bijna geen ontstekingsremmend effect, in tegenstelling tot NSAID's (ibuprofen).

Nurofen of paracetamol?

Vandaag voldoen alleen paracetamol en ibuprofen aan de criteria van strikte veiligheid en hoge efficiëntie. Daarom worden ze officieel aanbevolen door de nationale programma's van de Russische Federatie in de pediatrische praktijk en de WHO als antipyretica. De sterkte van antipyretische effecten van paracetamol en ibuprofen is vergelijkbaar.

Paracetamol werkt voornamelijk in het centrale zenuwstelsel, beïnvloedt de centra van thermoregulatie en pijn en remt de synthese van prostaglandinen. Dit verklaart het uitgesproken analgetische, antipyretische effect en het lage ontstekingsremmende effect.

Ibuprofen remt de biosynthese van prostaglandines niet zozeer in het centrale zenuwstelsel als in de perifere inflammatoire weefsels, wat een toevoeging aan het antipyretische en analgetische effect van anti-inflammatoire werking veroorzaakt. Wanneer perifere ontsteking tot expressie wordt gebracht, is de effectiviteit van paracetamol onvoldoende. Hier is het handiger om NSAID's op basis van ibuprofen te gebruiken.

Ibuprofen verlaagt effectief de temperatuur. Het antipyretische effect begint snel (15-25 minuten), gelijktijdig met paracetamol, en duurt langer (6-8 uur). Schrijf ibuprofen opnieuw voor om hyperthermie veel minder frequent te controleren, vergeleken met paracetamol. Ibuprofen, beter dan paracetamol, vermindert de kritisch hoge temperatuur. Het antipyretische effect van ibuprofen in een dosis van 10 mg / kg is meer uitgesproken dan bij dezelfde dosis paracetamol.

Wanneer u een antipyreticum kiest, moet u letten op het gemak van toediening en de beschikbaarheid van toedieningsvormen voor kinderen van alle leeftijden. Smaakeigenschappen, uiterlijk en toedieningswijze van het medicijn zijn erg belangrijk voor het kind. In pediatrie worden doseringsvormen van zetpillen, siropen en suspensies vaker gebruikt. Ibuprofen en paracetamol zijn in al deze vormen verkrijgbaar.

Ibuprofen en paracetamol hebben dus hun voordelen in verschillende klinische situaties met verschillende oorzaken van temperatuur. In het geval van een plotselinge kritieke temperatuur, zal het gebruik van een van deze middelen in noodgevallen gerechtvaardigd zijn (rekening houdend met contra-indicaties), en de daaropvolgende behandeling moet worden gecoördineerd met de kinderarts, die u zal helpen de juiste keuze te maken.

Wat is gevaarlijke nurofen?

Ibuprofen wordt goed verdragen, maar heeft bijwerkingen die gewoonlijk worden geassocieerd met het overschrijden van de aanbevolen doses en langdurige onredelijke therapie. Kan verschijnen:

  • dyspepsie (misselijkheid, braken of diarree) en darmerosie;
  • hoofdpijn, duizeligheid, slaapstoornissen;
  • verhoogde bloeddruk, tachycardie;
  • veranderingen in het aantal bloedcellen (cytopenische omstandigheden);
  • huidallergieën, angio-oedeem, bronchospasme, anafylaxie;
  • verminderde nierfunctie, lever, etc.

Bij het nemen van de aanbevolen dosering van het geneesmiddel ontwikkelen zich praktisch geen complicaties. Met de geringste nadelige effecten van ibuprofen annuleren. Als er een accidentele vergiftiging is (bijvoorbeeld als een kind siroop dronk), moet u een ambulance bellen en voordat u aankomt, braken opwekken door veel water te drinken.

Wanneer is nurofen gecontra-indiceerd?

  • met overgevoeligheid voor het geneesmiddel of eventuele NSAID's;
  • met allergische bronchospasmen en rhinitis, allergische voorgeschiedenis na het gebruik van aspirine of andere NSAID's;
  • met bloeden en coagulopathie met verminderde stolling;
  • voor zweren van een deel van de darm (inclusief genezen);
  • met allergie voor fructose.
  • Suspensie is gecontra-indiceerd tot 3 maanden.
  • Zetpillen zijn gecontra-indiceerd bij kinderen ≤ 6 kg.
  1. Wat moet je nog meer weten over nurofen?

Gelijktijdig gebruik met aspirine of anticoagulantia verhoogt het risico op bijwerkingen. Ze potentiëren elkaars acties.
Gelijktijdig gebruik met geneesmiddelen die de bloeddruk en diuretica verlagen, vermindert hun effectiviteit.
Verhoogt de concentratie van methotrexaat en lithiumpreparaten in het bloedplasma.